Вентотене Фери

Вентотене Патнички и автомобили Ferries

Вентотене цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Вентотене да Casamicciola, Наполи и Ponza.

Споредба на сите достапни Вентотене ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Вентотене автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Вентотене, Casamicciola, Наполи и Ponza со SNAV бродска линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Вентотене Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Вентотене Фери Билети
со SNAV бродска линија за фериботи и да отпатуваат од Вентотене да Casamicciola, Наполи и Ponza онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Вентотене патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Вентотене и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Вентотене

Вентотене лежи во Тиренското Море, западно од регионот на копното на Кампанија.

На шармот на Вентотене е очигледна во моментот кога ќе го на самото место од бродот ќе се транспортираат во нејзините брегови. Седи таму како осамен пандишпан излегува од површината на јасно сино плоча, големината на островот, или недостаток од него, ветува нешто посебно, но не само лично.

Пристигнување на овој мал остров во близина на западниот брег на Италија, ќе влезат во пристаништето изграден во страна на вулканскиот остров од страна на античките Римјани и само неодамна се развива и проширува за да се обезбеди за потешки сообраќај.

бродовите на рибарите поставата на пристаништето, заедно со пица и нуркање продавници даде остров кој типичен мал град во Италија чувствувам.

Вентотене ферибот пристаниште

Да се ​​дојде до центарот на островот, ќе одиме на ликвидација рампата до Пјаца Кастело, каде градското собрание седи. Земи капучино во една од две кафулиња таму, што месечината што се ресторани за време на шпицот на сезоната од мај до октомври. Ако кофеин не те задоволи, го дофати со шише вино во една од локалните alimentari и седат во паркот право надвор од плоштадот за величествен поглед на малиот ненаселен остров на Санто Стефано (кој се користи за да се задржи противници на Мусолини во текот на неговото владеење).

Дел од група на острови, познат како Pontines, Вентотене - кој добива своето име од италијанскиот збор за ветер "Vento" - се наоѓа во Тиренското Море, западно од регионот на копното на Кампанија.

Тоа зафаќа помалку од една квадратна милја, а неговата историја датира од римско царство, кога императорите како Август и Тибериј најде изолација на островот совршен за протерани прекршителите. Во текот на Втората светска војна, тоа беше се користи како слушање мислење од страна на германски гарнизон пред да биде заробен од страна на сојузниците во 1943.

Во текот на денот, можете да се сончаат на еден од трите главни плажи. Cala кораб е префериран избор за неговата пристапност, црн вулкански песок и рок outcroppings кои го прават идеален за задоволување на интензивна Медитеранот сонцето.

Вентотене стана дестинација за нуркање поради неговата бујна и најчесто непречено водниот живот. Постојат неколку нуркање училишта на островот, од кои еден е подигната кон крајот на 70s и е најстариот нуркање академија во цела Италија. Приватниот и група лекции со почеток во 100 евра.

големина Вентотене е го прави совршен за едноставно поставување надвор и истражување. Пешачењето е евтин, а што минуваат низ светла сцена - кои често двојки како карпа работ, бидејќи на тесен ширина на островот - наградува не само за брилијантно обоени вегетација, но исто така и за своите панорамски погледи и недостаток на котизација.

Пониски на островот, да ги открие најпривлечните карпи сипаничав со солена вода (мали пукнатини користи за собирање на свежо солена вода во античките времиња) и морски пештери од страна на пристаништето каде транспарентен базени често дејствува како прозорци во неверојатен морски животни што го опкружува островот.

Ако сте во потрага за нешто малку помалку природа ориентирани, постојат два музеи. Вила Giulia - што е помалку од затворен музеј на отворено реликвија - е античките остатоци од структурата што се сместени / затворен император Август ќерка, Џулија, кој бил протеран таму за неа промискуитетот и неморал. А другата е на Археолошкиот музеј, кој во повеќе стандардни неговото претставување има многу артефакти, кои беа откриени на островот во текот на годините.

За разлика од неговите повеќе избезумени (од страна на италијанските стандарди) и популарни јужни соседи, Ischia и Капри, Вентотене одвај е допрена од страна на меѓународниот туризам. Хотелите се достапни, и храната не е прескапата. Денес, тоа е дом на населението на целата година од околу 600. Тој број skyrockets во текот на летните месеци, особено во август, кога се чини дека секој италијанскиот шефовите на морскиот брег, или септември, кога фестивалот на Свети Кендис (Феста ди Санта кандида) се претвора во островот во еден подолг партија.

вистински жалба Вентотене не е во неверојатен својата 360 степени поглед на морето, неговата јасна, чиста вода, па дури и својата архитектура и народ. Постојат и други места во Италија како неверојатен. Нејзиниот шарм е во смисла да се добие дека сте доживува нешто што не е откриен од страна на туристите кои доаѓаат масовно на остатокот од Италија преку целата година.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Вентотене

Најдобра гаранција Вентотене ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна SNAV бродска линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Вентотене. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Вентотене ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Вентотене ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Вентотене да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Вентотене Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Вентотене ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Вентотене во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Вентотене и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал