Troon ферибот

Troon Патнички и автомобили Ferries

Troon цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Troon да Larne.

Споредба на сите достапни Troon ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Troon автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Troon, Larne со П & О бродска линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Troon Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Troon Фери Билети
со П & О бродска линија за фериботи и да отпатуваат од Troon да Larne онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Troon патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Troon и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Troon

Troon е мал крајбрежен град 31 милји од Глазгов, во југозападниот регион на Шкотска. Таа има добар ноќен живот, ресторани, голем избор на продавници, голем модерен јахта пристаништето, и некои фантастични голф вклучувајќи Кралскиот Troon голф клуб.

Troon е многу лесно град за посета благодарение на своите одлични транспортни врски. на П & О ферибот терминал поврзува Troon со Larne во Северна Ирска. Глазгов Prestwick аеродром е само неколку минути далеку и нуди ниски трошоци за летови во Европа, Ирска и во јужниот дел на Англија. Возови работи на секој половина час до и од Глазгов и Ејр, и таму е исто така одлична патна поврзаност со Глазгов и Југот.

Имаше еднаш важно бакар и калај рудници во близина Troon, вклучувајќи Grenville рудници. Wheal Grenville почна да се работи во 1820s иако не е продуктивно до 1850s, време во кое рудниците Јужна и Источна работеле независно. Во 1906 овие рудници беа обединети со Јужна Condurrow за формирање на Grenville Обединетите Рудници и продолжи до 1920. минерални Condurrite е соединение минерални именуван по Condurrow рудникот за Велики во Troon.

Troon ферибот пристаниште

Вистинскиот назив "Troon" нема никаква врска со националните игра на Шкотска. Наместо тоа, таа доаѓа од "Trwyn", Селтик за синор или точка. Која е фер име за карпеста носот на кои многу од порано дел од градот е изграден, проектирање од широки песочни заливи на север и југ. Што сугерира името на атракции на овој очигледен природно пристаниште биле реализирани од почетокот на морнарите по должината на западниот брег, но тоа беше само со доаѓањето на 4th Војводата од Портланд во 1808 дека среќата Troon е навистина почна да ги тргнеме.

Војводата зеде постоечките природно пристаниште на северната страна на синор и додаде доковите. Подоцна подобрувања вклучуваат зголемување на заштита од страна на синор со вештачки "баласт банка" направени од фрлени баласт на дојдовен трговски бродови. И од 1812 Troon беше завршетокот на коњи подготвени железница што го поврзува со војводата од рудници за јаглен Портланд околу Килмарнок. Ова не е лиценциран за патниците, со мали технички заобиколуваат тежина од оние кои сакаат да патуваат и да ги товарат за товарни стапки.

До крајот на 1800s Troon беше меѓу првите десет јаглен пристаништа во Велика Британија. Бродоградилиште беше отворен во градот во 1860 и спасување станица пристигна во 1871. Бродоградилиштето, позната за поголемиот дел од својата историја како Ailsa-Troon двор, продолжува да биде истакнато на панорамата на градот, но таа престана да се изгради бродови во 2000. Постојат надежи дека може да се развијат повторно како објект за поправка на бродот.

Една од последните бродови заврши во Ailsa-Troon беше МВ Lochnevis, изградена за Calmac и во употреба на ферибот мали острови од Mallaig. најславни дворот беше можеби во 1950s кога биле изградени тука многу рано автомобил фериботи за шкотските интер-остров услуги. Troon исто така е познат по своите брод кршење бизнис, кој напредува со брзо темпо во 1950s и 1960s и насочуваат во сечење поранешниот британски железничар пареа locos кога тие станале технолошки вишок. Во меѓувреме сообраќајот на јаглен одби со coalfields Еаршир, но пристаништето останува активна.

За седум месеци од годината Troon е поврзано со Larne во Северна Ирска од страна на брза услуга катамаран управувана од страна на P & O Ferries. Во моментов во употреба садот, на P & O Експрес, која ја замени онаа што е прикажано на слика на насловот, може да го носи возила 225 со брзина од 41 јазли.

Troon Исто така, има други атракции. Пристаништето сега е дом на голема марина одразува неговото значење како центар за одмор едрење во Фирт на Клајд. Таа, исто така нуди Северна Песоци и Јужна Песоци, на широк плажи поддржан од шеталишта и орнаменти на прилично моден одморалиште.

Troon нуди добар избор на ресторани, вино барови и сладолед салони, заедно со многу поединечно сопственост продавници кои нудат нешто малку поинаква.

Градот има зафатен пристаниште со товарни и патнички ферибот услуги во Larne, Северна Ирска, дрво-врската и други комерцијални услуги, ресторан и чип продавница. Нејзините марина Troon јахта Хевн, е еден од водечките центри за пловидба на Клајд е.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Troon ферибот

Најдобра гаранција Troon ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна П & О бродска линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Troon. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Troon ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Troon ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Troon да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Troon Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Troon ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Troon во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Troon и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал