Balearics Острови Ferries

Balearics Острови Ferries Патнички и автомобили Фери Билети

резервации Balearics Острови Ferries билет, траект возни редови и патнички информации за Balearics Острови фериботи и да отпатуваат до и од ALCUDIA, Ciutadella, Махон, Ибица, Палма Мајорка, Сан Антонио, Denia, Formentera или Палма.

Резервации Balearics Острови Ferries билети никогаш не било полесно, да ги споредиме сите цени Balearics Острови Ferries во реално време и закажете најевтиниот достапни Balearics Острови Ferries билети до и од ALCUDIA, Ciutadella, Махон, Ибица, Палма Мајорка, Сан Антонио, Denia, Formentera или Палма онлајн со инстант потврда.

Патувањето со Balearics Острови Ferries е брз, лесен и стрес бесплатен начин да одам таму и назад. Книга вашиот евтини Balearics Острови Ferries билети до и од ALCUDIA, Ciutadella, Махон, Ибица, Палма Мајорка, Сан Антонио, Denia, Formentera или Палма онлајн и уживајте повеќе избор и флексибилност.

Со оглед на најновите Balearics Острови Ferries премин информации и временски рамки за сите пловидбите поминуваат кон и од ALCUDIA, Ciutadella, Махон, Ибица, Палма Мајорка, Сан Антонио, Denia, Formentera или Палма, вклучувајќи информации за ферибот пристаништа и корисни туристички информации за дестинации нашите детални рута и градот мапи ќе ви помогнат да заговор вашиот Balearics Острови Ferries ферибот патување.

Ако се патува во ALCUDIA, Ciutadella, Махон, Ибица, Палма Мајорка, Сан Антонио, Denia, Formentera или Палма потоа книгата ферибот премин со Balearics Острови фериботи и пристигне во вашата дестинација освежен, опуштени и среќни.

Balearics Острови Ferries нуди фантастични цени до и од ALCUDIA, Ciutadella, Махон, Ибица, Палма Мајорка, Сан Антонио, Denia, Formentera или Палма ферибот пристаништа.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Балеарските Острови Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Balearics Острови Ferries билети
до и од ALCUDIA, Ciutadella, Махон, Ибица, Палма Мајорка, Сан Антонио, Denia, Formentera или Палма онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Balearics Острови Ferries пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие билет цена Balearics Острови фериботи и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна.

За Балеарските Острови

 

Балеарските Острови се составени од Мајорка, Менорка, Ибица и Formentera.

Мајорка (Мајорка) - Мајорка е најголемиот на Балеарските Острови, летање време повеќето повеќето аеродромите во Велика Британија е околу 2 - 2 и пол часа и по пристигнувањето локално време е 1 часа пред според зоната GMT. Постојат многу различни работи што можете да направите за Мајорка и многу различни атракции за да ја посетите.

Мајорка / Мајорка туризам првиот соблече околу 1950s, за многу години по Мајорка беше мисла на како "евтин пакет туристичка дестинација. Од ова време Мајорка го исчисти својот имиџ за да се обезбеди туристи со што празник тие се во потрага за островот.

Балеарските Острови

Мајорка нуди многу убава глетка со многу села, планини и скриени заливи ретко се откриени од страна на туристите. Главниот град на Мајорка е Палма која е само неколку минути од аеродромот. Палма е главен град има убави историски центар кој е занемарено од страна на готска катедрала.

најпопуларните туристички летувалишта Мајорка е околу заливот на Палма, тие се, S'Arenal, Magaluf и Палма Нова. Повеќе северниот дел на Мајорка нуди повеќе до пазарот / ексклузивни опции за туристички, Puerta Pollensa на пример, е многу популарна туристичка дестинација за вила празници.

Мајорка не е навистина во текот на годината одморалишта, што страда од топло лето и повеќе блага зима (иако потопла од Велика Британија).

Менорка (Менорка) - Е втор по големина на Балеарските Острови. Иако вториот најголем Менорка е во можност да го задржи многу од традиционалните поставки и успеа да се избегне прекумерна развој.

Менорка / Менорка е веројатно најдобро знаат за своите релаксирачки златна плажа празници заедно нејзините различни солиден крајбрежје, карпести заливите и приливи. Главниот град на Менорка е Махон и е исто така место на аеродромот на островот.

Mahon може да се пофали еден од најголемите и природни пристаништа во Европа. Тоа е атрактивна мешавина на колонијални и локалната архитектура која е изградена на еден рид со поглед на пристаништето. Постои голем и добар избор на продавници, барови и ресторани во сите места. Иако овој остров е втор по големина Менорка е само 9 милји (или 15km) широк и околу 32 милји (или 52km) долго.

Островот е оставена речиси недопрен, ова се должи на фактот дека локалните жители не се одговор на туризмот за разлика од многу други на островите.

Настрана од сите златни плажи и туристички летувалишта на Менорка, исто така, има многу историја и култура, со многу различни атракции да се доживее. Најпознатите атракција е светски познати оргули и неколку археолошки локалитети кои се однесуваат на вториот милениум п.н.е. Talayot ​​култура.

Ибица - Е трет по големина остров Балеарските и е најдобро познат како "остров партија". Иако Ибица живее до репутација на сите ноќ партии таму е исто така многу повеќе на овој остров. Ibiza нуди многу туристички атракции и многу златни плажи, па може да се избега и само да се релаксираат.

Ibiza е најдобро познат како партија главен град на светот. Ибица е добро позната дестинација за млади во срцето кои сакаат да престанат доцна и посета на некои од најпознатите клубови во светот.

Ибица не е само познат по своите партии и клубови, сепак, големи делови на Ибица се регистрирани како светско наследство на ОН. Постојат многу различни компании и уметници, кои често ги користат на островот за фотографски и филмски пука. Ибица има над 50 прекрасните плажи и постојат многу атракции, музеи, настани и фестивали за сите да уживаат.

Во текот на туризмот 1990 одеднаш се зголеми и Ибица, е забележано во Гинисовата книга на светски рекорди како "забава остров на светот". Илјадници посетители се пополни поголемиот дел од летувалишта на Ибица и ноќни клубови се легендарни, но далеку од тоа дека постојат и други нешта да се гледаат и прават, кои вклучуваат маслинки, бадеми и Смоквите, солени езера, борови шуми и многу историски градби.

град Ибица исто така е една од најдобро зачуваните средновековни градови во Европа и е, исто така, најголемиот град на островот.

Formentera - Е четврта по големина Балеарските Ајленд, овој помал остров нуди некои од најдобрите и ОН разгалена плажи на Балеарските Острови има да понуди.

Formentera е многу убава и недопрен остров во Балеарските Острови. Повеќето од плажите тука привлечат нудисти од цела Европа, како и други вљубеници во природата и млади семејства бараат релаксиран одмор во мирна средина.

Иако можноста за облека на плажите е до туристите, сеуште ќе најдете многу среќна и опуштена атмосфера тука.

Ако се патува во Formentera единствениот начин да се добие на островот е со ферибот од Ибица. Ферибот остава околу секој 2 часа. На пристаништето во Formentera, постојат автобуси во Ла Сабина, Сан Франциско и La Мола. Поради овој остров може да се постигне само со брод, тоа е дозволено на островот да се задржи оригиналниот Шпански чувствувам.

Со малку туризам на островите ова е одлична можност да се истражуваат Острови и посета на старите продавници и села.

Balearics Острови

Балеарските Острови се архипелаг на Шпанија во западниот дел на Средоземното Море, во близина на источниот брег на Пиринејскиот Полуостров.

Четирите најголеми острови се: Мајорка, Менорка, Ибица и Formentera. Архипелагот е автономна заедница и провинција на Шпанија Палма како главен град. ко-официјални јазици во Балеарските Острови каталонските и шпански. Сегашната Статут на автономија изјавува Балеарските Острови, како една националност на Шпанија.

Ова Балеарските Острови се составени од Мајорка, Менорка, Ибица и Formentera. Ferryto.com ви нуди информации за секоја од острови вклучувајќи туристички места, атракции, времето и на способноста да книга и да ви обезбеди хотели и фериботи онлајн.

Сите овие острови имаат одлична клима со околу 300 дена на сонце годишно, прекрасни златни плажи и богата културна понуда.

Кликни тука да се резервира ферибот Balearics АјлендBalearics Ferries


Најдобрите достапни Balearics Острови Ferries билет цена гарантираме

Најдобра гаранција Balearics Острови Ferries билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Balearics Острови Ferries билет цена и нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Balearics Острови Ferries до или од ALCUDIA, Ciutadella, Махон, Ибица, Палма Мајорка, Сан Антонио, Denia, Formentera или Палма, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Balearics Острови Ferries билет поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Balearics Острови Ferries билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликнете тука за да клиент контакт тимот за нега на Balearics Острови Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Balearics Острови Ferries цените на билетите, проверите достапноста и книга Balearics Острови Ferries автомобил и патнички ферибот билети до и од ALCUDIA, Ciutadella, Махон, Ибица, Палма Мајорка, Сан Антонио, Denia, Formentera или Палма на најниско нашите достапни цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со Balearics Острови Ferries до над 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал