Umago Фери

Umago Патнички и автомобили Ferries

Umago патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Umago во Венеција.

Споредба на сите достапни Umago ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Umago автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Umago, Венеција со Venizia линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Umago Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Umago Фери Билети
со Venizia линија за фериботи и да отпатуваат од Umago во Венеција онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Umago патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Umago и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Umago

Umago е живописен медитерански град-пристаниште на северо-западниот Истарскиот брег. Таа се наоѓа во атрактивна Залив, која, исто така, содржи еден од најпрестижните АЦИ марини со сино знаме.

Покрај марина, 10 повеќе плажи биле доделени на сино знаме, меѓународен симбол на морето јасност и плажа адаптации. Некои од повеќе убави и познати плажи во Umago се плажата Лагуна Стела Марис, плажа Katoro, плажа и плажа Аурора Kanegra. Umago има исклучително интересна минато.

Таа била откриена од страна на римскиот благородници во античката историја, кој одлучи да го трансформираат во нивниот летен Manor. Блесокот, луксуз и гламур на тие времиња се огледува во венецијански куќи се наоѓа во старото јадро Umago. Делови од градски ѕидини и тврдини биле зачувани во градот, како и барок и ренесанса цркви и згради.

Umago има неколку историски локалитети, како што се црквата Света Богородица (од 15th век, украсена со фрески), црквата на Assumpion на Пресвета Богородица и Св Pelegrio (изградена во 1507, по појавата на чума), како и на стариот дел на градот, кој не е толку богата со историски градби, како што е атрактивен поради неговата позиција. Градот е опкружен со морето и има живописен центар на градот.

Umago ферибот пристаниште

Umago е идеален за вашиот годишен одмор, бидејќи на своите природни убавини, историја, традиција, како и топла медитеранска клима. Активен одмор ентузијасти ќе се најде што сакаат во Umago, затоа што тоа е град на туризам и спорт. Можете да уживате во тенис, фудбал, мал фудбал, велосипедизам, нордиските одење, пешачење, лов, боречка, одбојка на плажа, кошарка, нуркање, едрење, вода едрење, скијање на вода, змејот летање и бројни други активности.

Бидете сигурни дека за да имам арома безброј јадења и специјалитети од овој регион како што е истарската пршута, Истарскиот сирење, свинско филе, fritters, krostule и на врвот на Истарскиот гастрономијата - тартуфи, како и бројни специјалитети од риба. Може да уживате во сите овие јадења во рестораните и таверна, како што се "Данте", "Maremoto", "Cittar", "Аурора", "Миша" и "Pelegrin".

Во близина Савудрија, мал риболов град се наоѓа на мал полуостров, само 9km од Umago. Нивната марка е стар светилник, изградена во името на љубовта помеѓу австриски благородник и домашни девојка. Тоа е симбол за бројни историски наоди - античка историја, римски, средновековна ... сите во текот на историјата до прекрасните австриски вили. Савудрија е населен уште од античката историја и има природен феномен: камени површини на брегот што влегуваат во морето во благ агол. Таа е идеална за голем број спортови, како што се возење велосипед, пешачење, џогирање и сурфање. На брегот на Савудрија е обраснат со борова шума. Тоа е привлечна за нудизам, бидејќи на плажа ФКК наоѓа на југ од самиот центар на место. Традиционално фокусирана на риболов, Савудрија е познат по својата пријатна ресторани и пријатен плажи, па ние го препорачуваме за семејства кои уживаат карпести плажи. Савудрија домаќин на традиционалните манифестации како што празникот на Света Марија Магдалена во Zambratija (крајот на јули) и Savudrian ноќи (во август). Може да уживате во различни Истарскиот деликатеси во ресторани "Адриа !," дивите "," Moj Мир "," Свети Андреј "и кафеана" Албер ". Додека сте престојуваат во Савудрија заборавајте да ја посетите Umago, Poreč и Ровињ.

За да ја видите во и околу Umago
Umago - стариот дел на градот townOld на Umago
Поради бурна историја Umago ОК зградите од доцната антика и раниот среден век беа целосно уништени. Сегашната историското јадро има наследено урбана структура на средниот век. Постојат голем број на потсетници за тоа време: остатоци ѕид, венецијански вили и над сите, живописни улички. Оној кој е најдобро сочувана е исто така еден од најстарите - запад кула сега се сместени во Музејот на Umago, чувар на вредна колекција на археолошки артефакти пронајдени на местото на местото Umago. Црквата на Свети Peregrine
Не е далеку од Umago, на подутина Rosazzo има мал, многу стари црквата Св Peregrine. Таа била изградена од страна на жителите на Umago за одбележување на самото место каде што, во времето на Диоклецијан.

Светилник во Савудрија
Најстариот светилник на јадранскиот брег изградена во 1818, м 36 со светлината видливи од далечина од 32 километри. Изградбата на светилникот е поврзан со љубовна приказна на грофот Метерних, кој иако е во брак, падна во љубов со локална девојка и имаше светилник изграден за да се нејзина чест.

Sipar Promontory
Во периодот од Савудрија и Umago за време на ниски плима долго мал 200 50 метри и метри широк испакнат и еден куп од камења се зголеми од морето: Овие се само остатоци од антички дворец на Sipar од 5th век. Градот Siparis постоеле за време на ерата на Роман, а доказ за тоа се темелите на вили и куќи, мозаици, мермер, керамика, урни и монети пронајдени во ова место, кои датираат од времето на Константин и Валериј. Sipar беше целосно ограбени и уништени во 876 од Neretvian пирати предводена од Бан Домагој и никогаш не ја поврати претходната неговото значење.

Вила Tiola
Вистински рај за нуркачите! Овој луксузен вила имаше своја римска бања, вода цистерна, огромен живеалиште четвртини раскошно украсена со мозаици на подот и фрески на ѕидовите. Остатоците од пристаништето мерење 30 метри во должина и 6 метри широк, се наоѓа во морето во близина на вилата, додека, исто така може да бидат признати остатоци од огромна градба, најверојатно базен на друга римска вила.

Арена во Пула
Арената во Пула, римскиот амфитеатар се наоѓа во центарот на Пула. Таа била изградена во 1st век пред нашата ера и го зеде својата сегашна форма во 1st век, кога тоа би можело да се сместат околу 20,000 гледачи. Тоа служи за гладијаторски борби што се одржа во тоа, додека 5th век.

Бриони Острови - Национален парк
Креда парк со фосилизирани диносаурус стапалки, византиски каструм и остатоци од римски вили, археолошки и природни науки собирање, на изложбата "Јосип Броз Тито на Бриони", на Мавзолејот на Kupelwieser семејство се само некои од место не треба да пропуштите. И додека шетаат по острови ќе бидат придружени со бројни скроти видови птици, елени, муфлони и други големи игра.


Euphrasian базиликата - Дел од УНЕСКО за светско културно наследство
Во местото Poreč, во близина на Umago, има една од најубавите рановизантиски цркви во Европа наречен Euphrasian Базилика, откако владиката на Пореч кои имале овој прекрасен трикорабна црква изградена во текот на местото на постара црква. Од посебен интерес се импресивни мозаици во апсидата на скапоцени камења и мајка на бисер.

Мотовун ѕидови
Ѕидовите околу мала средновековна врвот град на Мотовун претстави непроценливо културно и историско наследство на Истра. На многу добро сочувана старото јадро Градот е опкружен со импресивни ѕидови одбрана.

Hum - најмалиот град во светот
Според Гинисовата книга на рекорди, со своите 23 жители, Хум е најмалиот град во светот. Таа се наоѓа во централниот дел на Истра и симбол на Алејата на глаголицата свештеници - единствен спомен на старите хрватскиот глаголица.

Лим канал
Тоа е геоморфолошки феномен со обрасната кањонот карпи да се исправиме 150 метри надморска височина. Со своите тесни, 11 километри долга влезот претставува една од најубавите пејзажи во Истра.

Парк на природата Učka
Планината Učka и највисокиот врв Vojak во 1401 m нудат неверојатен 360 ° панорамски поглед на полуостровот Истра, Северна јадранските острови, Горски Котар планините, Венеција, италијанските Алпи ...

Туристичката канцеларија во Umago е Trgovacka 6, тел: 052 741 363, Факс: 052 741 157, e-mail: tz-grada-umaga@pu.htnet.hr.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Umago

Најдобра гаранција Umago ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Venizia линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Umago. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Umago ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Umago ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Umago да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Umago Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Umago ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Umago во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Umago и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал