Тунис Фери

Тунис Патнички и автомобили Ferries

Тунис патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Тунис да Civitavecchia, Џенова, Марсеј, Палермо, Салерно, Тулон и Трапани.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите во Тунис во реално време и закажете најевтиниот достапни Тунис автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Тунис, Civitavecchia, Џенова, Марсеј, Палермо, Салерно, Тулон и Трапани со Гранди Navi Veloce, Грималди линии, ЦТН Ferries или SNCM линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Тунис Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Тунис Фери Билети
со Гранди Navi Veloce, Грималди линии, ЦТН Ferries или SNCM линија за фериботи и да отпатуваат од Тунис да Civitavecchia, Џенова, Марсеј, Палермо, Салерно, Тулон и Трапани онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Тунис патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Тунис и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Тунис

Тунис е жив уште лежерниот главниот град, подеднакво среќни во потрага на медитеранските традиции, како неговите арапски и африкански корени. Тоа е став рефлектира во својата архитектура, со стариот арапски Медина седна на француската колонијална Ville Nouvelle (Нов Град).

Медина е историски и духовно срце Тунис е. Ликвидација лавиринт од улички и souks, сите патишта се чини дека да доведе до 8th век Zeytouna џамија, изградена во AD732.

Контрастот со палми и кафе тераси на авенија е Ville Nouvelle Хабиб Бургиба не може да биде поголема. Старци во традиционална облека се види одговара канцеларијата на работниците и младите минатото движење во фармерки и маици, ова е Тунис.

Во предградијата на импресивен урнатините на античкиот град на Картагина, од каде Ханибал поставени за да се вози слонови неговата над Алпите.

Во близина се наоѓа најубавата село во Тунис, Сиди Бу Саид, инспирација за многу уметници, и прекрасни бели песочни плажи на Ла Марса.

Тунис Фери пристаниште

Неколку фериботи поврзете Тунис со Европа, Добра опција ако сакате да се донесе во вашиот автомобил. на SNCM ферибот прави два неделни премини од Марсеј во јужниот дел на Франција во Тунис, додека Гранди Navi Veloce работи редовни траекти од Civitavecchia, Џенова, Палермо и во Италија. Резервации се од суштинско значење, особено во лето.

Фериботите во Тунис пристигне во пристаништето La Goulette, 12km (7 милји) од центарот на градот. користат само официјални жолт такси измерени чекаат надвор на портата, приватниот такси чека во пристаништето често презареждам.

Тунис Туристички информации

Туристички информации:
Канцеларијата де Tourisme де Тунис
1 авенија Мохамед V, Тунис
Тел: (071) 341 077.
Веб-страница: www.cometotunisia.co.uk

Ова е главната туристичка канцеларија во Тунис. Таа се наоѓа во Ново Место во близина на железничката станица во Тунис Поморски. Персоналот е корисен, но постојат неколку корисни материјали, освен за слободен мапа на градот, и одличен карта на Медина со предложено тура. Тие нудат информации за јавен превоз и патување во остатокот од земјата.

Постои уште една туристичка канцеларија со малку повеќе брошури и летоци на железничката станица (Place de Barcelone).

Ал-Zaytuna џамија
Медина зголеми околу најголемата џамија Тунис, Ал-Zaytuna џамија (џамија на маслиново дрво), на површина од преку 5,000 квадратни метри (53,820 квадратни стапки) и само еден отворен за немуслиманите - иако само до централниот двор. Еден од најстарите џамии во Африка, таа била изградена во AD732, често користејќи камења од околните римски Картагина, но тоа цветаше од 13th век, па наваму како важен исламски универзитет.

Хабиб Бургиба
главниот автопат Тунис е домот и широко дрво обложената авенијата Хабиб Бургиба, која трае од железничката станица TGM на главниот влез на Медина. Наредени со банки, продавници, ресторани и кафе тераси каде што Тунижаните се спојуваат во доцните попладневни часови, тоа, исто така, може да се пофали на големата уметност Општинскиот театар и 19th век Cathédrale де Сент Винсент де Пол. Статуа на големата средновековна арапски (и Тунис) научник Ибн Калдун стои наспроти катедралата, додека модерниот Тунис е претставена од страна на огромен саат-кула изградена во чест на претседавањето на Бен Али.

Тунис Дар Бен Абдала музеј
Еден од најдобро сочуваните Медина палати во Тунис, на импресивен крајот 18th век куќа на Дар Бен Абдала има богата колекција на мебел, текстил и занаети, давајќи еден фасцинантен увид во она што животот 19th век беше како во Медина за богатите. Сместување во Музејот на популарна уметност и традиции, тоа е одлично место за да се види најдобрите примери на традиционалната уметност и занаети - се 'уште може да се види многу од истата дело се произведува во Медина.

Музејот Национален du Брдо
Изградена во 13th век, а во последно време интензивно се реновира и да се реорганизира, овој прекрасен палата сега не е само одличен пример за арапско-муслимански архитектура, но тоа исто така се наоѓа националниот музеј во Тунис. Главната причина за да дојде тука е да се види на восхит спектар на римски мозаици, најголемиот и најфина колекција во светот, кој датира од вториот век пред новата ера до седмиот век од нашата ера. Грчката и исламскиот фарми, исто така, се одлични. Пристигне или рано или подоцна во текот на денот да се пропушти масовен туристички групи.

Tourbet ел-бег
Овој прекрасен Отоманската мавзолејот 18th век, најголема во Тунис, е местото каде што се закопани повеќе од 160 Husaynid принцови, министрите и нивните семејства. Внатрешноста раскошни е украсен со плочки, мермер и делкан plasterwork. Мотивот на осум-ѕвезда претставува вратите на рајот.

Тунис Медина
УНЕСКО за светско наследство, Медина, или стари квартал на Тунис е изградена во седмиот век. Од 12th со векови 16th, Тунис се смета за еден од најголемите и најбогатите градови на исламскиот свет и Медина е сведоштво за својот поранешен сјај. Денес, посетителите може да се чекор назад во времето низ лавиринтот на тесни, кривулести улици и размената за сувенири со локалното население; стоката за продажба вклучуваат шарени рачно изработени килими, рака стокмено накит, бакарни и brassware, керамика и егзотични зачини.

Бескрајно извртување улици може да се disorientating, но тоа е толку многу забавно да се даде во текот на случаен истражување и среќен несреќи на откривање традиционални занаетчии, храна пазари и антички споменици. Меѓу најде во рамките на ѕидовите на Медина повеќе туристичко атракции се во деветтиот век, Ал-Zaytuna џамија (џамија на маслиново дрво), Souk Ел Attarine креаторите парфем и првиот отомански стил џамија Тунис е, Сиди Јусеф, изградена во 17th век.

 


Најдобра гаранција достапна цена на билетите Тунис ферибот

Најдобра гаранција Тунис ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Гранди Navi Veloce, Грималди линии, ЦТН Ferries или SNCM линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Тунис. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Тунис ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Тунис ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Тунис автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Тунис Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо ферибот цените на билетите во Тунис, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Тунис во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи во Тунис и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал