Волос Фери

Волос Патнички и автомобили Ferries

Волос цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Волос да Alonissos, Glossa и Скијатос.

Споредба на сите достапни Волос ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Волос автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Волос, Alonissos, Glossa и Скијатос со Грција Seaways фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Волос Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Волос Фери Билети
со Грција Seaways за фериботи и да отпатуваат од Волос да Alonissos, Glossa и Skiathos онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Волос патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Волос и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Волос

Волос е најновата на грчките пристанишни градови, со исклучително голем дел од модерни згради, изградени по катастрофалниот земјотрес од 1955. Тоа вклучува општините Волос, Неа Јонија и Iolkos, како и помали приградски заедници.

Економијата на градот е врз основа на производство, трговија, услуги и туризам, и со подобрување на инфраструктурата на градот станува се повеќе динамичен. Дом на Универзитетот на Тесалија, еден од најважните во земјата, градот, исто така, нуди широк спектар на објекти за организирање на конференции, изложби и големи културни и научни настани, заедно со меѓународните стандардни спортски удобности.

Градот Волос е основана во средината на 19th век и е жив град со важна водата кои се наредени со многу слаткарници, кафулиња, барови, ресторани и mezedopolia.

На пристаништето Волос е исто така многу активна дневниот распоред на острови Споради: Скијатос, Skopelos и Alonissos.

Волос ферибот пристаниште

Волос е неопходен станица на вашиот начин на Пелион кој се наоѓа во непосредна близина на него. Од Волос можете да морето селата Пелион качен на бор-опфатени планините. Тоа е согласна спектакл особено ноќе кога само нивните светла може да се види.

Градот Волос е исто така интересно од културна гледна точка. Постои Волос Археолошкиот музеј кој содржи наоди од околните области ЕРЕ датира од бронзеното време до хеленистичкиот период. Галерија на општината, исто така, е од интерес. Тоа е сместен во Градското собрание и експонати колекција на слики и скулптури од современиот грчки уметници.

За да дојдеме до и Волос

Сите копнен транспорт достигне Волос, додека Меѓународниот аеродром во Централна Грција во Неа Anchialos води од градот на меѓународни дестинации.

фериботи
На пристаништето Волос обезбедува линкови до островите, главно Споради, како и за некои дестинации во Pilio.

автопати
Волос е поврзан преку E75 автопат оска на Грција (најчесто познат како Pathe) со северна и јужна Грција. Покрај ова, на Оската E65 ќе биде портал на Западна Грција и на пристаништето Игуменица, низ рамнини на внатрешниот Тесалија; овој дел од автопатот E65 ќе биде завршен до 2012.

аеродромот
Градот Волос, заедно со остатокот од Централна Грција, е поврзан со остатокот од Грција и Европа од Националниот аеродром Неа Anchialos. Аеродромот претставува најголема воздух лента во Грција по Елефтериос Венизелос, со капацитет од 800 патници на час и објекти за речиси 10 авиони. Волос е првиот град во Европа со функција хидроплан услуги преку Арго ервејс, која е базирана во Волос. На хидроавиони поврзете со Скијатос Волос, Skopelos, Allonisos, Атина и Солун.

железничка
градење на железничката станица во stationVolos железничка "е дизајниран од страна на Де Кирико Evaristo веднаш по ослободувањето на Централна Грција. Дел од станицата сè уште функционира во овој живописен 1884 структура, потсетува на некои од дворци. Соседните Неокласичната зграда, изградена помеѓу 1900 1903 и под Evaristo Де Кирико, служел како административно седиште на Тесалија железници.

Денес, градот се сервира од страна директни линии до остатокот на Грција, и железничката комплекс куќи објекти за одржување воз. Волос е директно поврзана со Атина еднаш дневно, со Солун два пати на ден, а со Лариса 15 пати на ден. Во минатото Волос била доставена од страна на железничките линии од три различни калибри, линијата на метар мерач на Тесалија железници да Kalampaka, стандардната линија мерач во Лариса и мм линија 600 да Пелион. уште постојат остатоци од тројно линии мерач во близина на станица.

модерни Волос

Архитектонскиот и урбана средина Волос се карактеризира со својата мрежа на плоштадите и улиците, неговата смисла за соседството, наметнување неокласични згради, на возраст од индустриски објекти, голем број на зелени оази, како и повеќето очигледно од близината на морето и пристаништето.

Овие елементи во комбинација даваат Волос нејзината атмосфера и посебност, што претставува еден од најубавите грчки градови. Сегашната урбанистички план Волос во голема мера беше основана во 1882, непосредно по ослободувањето на градот, и беше во голема мера под влијание на концепти на неокласичната урбанистичкото планирање. Планот ги поврзаа двата градски центри (замокот и Неа Magazia), заедно едноставен оска; Тоа беше, сепак, малку ограничен дава целосна можностите за развој на градот. Со доаѓањето на бегалците во 1922 и земјотресите во 1955 даде Волос нејзината сегашна форма.

Неа Magazia почна изградбата во 1841, врз основа на геометриски дизајниран план. Карактеристика на овој план се оските на сообраќајниците лежи паралелно со брегот, по што се разви продавници и станови, а нејзината централна патни оски денес се Dimitriados улица, Iasonos улица, К. Kartali Стрит, Diminiou, Iolkou Стрит и Ерму улица.

Развојот на новиот град се совпадна со процутот на неокласицизам. Јавните објекти се прилагодувате со овој стил и престижни приватни објекти кои припаѓаат на просперитетна трговци беа особено софистициран. Типични примери се:

На 3 едноетажен хотелот де Франс, со своите импресивни декоративни мурали (1894, Iasonos и К. Kartali улица)
Народната банка, порано Epirothessalian банка (1895)
Атинскиот банка (1903, денес на библиотеката на Универзитетот во Тесалија)
На Achillopouleion болница (1901)
Археолошкиот музеј на Волос, Athanasakeio (1909)
Земјоделска банка (1909, порано Kosmadopoulos банка)
На Cinetheater Achillion, (1925)
На Aegli хотелот, (1927), дизајниран од страна на Kassiopoulos
Зградата на Ер-сила високи претставници клуб во близина на Агиос Константинос парк, се верува дека биле дизајнирани од Ле Корбизие
Централната банка на Грција (1935)
На Averofeian судовите за правда
семејни куќи на Kartalis, Glavanis, Kastemis, Saratsis на
На Sarafopoulos замок (1927), денес Волос клуб
Добро сочувани Regas куќата и неговата единствена украсни мурали, денес ликеј на грчките жени.

Волос учествуваа во 2004 Олимписките игри, и како олимписки Град тоа помогна да го претстави новото лице на современа Грција на светот публика. Градот, исто така, бидејќи беше домаќин на сукцесијата на спортски настани, како што се Европската атлетска првенство.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Волос

Најдобра гаранција Волос ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Грција Seaways патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Волос. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Волос ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Волос ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Волос да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Волос Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Волос ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Волос во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Волос и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал