Тинос ферибот

Тинос Патнички и автомобили Ferries

Тинос цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Тинос да Андрос, Миконос, Парос, Пиреја, Рафина и Сирос.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Тинос во реално време и закажете најевтиниот достапни Тинос автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Тинос, Андрос, Миконос, Парос, Пиреја, Рафина и Сирос со Agoudimos линии, Anek линии, Сина ѕвезда Ferries, Киклади брз Ferries, Егејска брзина линии или море авиони Фери фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Тинос Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Тинос Фери Билети
со Agoudimos линии, Anek линии, Сина ѕвезда Ferries, Киклади Брз Ferries, Егејска брзина линии или море авиони Фери за фериботи и да отпатуваат од Тинос да Андрос, Миконос, Парос, Пиреја, Рафина и Сирос онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена .

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Тинос патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Тинос и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Тинос

Тинос е дел од Cycladic група на острови. Островот е опкружен со Андрос, Сирос и Миконос, и може да се најде во северниот дел на Егејското Море.

Тинос е поврзан со нормален Ферис на Андрос (1 час и половина), Миконос (40 минути), Наксос (1 час и половина), Парос (2 часа), Сирос (30 минути) и Санторини (7 часа). За разлика од копното, Тинос е исто така поврзан и со други егејски острови со нормални фериботи и hydrofoils кои ги поврзуваат Тинос на Миконос (20 минути).

Четириесет и бела малку живописните села, повеќе од 700 цркви и манастири, безгрешното dovecotes и прекрасни песочни и песочни плажи, се елементи кои се создаде прекрасен остров Тинос.

Уште не се знае од страна на мнозинството на странски туристи, Тинос најмногу привлекува грчки аџии кои патуваат таму за да се види и допре чудесното исцелување на иконата на Пресвета Богородица, која беше пронајдена во 1822.The верниците учествува во две годишни верски аџилак, во март 25 и август 15, кога чудотворната икона се врши по пристаниште над главите на верниците.

Тинос ферибот пристаниште

Тинос е многу интересно место за посета. Еден можат да уживаат во својот недопрен архитектура, живописни села, прекрасни плажи и својата традиционална култура и начин на живот кој се уште е присутна.

Тинос е идеално место за љубителите на природата, архитектура, уметност и традиции, и навистина совршен одговор на овие очекувања.

Ако сте во потрага за масовниот туризам и преполн плажи, тогаш оваа дестинација не е за вас. Тинос е остров за оние кои ја ценат старите начини и начин на живот на островјаните, автентичните живописните села кои се надеваме да се најде на еден грчки остров, и едноставен грчката кујна која самата Грција се познати. Тука на Тинос, тоа е назад на основите.

Кога за прв пат ќе пристигнете да Тинос Таун, сигурно ќе се размислува дека претходниот став се однесува на сосема различни островот, и дека ние сме направени драстично грешка во нашиот текст. Остатокот увери дека, сепак, метежот и вревата на градот не се однесува на останатиот дел од островот!

Во текот на летните месеци, а за време на викендите, градот е мачна со активност, пред се поради грчкото посетителите тука да им оддаде почит на Света Богородица во познатата црква на Богородица. За жал, за многу од нив, тие немаат можност да го посетат остатокот од островот, како и повеќето посетители за Црквата остане само неколку часа или за само една ноќ.

Останатиот дел од островот лежи неоткриени и нејзините плажи остане некогаш толку покани. Тоа е тука, на Тинос дека нашата агенција започна пред 32 години. Додека самата Тинос е одраз на минатото, нашата агенција и нашите услуги се многу во сегашноста. Ние нудиме широк спектар на сместување, чисти и удобни, со акцент на грчката гостопримливост и убава глетка.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Тинос ферибот

Најдобра гаранција Тинос ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Agoudimos линии, Anek линии, Сина ѕвезда Ferries, Киклади Брз Ferries, Егејска брзина линии или море авиони Фери патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Тинос. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Тинос ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Тинос ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Тинос да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликнете тука за да клиент контакт тимот за нега на Тинос Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Тинос ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Тинос во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Тинос и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал