Zeebrugge фериботи

Zeebrugge Патнички и автомобили Ferries

Zeebrugge цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Zeebrugge на Хул.

Споредба на сите достапни Zeebrugge ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Zeebrugge автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Zeebrugge, Хул со П & О Ferries фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Zeebrugge ферибот
Цените на билетите и Резервации


Книга Zeebrugge ферибот билети
со П & О Ferries за фериботи и да отпатуваат од Zeebrugge да Хал онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Zeebrugge патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Zeebrugge и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Zeebrugge

Zeebrugge служи и како меѓународната пристаниште на Бриж-Zeebrugge и кејот одморалиште со хотели, кафулиња, пристаништето и на плажа.

Се наоѓа на брегот на Северното Море, најпрометните морето во светот, нејзината централна локација на белгискиот брег, кратко растојание на Велика Британија и од непосредна близина до густо населените индустриски градови да Zeebrugge крстопат за сообраќај од сите правци. На автострада Бриж поврзува Zeebrugge на европскиот систем на автопатот; исто така може да се добие во и од Zeebrugge со воз или трамвај.

Zeebrugge е најважно рибарско пристаниште на Белгија и рибниот пазар на големо се наоѓа таму е еден од најголемите во Европа.

Настрана од тоа да биде патнички терминал со фериботи во Велика Британија, на пристаништето служи како централна порта за автомобилската индустрија во Европа и е важно за увоз, ракување и чување на енергетски производи, земјоделски производи и други општи товар. Zeebrugge има најголем ЛНГ терминал комплекс во Европа.

Zeebrugge ферибот пристаниште

Белгиското пристаниште Zeebrugge прерасна во најважните патнички пристаништето Фландрија ", бидејќи на нејзината централна локација и лесен пристап.
Кога планирате вашиот ферибот патување, не заборавајте дека на проверка во време за возила е 90 минути пред заминување, и за нога патници, 90 минути пред поаѓање.

Zeebrugge ферибот пристаниште адреса:
Леополд Втори браната 13 (Havendam)
Б 8380
Белгија

Се стигне до таму со автомобил:
На ферибот терминал во Zeebrugge се наоѓа на надворешниот приклучок (Buitenhaven), браната Леополд II (Havendam). Во Zeebrugge ги следат знаците е означена со "зона 1", "Ferries автомобил" и "П & О Ferries / Хул. во пристаништето има краток и долг престој паркинг објекти, сите плати на локално ниво.

Се стигне до таму со воз:
Бриж Централната станица се сервисираат од страна на националните и меѓународните линии. Белгија е поврзан со Франција, Холандија и Германија преку услугата ТГВ Thalys со до 3 возови дневно од Париз во Брисел. Од Брисел има 4 заминувања еден час во Бриж. Патувањето трае околу 50 минути.

Се стигне до таму со автобус / тренер:
Секој ден има автобус заминувања. собереш / заспивам точка во Бриж сега е зад Керфор Експрес на плоштадот станица.

Веднаш штом ќе се вози на одборот вашиот ферибот во Белгија, може да се освежат во вашиот вградена кабината и да се релаксираат во барот додека вашиот cruiseferry заминува во текот на ноќта. Има време да ги тестираат избор на фантастични барови и ресторани достапни на двата фериботи П & О да Zeebrugge, плус одборот забава и казино пред спиење добра ноќ.

П & О Хул да Zeebrugge фериботи и да ве однесе директно до одличен автопатната мрежа на Белгија, во Франција и пошироко.

По посетата Zeebrugge, Веднаш ќе забележите дека овој град е секогаш внимателно се негува своите архитектонски и уметнички богатства од минатото.

За туристички и културни информации:

Во & UIT - Toerisme Бриж
PO Сандаче 744
Б-8000 Бриж
Тел. + 32.50.44.46.46
Факс + 32.50.44.46.45
Е-пошта: toerisme@brugge.be

Zeebrugge се наоѓа по должината на големите песочни плажи на белгискиот брег и е блиску до сите големи туристички места како што Остенд и Бланкенберж.

Само неколку милји далеку е средновековен град на Бриж, со своите големи ресторани и познатиот белгиски чоколадни пралини! Зошто да не се шета по каналите Бриж и романтични улиците со калдрма, или уживаат во посета на суета пазарот плоштад? Алтернативно може да се оди подалеку со Антверпен, Брисел, Луксембург, Стразбур или Ардените, сите донесе на дофат со П & О Ferries да Zeebrugge, Белгија.

Она што ја прави Бриж толку уникатен сепак, е начинот на кој таа се занимава со оваа минатото и денес. Луѓето од Zeebrugge би сакале да ве поканиме да им се придружат и да уживам во тоа колку што тие го прават.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Zeebrugge ферибот

Најдобра гаранција Zeebrugge ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна П & О Ferries патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Zeebrugge. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Zeebrugge ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Zeebrugge ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Zeebrugge да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Zeebrugge Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Zeebrugge ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Zeebrugge во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Zeebrugge и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал