Венеција Фери

Венеција Патнички и автомобили Ferries

Венеција патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Венеција до Крф, Игуменица, Lussino, Патра, Pola, Пореч, Rabac, Rovigno и Umago.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите во Венеција во реално време и закажете најевтиниот достапни Венеција автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Венеција, Крф, Игуменица, Lussino, Патра, Pola, Пореч, Rabac, Rovigno и Umago со Anek линии, минојската линии и Венеција линии фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Венеција Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Венеција Фери Билети
со Anek линии, минојската линии и Венеција линии за фериботи и да отпатуваат од Венеција до Крф, Игуменица, Lussino, Патра, Pola, Пореч, Rabac, Rovigno и Umago онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Венеција патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Венеција и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Венеција

Венеција е остров град: Центро Storico или историскиот центар е тесно интегриран кластер на 117 мали острови кои се поврзани со некои 410 пешачки мостови. (Секој пат кога ќе ја премине канал, ќе бидете повлекува кон друг остров.)

Повеќето бродови пристигнуваат во или на терминал објекти Marittima или средно Сан Базилио столб кој caters главно на помали бродови и речни бродови.

Ова е одлична локација, бидејќи лесно може да оди по вода на плоштадот Сан Марко во околу 15 минути без да се изгуби.

Ако сте пристигнале со ферибот минојската линии од Грција или катамаран Венеција линии од Хрватска и Словенија, ќе излезам во иста општата област на пристаништето што се користи од страна на бродови. (Пристаништето минојската е помеѓу Marittima и паркинг островот Tronchetto; Венеција линии користи Сан Базилио.)

Венецијанската пристаниште

Може да сте слушнале дека Венеција е инженеринг чудо, со мермерни цркви изградени на врвот на античките мислења управувано длабоко во barene (кал банки) - но вистината е дека овој град е изграден на чиста нерв. Разумните луѓе би можеле да Blanch во вода приближуваат нивниот прагот и да побегнете на првиот знак на Acqua Alta (висока плима). Но, причина не може да се спореди со венецијански решителност. Наместо да ја спасува, Венецијанците го преплавија светот со сладострасна венецијански слики и црвено вино, музика, Марко Поло зачин рута вкусови, и боемски шик начин. И тие не се направи уште.

Но, не се очекува да имаат градот за себе. Дури и во подножјето-газењето студ на јануари, Венеција има свои обожаватели. Главата е дека ќе се задржи фасцинантен компанија тука. Подостапни од било кога и изненадувачки прифатлива со оглед на нејзината посебност, Венеција останува само-изборот град: потребно е одредени имагинација да се откаже од удобноста на автомобили и автопати за бавно чамци и криво calli. Скулптори, harpsichordists, суши готвачи и сонувачи поминува како сметководители може да се заокружи bumping лактите над купишта плочи од рижото ди seppie (лигњи рижото), заедно изгребана дрвени маси во автентичен osterie (паб ресторани). Судејќи од страна на публиката, може да мислам на уметничко биенале мора да се случува - но не, тоа е само просечен во средата вечер во Венеција.

Венеција е најдобро кога се фатени помеѓу акти, по посетители на ден издржам да го победи попладне сообраќај, а пред бродови шутнат збунето новодојденците надвор во плоштадот Сан Марко со три часа за да ги видиш сите од Венеција пред ручек. Оние посетители никогаш не може да се види во Венеција во нејзините драгоцени прекини, кога gondoliers загрее нивните гласните жици со врел еспресо на нивниот начин на работа, и мозаик занаетчии се спојуваат во барот за tesserae shoptalk во текот на еден spritz (Prosecco-базирани пијалок).

Кога да се одида

Патниците во потрага по лактот простор за скицирање во Gallerie dell'Accademia, секојдневен разговор со Венецијанците и спонтани викенд вечери безрезервно ќе биде подобро да се оди со потивок месеци од октомври Венеција до март. Но, дури и осамен видови ќе најдете дека некои венецијански искуства се подобри во толпата: среќни часови, гром биса во Ла Фениче, и хорот на "Ooh! како народот да помине низ портали на базиликата Сан Марко да видат светкав златен мозаик куполи над глава. За рамнотежа на тивка моменти и колективна еуфорија, да остане барем во текот на ноќта во Венеција, па можете да видите што градот е како по толпата истенчува и месечината се зголемува, а во утринските часови, кога градот фрла назад еспресо и почнува прикажи ги сите одново.

Најверојатно ќе плаќаат премија за привилегија да се биде во градот за маскенбал топки за време на Карневалот, гала уметност отвори за Биеналето, или ѕвезда-начичкана премиерно ќе биде прикажан на Меѓународниот филмски фестивал во Венеција. Но, овој град е меѓународно познат (и ноторен пример) за неговата партија фрлаа моќ од 16th век, а вие може да се види зошто во било која од големите shindigs на градот.

Од Венеција е згодна внатре и надвор, лошите временски услови не мора да се уништи вашите планови за патување. Единственото нешто прекрасен од вашиот прв поглед на Венеција може да биде пред очите на Венеција се гледа во локва - или многу ретко, Венеција готски сводови и гондола prows ѕиркаа бела покривка од снег. Ужасна времето во јануари и февруари може да донесе кристален синото небо идеален за фото ops и лигав топла какао во Пјаца Сан Марко. Најтешкиот дождови паѓаат од декември до март, но можеби среќа во навивач лето грмотевици - откако ќе ја видите молња штрајкови во текот на лагуната, ќе треба цела нова благодарност на Тинторето потези со четка и громогласен лето движење на Четири годишни времиња Вивалди е. Јули и август тенденција да биде топло и задушно, но ако се чувствуваат непријатно, направи како венециски на одмор и да избега во Лидо плажи или Ривиера Brenta.

Фестивали и настани

Три правила за улиците се поставени во големите вапорето запира: нема ѓубре во каналите, без обезличувањето на историски градби, а не strutting за голи гради. Фактот дека Венеција се чувствува обврзан да ја објавите дека последните регулатива покажува дека можностите за, ERM, самоизразување не започнува и завршува со Carnevale.

Без разлика дали сакате да го поминете вашиот престој добивање Arty, испотени, мистично или сите од горенаведените, Венеција ви се опфатени со Biennales, маратони и свадби до морето. Најпрометните месеци за традиционалните празнувања се од мај до септември; дознаете повеќе за голем број на претстојните настани во Венеција во Култура и Spettacolo.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Венеција

Најдобра гаранција Венеција Фери билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна ANEK линии, минојската линии и Венеција линии патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Венеција. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани ферибот билет Венеција, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Венеција ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Венеција автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Венеција Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо ферибот цените на билетите во Венеција, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Венеција во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи во Венеција и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал