Фери Трелеборг

Трелеборг Патнички и автомобили Ferries

Трелеборг цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Трелеборг во Росток, Sassnitz и Travemünde.

Споредба на сите достапни Трелеборг ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Трелеборг автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Трелеборг, Росток, Sassnitz и Travemünde со ТТ линија Ferries и Scandlines фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Трелеборг Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Трелеборг Фери Билети
со ТТ линија Ferries и Scandlines за фериботи и да отпатуваат од Трелеборг во Росток, Sassnitz и Travemünde онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Трелеборг патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Трелеборг и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Трелеборг

Трелеборг е пристанишен град во областа Skåne, јужна Шведска. Неколку фериботи од други балтичките пристаништа дојде тука. Тоа е најјужните град во Шведска. Основана во 12th век, го должи својот просперитет во средниот век, главно, на богати резерви на харинга во Балтикот.

Во 1619 ја изгуби својата општинските повелба за Малме, но обнови во 1867. Период на брз развој започна со изградбата на пристаништето и на доаѓање на пругата во 1875, кога Трелеборг е поврзан со шведскиот мрежа од страна на крак од Лунд.

Градот сега игра важна улога во комуникацијата со копното на Европа.

Трелеборг има втора по големина пристаниште во Шведска. А ферибот услуга на Sassnitz на германскиот остров Риген беше отворен во 1897, а кој подоцна беше проследено со линк со Travemünde.

Trellborg ферибот пристаниште
Фото од Нилс Holgersson

централното подрачје
Во најстариот дел на Трелеборг на средновековниот улица распоред е делумно сочувани. Црквата, првично датираат од 1250, беше речиси целосно изградена на крајот на 19th век. Околу црквата и стариот пазар плоштад, на Gamla Torg, некои од малку со еден семејни куќи карактеристика на Skåne се зачувани.

Smygdehuk светилникот
Патот 9 тече источно од Трелеборг на светилникот Smygdehuk, по повод одбележувањето на најјужните точка во Шведска. Од тука е 1,581km / 982mi да Treriksröset на норвешко-шведската граница во близина на Lyngenfjord. Трелеборг Уметничката галерија
На источната страна на Општинскиот парк во Трелеборг е Уметничката галерија (1935), со собирање на скулптура на Аксел Ebbe (-1868 1941). Во Stortorg е змијата Фонтаната Море, исто така, од страна на Ebbe.

Трелеборг Харбор
На пристаништето Трелеборг, во близина на железничката пруга, може да се види споменик презентирани од страна на Германија во 1926 во знак на благодарност за помошта на шведскиот Црвен крст во текот на Првата светска војна се враќа повредени воени затвореници од Русија.

Неколку стотина метри источно од пристаништето, во Skyttsgården, Општинскиот музеј. Вестра Vammenhög. Селото Вестра Vammenhög, североисточно од Трелеборг, постигна светска слава по кој во својата книга Селма Lagerlöf е "Чудните Авантурите на Nils".

Трелеборг веројатно е добро познато на голем кружен тврдини. Причината е во тоа, меѓу другото, дека тоа беше првиот да бидат признати. Иако кружни бедемот биле познати во текот на вековите, малку енергија биле инвестирани во пронајдат својата цел. Само кога мотоцикл клуб почна да прави планови за претворање на кружни насип во Speedway-песна направив Националниот музеј стави ногата долу и почна ископување на локалитетот во 1933.

Тврдината на Трелеборг се наоѓа на неколку километри западно од главниот град на Slagelse, и има пристап до ѕидините на сите времиња. Со автомобил има лесен пристап од автопатот E20. Оставете автопат на влез не 40 Slagelse V по пат 150 кон Slagelse. По CA 2 километри оди лево на малолетник патот кон Hejninge. Следете ги знаците од таму.

Преку јавниот превоз е можно да се земе во автобус од Slagelse што може да се постигне од страна на меѓуградски воз од Копенхаген.

Музејот е отворен-ти април до октомври да 10.00 17.00. Петок затворена. А широк спектар на активности се одвиваат во Трелеборг текот на летото.

Трелеборг е познат по хостинг една недела лон Викинг саем на Данска во јули и уредување на реконструкција на битката на Трелеборг кога Harald Bluetooth и неговиот син Svend Forbeard fighted за моќта на Данска.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Трелеборг

Најдобра гаранција Трелеборг ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна ТТ линија Ferries и Scandlines патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Трелеборг. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Трелеборг ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Трелеборг ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Трелеборг да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Трелеборг Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Трелеборг ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Трелеборг во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Трелеборг и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал