Aeolian Острови Ferries

Aeolian Острови Ferries Патнички и автомобили Фери Билети

резервации Aeolian Острови Ferries билет, траект возни редови и патнички информации за Aeolian Острови фериботи и да отпатуваат до и од островот Липари во Наполи, Panarea, Salina, Stromboli или вулканот.

Резервации Aeolian Острови Ferries билети никогаш не било полесно, да ги споредиме сите Aeolian Острови Ferries цените во реално време и закажете најевтиниот достапни Aeolian Острови Ferries билети до и од островот Липари во Наполи, Panarea, Salina, Stromboli или вулканот онлајн со инстант потврда.

Патувањето со Aeolian Острови Ferries е брз, лесен и стрес бесплатен начин да одам таму и назад. Книга вашиот евтини Aeolian Острови Ferries билети до и од островот Липари во Наполи, Panarea, Salina, Stromboli или вулканот онлајн и уживајте повеќе избор и флексибилност.

Со оглед на најновите Aeolian Острови Ferries премин информации и временски рамки за сите пловидбите поминуваат кон и од островот Липари во Наполи, Panarea, Salina, Stromboli или вулканот вклучувајќи информации за ферибот пристаништа и корисни туристички информации за дестинации нашите детални рута и градот мапи ќе ви помогнат заговор вашиот Aeolian Острови Ferries ферибот патување.

Ако се патува на островот Липари во Наполи, Panarea, Salina, Stromboli или вулканот потоа книгата ферибот премин со Aeolian Острови фериботи и пристигне во вашата дестинација освежен, опуштени и среќни.

Aeolian Острови Ferries нуди фантастични цени до и од островот Липари во Наполи, Panarea, Salina, Stromboli или вулканот ферибот пристаништа.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Aeolian Острови Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Aeolian Острови Ferries билети
до и од островот Липари во Наполи, Panarea, Salina, Stromboli или вулканот онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Aeolian Острови Ferries пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие билет цена Aeolian Острови Ferries и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна.

 

Повеќе за Aeolian Острови

 

Aeolian Острови или Липари Острови се вулкански архипелаг во Тиренското Море, северно од Сицилија, именувана по полубог на ветровите Еол. Најголем остров е островот Липари. Другите острови вклучуваат Vulcano, Salina, Stromboli, Filicudi, Alicudi, Panarea и Basiluzzo.

Aeolian Острови се популарна туристичка дестинација во текот на летото, и да привлече до 200,000 посетители годишно.

Најпрактично база е на островот Липари. Ова е најголемиот остров со најмногу да понуди - убава, разумна големина град со избор на сместување и најпрометните пристаниште за хидрофоил и ферибот конекции. Може да се прават daytrips на другите острови од тука. Panarea е на повеќето шик островот, мали и ексклузивни со цени да се совпаѓаат. Stromboli е за возбуда азил кои сакаат да се искачи на вулкан, иако за разлика од Крстоносните и патување со брод за да ја видите ерупции таму не е навистина толку многу да се направи.

Aeolian Острови

Vulcano има познати страстен мирис кал бањи, нежно бесен вулкан и плажи. Salina е зелена и природни и добра дестинација за помирен престој. Alicudi и Filicudi се најоддалечените; две исчезнат вулкани кои произлегуваат од море и се чувствува како крај на светот; транспорт на Alicudi е од магаре.

Со цел да се истражуваат секоја од островите темелно, што навистина ќе треба да се засноваат текот на ноќта во секоја од нив. Траект возни редови и туристички екскурзии може да ве остават чувство упатиле на ден патувања. Очигледно, сепак, тоа не би се направи за многу релаксирачки одмор, така што повеќето туристи сакаат да се избере еден остров база и да плати кратки посети на другите.

Што да се прави

Не можете да ја посетите Aeolian Острови без плаќање на патување за да ја видите ерупции на Stromboli. Ако не се фенси пешачење до вулкан, може да се фати патување една вечер брод (порамнување во попладневните часови од другите острови) за да се види огнена ерупции на вулканот е од водите во близина на Sciara дел Фуоко, лава-одбележуваат падина. брод патувања се главните туристичка дејност на островите и во туристичката сезона ќе се пристапи на секои пет минути од пријателски touts и агенции кои нудат тури. А крстарење обично ќе замине во посета на карпестиот брег, се истакне интересни знаменитости, ќе заспивам за талкаат околу мал остров села, им даде на патници шанса да се плива од бродот и можеби, ако ти си среќен, види делфини.

За оние кои уживаат островот подрипнувајќи, островите се поврзани со редовни ферибот услуги, иако тие се помалку од сценско туристички Патувања. Секоја од острови има најмалку еден живописното село за да се истражуваат, со изобилство на фото-можности. Колку е поголем од островите имаат локални автобуски услуги да ви помогне да се добие околу. Како и скриени заливи и карпести брегови, островите имаат неколку плажи, генерално вулкански песок или камчиња. Помеѓу камењата на плажите, може да најдете парчиња сјајна обсидиан, црн вулкански стакло како карпа која беше искористена за да мода ножеви и алатки во праисторијата, а пемза - кој плови на вода и има различни намени, вклучувајќи како exfoliant. Присуството на обсидиан стави Aeolian Острови на почетокот на трговски патишта и биле откриени неколку населби од бронзеното време. Најдобар откритија од островите, како и од локалните потонати бродови, се прикажани во одлична археолошки музеј во старите ѕидови тврдина Липари е - уште еден "мора" за посетителите на островите. Важни експонати вклучуваат грчкиот керамика датира од време Липари како грчка колонија, и колекција на минијатурни театарски маски се најде во локалните погребување.

Иако рекреативни одење не е особено публицитет на локално ниво, пејзаж, поглед на морето и стари мазга песни се направи острови привлечен за пешаци. На Vulcano и Stromboli може да се следи популарната правци на врвот на кратери на вулкани '- на Stromboli ќе се бара да ангажира водич - кој ќе ви овозможи да видите лава ерупции на Stromboli и емисија на гасови на Vulcano. Овие бараат прошетки, и голем дел од пешачење на островите бара некои определување од острови потекнува како стрмни вода со вулкани. Но, иако не постојат огромен број на добро обележани патеки, ќе најдете различни сфери вклучувајќи ги и помалку предизвикувачки прошетки и rambles меѓу цвеќиња, пеперутки и траги од минатото на островот.

Патување на Aeolian Острови

Патуваат во Aeolian Острови вклучува мулти-фаза патување, кое може да биде одземаат многу време и зависи од морето услови. Поради оваа причина јас препорачувам острови за подолг престој, наместо викенд пауза, и би ве советуваме овозможувајќи многу време за патување до и од аеродромот.

Островите се служи со фериботи и hydrofoils од голем број на пристаништа на Италија. Нема аеродром, но ако не се чувствувате богати можете да пристигне со хеликоптер (види нашите врски панел). Главното пристаниште на заминување за Aeolian Острови е Milazzo, која се наоѓа на северниот брег на Сицилија. Има чести брзо ферибот услуги од Milazzo, а тоа е најзгодно и сигурен порта за да се стремите. Сепак, постојат и услуги (почести во лето) од Палермо и Месина во Сицилија и од Реџо ди Калабрија во копното Италија. За време на летната туристичка сезона, исто така има и повремени фериботи од други локални порти - тие често се дизајнирани како ден патувања на островите, но може да биде изводлива опција за патниците кои сакаат да останат подолго.

Најблиската аеродроми се Катанија (БА летови од Велика Британија), Палермо (Ryanair и Easyjet од Лондон), Реџо Калабрија и Lamezia Terme (Ryanair од Лондон). Најдиректниот начин да стигнат до островите од Велика Британија е да се лета до аеродромот во Катанија, а потоа да се директна автобуска врска или приватни трансфер на Milazzo порта, каде што може да се фати траект до островот Липари и други острови. Директните автобус е воден од страна Giuntabus и остава надвор од аеродромот. За жал, тоа е реткост и сезонски; ако времето не се погодни за вас, алтернатива е да се фати автобус од аеродромот во Катанија до Месина кандидира од страна на ВРИ, која трае помалку од два часа. Ова го спречува на железничката станица во Месина, веднаш до автобуската станица за услуга Giuntabus да Milazzo порта, која се 50 минути.

Во Milazzo автобусите запре на патот право од страна на порта. Фери канцеларии продажба на билети се на едната страна на патот; дига за фаќање на услуги брз брод е од другата страна на улицата. Исто така е можно да се фати возот од Катанија за Milazzo земајќи приближно 2 3-часа и се менува во Месина. Недостаток на железнички патување е дека ќе треба да се користи за поврзување автобус или такси за да стигнат до аеродромот во Катанија, и пристаништето во Milazzo.

две главни ферибот компании обезбедување на ферибот услуги на острови се Siremar и Ustica линии. веб-сајтовите на овие компании, каде што можете да ги најдете најновите временски рокови и цени, се наведени во нашите врски панел на десната страна. Повеќето од врските се со брзи hydrofoils и catamarans, но поголеми, побавно фериботи, исто така практикувам на патиштата, а тие носат автомобили, како и патниците. Постојат ограничувања за доведување возила на островите, а туристите генерално ќе најдете поудобно да ја напушти автомобили зад себе на копното.

Алтернативен пат на островот е да се патува со брод или хидрофоил од Неапол (сервира од страна на летови од Велика Британија). Постои една ноќ ферибот меѓу Неапол и Aeolian Острови, обично два пати неделно, иако варира со сезона, управувана од страна Siremar. Во времето на пишување, Siremar фериботи напушти Наполи во вторник и петок оддалечен на 8pm и пристигнуваат во утринските часови. Тие се врати во понеделник и четврток. Цените се околу € 50 еден начин на човек или повеќе за кабини. Исто така постои и побрз хидрофоил услуга од Неапол помеѓу средината на јуни и септември, управувана од страна Alilauro, која трае околу шест часа и трошоци од € 160 враќање.

За да стигнат до Aeolian Острови без летање, ќе може да патуваат во Неапол со воз, а потоа се фати траект до островите. Ова патување може да се постигне за неколку дена со преземање на попладне услуга од Лондон до Париз, менување на возови и станици за брза пошта во Рим, по пристигнувањето во утринските часови и менување на воз во Неапол.

Aeolian Острови

Aeolian Острови (Isole Eolie или Isole Липари во Италија) се седум мали населено италијански острови во близина на северниот брег на Сицилија, во близина на врвот на прстите на Италија.

Иако Aeolian Острови не се особено добро познат на англиски јазик туристи, тие се прекрасни места за да поминат опуштено недела или две недели. Во јули и август италијанскиот летувалците се спушти помасовен на овие "бисери на Медитеранот". Но, во мај, јуни или септември, треба да уживате парична казна времето и славен пати без народот.

Aeolian Острови се популарни како дестинација за одмор, нудејќи сонце, плажи и природна убавина. Како и sunbathers, тие исто така привлекуваат возбуда азил; архипелагот беше формирана од страна на вулканска активност и две од островите се уште се активни вулкани.

И покрај овој факт може да се стави некои патници надвор, многу повеќе се привлечени од драматични сценографијата, топли бањи кал, и можност да Крстоносните до кратери на Vulcano и Stromboli.

Кликни тука да книга Aeolian Острови FerriesAeolian Острови на сајтот

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Aeolian Острови Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Aeolian Острови Ferries цените на билетите, достапност Проверете и закажете Aeolian Острови Ferries автомобил и патнички ферибот билети до и од островот Липари во Наполи, Panarea, Salina, Stromboli или вулканот во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со Aeolian Острови Ferries до над 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал