Zante ферибот

Zante Патнички и автомобили Ferries

Zante патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Zante за Бриндизи, Крф, Игуменица, Killini или Paxi.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Zante во реално време и закажете најевтиниот достапни Zante автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Zante, Бриндизи, Крф, Игуменица, Killini или Paxi со Agoudimos линии, Европската Sealines и Јонското Ferries фериботи онлајн со инстант потврда .

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Zante Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Zante / Закинтос Фери Билети
со Agoudimos линии, Европската Sealines и Јонското Ferries за фериботи и да отпатуваат од Zante за Бриндизи, Крф, Игуменица, Killini или Paxi онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Zante патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Zante и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Zante

Закинтос Грција, понекогаш се нарекува Zante, Е трет по големина од Јонските острови, зафаќа површина од 410 km² (158 sq mi) и крајбрежјето е околу 123 км (76 милји) во должина.

Закинтос (Zante) со прекрасна природа, блага клима, нејзината туристичка инфраструктура и нејзината единствена култура, може да го прифатат нејзиниот посетители во текот на годината, на посетителите кои ќе се најдобрите впечатоци од островот се врати дома со нив.

Кога ферибот пристигне во пристаништето, особено во самракот, таа се чувствува како да влезат во пристаништето во Венеција. Од една страна ќе видите осветлена црковните ѕвона на катедралата Сент Денис и од другата страна на живописната главниот град со змијата како патот до ридот Bohali (2km) и венецијанскиот тврдина (3km).

Во поглед на пристаништето и градот од погоре е едноставно го одзема здивот, па дури и повеќе пријатни, кога ќе се седи во еден од многуте отворено кафулиња или локални таверни на.

Zante
Во градот може да се шетаат на плоштадот Свети Марко историски и посета на Музејот Соломос и Kalvos кој е исто така и нивниот мавзолеј. Постојат чуваат оригинални артефакти од благородништвото на островот заедно со своите печати. Во близина на Плоштадот на Соломос со сите неокласични згради ќе можат да го посетат Музејот на византиската и се восхитуваат на стари икони и фрески кои преживеале од средновековните цркви кои не преживее катастрофалниот земјотрес од 1953.

На Закинтос ќе ги најдете на планинските села и оние на рамнините покрај оние од страна на морето-страна. Во меѓу остри карпи, бел песок и вода заливи тиркизниот на Caretta Caretta-морски желки најдат засолниште да се репродуцира. На плажите на Lagana (8km) и Geraka (17km) се поздравувајќи секоја година, кога тие излегуваат навечер за да несат јајца.

планински села (Кери, Lithakia, Maherado, Koiliomeno) се познати по нивната вистинска Zakynthian гостопримство и сигурно ќе уживаат во локалната гастрономија и ненадмината вино традиција. Локални јадења, cheases, колбаси месо и посебните слатки, но повеќето од сите полусуво вино (mastelado) на просторот ќе остане со вас за долго време. Sgantzeto, pantseta, ladotyri, chiromeri, mantolato и pasteli се некои од нивните имиња мора да се сеќавам кога доаѓаат.

Манастирите е уште една точка од интерес, што не треба да се заборави. Има историја и се поклони, заедно со посебните Zakynthian начин на пеење ќе го подигнете во друга димензија. Фрески, стари икони направи едноставноста на монахињите и монасите кралски.

На овој остров се е различно, музички приказни пееше на таверни, историски винарии, сталактит и сината пештери, пред очите на "брод потонатиот брод" потонати во песок сега, во пештерата на Свети Дамјан и многу повеќе мора да истражуваат за себе.

патуваат таму

Вие може да достигне Zante со авион или со автомобил до Killini пристаништето, а потоа се ферибот, кој заминува неколку пати на дневна основа.
Во текот на летните месеци, постојат дневни рути, исто така, да се Pessada во Кефалонија од пристаништето во Св Никола во Volimes.

Со автобуси на KTEL на Zante кои имаат секојдневно услуга и директно поврзување Zante со Атина, Патра, Солун и преку теснецот Kyllini (карши брег на Пелопонез) со Закинтос.

Ова морско патување трае еден час и се врши од страна на бродскиот на околу еден час основа во текот на летните месеци и пет пати на ден во текот на остатокот од годината. Zante, исто така, е поврзан со околните острови на Kefallonia и Пелопонез (Kyllini).

патуваат низ

Може да се состанат и да се истражуваат на островот и неговите убавини од страна на неколку начини. локалната транспортна компанија поврзува често и на дневна основа, Zante градот со селата. Понатаму, локален превоз нуди тури низ целиот остров со автобуси кои патуваат наоколу и да престане во главниот села и одморалишта.

Многу од нив се на екскурзиите се организирани од страна на разни туристички агенции кои работат на островот. Во повеќето области постојат неколку агенции од кои може да се вработи еден автомобил, мотоцикл и велосипеди, кои се смета дека од суштинско значење ако сакате да се истражуваат различни плажи и села.

Друга многу пријатен начин да се патува низ целиот остров е со мали крстосувачки бродови или чамци кои се одалечи на дневна основа од градот Zante, и ќе ве однесе низ островот од страна на морето, кои ви даваат шанса да се сретнат дури и најоддалечените плажи и морски знаменитости како бродолом и Сината пештери.

Исто така, во многу плажи ќе имаат шанса да се вработи свој мал брод на ниска цена и да се движи во близина на бреговите.

Туризам Канцеларијата на префектурата акантус 26950 22518
Туристичката полициска станица 26950 27367
Аеродромот "Dionisios Соломос" 26950 28322
Капетанијата на пристаништа на Zante 26950 28117, 28118
Капетанијата на пристаништа на Killini 26230 92211
Олимпик Ервејс 26950 28611, 28322
Домашни Автобуси на Zante 26950 42656, 22255
Автобуси за Атина 210 5129432
Автобуси за Патра 26210 272246
Автобуси за Солун 2310 551057
Фериброд Конзорциумот 26950 22083, 41500
Ферибот чамци канцеларија во Killini 26230 92385
Радио такси 26950 48400.

Горенаведените информации во секоја категорија е најмногу групно. Како распоредот промени многу често и во екот на сезоната повеќе се додаваат, се препорачува да се поврзеш со канцеларии директно по телефон неколку дена пред да патуваат.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Zante ферибот

Најдобра гаранција Zante ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Agoudimos линии, Европската Sealines и Јонското Ferries патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Zante. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Zante ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Zante ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Zante да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Zante Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Zante ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Zante во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Zante и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал