Uig Фери

Uig Патнички и автомобили Ferries

Uig цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Uig да Lochmaddy и Tarbert.

Споредба на сите достапни Uig ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Uig автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Uig, Lochmaddy и Tarbert со Каледонски MacBrayne Фери (Calmac) фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Uig Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Uig Фери Билети
со Каледонски MacBrayne Фери (Calmac) за фериботи и да отпатуваат од Uig да Lochmaddy и Tarbert онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Uig патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Uig и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Uig

Uig се протегаат низ прекрасни југо-запад со кои се соочува амфитеатарот на Uig Залив. Тоа е најголемата населба на Trotternish, најсеверниот од колекцијата на полуострови кои доаѓаат заедно за да формираат Isle of Skye. А патот е изграден да се Uig од Portree во 1812, и од 1840 пристаништето бил изграден и пареа се обезбедување на редовни услуги за Tarbert на Харис, Lochmaddy на Северна Uist и на други места во северозападната Шкотска.

Луѓето 363 кои живеат во Uig прави свој битисувања од риболов, crofting (обично со скратено работно време), туризмот и траект.

Околу заливот неколку crofting градови вклучувајќи Cuil, Rha и Idrigill. Реките Rha и Конан влеваат во заливот преку Низ клисури. На шумски е раководен од страна на Woodland Фондовите и е еден од ретките области на древните шуми остави во Skye.

Uig има тенденција да се гледа како помалку е дел од Скај од отскочна штица на пат кон Западен острови. Тоа е од тука дека ќе се фати траект до Lochmaddy на Северна Uist и Tarbert на Харис. Но, додека животот на Uig се ротира околу ферибот терминал, има многу повеќе тука покрај кој, заедно со својот спектакуларен амбиент, го прави Uig добро вреди да се посети во свој ред.

Uig Фери терминал

На пареа, беа заменети со ферибот автомобил во 1963, и на терминалот може да се види на северната страна од Uig Bay бил изграден. Денес услугата е управувана од страна на МВ Хебриди. На долг столб проектирање во заливот да им служи на ферибот исто така се користи како основа за локалните рибарски бродови.

Една прошетка по должината на кејот е пријатно начин да се види Uig од поинаква гледна точка (види на сликата во подножјето на страната). Да се ​​предупреди дека, сепак, дека тоа може да биде многу зафатен место кога ферибот е товарење или истовар. Па дури и во други времиња, голем фрижидер камиони чекаат да ги преземат ракчиња и ракови директно до пазарите на Франција и Шпанија се вообичаена глетка.

На терминалот и неговите придружни објекти обезбедува главниот фокус за Uig. Остатокот од селото може да се сумира како две пабови, две продавници, две цркви, две пабови, хотел, пиварница, керамика и бензинска станица која двојки како кафе. Исто така, ќе најдете голем број на достапни сместување, вклучувајќи еден сајт камп.

Две бизниси се добро вреди да се посети. Керамиката Uig нуди широк спектар на високо квалитетни керамички кој е произведен во нивните простории во близина на пристаништето, каде што може да се види тоа се прави: нејзината локација се рекламира со знак на јахта на приколка! Пивара Skye продава свој врвен вистински Алеш од пиварницата продавница тука. Ние препорачуваме своите "Црвено Cuillin", како еден од најдобрите средни bitters сте веројатно да се најдат насекаде.

Понатаму околу Uig Bay ќе дојде до многу привлечен Ин Фери, еден од пабовите што е споменато погоре, која се занимава вечерните оброци, заврши, како што вели нејзиниот знак, со сместување. На јужната страна на заливот на патот се искачува минатото многу впечатлива бела насликани Uig хотелот, до подеднакво зачудувачки (и подеднакво бело насликани) црква. На Uig Хотелот е веројатно најдоброто место во Uig за одличен ручек. Исто така постои и младински хостели од оваа страна на селото.

Некои од најдобрите погледи на Uig се имаше од патот на југ, како што се искачува од заливот. Од тука може да се погледне во текот на пристаништето и на повисоките места на север. Во непосредна близина е лудост Капетан Фрејзер. Оваа кружна кула е нејасно замок-како, но се испоставува дека е лудост, изграден како ќе да се претпостави од името на LAIRD на денот, капетанот Фрејзер, и датира од 1890s. Тоа е на приватно земјиште и не се отворени за јавноста.

Туристички атракции во Uig

Музејот на Хајленд Живот
Ова се само некои од работите на интерес во себе област Uig, но се разбира околината е полн со места на историски и природни интерес. Музејот на животот Остров Skye е само на кратко растојание на север од Uig во Kilmuir, и е задолжително за секој посетител на населеното место, и малку книгата "Откривање на Скај" од Џонатан Мекдоналд, кој може да се купи во музејот, е одличен начин да се добие вовед во богатата историја на островот Ако сте овде за краток одмор.

цевки Меморијалниот
На врвот на Glenhinnisdal пред последната куќа има во мал спомен на патот за да се одбележи местото каде Доналд Мекдоналд е роден во Крофт таму во 1750. Доналд Мекдоналд бил познат чушки, и производителот на гајдата и ученик на големиот Мекартур флејтисти кој имаше цевки колеџ во Hungladder во Kilmuir. главното побарување Доналд до славата е дека сепак тој беше првиот да се стави на познатиот Piobaireachd, или "Ceòl Мор" во нотација за другите да читаат. своја книга на почетокот на песни "Ceòl Мор" се уште се користи денес и се играат на Skye игри piobaireachd натпревари секоја година од страна флејтисти од сите делови на светот.

Clach АРД Лунда Norte
(Високиот камен на Uig) Ова е остаток од античкиот камен круг кој стоеше на ридот над Uig. Овој единствен камен останува во оваа видно место горе на ридот од страна на младински хостели. Се вели дека во старите приказни на областа голема катастрофа ќе се случи заедницата, ако овој камен никогаш не треба да се помести.

Uig кула
Ќе видите ова Норман кула стил како возите надолу во Uig од патот Portree. Ова не е почетокот на Норман кула тоа е многу помодерен пропаст. Таа била изградена од страна на Капетанот Фрејзер, озлогласениот сопственикот на Kilmuir имот за време на периодот на сертификати Хајленд, и беше навистина првично се користи за да се соберат кирии од зградата на локалната crofters.This беше искористена за да се смести на семејството во Uig во 1950s.

Fairy Glen
По патот што оди во Sheader и работи зад Uig хотелот. Тоа доведува до Глен кој во горниот крај, има голем број на мали lochs, и мали конусна форма на ридовите, со кои се дава изглед на минијатурни landscape.You исто така може да се добие добар целокупната поглед на самовила Глен од патот Глен Конон. Ќе ги најдете на влезот на овој патен правец спротивен на поштата во Uig. Додека користење на овие патишта за разгледување се сеќавам дека локалните жители се исто така со користење на овие патишта да одат за нивниот секојдневен бизнис, па бидете внимателни да не го блокира патот за другите.

Uig водопад
Земете Staffin патот од полиција куќа во Uig. Пред да се дојде до мостот на реката Rha ќе најдете стил на десната страна од патот. Ако го преминеш во текот на стил и го следат патот што ќе ве однесе во длабока Глен со прекрасен двојно водопад. Бидете внимателни да остане на патот, особено во влажни временски услови, како и банките над водопадот може да биде многу опасен и опасна.

Да се ​​Uig

На Каледонски MacBrayne Фери (Calmac) од Uig на Западен Остров заминува од Uig два пати на ден да отплови директно од Uig Bay право во Minch. Од ридовите над Uig може да се види на одмор ферибот и да видиме ридовите на Харис низ Minch.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Uig

Најдобра гаранција Uig ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Каледонски MacBrayne Фери (Calmac) патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Uig. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Uig ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Uig ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Uig да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Uig Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Uig ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Uig во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Uig и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал