Weymouth Фери

Weymouth Патнички и автомобили Ferries

Weymouth цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Weymouth да Guernsey, Џерси Острови и Свети Мало.

Споредба на сите достапни Weymouth ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Weymouth автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Weymouth, Гернзи, Џерси Острови и Свети Мало со Кондор Ferries фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Weymouth Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Weymouth Фери Билети
со Кондор Ferries за фериботи и да отпатуваат од Weymouth да Guernsey, Џерси Острови и Свети Мало онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Weymouth патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Weymouth и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Weymouth

На Classic одморалиште на Weymouth, со својот фантастичен плажа и живописни пристаништето, се прилепува совршено заедно со солиден "Остров" на Портланд, совршено место за посетителите кои само сакаат да се извлечеш од сето тоа.

Како несреќата брановите против карпи по должината на драматични крајбрежје на "Остров" на Портланд тоа е лесно да се види зошто ова претставува дел од брегот на светското наследство. Сепак, само низ заливот, Weymouth е дом на една безбедна, чиста и заминаа семејство плажа.

Овој крајбрежен град има сигурно, песочна плажа се наоѓа минути од центарот на градот, различни избор на места за јадење, и многу активности и атракции за да изберете од.

Без разлика дали сте во потрага за одмор и прошетка, локални производи, врвот атракции и настани или активност за скок-проектот вашиот адреналин, Weymouth, секако, да се грижиме за сите вкусови. Разновидноста на понуда во овој уникатен, во текот на годината дестинација доведе до Weymouth и Портланд се популарна локација за снимање и за мали и голем екран.

Weymouth Фери пристаниште
Weymouth има програма настани во текот на годината, со настани кои се движат од Меѓународниот плажа Kite фестивал на Харли Дејвидсон парада и одбојка на песок првенство на бесплатен летен огномет ноќи.

Постојат многу места за да јадат и да пијат во Weymouth, сите целогодишна настани, атракции и активности - има по нешто за секого.

Олимписките и Параолимписките игри се на најголемиот спортски спектакл во светот. Weymouth и Портланд ќе биде домаќин на едрење настани за Лондон 2012 Олимписките и Параолимписките игри во периодот меѓу јули и септември 2012. Трка области се дадени и во Weymouth Bay и Portland Harbour и ќе биде спектакуларна глетка, во собата против назад пад на Јура брег.

Weymouth е широк и плитки песочна плажа се користи за пливање и сончање за време на туристичката сезона, а за на плажа спортски настани во текот на годината, вклучувајќи плажа мотокрос, Меѓународниот ракомет и класиката на одбојка на плажа. меѓународни змејот фестивал, одржан во мај секоја година на Weymouth Бич, привлекува околу 40,000 гледачи на плоштадот од целиот свет.

Weymouth Фери терминал Водич

Кондор Ferries Weymouth терминал е лесно достапен и нуди широк спектар на објекти. Нашите услуги да функционираат помеѓу Weymouth и Гернзи, Џерси и Свети Мало, Бретања. Погледнете во Водичот за код и Weymouth Weymouth Фери тајмс.

Фериботи од Weymouth Фери терминал

Weymouth да Гернзи - брзо ферибот
Пак вашиот автомобил со се што ви треба за да уживате во вашиот ферибот патување во целосна без да се плашат од вишокот обвиненија багаж. Брзиот ферибот во Гернзи работи во текот на годината од Weymouth, со дневни лето пловидбите.

Weymouth во Џерси - брзо ферибот
Се избегнат вообичаените стрес и замор на туристички аеродром и патување на брзо ферибот услуга од јужниот брег на пристаништето во Weymouth, преку Гернзи. Ферибот во Џерси работи во текот на годината, со дневни лето пловидбите.

Weymouth на Свети Мало - брзо ферибот
Во текот на годината брзо ферибот услуга на Свети Мало бара едноставна промена на поврзување на траект или во Гернзи и Џерси. Совршен начин да се одредат за избор на Каналските Острови и идеален за да им даде на вашите деца или домашни миленици одмори од патувањето на траект.

Кондор Фери Проверете во време
Возачи треба да се провери во најмалку еден час пред поаѓање. нога патници треба да се провери во најмалку 40 минути пред поаѓање.

Weymouth Фери Порт насоки

Со автомобил и са Nav
Weymouth е 8 милји јужно од Дорчестер на A354. Следете ги знаците на фериботи / Фери порта, која е на левата страна. Weymouth исто така, може да се пристапи од A35 во Пул од следниве A351, тогаш A352, а потоа A353 во градот центар. Ако користите сателитски систем за навигација за да стигнат до Weymouth Фери терминал ве молиме користете поштенски код DT4 8DX.

Со среќа!
Дали пристигнуваат или заминуваат од Weymouth Фери терминал, постојат голем број на локални такси компании да им помогне со вашите барања за патување. Ако пристигнуваат со воз можеби ќе сакате да се земе 5 минути такси од железничката станица Weymouth да Weymouth Фери терминал.

Weyline Такси - 01305 777777
Флота линија - 01305 784252
Пчела Автомобили - 01305 761321
Weytax - 01305 766666

Со автобус
Автобусите пристигнуваат и отстапи од Статуата на кралевите што е 10 минути пешачење од Weymouth Фери терминал. Без разлика дали сте во потрага да патуваат регионално или национално постојат неколку услуги да ги задоволат вашите потреби.

Со воз
Југозападниот возови се главниот оператор во и надвор од железничката станица Weymouth, со услуга до Лондон Ватерло. Weymouth Фери терминал е 15 20-минути пешачење од железничка станица Weymouth. Ве молиме бидете сигурни кога пристигнуваат во железничка станица Weymouth да ја напушти многу време за да се провери во во Weymouth Фери терминал.

Кога ќе пристигнете во Weymouth Фери терминал за вашиот Кондор ферибот на Каналските Острови и Франција ги следат знаците или проверка на патниците или проверка на автомобил, каде што може да се соберат вашите бординг картата за вашиот едрење со Кондор Ferries.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Weymouth

Најдобра гаранција Weymouth Фери билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Кондор Ferries патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Weymouth. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Weymouth ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Weymouth ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Weymouth да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Weymouth Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Weymouth ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Weymouth во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Weymouth и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал