Ystad Фери

Ystad Патнички и автомобили Ferries

Ystad патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Ystad да Ronne и Swinoujscie.

Споредба на сите достапни Ystad ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Ystad автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Ystad, Ronne и Swinoujscie со Bornholmstrafikken, Polferries и единство линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Ystad Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Ystad Фери Билети
со Bornholmstrafikken, Polferries и единство линија за фериботи и да отпатуваат од Ystad да Ronne и Swinoujscie онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Ystad патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Ystad и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Ystad

Имањето на повеќе од 40 км / 25 милји на песочни плажи на голема природна убавина во своето соседство, а некои 300 сто живописен половина дрвени куќи, Ystad е една од најубавите мали градови во Шведска.

Само да се биде овде на топол летен ден, капење и релаксирачки на една од плажите, или седи на една од многуте отворено претпријатија уживање на оброк со добри пријатели, е незаборавно.

Како да дојдеме до Ystad е и удобен и лесен, без разлика колку ќе се добива тука.

Со кола од Малме со E65 што е потребно само за 45 минути, еден час ако одите со воз или автобус. Од Simrishamn со воз за 40 минути и од аеродромот во Малме прибл. 20 минути со автомобил.

Од воздух од данската меѓународниот аеродром Kastrup тоа трае околу 1 час за да стигнат Ystad со воз. Ако се слетување на аеродромот во Малме во Sturup, тоа ќе потрае 20 минути да Ystad со автомобил или такси.

Од страна на морето фериботи од Полска и на данскиот остров Борнхолм ќе пристигне за да Ystad на дневна основа. Од Полска да заминат од Swinoujscie и од Борнхолм од Rønne.

Со автобуси тренер кои ќе пристигнат на Ystad секојдневниот од целиот Сканија. За време табели и / или цени Контакт Skånetrafiken телефон + 46 771 - 77 77 77.

Ystad е како жив музеј со сите свои 300 стари куќи од кои некои од нив - односно Örumshuset - се чуваат во изворна состојба и може да се посети. Опатија - францискански манастир со својата прекрасна цветна градина, црквата и се разбира, главната атракција за сите во посета на јужниот дел на Шведска - камења мегалитен Ale во село во близина на Kåseberga Ystad треба да се спомене, како и.

Ystad
Ystad атракции


Biografteatern ScalaAles Stenar, Kåseberga (15 километри источно од Ystad). На Стоунхенџ на Шведска, 67 метри долга камен брод формирана од страна 59 големи карпи на мекиот камен, мегалитска споменик од нордиските железното доба, околу 600AD. Можете да стигнете до страницата со автомобил или со автобус од Ystad. Постојат голем број на информации знаци на паркингот. Прошетка на 700 метри до ридот од паркингот и ќе стигнат до камења. Нема влезници на камења, но туристички водич ќе ве чини 40 шведски круни (4 евра) по лице. Турнејата е бесплатно за деца помлади од 17 .. уреди

Biografteatern Скала. Свети Östergatan 12. најстарите кино Шведска, сега се врати.

Куќа Карл XII е, Стура Västergaten, каде што се вели дека кралот да го поминаа ноќта.

Црква Санта Марија (13th век) е најстариот преживеан зграда во Ystad и еден од најстарите Skånes тули цркви. Од 9.15pm до 3.00am ноќниот чувар дува неговиот рог да ги убеди луѓето во градот, кој се е во ред.

Црквата Св Петри и манастир

Ystads KonstmuseumУл Knuts Torg, отворен Вт - Сонцето - Добра музеј на уметноста, со интересни изложби и пристоен продавница.

Ystad филм студио. Ystad е центар на шведскиот филм индустрија; студијата беа воспоставени на затворањето на старата касарна и таму се водени тури на располагање, плус Cineteket, интерактивна филмски музеј.

прошетка низ стариот дел на градот и да уживате во стари половина дрвени куќи. Во вечерните часови се јаде и пие на главниот плоштад или трговски улици, и да уживате во доаѓања и заминувања на волонтери на противпожарната служба во нивните антички возила.

Следете ги Патеки Wallander - Ако сте љубител на книги или филмови има многу, многу референци како Mankell врз својот материјал на вистински места и ситуации. Ако ова е да се верува дека таму се чини дека е убиство или хорор инцидент на речиси секој агол од градот. Во реалноста на полицијата се речиси никогаш не видел, освен при паркирање за да се соберат на плескавица со цел од кутијата на полица на Св Knuts Torg, во близина на одличен туристички информации канцеларија во рамките на музеј на уметноста.

Во текот на летото, Да уживаат во прошетка по плажа (источниот дел на градот). Стоп од страна и го имате на пиво или сладолед во "Fritidsbaren" и да се добие добар поглед на океанот.

Северно од градот е прекрасен езеро и шума област. Неколку национални паркови се најде во рамките на кратко возење и секоја година, Ystad е домаќин на тетоважа, мора да се види, ако сте заинтересирани за музиката.

Да се ​​биде турист во оваа атмосфера малку средновековен град е задоволство. На средини се убави и има многу интересни знаменитости да се откријат. Ystad има сето тоа за телото и душата. Ликовни галерии меша со фасцинантен музеи и жив зоолошката градина, како и. Зошто да не поминат еден ден или два во прекрасни плажи или една вечер во една, ако на ноќни клубови. Ystad е само прекрасно.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Ystad

Најдобра гаранција Ystad Фери билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Bornholmstrafikken, Polferries и единство линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Ystad. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Ystad ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Ystad ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Ystad да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Ystad Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Ystad ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Ystad во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Ystad и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал