Каналските Острови Фери

Каналските Острови Фери Патнички и автомобили Фери Билети

резервации Каналските Острови ферибот билет, траект возни редови и патнички информации за Каналските Острови Фери едрење до и од Гернзи и Џерси Острови од Пул, Портсмут, Weymouth и Свети Мало.

Резервации Каналските Острови Фери билети никогаш не било полесно, да ги споредиме сите Каналските Острови Фери цените во реално време и закажете најевтиниот достапни Каналските Острови ферибот билети до и од Гернзи и Џерси Острови од Пул, Портсмут, Weymouth и Свети Мало онлајн со инстант потврда.

Патувањето со Каналските Острови Фери е брз, лесен и стрес бесплатен начин да одам таму и назад. Книга вашиот евтини Каналските Острови ферибот билети до и од Гернзи и Џерси Острови од Пул, Портсмут, Weymouth и Свети Мало онлајн и уживајте повеќе избор и флексибилност.

Со оглед на најновите Каналските Острови Фери премин информации и временски рамки за сите пловидбите поминуваат кон и од Гернзи и Џерси Острови од Пул, Портсмут, Weymouth и Свети Мало, вклучувајќи информации за ферибот пристаништа и корисни туристички информации за дестинации нашите детални рута и градот мапи ќе ви помогнат да заговор вашиот Каналските Острови Фери ферибот патување.

Ако се патува во Гернзи и Џерси Острови од Пул, Портсмут, Weymouth и Свети Мало потоа книгата ферибот премин со Каналските Острови Фери и пристигне во вашата дестинација освежен, опуштени и среќни.

Каналските Острови Фери нуди фантастични цени до и од Гернзи и Џерси Острови од Пул, Портсмут, Weymouth и Свети Мало ферибот пристаништа.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Канал островот Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Каналските Острови ферибот билети
до и од Гернзи и Џерси Острови од Пул, Портсмут, Weymouth и Свети Мало онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Каналските Острови Фери пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие билет цена Каналските Острови Фери и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна.

Повеќе Каналските Острови

На Каналските Острови биле населени во текот 5,000 години и имаат долг и шарени историја. Во текот на Втората светска војна, тие биле окупирани и да ја задржат многу воени структури, и од овој период и од времето на Наполеоновите војни. Тие сметаат на нивната независност од било врски со Франција од годината 1204.

Денес, шефот на државата на островите е кралица на Обединетото Кралство, кој е претставен на островите од страна на нејзиниот генерал-гувернери. Нејзината улога произлегува од нејзиниот статус како наследник на сега веќе непостоечката војводство на Нормандија (верзија на лојални Тост на островите ", е" Кралицата, нашиот војвода ").

закони на островите се мешавина од локалното законодавство, обичајно право, акти на Парламентот на Обединетото Кралство кои се прошири и на некои острови и Право на Европската унија во однос на слободното движење на луѓе и стоки. Островите имаат сопствени даночни системи, валути, банкноти и парламентот.

Гернзи островот Ferries

На пет основни острови Џерси, Гернзи, Alderney, Herm и Сарк, од кои сите се насочени кон туристичкиот пазар и нудат изобилство на хотели, ресторани, куќи за гости, итн ..

Џерси Остров

Најголемата на Каналските Острови во Ла Манш. Тоа беше спроведен од страна на Норманите во 933, и француско влијание опстојува од автономија беше доделена во 1204.

Островот е во голема мера плато мантија со loess, со длабоко всечени долини наведнат од север кон југ. Живописен карпи постигнување 485 стапки (148 метри) во висина на линија на северниот брег; на друго место, карпести headlands приложи песочни заливи граничи со infilled лагуни.

Брегови се гребен расфрлани, но breakwater во Bay Св Aubin ги штити Св Helier пристаништето од југозападниот силни ветрови. Разнесени песок форми дини во северниот и јужниот крај на заливот Сент Ouen е на западниот брег. Климата е помалку поморски и повеќе сончеви од Гернзи е.

Гернзи Island

Опоен мешавина од прекрасни предели и најдоброто од современиот живот, Гернзи е совршена дестинација. Инспиративна прошетки долж карпа патеки, rambles низ руралните ентериер или мрзливи дена на прекрасните плажи на островот, Гернзи има сето тоа.

Гернзи е дел од најјужниот архипелагот на Британските острови седи во Заливот на Сент Мало, малку помалку од 30 милји од францускиот брег. Како резултат на тоа Гернзи има поблаги клима потоа Велика Британија и ужива повеќе сонце часа годишно. Ова им овозможува на отворено-базирани начин на живот што го прави максимално искористување на природната околина. Тоа исто така значи дека голем број на растенија и цвеќиња, кои не можат да преживеат во Велика Британија, се во можност да напредува во Гернзи. Островот ретко се гледа мраз и снег е нешто што е реткост.

Свети Петар Порт, главниот град на островот, е суета Пристанишниот град, сплетот на архитектонски стилови, кои ја раскажуваат приказната за промена на среќата на регионот. Еве барови, ресторани и бутици налетуваат за вашето внимание, а во пристаништето фериботи се подготвуваше да ве однесе до островите сестра.

Прашај некој кој бил таму, Гернзи е посебно место, просперитетна заедница, која ја поздравува посетителите со отворени раце и остава траен впечаток на сите што стапнал на нејзината земја.

Alderney Island

Alderney, трет по големина на Каналските Острови те покани да патуваат и да откриете една од ретките недопрен, мирен, природен и сосема релаксирачки британските острови.

Замислете еден мал остров - само еден и пол милји широк и три и пол милји долг со нешто повеќе од две илјади пријателски и добредојде жители. Како Гернзи и Џерси, на островот ужива блага клима и независност, со своја сопствена влада и финансии млада оф-шор и секторот за Е-трговија.

И покрај нејзината блискост со континентална Франција (8 милји), Гернзи (23 милји), Џерси (30 милји) и на Isle of Wight (60 милји), Alderney успеа да ги избегне мејнстрим туризмот. Далечинскиот управувач, но сепак добро поврзани со директна редовна авионска линкови од Велика Британија, Alderney има свој аеродром и пристаништето.

Посетете Alderney и ќе откриете оаза со стара и разновидна историја, изобилство на флора и фауна, прекрасни плажи, завидна начин на живот со таа единствена, заразни феноменот познат како "чувство Alderney".

Herm островот

Herm Островот е 3 милји од брегот на Гернзи и мерки само една милја и половина долга и половина милја широк. Herm е совршено место да остане на островот навистина релаксирачки одмор и е идеален за семејства и сите кои сакаат да "се извлечеш од сето тоа". Откако на нашиот рај остров уживате во нашите убави разгалена плажи и безбедна, чиста загадувањето бесплатни животната средина. Нема автомобили, без гужви и дефинитивно без стрес.

Можете да ја посетите Herm за ден или, уште подобро, да одлучи да остане на островот каде што може да понуди различни сместување дизајнирани да одговараат на сите вкусови. Вие би можеле да се одлучат да останат во еден од нашите удобни себе угостителски колиби, овозможувајќи ви да ги тестираат островот живот, додека сеуште ви даваат слобода да доаѓаат и си одат како што сакаш. Можете да изберете да се биде разгалено во Белата куќа Хотел, единствениот хотел на островот, каде што не постојат телефони, телевизори или часовници.

островот Сарк

Сарк е најмалиот од четирите главни Каналските Острови, кој се наоѓа на некои 80 милји од јужниот брег на Англија.

Додека долг само три милји, и една милја и широк пол, тоа може да се пофали 40 милји од она што мора да биде еден од најживописните крајбрежје било каде во светот.

Тука нема автомобили, давајќи Сарк на воспевање, што е сосема уникатна. магија Сарк привлекува посетители назад за нивните празници, година по година.

На Каналските Острови

На Каналските Острови се во близина на брегот на Нормандија, Франција, во Ла Манш.

Главните острови Џерси, Гернзи, Alderney и Сарк, а тука се и неколку помали острови, вклучувајќи ги Herm, Jethou и Lithou.

Сите острови се зависностите на британската круна, а жителите историски биле претежно на Норман потекло, но на Alderney акцијата е главно на англиски јазик. Во последниве години многу Британци се преселија тука, привлечени од поволните даночни стапки и островот атмосфера пријатен.

И на француски и англиски јазик, се зборува и Жаргон Норман и Норман обичаи се уште се одржува од страна на голем број на домородците.

Островите се поделени во две административни bailiwicks, од кои еден, Џерси, има повеќе од половина од вкупното население. Од друга страна, Гернзи, ги вклучува сите острови освен Џерси.

Монарх на Велика Британија и Северна Ирска, претставена од страна на заменик гувернерот во секој регион во општински советник, е на чело на државата.

Џерси и Гернзи острови се сервисираат од копното Франција и Англија од страна на редовни закажани автомобил и патнички фериботи управувана од страна на Кондор Ferries.

Мапа на Каналските Острови


Најдобрите достапни Каналските Острови ферибот билет цена гарантираме

Најдобра гаранција Каналските Острови ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна цена на Каналските Острови Фери билет цена и нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Каналските Острови Фери до или од Гернзи и Џерси Острови од Пул, Портсмут, Weymouth и Свети Мало, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Каналските Острови ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Каналските Острови ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликнете тука за да клиент контакт тимот за нега на Каналските Острови Фери во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо цени Каналските Острови Фери на билетите, проверите достапноста и книга Каналските Острови Фери автомобил и патнички ферибот билети до и од Гернзи и Џерси Острови од Пул, Портсмут, Weymouth и Свети Мало во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со Каналските Острови Фери до над 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал