Владивосток Фери

Владивосток Патнички и автомобили Ferries

Владивосток цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Владивосток да Donghae и Sakaiminato.

Споредба на сите достапни Владивосток ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Владивосток автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Владивосток, Donghae и Sakaiminato со ДБС Круз Фери фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Владивосток Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Владивосток Фери Билети
со ДБС Круз Фери за фериботи и да отпатуваат од Владивосток да Donghae и Sakaiminato онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Владивосток патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Владивосток и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Владивосток

Владивосток беше затворен град пред само 15 години со уште советите кои им е потребна дозвола за посета.

Изградбата на Владивосток беше кулминација на долга диск на Русија да се воспостави голем поморски присуство во Тихиот Океан и да помогне да се зацврсти своето место во источниот дел на империјата.

Земјиштето што градот е изграден на тврдеше претходно (но, многумина велат дека, никогаш не владеел ефикасно) од Кина. Тоа е ретко населен од страна на кинески и домородните народи кога регионот бил префрлен во Русија преку Договорот од Aigun од кинеската Кинг империја во 1858 по барање на Русија. Русија веќе се пресели војници и доселеници во регионот и Кинг империја, потоа релативно слабо, се чувствува дека има малку избор во решавањето на територија.

Еден од четирите пристаништа служат гигантски земја, Владивосток стана главен трговски центар - главно за стоки донесени од Кина, Јапонија и Кореја, како и преку легални и нелегални средства.

Владивосток Фери терминал

ДБС Круз Фери линија Владивосток поврзува со корејски град Donghae и јапонски рибарско пристаниште на Sakaiminato. Од март до ноември ферибот Источна сон остави Sakaiminato во сабота, кратко постојки во Donghae во неделите и пристигнува во Владивосток во понеделник.

Во зима, ферибот лежи повеќе во Donghae до понеделник и не дојде во Владивосток до вторник. Ве молиме имајте во предвид дека Sakaiminato е мал и оддалечен град, и пристап до големи јапонски градови е ограничен (најблиску една е од Кјото, што е околу три часа од страна на локалните воз, исто така има и авиони во Токио и Нагоја, но тие се прилично скапи).

Како резултат на неодамнешниот новиот закон, сите што ќе влезат на Русија на крстарење фериботи може да го направи тоа без виза доколку престој не подолг од 72 часа е, а има и дискусија за да се прошири оваа практика на руски државјани, во посета на Кореја и Јапонија.

Владивосток туризам

Во семејството на руски градови, Владивосток е своеволен син, дете кој ги имаше сите можности, но не сосема може да се добие својот чин заедно. Vladik треба да биде просперитетна, пристанишен град на работ на Азија-но секоја година 5,000 Русите се движи на запад, во Москва и Санкт Петербург, а кинеските работници се вселат. Сообраќај е лоша. Вода затвори-off се честа појава. Сместување може да биде скапо, угостителство за посета на бизнисмени или групи на кинески туристи. ресторан / кафуле сцена е, за град од таквите меѓународни локација, малку мрачна.

Но Владивосток е извонреден место. Кина, двете Кореи и Јапонија се во близина, многу поблиску отколку дури и Бајкалското Езеро во источен Сибир. Москва е целосно девет часа со воздух. Но, и покрај јапонски автомобили затнувањето на улиците, Владивосток останува јасно руски јазик.

Таа, исто така се случува да биде еден од најголемите скитници градови на Русија. Значи одиме. Sopki, одамна умрени вулкански ридови, им даде на градот крпеница слој торта ефект. Згради се зголеми од различни нивоа и периоди: во лоша дрвена куќа во подножјето на една станбена зграда Krushchevsky, а потоа комплетно нов казино, и уште повеќе, морето и небото. На Пушкин Стрит следната врата сосед на американскиот конзулат е на истрошени школка. Каде и да одиме, си оди нагоре или надолу, а тоа е еден од ретките моменти кога не можете да се добие увид на морето.

Владивосток е, исто така, град каде што може да се извлечат без да остават. Посета на ботанички градини и да ја задржите одење-ти си во тајга. Истражуваат ридови. Вкопани во камени тврдини, со повеќе во близина Руски Остров. Ако сакате затскриено плажи, ќе треба да се направи мал напор, но тие се таму, исто така.

Иако Владивосток е еден од најпознатите јужните градови на Русија, тад подалеку на југ од дури сончево Сочи, времето е само каприциозен. Тоа може да се Облачно во мај, испотени влажни во јуни, замрзнување со јасно сино небо во јануари. Кој знае? Бидете подготвени за ветер секое време. Во зима косиот улиците прават движењето чист опасно, но зајдисонца за замрзнати залив се прекрасни, и ќе видите на локалното население облечени начинот на кој се замисли Русите треба да бидат облечени. Можеби е најдобро време за посета е во септември до средината на октомври; есен добива голем дел од чиста, сува дена, и тајга се врти боја.

Можете да одите каде освен ако не е чувар да ви запре. Ласкањето на приватна сопственост, толку познат на Американците, е среќа отсутен меѓу Русите, барем кога станува збор за отворено. Значи да се симне на главните улици. Во центарот, во близина Fokina, Semyonovskaya и Svetlanskaya, тоа е вредно да се заобиколувања низ секој лак. Испраќам вашиот пат низ дворови со криво дрвени куќи, Ремонт урнатините, сјајна коса салони и слот машина места.

Oceanarium: Има во живо експонати и сува изложби, претежно од суштества од Петар Велики Bay и околните области. Во близина се наоѓа отворен делфинариум, каде што може да се види во живо фоките со крзно и бели китови. Работно време: 10:-00 19: 00. Затворен во понеделникот. Адреса: 4 Batteraynaya. Тел:-25 59-65.

Регионална Музејот на Arsenyev се сместени три ката на локалната историја и етнографски материјал. Интересни фотографии од Влад во 1800s. Неколку препораки за Јул Бринер, кој живеел фрли камен далеку. Ќе видите Катјуша ракетен фрлач од Втората светска војна. Обидете се да дознаете кога фолклорна група Traditsiya (традиција) е игра таму. Нивните програми се многу неправилни, но се пее убаво, и тие ќе ве натера да танцуваат. Адреса: Svetlanskaya 20. Всушност, најверојатно ќе треба да влезат на Aleutskaya. Само оди зад аголот. Телефон:-22 73 13-; --41 40 82. 10: 00 18-: 00 секој ден освен понеделник.

Бринер куќа. Не е музеј, но може да се види големата уметност куќата каде актерот Јул Бринер израснал во Aleutskaya 15. Јул е (веројатно) роден во јули 11, 1920.

Подморница Музејот на C-56 се наоѓа во внатрешноста на подморница од Втората светска војна Ц-56, во Korabelnaya Набережнаја, тел:-21 67-57. Работното време е од 10: 30 6-: 00. Затворена недела, понеделник, вторник.

Галерија на слики на децата. Ако ви се допаѓа децата уметност, ова е за вас. Адреса: Partizansky Prospekt 12. Тел:-25 98-48. Работно време: 9: 00 - 18: 00.

Потребни прошетки вклучуваат области на брегот. Најди сирена статуа (во чест на Ханс Кристијан Андерсон) во водите на Заливот Спортски (Sportivnaya Gavan), во близина на стадионот на Динамо. Одиме на север, на правото, да го набљудуваат шетање соучесници на сладолед и / или пиво. Или да одиме лево, до чекори, кон кино комплекс Okean. Може да се пие еспресо горе таму. Продолжи тешка заедно горниот Набережнаја, на донесувањето на Амур тигар статуа и земајќи ги во поглед на Заливот Амур. Само крај хотелот Владивосток, на патот врти на лево и се претвора во Pervaya Morskaya. А брз непотребен пат надолу и на правото да се стигне до Arsenyev Стрит, вклучувајќи ги и биста на самиот истражувач, и агресивен меѓу демонстрантите имало и дрво куќи во потрага многу 19th век.

За висок пати, Следете ги скалите заедно со жичницата (жичарница на шини), од Pushkinskaya улица до Sukhanova. Жичницата во моментов не работи. На врвот, да ги преземе премин под Sukhanova улица, се појавуваат, и се искачи на повеќе чекори за на изглед-out. На целата територија на Рогот заливот Златен е видлива. Од тука, оние кои не се уморни може да се упатат за Orinoye Гнездо (Eagle Nest е). Изгледа за големи антени врвот на соседниот рид. Не грижете се за приватна сопственост добивање на патот! Друг начин да се постигне гнездо на Орелот е да се упатат до Utkinskaya Свети и следете ги правливиот пат.

Владивосток беше стража на рускиот исток од нејзиното основање во 1860. Тоа е град на тврдини и посетителите треба да се направи обид да се види барем еден.

Владивосток, неспорно, е Русија, туку и економски врски со своите азиски соседи се примамливи, дури и додека големиот популациите на тие соседи предизвика вознемиреност. Со својата местоположба и сите свои предности, Владивосток е сигурен да напредува порано отколку подоцна.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Владивосток

Најдобра гаранција Владивосток ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна ДБС Круз Фери патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Владивосток. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Владивосток ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Владивосток ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Владивосток да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Владивосток Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Владивосток ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Владивосток во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Владивосток и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал