Закинтос Фери

Закинтос Патнички и автомобили Ferries

Закинтос цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Закинтос за Бриндизи, Крф, Игуменица, Killini или Paxi.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Закинтос во реално време и закажете најевтиниот достапни Закинтос автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Закинтос, Бриндизи, Крф, Игуменица, Killini или Paxi со Agoudimos линии, Европската Sealines и Јонското Ferries фериботи онлајн со инстант потврда .

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Закинтос фериботи
Цените на билетите и Резервации


Книга Закинтос Фери Билети
со Agoudimos линии, Европската Sealines и Јонското Ferries за фериботи и да отпатуваат од Закинтос за Бриндизи, Крф, Игуменица, Killini или Paxi онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Закинтос патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Закинтос и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Закинтос

Островот Закинтос во Грција или Zante, многу популарна дестинација, беше наречен од страна на Венецијанската "Цветот на Ориентот", за да биде еден од најубавите острови на Ionians.

Закинтос островот има импресивен пејзажи, додека златни песочни плажи нуркање во кристални води, морски парк за заштита на морето желка, убава борова покриени планини, традиционални села со куќи од камен, и шармантна град да понуди, но исто така и некои анимирани плажите со многу ресторани и барови, убава православни цркви, археолошки локалитети и венецијански замоци.

Закинтос е исто така дом на една од најпознатите плажи на Грција: плажа бродолом. Урнатините на брод кој е избелени од страна на морето се наоѓа во средината на бела песочна плажа со кристални води, опкружен со вертикална карпа карпи. Незаборавна глетка, кој е достапен само со брод.

Закинтос

Закинтос има голем избор на барови и ноќни клубови се наоѓа, за повеќето од нив, во познатата плажите на Лаганас, Alykes, Tsilivi или Argasi. На клубови се отворени цела ноќ, полна со луѓе кои имаат пијалоци, танцување и забавите.

Закинтос Грција или Zante е најјужната од шест основни Јонските острови, и, исто така, трет по големина од нив, по Кефалонија и Крф.

Тоа е единаесетта по големина остров во Грција, со површина од 406 квадратни километри, а исто така и вториот град по население со околу 35.000 inhabitants.The островот се наоѓа 17 наутички милји западно од Пелопонез и 13 наутички милји јужно од Кефалонија.

Островот е наречен од страна на Венецијанците "Fioro ди Леванте", што значи "Цвет на Ориентот", бидејќи на островот се карактеризира со богат и густа вегетација, со борова покриени планини и многу плодни рамници.

Закинтос е плодна островот со важен земјоделско производство. Главната одгледувањето се маслинки, лозја и цитрус. Покрај земјоделството, главниот извор на богатството на жителите на островот е зголемување на туризмот. Оваа вегетација се должи на блага медитеранска клима на островот, кој е составен од многу врнежи од дожд во текот на зимата и сонце во текот на летото.

На островот стана познат во целиот свет за неговата природна средина, кој е на местото на загрозени вид на морето желка Caretta Caretta-избрал за репродукција.

Закинтос, Главниот град бил изграден по деструктивни земјотрес во 1953. поставување на своите е извонреден, на еден залив со кои се соочува Пелопонез, со древниот Акропол лебди над, со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Закинтос ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Закинтос ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Закинтос да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Закинтос Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Закинтос ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Закинтос во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи на Закинтос и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал