Tórshavn Фери

Tórshavn Патнички и автомобили Ferries

Tórshavn патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Tórshavn да Hirtshals и Seysdisfjordur.

Споредба на сите достапни Tórshavn ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Tórshavn автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Tórshavn, Hirtshals и Seysdisfjordur со Smyril линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Tórshavn Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Tórshavn Фери Билети
со Smyril линија за фериботи и да отпатуваат од Tórshavn да Hirtshals и Seysdisfjordur онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Tórshavn патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Tórshavn и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Tórshavn

Tórshavn е една од најмалите градови во светот, иако тоа е дом на повеќе од една третина од населението во фарски. Зад пристаништето и шармантна ако мал основни староградска лежи компактен трговски центар што весело доаѓа на живот на летен викенд ноќи.

Зад ова, нови станови во градот и анонимен, со светло-индустриски магацини мета кон вдахновено пуста прстен на moorland ридови. Прво дојдоа на Викинг "Тинг" проследено со пазарот, подоцна просперитетна градот, а сега ние се најмалите главен град во светот, и се уште расте.

Градот бил основан во 10th век и е именувана по Тор, богот на грмотевицата и гром во нордиската митологија. Во почетокот на историјата на Faroes Tórshavn стана политички центар на Faroes и се уште е денес.

Torshaven ферибот пристаниште

Првите доселеници воспоставено свој парламент наречен "Тинг" околу 800. Главната работа е основана на Tinganes во Tórshavn и локални работи каде со седиште во различни делови на островите. Tinganes привлече луѓето да тргуваат и да присуствуваат на судските состаноци итн Во моментов во градот има население од околу 20,000.

Tórshavn има многу да им понуди на своите туристи како што е културен центар на островите. Неговата убава нордиските куќата, која беше отворена во 1983 е еден од ваков вид за многу културни настани на Фарски и нордиските земји.

Reynagarður - Стар служба на свештеник изгради во 1630 4 со крилја околу поплочен двор. Ново реставрирани westwing е полу-дрвени куќа во дански стил. На southwing е стар фарски стил датира од 16 сто.
Munkastovan мора да се датираат од middleage, тешките камени ѕидови направени од иста техника што се користи во medival згради во Kirkjubøur. На Munkastovan како и соседната зграда, Leigubúðin, беа зачувани кога се катастрофалниот пожар во 1673 запалени многу од зградите во Tinganes. Leigubúðin, поранешен магацин, каде што приходите на царевите, се исплаќа во вид, е зачувана. Тешко е да се датираат во зградата, но се споменува како една од зградите кои преживеале пожарот во 1673.
Кор де Garde стражарската куќичка изградена во 1693, со затворска казна во подрумот. Натписот на ѕидот.

Skansapakkhhúsið тврдина магацин - Екстремни зграда на Tinganes, изградена во 1750. Од друга црвено-кафеава куќи, сите беа изградени по 1673 оган, како магацини и станбени својства. Денес тие се владини канцеларии.
Stokkastova стар магацин датираат по 1693

Skansin. утврдување, Изградена во 1580 од Магнус Heinason локален херој, за заштита на трговските против pirats. За време на Втората светска војна, фарски биле окупирани од страна на британските трупи. Тие имаа headquater на Skansin. На тврдина е изградена неколку пати и доби својата сегашна форма во 1780. Тоа е обновен пред неколку години. Постојат 2 пушки, останати од британската окупација, на Skansin и некои стари Дански бронза оружје од 1782.

Спомен маса за да Нилс Р. Finsen, Роден во Tórshavn (-1860 1904). Тој бил награден со Нобелова награда за медицина. Како дете, тој врежан "NRF" во карпата зад плочата. Во близина на паркинг просторот Undir Glasheyggi постојат две статуи сликање еден маж и една жена се враќа од оддалечените области со умерена и Пит.

Kongaminnið. Базалтен обелиск изградена во 1882 во чест на престојот на данскиот крал Кристијан IX е за Фарските Острови во 1874. Од тука имате прекрасен поглед на градот.

Веселите агол. Во средината на пешачката улица постои fountaine - без вода - и статуа од нерѓосувачки челик сликање танцување деца.

Заштеда на банка. Во мала градина на заштеда на банката постои бронзена статуа на неколку направени од страна на Фарски уметник Јанус Kamban.

Сала на Советот, изградена во 1896 како парохијата сала. Пред неколку години на градскиот совет го обнови куќата и тоа во салата на Советот направени.

Градското собрание. Изградена во фарски базалт во 1894. Тоа беше училиште до 1955. Во midseventies тоа е обновен и претворена во една зграда.

Lagthing, Градење на Фарски парламент. Изградена во дрво во 1856, и да се прошири во 1907.

РК Effersøe. На лента пред Lagthing постои портрет биста презентирање на Фарски поет РК Effersøe. Тоа беше откриен во 1933.

HN Jacobsens Книжарница. Заштитениот 3-крилесто зграда во една убава градина. Таа била изградена во 1860, а потоа беше "realskúli", средното училиште. Во една книжарница од 1918.

Havnar Kirkja. Црквата во Tórshavn, изградена во 1788. Во 1865 беше продолжен и повторно изграден, кулата тогаш беше подигната во текот на пред црквата.

Smiðjan í Lítluvík. Една стара гради, купен од страна на Советот и претворена во artgalleri.

Mettustova, Еден од прилично стари куќи во стариот дел на градот, Reyni. Изградена во 1719 и реставрирани стан. 1965. Тоа е во сопственост на клубот на Tórshavn на жените.

Gongin, Старата mainstreet во Tórshavn, многу тесно, и живописен. Дел од куќите се изградени во 19th век.

Ríkisumboðið. Куќата е изградена во 1880 во фарски базалт. Тоа е резиденцијата и канцеларијата на данскиот "Високиот комесар".

Покрај ова, театар, новиот музеј на Фарски уметност, кино сали, концертни сали, библиотеки и музеј на антиквитети со посебен музеј брод пее историската слава на традиционалните фарски танц Faroese.The придружена од страна на старите балади раскажува приказни на Викинзите, нивните животи и нивните battles.The средновековни наследство им помогна во опстанокот на фарски култура и јазик до денес. Освен тоа, неколку песна и музика фестивали се одржуваат во текот на летото, кој привлекува голем број на посетители од околните локација во градот.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Torshaven

Најдобра гаранција Tórshavn ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Smyril линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Tórshavn. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Tórshavn ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Tórshavn ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Tórshavn да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Torshaven Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Tórshavn ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Tórshavn во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Tórshavn и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал