Валенсија Фери

Валенсија Патнички и автомобили Ferries

Валенсија патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Валенсија на Каљари, Ибица, Ливорно, Mahon, Палма Мајорка, Салерно, Сан Антонио и Tanger Мед.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Валенсија во реално време и закажете најевтиниот достапни Валенсија автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Валенсија, Каљари, Ибица, Ливорно, Mahon, Палма Мајорка, Салерно, Сан Антонио и Tanger Мед со Acciona Ferries, Balearia фериботи и Грималди линии фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Валенсија Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Валенсија Фери Билети
со Acciona Ferries, Balearia фериботи и Грималди линии за фериботи и да отпатуваат од Валенсија на Каљари, Ибица, Ливорно, Mahon, Палма Мајорка, Салерно, Сан Антонио и Tanger Мед онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Валенсија патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Валенсија и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Валенсија

Провинцијата Валенсија, Најголемиот од трите што го сочинуваат Валенсија заедница, се наоѓа во центарот на шпански медитерански брег, додека со поглед на пространа заливот на Валенсија. Се движеа од задната страна на група на средно-високи планини и тркалање рамнини што води кон земјите на Арагон и Кастилја-Ла Манча. Тоа е, исто така, од спротивната страна на Балеарските острови и еднакво оддалечени од Шпанија, две големи донесувањето одлуки центри Мадрид и Барселона.

Секоја година повеќе од пет милиони туристи од прекуокеанските земји се избере Comunidad Valenciana (регион Валенсија) како нивна дестинација за одмор. Повеќето слезе врз одморалишта на тенки крајбрежен појас, каде што престојуваше - освен, можеби, за еден ден патување до Валенсија Сити.

Валенсија Град, Главниот град на регионот, е познат по својот ноќен живот, диви Лас Fallas пролет фестивал и прекрасни архитектура на своите Ciudad de las Artes y las Ciencias.

Valentia ферибот пристаниште
Валенсија ферибот услуги заминуваат од пристаништето во Валенсија, која е една од најголемите пристаништа на брегот на Средоземното море и првата порта на Шпанија. Од Валенсија ферибот пристаниште може да се земе на ферибот во Палма, Ибица, Махон, Сан Антонио и Tanger Мед со операторите Balearia, Iscomar, Trasmediterranea и Грималди Ferries.
Туристички атракции и активности

Плажи
Плаја де Malvarrosa и Плаја Леванте д о де ла арени се најпопуларните градски плажи, северно од пристаништето. Да одам таму, да ги преземе метро или трамвај Евгенија Vines или Аренас станица, или се на метро Маритим Serreria и продолжете со трамвајот да Neptu (сите на еден билет). Ел Saler е најубавиот и најдобро се развиваат плажа во близина на Валенсија. Devesa е неразвиена и има убава околина. На Devesa и Плаја Pinedo постојат нудистичка делови. Овие плажи се наоѓа јужно од пристаништето. За да стигнат до нив, да ги преземе жолта автобус (управувана од страна на "Herca") од Кале Аликанте во близина на железничката станица, во насока "Perelló". Патувањето трае околу 30 минути; на автобус бега од час 7am - 9pm.

Хот Спрингс
Топла пролет 90km се наоѓа северно од Валенсија во регионот, познат по своите планини, длабоки клисури и живописна природа. Кристален води на лагуната меур од земјата на температура од 25ºc на целата година. Ова место познато од страна на локалното население се уште се неоткриени од страна на повеќето патници. Приказната вели дека топла пролет беше склопот капење и релаксација сајт за мавритански king's харемот. Водата беше речено да ги држи жените неговата млада и beautiful.Dip во водата за капење и да се истражуваат на лагуната нуркањето, видите риба околу вас и да ја откриеме скриени пештери. За храбрите, тука е опцијата за да скокаат од карпи право во најдлабокиот дел на лагуната.

Albufera
А свежо езерска вода. Ориз се одгледува во околината. На Albufera, исто така, е домаќин на многу интересни видови на птици преселници. Локално село во областа, Ел Палмарна, е исто така добро место да се обиде некои paella или други локални јадења.

Manises
15 километри југозападно од Валенсија. Тоа не е само на местото на аеродромот во Валенсија, но, исто така, важен центар за керамика. Некои 100 керамика фабрики се наоѓаат во општините каде што уметноста се практикува најмалку 700 години. Во Музејот MCM, постојат изложби за историјата на керамика во областа.

La Tomatina
Хостирано од близина Bunol на минатата среда на август. Фестивалот, кој вклучува илјадници учесници фрлање зрели домати во едни со други. Бидете сигурни дека ќе се носи облека што може да се фрли надвор по одделенија, како што тоа добива многу неуредна.

Разглед низ градот започнува во стариот квартал. До средината на деветнаесеттиот век, тоа беше одбранета со ѕид, кој беше внатрешниот пат на автобус не 5. Уште стои како доказ се благодатна Torres de Serranos, пространа Торес де кварта и остатоци од ѕид престилка во подрумот на Валенсија Институтот за модерна уметност (IVAM). Најзначајното уметничко наследство е оној што се најде во областите на Seu и Xerea, каде што остави траги од страна на Римјаните се крие под Арапски урнатини и модерен цркви и палати.

Област Mercat зеде облик околу тргување животот на жителите на градот. Соодветно на тоа, нејзините две најсимболичните зградите се користат за целите на тргување. На готска зграда на Ла Lonja, прогласена од страна на УНЕСКО како споменик на универзалното наследство, има убава колона просторијата каде што се стари маси на кои беа финализирани трговски трансакции се уште се во употреба и денес. Надвор од уништен ѕидот се зголеми на Валенсија на буржоазијата, со својата широка тротоари, широки убав автопати и безброј случаи на модернистичката архитектура. Од другата страна на старото корито на Turia лежат градинка градини, заедно со уметност Музејот на ликовни и ултрамодерна дел на градот, кој, на сметка на нејзината големина, служи како врска меѓу крајбрежните градови и стариот квартал. Футуристичкиот лицето на градот се огледува на старото корито низ паркот на Гуливер деца и рекреација и култура комплекс, на Ciutat де лес уметности јас де лес Ciencies (Град на Уметност и култура). Животот во градот се шири надолу кон кејот со пристаништето и плажите на Лас Аренас и Ла Malvarrosa.

Ако се патува во Валенсија преку Барселона, не заборавајте да поминете некое време во каталонскиот главен град. Иако и двете се наоѓаат на брегот на Медитеранот, секој град има многу различни културни жалба. На пример, каде Валенсија има Институтот за модерна уметност, Барселона има Гауди музеј. Преку easytobook.com хотелите во близина на аеродромот може да се резервира. На пример на Best Western хотелот, кој се наоѓа на само три километри од аеродромот.

Валенсија како еден голем град. Се разбира, во градот има голем број на хотели. За заштеда на maney можете, исто така, најдобрите престој во една од буџетот хотели во Валенсија.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Валенсија

Најдобра гаранција Валенсија ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Acciona Ferries, Balearia фериботи и Грималди линии патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Валенсија. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани ферибот билет Валенсија, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Валенсија ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Валенсија автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Валенсија Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо ферибот цените на билетите во Валенсија, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Валенсија во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи на Валенсија и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал