Travemünde Фери

Travemünde Патнички и автомобили Ferries

Travemünde патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Travemünde на Хелсинки и Трелеборг.

Споредба на сите достапни Travemünde ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Travemünde автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Travemünde, Хелсинки и Трелеборг со Finnlines и ТТ линија Фери фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Travemünde Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Travemünde Фери Билети
со Finnlines и ТТ линија Фери за фериботи и да отпатуваат од Travemünde на Хелсинки и Трелеборг онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Travemünde патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Travemünde и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Travemünde

Travemünde е околија Либек се наоѓа на устието на реката Траве во Либек залив и е Германија е најголемиот ферибот пристаниште на Балтичкото Море со дестинации во Шведска, Финска и Естонија.

Travemünde е исто така портал Северното Море за Хамбург, лежејќи 70 милји во внатрешноста на бреговите на реката Елба.

Првично Travemünde беше едно мало село Фишер но неговата позиција во реката Траве и близината на Либек нека се зголеми на помали Пристанишниот град. Денес туризмот е главен извор на вработување и приход. Во стариот дел на градот се одржува својот поспан карактер и покрај фактот дека за време на викендите има носивост на туристи.

ТТ линија работи секојдневно ферибот патувања од Travemünde и Трелеборг, Шведска. За време на летото и на државни празници фериботи се многу добро се резервира. Бидете сигурни дека ќе имаат резерва.

Travemünde ферибот пристаниште
Finnlines работи фериботи во Хелсинки, Финска околу година. времетраењето на патувањето е малку повеќе од еден ден.

Неколку фериботи и товарни бродови патуваат до пристаништата во Балтичкото Море, а особено во текот на летото тие се подготвени да ги преземат патници во авионот.

Travemünde произлезе од упориште поставени тука од страна на Хајнрих Лавот, војвода на Саксонија, во 12th век за да се заштитат од устата на Траве, а Данците потоа го зајакне. Таа стана град во 1317 и во 1329 премина во сопственост на слободен град Либек, на кои оттогаш припаѓа. Своите утврдувања биле уништени во 1807. Travemünde е стар одморалиште (од 1802) и најголем ферибот пристаниште во Германија на Балтичко Море со дестинации во Шведска, Финска и другите балтички земји.
На годишно ниво, некои 1 милиони патници помине низ ферибот терминал Travemünde Skandinavienkai како појдовна точка или дестинација на нивното патување низ Балтичкото Море. Терминалот е исто така контакт точка за голем број на импресивни бродови од сите делови на светот.

Повеќе од само плажа, песок и одморалиште - Travemünde е само совршен за пронаоѓачи, научници, авантуристи и бон vivants за секоја возраст.

Патниците ќе најдете Travemünde да биде динамичен комплекс кој ги има своите плажи, терени за голф, здравје бањата, риболов, пловење, ноќни клубови и коцкање. Други карактеристики на градот се Свети Лоренц црква изградена во 1500s, Старата светилникот, најстарата куќа -also изграден во 1500s, новиот Passat, што е брод со четири јарболи, и годишната Песочна светот, што е конкуренција на песок скулптури.

Едрење недела на Travemünde ќе се одржи кон крајот на јули. Тоа е втор по големина едрење настан во светот со околу 3000 16 морнари од земјите кои учествуваат. Постојат огномет и семејство забава во Brugmann градини. Песочна Светската трае од неделата 2nd во јули до почетокот на септември. Ова е приказ на песок скулптури високи и до 15 метри. Постои матурска кои можете да се движите или да одиме заедно. Плажата е полн со карактеристични лежалки за плажа, кои нудат многу ветер капак.

Travemünde исто така, може да се постигне од страна на патување со брод до реката Траве од Либек, со воз или со автобус броеви и 30 31. Среќна картичка е добар купат, за 5 евра за еден ден или 10 евра за три дена, цената вклучува јавниот транспорт во текот на Либек и Travemünde и намалена влез во музеи и на каналот патувања и разглед на градот.

Нешта да се гледаат и Do

* Пасат
* Travemünde плажи
* Стариот светилникот
* "Старите куќа"
* Крстарење на реката Траве во Либек.

Добредојдовте центар такса се наоѓа во Travemünde железничката станица "Strandbahnhof". Овде можете да најдете се што е потребно за еден незаборавен престој во овој крајбрежен:

Либек und Travemünde Маркетинг GmbH
Strandbahnhof
Bertlingstr. 21
Д-23570 Либек-Travemünde
телефон: + 49 (0) 451 / 88 99 700

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Travemünde

Најдобра гаранција Travemünde ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Finnlines и ТТ линија Фери патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Travemünde. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Travemünde ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Travemünde ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Travemünde да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Travemünde Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Travemünde ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Travemünde во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Travemünde и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал