Трст ферибот

Трст Патнички и автомобили Ferries

Трст патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Трст до Игуменица и Пула.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите во Трст во реално време и закажете најевтиниот достапни Трст автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Трст, Игуменица и Пула со Anek линии и Ustica Фери линии фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Трст Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Трст Фери Билети
со Anek линии и Ustica Фери линии за фериботи и да отпатуваат од Трст до Игуменица и Пула онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Трст патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Трст и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Трст

Трст се наоѓа на Јадранското Море, на северниот брег во италијанскиот регион Фриули-Венеција Џулија. Градот има долга поморски минатото премногу и е меѓународен мислење од неговото основање во 1719.

Трст се наоѓа на чело на "Заливот Трст" на Јадранското Море. Сите во текот на својата историја, Трст е доста влијателни во однос на нејзината "географска положба" на крстопат во врска со латински, германски, и "словенски" култура. Тоа е главен град на автономната област "Friuli-Venezia Giulia", како и "провинцијата Трст.

Од година 1382, Трст продолжи да се развива како дел од Австрија. Во годината 1918, стана една меѓу некои пристаништа во регионот наречен "Големите сили" на Европа. Сепак, по завршувањето на Првата светска војна, нејзиното културно и економско значење почна да опаѓа.

Локален превоз е управувана од страна на "Трст Trasporti 'што се случува да работат на мрежа се состои од шеесет автобуски линии, освен услуги 2 брод што се управувани од страна на Anek линии и Ustica линии.

Трст ферибот пристаниште
Ustica линии нуди премини во Пула во Хрватска. Овој пат може да се промени често во текот на сезоната, па патниците им се препорачува да се однесуваат на до-to-date информации за управувана правци кои може да се најдат на официјалната веб-страница на компанијата: www.usticalines.it

Anek линии обезбедува пат помеѓу Трст и Игуменица во Грција. Времетраењето на патувањето трае околу 24 часа. Овој пат не е секогаш на располагање и заминување пати може да се промени во текот на целата сезона. За точни информации за рути и распоредот тоа е најдобро да се однесуваат на ферибот компанијата на веб-сајтови каде најновите детали се достапни.

Многу туристи сакаат да летаат во Венеција, а потоа со воз или автобус до Трст. Сепак, постои еден аеродром, Ронки dei Legionari, што е многу поблиску до градот. Дневни летови од Рим, Милано, Минхен и неколку други аеродроми во Европа за слетување. Такси и шатл автобуси патуваат од аеродромот до Трст. Постојат возови поврзува Трст за домашни и меѓународни дестинации, но патниците од Европа ќе мора да се промени возови во Милано, Рим, Венеција или Удине. Eurorails обезбедува железнички услуги од многу делови на Европа во Италија. Главните автопати во Трст се A4 од Torina и A23 од Palamanova. Постојат автобуски линии од Европа во Италија, но патниците ќе мора да се поврзете со локалните автобуски линии или да се воз да се дојде до Трст.

Што да се види во Трст

Има многу стари згради, замоци, музеи и други места за посета во Трст дека тоа ќе биде невозможно да ги видиме сите во еден ден. На Foiba ди Basovizza е убава споменикот на загинатите од словенско комунисти и посета на овој сајт може да биде многу допирање. Љубителите на природата ќе падне во љубов со Parco направи Vill Roltella, прилично парк во предградието на Трст. Арко ди Рикардо, стариот градски порти се уште стојат на Пјаца дел Barbacan и остатоци од romana базиликата-civile се интересни историски места за посета. Тоа е многу пријатен за посета на плоштадот Унита-dItalia како што е најголемиот плоштад во Европа и нуди поглед на морето. Римската урнатините на амфитеатарот, Театро Романо, се отворени за јавно гледање и се доста интересен сајт ќе го посетите да се добие чувство за историјата на Трст. Ла Lanterna е уникатен како што е Европи само воспоставување капење, кој нуди делот на жените. Кастело Miramare реж и Castello di San Giusto се дефинитивно вреди да се посети. Поранешниот нуди зачудувачки погледи од околните области и со поглед на море. Кастело Miramare реж е стар средновековен замок.

ден патувања Трст

Muggia е стар крајбрежен град, тоа е само кратко возење далеку од Трст. Градот е убава со живописен пристаништето, згради и меандрирањето улици кои се полни со живот и виталност. Иако тоа е само на кратко растојание од Трст атмосферата на градот е сосема поинаква. Ова делумно се должи на завет на верност што го направи со Венеција во 13th век. Не е далеку лежи романескна базиликата Санта Марија Assunta.

И рекреативни активност во Трст

Еден од омилениот активности за туристите е дружење во спектакуларен локалните плажи тука. Исто така, постојат голи плажи долж брегот Triestes и овие вклучуваат Кава Casali, Коста dei Барбари, Libuana плажа и Filtri Брег. Пливање, сурфање на ветер, нуркањето и сончање се меѓу некои од достапни на плажа активности. Едрење и нуркање може да се организира од страна на многу тур-оператори. За љубителите на земјиштето Triestes топографија е совршен за пешачење, планински велосипедизам или пешачење. Овие активности може да се направи со или без водичи.

Замокот на Miramare

Овој замок бил изграден од 1856 1860 да преку еден од проектите од "Карл јункер" работат под "Надвојводата Максимилијан".

Градини околу замокот да содржи одредби за ја постави извонредна убавина; и тоа, со широк спектар на дрвјата; кој бил избран и засадени по наредба Maxmilian, кој направи неверојатна колекција заедно.

Карактеристики во однос на специфични атракции во градините се вклучени 2 езера, еден од нив е забележано за лебеди; а другата е познат по "лотос цветови, убава фигура параклис, каде се чува крст кој се состои од остатоци од" Новара "; односно предводник на кои Maxmilian, брат на Франц Јозеф, император продолжи да отплови за да стане цар на Мексико. Овој замок служел како штаб за доверба сила на армијата на САД. Како таква, горенаведените замокот е меѓу најзначајните споменици во Италија.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Трст ферибот

Најдобра гаранција Трст ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Anek линии и Ustica Фери линии патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Трст. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Трст ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Трст ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Трст автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Трст Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Трст ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Трст во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со Трст и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал