Vulcano Ајленд Фери

Vulcano Остров Патнички и автомобили Ferries

Vulcano Остров на цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Vulcano Остров на Наполи.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Vulcano Ајленд во реално време и закажете најевтиниот достапни Vulcano Остров автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Vulcano Ајленд, Наполи со SNAV Фери линии фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Vulcano Остров Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Vulcano (Stromboli) Ајленд Фери Билети
со SNAV Фери линии за фериботи и да отпатуваат од Vulcano Остров на Наполи онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Vulcano Остров патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Vulcano Остров и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Vulcano Ајленд

Vulcano е еден од Aeolian острови лоцирани низ Северна Сицилија. Ова место има поголем жалба меѓу патниците се должи на присуството на топли извори и неговата прекрасна црна песочна плажа.

Освен тоа, овој остров нуди многу добри можности за посетителите да се бањаат во природна кал бањи, а исто така се доживее патувањето на качување за да стигнат до врвот на вулканот.

Како да слета во ова место преку ферибот, ќе бидете во можност да се доживее неверојатен убавината на овој остров. Овој остров се состои главно од страстен гасови кои доаѓаат надвор од вулкан и може да се види на меурчиња кои доаѓаат надвор од морето.

На кратко, ќе уживате во мирисот на вулканот гасови, која е единствена во овој регион.

Вулкан (Stromboli) Остров
Како да дојдеме до Vulcano

Vulcano е мал остров во близина на Северна сицилијанскиот брег. Со цел да се добие таму ќе треба да ги преземат ферибот. Ако планирате да дојде и да Vulcano, тогаш треба да се планираат малку однапред како тоа не е толку лесно да патуваат тука, како Рим и Венеција. Од Сицилија, ќе треба да се вработи ферибот услуги од Milazzo да стигнат Vulcano. Многу луѓе ја пропуштајте оваа одлична можност за посета на овој остров, но тоа е дефинитивно вреди да вклучително и ова патување во вашиот итинерар. Најдобар начин да се истражуваат овој остров е да се остане стави на поголеми острови на Сицилија и да патуваат во овие места, што го прави многу погодни како ден-турист.

Фериботи до и од Vulcano

SNAV има најновите и најбрзо флота во Средоземното Море составени главно од hydrofoils и catamarans патување до и од Vulcano. Сите catamarans и hydrofoils SNAV има кафулиња и снек баровите на одборот. Кликни тука да се добие билети и книга на SNAV Фери да Vulcano.

Атракции Околу Vulcano

Fossi де Vulcano
Една од главните атракции на Vulcano е да се искачи до врвот на главната вулкан на овој остров. Како ќе стигне на врвот, може да се фати една прекрасна поглед на овој остров, заедно со околните Aeolian Острови за да добиете панорамски поглед на целата место. Покрај тоа, исто така можете да видите на величествената синото море, а исто така се доживее на чад и гас околу кратерот на вулканот кој е навистина чудо за да ја видите. Вие исто така може да видите во внатрешноста на кратерот на вулканот и да види како се нервира сулфурните гасови околу самитот.

Црна песочна плажа
Песочна плажа Црното е една од главните атракции на овој остров, за разлика од Fossi де Vulcano. Ле Spiaggia Sabbia Нера или песок плажа на Црното наоѓа по должината на Порто ди Ponente, од другата страна на спротивната страна по кал бања. Ова место е прекрасно парче земја се состои од вулкански песок и е прекрасно место за одмор. Можете да уживате во пливање активности во мирните води на плажа. Покрај тоа, тоа е убаво да се фати поглед на темно црни карпи произлегуваат од море покажувајќи кон небото.

кал бањи
Посетители кои доаѓаат на овој остров не пропушти можност да се искапат во Fanghi, која е ништо друго туку еден базен на заматена вода што содржи сулфур вода. Тоа е само неколку минути пешки од пристаништето, каде што повеќето од чамците доаѓаат на островот. Многу луѓе веруваат во исцелителна моќ и смирувачки својства на овој песок. Можете да уживате во искуството на кал бања со натопување вашето лице и тело во кал и исплакнете после тоа претставува маска. Постојат топли извори во близина со топла и шампанско вода за да се обезбеди убаво искуство.

Останете и соживотот во Vulcano

Можете да најдете многу добар избор за сместување во Vulcano со различни видови на хотели и Bed & Breakfast кафеани, кои се наоѓаат во погодно место. Покрај тоа, исто така има и луксузни хотели угостителство за потребите на различни патниците да понудиме најдобар вид на услуга и удобност на луксузен живот. Исфрлувачкиот се исто така достапни во Vulcano заедно со колиби. Најдобро е да се направат резервации однапред, ако се планира да дојдат тука на одмор да се искористат на соби, како на вашиот избор и преференции.

Јадење надвор во Vulcano

Можете да најдете многу кафулиња служат gelato и сите видови на топли пијалаци, која е доста популарна меѓу локалните жители и туристите како hangout место. Постојат многу ресторани кои нудат некои убави италијанската кујна и свежа морска храна за задоволство на своите клиенти. Можете да ги вкусите некои од најдобрите cannoli служеше тука, заедно со рикота и крцкави бисквити. Вие исто така може да се најде тука trattoria служат едноставно, но вкусна храна среде голема амбиент.

Повеќето од познатите ресторани овде нудиме широк спектар на избор на јадења направени со користење на најдобрите состојки среде пријатен поставувања. Покрај тоа, тие се грижиме за опциите на локалните патници и нудат интернационална кујна и традиционална цените заедно со италијанска храна, како што се пици и тестенини, како и. Ако сакате да проба медитеранската кујна, тогаш можете да најдете некои ресторани кои нудат јадења направени со користење на локални риба и други состојки.

Некои совети за патниците

Ако може да се патува во Vulcano и таму да стигне во раните утрински часови, а потоа може да биде најзгодно опција како тоа им помага во качува на вулканот многу лесно. лето сонцето може да биде врел како таа добива доцна и можете да го најдете тешко да се управува како качување активности.

Ако имате достигна на островот и ја пропуштајте оваа можност да имаат увид во кратерот на вулканот, тогаш сте сигурно изгуби прекрасна можност, како што е ретка можност се добива во текот на животот. Затоа, најдобро време да патуваат тука ќе биде околу мај или октомври, како што тоа добива неподносливо жешко во други времиња, особено во текот на јуни, јули и август.

Уживајте во уникатно искуство на кал бањи се најде тука на овој остров и се најдобро да се прави откако ќе завршите со качување на вулканот. Ако се носат костими за капење, тогаш тоа е важно да се избере оние кои се со помала веројатност да се носат повторно, како може да има силен мирис на сулфур.

 


Најдобра гаранција достапни ферибот билет цена Vulcano Ајленд

Најдобра гаранција Vulcano Ајленд ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна SNAV Фери линии патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Vulcano Остров. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Vulcano Ајленд ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Vulcano Ајленд ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Vulcano Остров автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Vulcano Остров Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо ферибот цените на билетите Vulcano Ајленд, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Vulcano Ајленд во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот дистрибутивната мрежа онлајн ферибот билети во светот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Vulcano Ајленд и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа , Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал