Voltri Џенова Фери

Voltri Џенова Патнички и автомобили Ferries

Voltri Џенова цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Voltri Џенова во Arbatax, Barcellona, ​​Bastia, Малта, Olbia, Палермо, Porto Torres, Tanger Мед и Тунис.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Voltri Џенова во реално време и закажете најевтиниот достапни Voltri Џенова, автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Voltri Џенова, Arbatax, Barcellona, ​​Bastia, Малта, Olbia, Палермо, Porto Torres, Tanger Мед и Тунис со Tirrenia, Гранди Navi Veloci, Моби линија, Грималди, Comanav или ЦТН бродска линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Voltri Џенова Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Voltri Џенова Фери Билети
со Tirrenia, Гранди Navi Veloci, Моби линија, Грималди, Comanav или ЦТН бродска линија за фериботи и да отпатуваат од Voltri Џенова во Arbatax, Barcellona, ​​Bastia, Малта, Olbia, Палермо, Porto Torres, Tanger Мед и Тунис онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапна цена на билетите ферибот.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Voltri Џенова патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Voltri Џенова и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Voltri Џенова

Voltri Џенова (Италијански, Генова) е историски пристанишен град во северниот дел на Италија, главниот град на регионот Лигурија.

Voltri Џенова денес, како туристичка атракција, често се во сенка на градови како што се Рим или Венеција, и покрај тоа што има долга историја како богат и моќен трговски центар.

Меѓутоа, со своите многубројни скриени скапоцени камења зад атмосфера alleways, одлична кујна (особено риба и морска храна), на rennovated старата порта, прекрасни глетки, вклучувајќи и еден од најголемиот аквариум во Европа, и нејзината позиција како европска престолнина на културата во 2004 го направивте примамливата место кое постепено станува се повеќе вклучени во туристички пазар.

Џенова е познат да има најголемите историскиот центар на Европа. Ова е срцето на стариот дел на градот. Тоа е составен од неверојатен износ на мали улици и улички наречен Caruggi. Прошетка низ тоа ќе ви се дебели право назад во античките времиња кога Џенова беше најважното пристаниште на Средоземното Море.

Со пастелни бои теракотни покриви куќи, уметнички цркви, убави вили покрај брегот, а исто така и неколку луксузни бутици, Voltri Џенова е мора да се види, ако сакате да се доживее "типичен" Италија.

Voltri Џенова ферибот пристаниште

Voltri Џенова е важна порта, и има многу ферибот услуги.

Гранди Navi Veloci поминува од Барселона неделно и трае околу осумнаесет часа. Таа, исто така нуди неделна премин во Тангер, која трае околу четириесет и шест. Други ферибот правци директно од Џенова се Барселона (Шпанија), Валета (Малта), Bastia (Корзика), Olbia и Порто Торес (Сардинија), Палермо (Сицилија), Тангер (Мароко) и Тунис (Тунис).

АМТ исто така работи на јавен брод наречен Navebus (проверете си ја распореди тука: [4]) поврзување на Порто Антико да Pegli. Тоа е голем и евтин начин да го погледне во градот од морето; еднаш во Pegli, може да плати посета на јавниот парк Вила Pallavicini.

Приватен брод услуги да почне од Порто Антико и патување по должината на брегот на Camogli, Сан Fruttuoso, Портофино, Chiavari и Cinqueterre.

Снаоѓање низ Битола
Локалните жители велат дека ќе се вози низ градот е малку побрзо од јавниот транспорт (сообраќајниот метеж во ударните часови, без оглед), но откако ќе го исполните вашата дестинација ќе се соочуваат со кошмар и фрустрација на потрага по непостоечки паркинг место. Тоа не е само шанса дека повеќето локални жители се префрли од автомобили до скутери - до тој степен што дури и изнаоѓање на самото место за скутер стана тешко премногу. Сите атракции во центарот се во непосредна близина или добро се служи со јавен превоз, па затоа автомобил е од корист на сите. Ако сеуште одлучи да се вози во градот, не се обложуваат на располагање улица паркинг (има улица паркинг такси во секој случај) одите директно во гаража за паркирање, а не се надевам дека сите од нив се полни. Ако мислите дека на возење на плажа на сончев викенд ден во Џенова или во друг град по должината на брегот, да го заборавам. Наоѓање на паркинг место во непосредна близина на вашиот плажа е настан еднаш во-а-живот. Користете јавен превоз, наместо.

Исто така, постојат голем број на јавни лифтови и кабел железници поврзува центарот со населби на околните ридови. Горниот станици на Castelletto лифт Ascensore ди и за Funicolare del righi железничката нудат неверојатен поглед на градот.

Trenitalia приградски и регионални возови патуваат во правец исток-запад по должината на брегот поврзување на сите крајбрежните населби во / приградски населби со центарот на градот. Ова е најзгодно начин на превоз, ако планирате да се види некои периферни области или градови по должината на крајбрежјето. АМТ билети и поминува важат за Trenitalia возови во границите на градот (Voltri и Nervi); еден билети дозволуваат само еден воз вози, а вие ќе треба да ги провери повторно на жолта удирање машини на станиците - проверете за правилно Оценување простор со името "Trenitalia" на задната страна на билетите. Ако се патува надвор од границите на градот да ја посетите некои надворешниот градови, ќе мора да се купи билет во еден Trenitalia шалтер или машина. Препорачливо е да се купат билети враќање веднаш, бидејќи таму се обично не шалтери билет во мали станици и шансите се добри дека машините за билет нема да работат, претворајќи купување на билет (или разговара со диригентот на возот враќање) во проблеми.

Историскиот центар на Џенова е сервисирано со автобус само околу некои важни плоштади и улици (Piazza Acquaverde за Stazione ди плоштадот Принсипе, Piazza della Nunziata, Ларго Zecca, плоштадот Corvetto, плоштадот Caricamento). Нејзините caruggi улички се толку тесен што не превозен сообраќај е физички возможно, и тие треба да се посети пешки - растојанија дефинитивно не се големи во секој случај.

Џенова Voltri ферибот пристаниште услуги

Џенова Voltri ферибот пристаниште е дел од пристаништето во Џенова, која и е еден од најсовремените ферибот пристаништа во светот нуди полн спектар на услуги.

Како да дојдеме до Џенова Voltri Фери терминал

  • Со кола
    Можете да стигнете до Џенова Порт од Северна користење автопати A26 и A7, од Западот со A10 и од Исток со користење на A12. Земете излез "Џенова Ovest", а потоа следете ги знаците на "Порто".

  • Со железница
    Додека двете главни железнички станици, Генова Brignole и Генова Принципе, се во рамките на самиот град Џенова, ферибот терминал Voltri се служи од страна на помали железничката станица Voltri, со regualr услуги од центарот на градот.

  • Џенова Voltri ферибот пристаниште адреса
    Voltri терминал Европа, 16123 Genova, Италија

 


Најдобра гаранција достапна цена на билетите Voltri Џенова ферибот

Најдобра гаранција Voltri Џенова ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Tirrenia, Гранди Navi Veloci, Моби линија, Грималди, Comanav или ЦТН бродска линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Voltri Џенова. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Voltri Џенова ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај да ви се најдат на иста all inclusive Voltri Џенова ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Voltri Џенова автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Voltri Џенова Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com сте во можност да се добие живо цени ферибот билет Voltri Џенова, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Voltri Џенова во нашите најниската достапна цена на билет.

Ferryto.com е дел од најголемиот дистрибутивната мрежа онлајн ферибот билети во светот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Voltri Џенова и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа , Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал