Егејските острови Ferries

Егејските острови Ferries Патнички и автомобили Фери Билети

резервации Егејските острови Ferries билет, траект возни редови и патнички информации за Егејските острови фериботи и да отпатуваат до и од Хиос, Калимнос, Кос, Lesvos, Пиреја, Родос, Самос или Солун.

Резервации егејските острови Ferries билети никогаш не било полесно, да ги споредиме сите цени Егејските острови Ferries во реално време и закажете најевтиниот достапни Егејските острови Ferries билети до и од Хиос, Калимнос, Кос, Lesvos, Пиреја, Родос, Самос или во Солун онлајн со инстант потврда .

Патувањето со Егејските острови Ferries е брз, лесен и стрес бесплатен начин да одам таму и назад. Книга вашиот евтини Егејските острови Ferries билети до и од Хиос, Калимнос, Кос, Lesvos, Пиреја, Родос, Самос или во Солун онлајн и уживајте повеќе избор и флексибилност.

Со оглед на најновите Егејските острови Ferries премин информации и временски рамки за сите пловидбите поминуваат кон и од Хиос, Калимнос, Кос, Lesvos, Пиреја, Родос, Самос или во Солун, вклучувајќи информации за ферибот пристаништа и корисни туристички информации за дестинации нашите детални рута и градот мапи ќе ви помогнат да заговор вашиот егејските острови Ferries ферибот патување.

Ако се патува во Хиос, Калимнос, Кос, Lesvos, Пиреја, Родос, Самос или во Солун потоа книгата ферибот премин со Егејските острови фериботи и пристигне во вашата дестинација освежен, опуштени и среќни.

Егејските острови Ferries нуди фантастични цени до и од Хиос, Калимнос, Кос, Lesvos, Пиреја, Родос, Самос или во Солун ферибот пристаништа.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Егејските острови Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Егејските острови Ferries билети
до и од Хиос, Калимнос, Кос, Lesvos, Пиреја, Родос, Самос или во Солун онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Егејските острови Ferries пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие билет цена Егејските острови фериботи и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна.

Повеќе за Егејските острови

На егејските острови на исток од грчкото копно се diversely харизматичен, со различни пејзажи, но исто традицијата и културата на љубезноста и гостопримството.

Опфаќајќи "нашиот" Егејски Острови се трите Споради Острови на север, Skopelos, Alonissos и Скијатос, заедно со нивните копното сосед, уникатен Пелион Полуостров.

Тргнува на југ се земе во здивот Cycladic острови Санторини и Миконос, како и во градот кој го дефинира регионот, Атина.

Кога боговите избра Грција за нивниот дом тие сигурно знаеле што тие се во потрага по ... А земјата толку убава, време е речиси застана, АСЕА толку сино тоа трепери против ведрото небо, никогаш не завршува маслинови градини Ветер и магла, бескрајни топла летни денови лебдат во Ѕвездена ноќ, стотици мали острови секоја единствена со свои горда историја и култура, спектакуларен затскриено плажи се протега колку што окото може да се види, Аланд со бескрајни можности и избори.

Егејските острови

Skopelos

Островот на гребени, бидејќи на своите офшор островчиња и карпи и карпести прекрасен крајбрежјето. Затскриено заливи реси од неговите познати борови шуми и маслинови градини, тоа би можело да се нарече и Зелениот остров. Skopelos е неверојатно неразвиени со мрежите на традиционалните патеки и патеки се приклучи расфрлани settlements.The острови истоимениот град е суета пристаниште на спектакуларен залив со лавиринт од тесни улички поврзување таверни и цркви.

Alonisso

Најоддалечените од Споради Острови влез преку мали пристаниште и главниот град, Patitiri. Овој мал, пошумениот остров е рај за сите релаксација и спокојство. има многу стари патеки пресечен на премин на островот, што често доведува до својата фантастична осамени плажи. Своите офшор Морски парк е светилиште за загрозените Медитеранот монах печат

Skiathos

Најмалата од Споради Острови уште од најпопуларните должи на скопскиот аеродром, песочни плажи, чистата вода и waterspouts. На западниот брег е спектакуларен и речиси неразвиени со Министерството за внатрешни руралните и полна со маслинови градини и мазга песни.

Пелион

На Пелион Полуостров на грчкото копно е навистина уникатен. Егејот, од една страна, заштитните "внатрешноста" море на Pagasitikos Заливот на други со планини на Пелион формирајќи високи зелени земјиште бариера на север, на полуостровот застана во одбрана на своите тајни добро и релативно малку надвор од Грција го посетиле ова фасцинантна регионот. Фасцинантно да се истражуваат со автомобил, Пелион е ненадмината за истражување пеш.

Халкидики

Chalikidi или Халкидики, како што е популарно познат е полуостров, југоисточно од градот Солун (вториот по големина град во Грција). Оваа област е призната од страна на три Фронт полуострови на (Касандра, Sithonia, Гора е добро познат како Света Гора независна административна област). Префектурата на Халкидики зафаќа површина од 2,886 квадратни километри. Халкидики има најдолг дел од крајбрежјето во копното на Грција, се проценува на повеќе од 500 километри на песочни плажи и заливи. Во центарот на префектурата лежи планината Holomodas или Holomontas (Holomon) (1165 м) и на источниот лежи Света Гора (2033m). Халкидики е познат по своите златни песочни плажи, длабоки бездни и живописен, традиционални села и модерни туристички центри, мали острови и заминаа заливи, бор облечени ридови слегува кон морето. Областа има медитеранска клима и е благословен со прекрасни природни убавини. Ова е Халкидики на денешницата.

Атина

најголемиот дар на Атинскиот во светот на смртниците беше еден маслиново дрво на врвот на карпа со поглед на Саронскиот Залив. Од своите корени појавија цивилизација и градот сигурен во античкиот свет. Тоа не е изненадувачки дека Атина од денес, со многу од нејзините античките остатоци уште недопрени, продолжува да биде еден од најпопуларните дестинации во светот.

На егејските острови


На егејските острови
се група на острови во Егејското Море, со копното Грција до запад и на север и со Турција на исток. На островот Крит delimits море на југ, оние од Родос, Карпатос и Kasos на југоисток.

На егејските острови припаѓаат на Грција, се поделени меѓу девет административни перифериите. Единствениот доста голем имот на Турција во Егејското Море се Имброс (Gökçeada) и Тенедос (Bozcaada), во североисточниот крај на море. Турскиот острови, исто така, вклучуваат различни помали островчиња надвор западниот брег на Турција.

На егејските острови традиционално се поделени во седум групи, од север кон југ:

  • Североисточниот егејски острови
  • Споради
  • Евбеја
  • Argo-Саронскиот острови
  • Киклади
  • Додеканези (Јужна Споради), со исклучок на Кастелоризо и соседните островчиња, кои припаѓаат на источниот Медитеран
  • Крит

Терминот италијанскиот Егејските острови понекогаш се користи за да се однесуваат на егејските острови освоен од страна на Италија за време на војна, Итало-турски јазик во 1912 и приложени од 1923 1947 до, вклучувајќи и Родос и Кастелоризо.

Кликни тука да се резервира ферибот егејскиот остров.

Егејските острови


Најдобрите достапни Егејските острови фериботи цена на билетите гарантираме

Најдобра гаранција Егејските острови Ferries билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Егејските острови Ferries билет цена и нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Егејските острови Ferries до или од Хиос, Калимнос, Кос, Lesvos, Пиреја, Родос, Самос или во Солун, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Егејските острови Ferries билет поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Егејските острови Ferries билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Егејските острови Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Егејските острови Ferries цените на билетите, проверите достапноста и книга Егејските острови Ferries автомобил и патнички ферибот билети до и од Хиос, Калимнос, Кос, Lesvos, Пиреја, Родос, Самос или во Солун во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со Егејските острови Ferries до над 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал