бар Ferries

Бар Патнички и автомобили Ferries

Бар патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Бар до Бари и Анкона.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите во Бар во реално време и закажете најевтиниот достапни Бар автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Бар, Бари и Анкона со Црна Гора линии фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

бар Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Бар Фери Билети
со Црна Гора линии за фериботи и да отпатуваат од Бар до Бари и Анкона онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Бар патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие цената на Бар ферибот билет цена и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Бар

бар е крајбрежен град во Црна Гора. Тоа има население од 17,727 (2011 попис). Бар е центарот на општината и голем пристанишен град на Црна Гора.

Во црногорскиот и српскиот, градот е познат како Бар и во Италија како Antivari или Antibari.

Името на овој град е поврзан со Бари, Италија, како тие градови се наоѓаат на спротивните страни на Јадранското Море. Како град на маслинки, морето портата на Црна Гора, долготрајни топење-тенџере на различни конфесии и народите, бар претставува мешавина на модерноста, традиција и убавина.

Тоа е важен и динамичен економски центар во Црна Гора, но исто така е град со богата културно-историска традиција.

Некои од највисоките достигнувања на цивилизацијата на Црна Гора потекнува од бар.

Бар Фери пристаниште
историја

Секој посетител на долг од трошни урнатините на Stari Bar (Стара Бар), една од најголемите тврдини археолошки локалитети во светот, ќе бидат импресионирани од страна на убавината на природната околина, во која таа мешавина, достоинство на величествената планина Rumija која кули над него . Овој контраст на природата и Медитеранот наследство претставува еден од најважните културни и историски локалитети во Црна Гора.

Во овој уникатен споменик на остатоци од многу минатите цивилизации и држави, кои се користат за да владее со регионот може да се препознае во траги од секојдневниот живот од минатото. Во градот има цркви и згради од различни епохи, плоштади, средновековни палати и куќи, кои некогаш беа во изобилство со живот.

Во моментов ден, животот во Stari Bar започнува во моментот на посетителот влегува. За разлика од другите средновековни градови на Црна Гора, на ова место не беше населен континуирано, така што новите времиња не донесе промени за да влијаат на своите претходни амбиент. Во прилог на стариот дел на градот, таму е голем и добро сочувани Бар Аквадукт изграден за време на 16th век - 17th век, а делумно уништени за време на опсадата на-1877 1878.

Што е обврзана да ве фасцинира кога ќе се судрите Stari Bar е монументална нејзината големина, големината на неговата тврдина и разни предмети од културно значење наследство. Оваа сорта е неспоредлив со било кој друг град во Црна Гора.

патронот на Бар е Свети Јован Владимир, и во празнична верска поворка преминува на празникот својот ден (4-ти јуни) низ улиците на градот со црква банери и икони, слави светецот. Процесијата обично е предводена од Српската Православна Митрополитот црногорско-приморски.

бар град

Бар има над 44 километри од морскиот брег, вклучувајќи и повеќе од 20 плажи се протега во текот на 9 км. Веднаш штом ќе се влезе во подрачјето на општина Бар, од правец на Петровац, ќе се постигне Čanj, која има 1,100 метри долга шарени песочна плажа. Можете да ги преземат брод возење од Čanj на плажа на кралицата (Kraljičina плоштад), која може да се постигне само преку море.

Тоа е вистински скапоцен камен на Адвокатската ривиера ограден со природни ѕидот на седиментни карпи. Одејќи од Čanj во насока на Сутоморе, ќе се среќаваме со 300 метри долг Maljevik плажа, нудејќи природен засолниште од жешко лето сонце во својата густа и мирисна борова шума.
За оние кои се во потрага по возбудлива плажи кои нудат ресторани и барови, Сутоморе е плажа на избор. Оваа песочна плажа е 1,200 метри долга и е домаќин на плажа фудбал и одбојка на плажа турнири во текот на летото.

Во близина на познатиот средновековен манастирски комплекс на Ratac постои Црвен Брег (Црвена плоштад), именувана по бојата на неговата казна песок. Плажата е опкружен со борова шума и се наоѓа на стотина метри од главниот пат до Бар.

Само, пред да влезат во центарот на градот Бар постои 1,200 метри долг Žukotrlica Брег. Тоа е чакал плажа, опкружен со борова шума и разновидна медитеранска вегетација. Покрај тоа што е главното пристаниште на Црна Гора, Бар и неговата околина се исто така голема туристичка дестинација. Денешната Бар е модерен град, изграден речиси целосно по Втората светска војна, со модерни згради, широки булевари и многу на паркинг простор.

Иако постојат некои убави заоблен плажи во себе Бар, многу туристи изберете дестинации во помалите градови во општина Бар, особено во Сутоморе, со својата убава долга песочна плажа.

Целата област околу Бар е главно untoutched природа, и е богат со вегетација. Општина Бар, исто така, се протега на јужниот брег на Скадарското Езеро и encompases регионот на Краина. Целата оваа област е погодна за рекреација и туризам. Помали населени места во близина на Бар, како што Dobra Voda, Сутоморе и Čanj, се омилена дестинација за сончање, како тие се вклучат долги песочни плажи.

Бар има ветер за југ за 88 денови во годината, претежно во текот на зимата. На јужниот ветер е многу мек и топол, но го покренува бранови во морето. Температурата на времето е како во јули - околу 28 ° C (82 ° F). Постојат околу 2160 сончеви часови годишно. Во зима температурата паѓа до 10 ° C (50 ° F) најниска.

 


Најдобра гаранција достапна цена на билетите Бар ферибот

Најдобра гаранција Бар ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Црна Гора линии патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Бар. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани ферибот билет Бар, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Бар ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Бар автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Бар Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо цени Бар ферибот билет, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Бар во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи во Бар и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал