Трапани Фери

Трапани Патнички и автомобили Ferries

Трапани цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Трапани на Каљари, Civitavecchia и Тунис.

Споредба на сите достапни Трапани ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Трапани автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Трапани, Каљари, Civitavecchia и Тунис со Грималди Редовите и Tirennia бродска линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Трапани Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Трапани Фери Билети
со Грималди Редовите и Tirennia бродска линија за фериботи и да отпатуваат од Трапани на Каљари, Civitavecchia и Тунис онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Трапани патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Трапани и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Трапани

Се наоѓа на западниот брег на Сицилија, Трапани е риболов и ферибот пристаниште со долга историја. Денес градот е познат по своите фини морска храна и сицилијанската кујна, и го прави добра основа за туристи истражување на овој дел на островот.

Главната ферибот терминал Трапани се наоѓа од спротивната Пјаца Гарибалди. Внатре ќе најдете на размена на пари, Tirrenia и канцеларии Siremar билет и чисти тоалети. На местото на поаѓање на Ustica линии hydrofoils ќе треба да главата надолу Преку Ammiraglio Staiti.

Трапани е основана во антиката на западниот брег на Сицилија водите во близина на брегот на морето сведок епска битка помеѓу Картагина и освојување на Римјаните во 241 п.н.е., се смета за пресвртница во освојувањето на централниот Медитеран Рим. На домородните Sicanians тоа беше Drepano, на Грците Drepanon, до Римјаните Drepanum.

Трапани ферибот пристаниште

Географски, Трапани е необична сицилијанскиот град на запад на својата позиција, која овозможува спектакуларни погледи на некои од најубавите залези на Медитеранот. Околните приморските рамнини се издвојува по својата богата сол депозити, и до неодамна беше бело минерални земјата од ветерници види по должината на брегот, што му дава на околината на бледо холандската изглед. Всушност, повеќето сол е сега се основа со користење на современи средства, со мелници ветрот задржан за нивната историска вредност.

Иако најстарите делови на градот беа модернизирани во повеќето аспекти, Трапани се разликуваме од средновековна минатото, ако не и нејзиното античко наследство. За време на ерата Норман, градот имал полиглот населението не за разлика од Bal'harm (Палермо), со големи еврејски и муслимански четвртини. Како и Марсала, тоа беше важна порта за трговија со Африка. Благовештение Светилиштето, во Виа Конте Pepoli, е изградена во XIV век во стилот "романескна-готски" и сè уште задржува некои прекрасен средновековен елементи како што се портал на фасадата и зголеми прозорец, иако ентериерот на црквата е широко се модифицирани во текот на вековите јас не знам как да се види во Трапани.

Постојат неколку интересни цркви во Трапани, вклучувајќи обновени катедрала на градот, на Cattedrale ди Сан Лоренцо кој, и покрај својата подоцна барокна преуредување, датира од XIV век. На возбудливо име Chiesa del Чистилиштето е дом на скулптурите кои се вршат преку Трапани во познатиот Велигден поворка во градот. На Велики петок овие дваесет и дрвени статуи, познат како Misteri, се врши во текот на улиците облечен граѓани.

Еден автобус патување во модерниот дел на градот ќе ве однесе до уште две туристички атракции Трапани, на Santuario dell'Annunziata и соседните Museo Regionale Pepoli, регионалниот музеј. Светилиштето е грандиозно и раскошен црква со капели вклучувајќи Cappella дела Мадона, домот на негувале 14th век статуа на Богородица и дете на градот. Музејот содржи асортиман на локалните експонати од сите епохи, вклучувајќи гилотина, како и собирање на средновековната уметност. Посетете во раните утрински часови, или проверете работното време пред да се упатат кон овие две атракции: двајцата блиски за време на ручек и на музејот е затворен повеќето попладне. информации канцеларија во градот, туристички, каде што можете да најдете информации и совети во врска со овие и други знаменитости, се наоѓа во стариот дел на градот во Piazzetta Saturno.

Освен произлегувањето на Misteri, најголемите настани Трапани вклучуваат опери и концерти одржани во текот на летните месеци во лиснато парк на Вила Маргерита. Повеќе поворки се одржи на 7th август, на празникот на светецот-заштитник на градот, Sant'Alberto, а на 16th август, кога на екранот огномет слави празникот на Мадона на Трапани.

Околу Трапани, места на интерес вклучуваат средновековни ѕидови ридот град Erice, Марсала (познат по своите вино) и античкиот грчки местото на Selinunte. Еден од најдобрите екскурзии - и одлична основа за неколку дена - е три островот архипелаг само на брегот, Egadi Острови. Двајца од острови може да се постигне од Трапани за само половина час, и тие се одлични места за да се релаксираат, пливање, нуркање, циклус и грнчарот наоколу.

Пристигнување во Трапани од страна на патот преку проституција предградијата на бетонски блок станови и збунувачки еден начин систем може да биде доволно да се направи некој гром од она што е, за жал, еден од најлошите злоупотреби на неконтролираното мафијата изградба. Ensconced во tightknit историскиот центар, сепак, животната средина омекнува со атмосферски пешачки улици и некои убави цркви и барокни згради. Откако наоѓа во срцето на еден моќен тргување мрежа која се протега од Картагина во Венеција, срп во облик плукаат на земјиштето прегратки скапоцени пристаништето, во денешно време зафатен со постојан прилив на туристи и сообраќај до и од Тунис, Pantelleria и Egadi Острови.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Трапани

Најдобра гаранција Трапани ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Грималди Редовите и Tirennia бродска линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Трапани. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Трапани ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Трапани ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Трапани да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликнете тука за да клиент контакт тимот за нега на Трапани Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Трапани ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Трапани во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Трапани и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал