Албанија Ferries

Албанија Ferries Патнички и автомобили Фери Билети

Албанија Ferries билет резервации, траект возни редови и патнички информации за Албанија фериботи и да отпатуваат до и од Бар, Драч и Валона од Анкона, Бари и Бриндизи.

Резервации Албанија Ferries билети никогаш не било полесно, да ги споредиме сите цени Албанија фериботи во реално време и закажете најевтиниот достапни Албанија Ferries билети до и од Бар, Драч и Валона од Анкона, Бари и Бриндизи онлајн со инстант потврда.

Патувањето со Албанија Ferries е брз, лесен и стрес бесплатен начин да одам таму и назад. Книга вашиот евтини Албанија Ferries билети до и од Бар, Драч и Валона од Анкона, Бари и Бриндизи онлајн и уживајте повеќе избор и флексибилност.

Со оглед на најновите Албанија Ferries премин информации и временски рамки за сите пловидбите поминуваат кон и од Бар, Драч и Валона од Анкона, Бари и Бриндизи, вклучувајќи информации за ферибот пристаништа и корисни туристички информации за дестинации нашите детални рута и градот мапи ќе ви помогнат да заговор вашиот Албанија Ferries ферибот патување.

Ако се патува во Бар, Драч и Валона од Анкона, Бари и Бриндизи потоа книгата ферибот премин со Албанија фериботи и пристигне во вашата дестинација освежен, опуштени и среќни.

Албанија Ferries нуди фантастични цени до и од Бар, Драч и Валона од Анкона, Бари и Бриндизи ферибот пристаништа.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Албанија Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Албанија Ferries билети
до и од Бар, Драч и Валона од Анкона, Бари и Бриндизи онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Албанија Ferries пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие билет цена Албанија фериботи и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна.

Повеќе за Албанија

Албанците се многу гостопримливи. Дури и повеќе, па од останатиот дел од Балканот, старец мажите се очекува да укажат почит на сметка на нивната возраст. Мажите на семејството мора да се почитуваат, а особено. Ракувам со нив и не се расправаат за теми како што се религијата и политиката.

Традиционалната албанска култура во чест на улогата и лицето на гостин. Во замена за тоа место на чест, почит се очекува од гости. Албанците уживаат во долги прошетки во улиците на градот, пиење кафе, а меѓу младите генерации, кои учествуваат во ноќен живот активности, како што се кафе lounging и танцување.

Во Албанија тоа е заеднички да се бакнуваат образите на мажите на вашата возраст или помлади (ако сте маж), па дури и на првиот пат кога ќе ги исполнат. Ова е особено за подрачјата на Фиер, Тепелена, Валона и Ѓирокастро. Во Северна Албанија, можете едноставно ќе се допираат едни со други образи, но нема да ги бакне.

Албанија

Жените исто така се бакнуваат еден со друг, а понекогаш и од самиот прв пат ќе се сретнат, но мажите и жените не се бакнуваат еден во образ, освен ако тие се пријатели за долго време.

Ако не зборуваат англиски јазик, но јазик, каде што "вие" во еднина и "вие" во множина не се исти (на пример, италијански, грчки, германски, итн), да бидат свесни дека некои Албанци не го користите множина во нивните јазик. Понекогаш, дури и премиерот се Адресати со "ти" (што во еднина, "Ту" во италијански, "Ду" на германски или "Esi" на грчки), ако новинарот е пријател на него. Меѓутоа, кога средба со луѓе за прв пат, нејзиниот подобро, ако ги АДРЕСА во множина, иако кратко време откако ќе побара од вас да ги АДРЕСА во еднина.

Полицајците во Албанија често се љубезни. Тие обично никогаш нема да престанам странски автомобили, но ако се изнајми автомобил, тие можат да ви запре. Сепак, кога ќе го видат сте странски турист, тие веднаш ќе ви кажам да одат на (обично со "ЕК, EC, rruge te mbare", која може да се преведе во "Оди, имаат убаво патување"). Кога тоа се случи, тоа е многу љубезни, ако одговори со "faleminderit" (благодарам на албански јазик).

Албанците љубов танцување, особено за време на свадбите. Ако се одат на партијата, не се плашете да танцува! Можеби не знаете традиционални танци, но обидете се да се научат.

Постојат многу нешта да се направи во Албанија. На крајбрежјето секогаш постои место каде да одат, јасно со своите тиркизни мориња, и многу од нејзините острови фрли врз него, како и во Саранда, во јужниот повеќето приморски град во Албанија. Имајте на ум дека повеќе од половина од крајбрежјето се протега на север од Валона и до границата на Црна Гора содржи песок на плажите а албанската Ривиера која се протега јужно од Валона е составен од карпести плажи.

По должината на албанската ривиера, од Валона до околу Qeparo постојат главно дрвени вила комплекси на база ноќевање со појадок, кампинг и неколку плажите како сместувачки капацитети. Llogara премин е планината помине близу до Националниот парк Llogara нуди величествен поглед на Ривиера одозгора. Во близина се наоѓа Лозинка Цезар, на местото каде што Јулиј Цезар помина во неговата потрага на Помпеј.

Убава и мирна плажа во KsamiliDajti планина, популарен вид во Тирана ви овозможува да се добие целата зелена поглед на главниот град.
Една прошетка низ јужните градови како Бутринт, УНЕСКО за светско наследство, е секогаш идеална и незаборавно. Бутринт е дом на многу древни урнатини.

Замоци се во многу градови во Албанија. Нивната убавина потсетува секој од античките времиња на Албанија, и во светот. Постои замокот Petrela близина на Тирана, Розафа замок во Скадар, населен замок од Берат, и замокот Скендербег во Крује, (по името на народниот херој и сега популарна музејот држи својот имот).

Palasa, во близина на Химара. Palasa е убава село во Химара со големи плажи и неверојатни природата. Ова е местото каде што Јулиј Цезар одмори легија кариера во извршување на Помпеј. Нема туристички центри, но можете да ги прашате за стан на локално кафе. Апартманите се обично со две соби и тоалет, но обично чиста, безбедна и удобна.

Во јужниот дел на Албанија може да се види влијанието на Турците и Грците. Во северниот дел на Албанија, можете да видите многу античките Илири урнатини, а многу малку влијание од странство.

Албанија


Во срцето на Медитеранот, на Јадранското и Јонското Море, Албанија е брзо да стане еден од најинтересните одмори во светот. Уште е релативно недопрен од страна на глобализацијата, туристите ќе забележите еден инспиративен спој на цивилизации и култури - со што оваа европска земја навистина уникатна.

Вгнезден меѓу Грција, Македонија, Косово и Црна Гора, како и преку Јадранското Море од Италија, Албанија може да се пофали сина и тиркизно море, прекрасните плажи, снег го достигна својот врв планини, реки, езера и шуми. Како и зачудувачки природа, самите Албанци се познати по својата гостопримливост, а туристите се поздрави со срцето затоплување великодушност.

Домот на Мајка Тереза ​​како и големиот 15th век херој Скендербег, Албанија денес нуди не само на плажа и планински празници, но, исто така, енергична градскиот живот и релаксирачки отворено кафуле култура.

Албанската историја и култура е фасцинантен. Бутринт, еден археолошки чуда во светот - и УНЕСКО за светско наследство - во јужниот дел на Албанија, обезбедува увид на медитеранската цивилизација од бронзеното време, преку грчки, римски, византиски, венецијански и отоманскиот период - сите на врвот на карпа со поглед на Крф . Тоа не е да се пропушти!

Кликни тука да се резервира ферибот во Албанија

Мапа на Албанија


Најдобрите достапни Албанија фериботи цена на билетите гарантираме

Најдобра гаранција Албанија Ferries билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна цена на Албанија Ferries билет цена и нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Албанија Ferries до или од Бар, Драч и Валона од Анкона, Бари и Бриндизи, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Албанија Ferries билет поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Албанија Ferries билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Албанија Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо цени Албанија Ferries билетите, проверите достапноста и книга Албанија Ferries автомобил и патнички ферибот билети до и од Бар, Драч и Валона од Анкона, Бари и Бриндизи во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот дистрибутивната мрежа онлајн ферибот билети во светот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со Албанија Ferries до над 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал