Корзика Ferries

Корзика Ferries Патнички и автомобили Фери Билети

резервации Корзика Ferries билет, траект возни редови и патнички информации за Корзика фериботи и да отпатуваат до и од Ajaccio, Bastia, Бонифацио, Калви, Џенова, Иле Русе, Ливорно, Марсеј, Ница, Porto Torres, Порто Векио, Propriano, Санта Тереза, Савона и Тулон .

Резервации Корзика Ferries билети никогаш не било полесно, да ги споредиме сите цени Корзика Ferries во реално време и закажете најевтиниот достапни Корзика Ferries билети до и од Ajaccio, Bastia, Бонифацио, Калви, Џенова, Иле Русе, Ливорно, Марсеј, Ница, Porto Torres, Порто Векио, Propriano, Санта Тереза, Савона и Тулон онлајн со инстант потврда.

Патувањето со Корзика Ferries е брз, лесен и стрес бесплатен начин да одам таму и назад. Книга вашиот евтини Корзика Ferries билети до и од Ajaccio, Bastia, Бонифацио, Калви, Џенова, Иле Русе, Ливорно, Марсеј, Ница, Porto Torres, Порто Векио, Propriano, Санта Тереза, Савона и Тулон онлајн и уживајте повеќе избор и флексибилност.

Со оглед на најновите Корзика Ferries премин информации и временски рамки за сите пловидбите поминуваат кон и од Ajaccio, Bastia, Бонифацио, Калви, Џенова, Иле Русе, Ливорно, Марсеј, Ница, Porto Torres, Порто Векио, Propriano, Санта Тереза, Савона и Тулон и информации за ферибот пристаништа и корисни туристички информации за дестинации нашите детални рута и градот мапи ќе ви помогнат да заговор вашиот Корзика Ferries ферибот патување.

Ако се патува во Ajaccio, Bastia, Бонифацио, Калви, Џенова, Иле Русе, Ливорно, Марсеј, Ница, Porto Torres, Порто Векио, Propriano, Санта Тереза, Савона и Тулон потоа книгата ферибот премин со Корзика фериботи и пристигне во вашата дестинација освежен, опуштени и среќни.

Корзика Ferries нуди фантастични цени до и од Ajaccio, Bastia, Бонифацио, Калви, Џенова, Иле Русе, Ливорно, Марсеј, Ница, Porto Torres, Порто Векио, Propriano, Санта Тереза, Савона и Тулон ферибот пристаништа.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Корзика Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Корзика Ferries билети
до и од Ajaccio, Bastia, Бонифацио, Калви, Џенова, Иле Русе, Ливорно, Марсеј, Ница, Porto Torres, Порто Векио, Propriano, Санта Тереза, Савона и Тулон онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Корзика Ferries пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие билет цена Корзика Ferries и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна.

Повеќе Корзика

Корзика е прекрасно енигматски земја. Својата привлечност лежи во природата, а не во артефакт. Тоа е рок-тешко кревка рај. Нејзините поети и пејачи се најблиску до откривање на тајни.

Главната населени и туристички дестинации во Корзика се: -

• Ајачо - Западен Корзика
• Aléria - источниот брег
• Бастија - Североисточниот Корзика
• Бонифацио - Јужна Корзика
• Калви - Balagne регион
• Cargèse - Balagne регион
• Корте - Средна Корзика
• L'Ile-Русе - Balagne регион
• Порто - Западниот брег
• Порто-Векио - Јужна Корзика
• Propriano - Јужна Корзика
• Сен Florent - Североисточниот Корзика
• Sartene - Јужна Корзика

од кои сите се сервисираат од страна на редовни закажани патнички и автомобил фериботи, како и неколку помали независни интер-остров ферибот бизниси

Корзика Фери

Корзика има многу атракции. Тоа е uncommercialised, разгалена и одзема здив убава. Помалку од два часа од Велика Британија, со нежни полици плажи, тоа апелира до семејствата во потрага по традиционалниот летен одмор, но Corsica има многу поголема жалба благодарение на своите многубројни можности за спортски, културни активности и фестивали и опуштено темпо на живот.

Ајачо

На западниот брег на островот Корзика, Ајачо има дрво покриени планини што кружат во задниот дел, и на пристаништето и Citadelle кон морето во Заливот на Ајачо. Оваа комбинација значи дека Ајачо останува лесна дури и за време на зимските месеци, па оттука и градот е популарен кај туристите за поголемиот дел од годината наоколу.

Главната центарот на градот од интерес за посетителите е тврдина 16th век, и во регионот само на запад и на север од тврдината. Овој регион ги вклучува Место Бонапарта и ренесансна катедрала, и продолжува до Ставете Foch малку на север. Имајте на ум дека тоа е во оваа соборна црква, Cathedrale Нотр Дам де ла Misericorde, дека Бонапарта бил крстен (се уште може да се види на мермер фонт каде што се случи).

Центарот на Ајачо е базирана околу тврдината на 16th век (се уште во воена употреба, така што не се отворени за јавноста), и се шири на запад и на север од тврдината во градот.

Постојат голем број на кафулиња, барови и ресторани низ Ajaccio, и тоа е во овие што ќе ги најдете вистинскиот град - лежерниот неврзан пристап кон животот, кој Ајачо чини да се донесе толку добро. Ставете Foch особено е многу популарно место да седат под сенка дрвја и некои луѓе-гледање.

Bastia

Bastia е комерцијален пристаништето на градот (најважен на островот) се најде на северо-источниот дел на островот Корзика, со парична казна локација со ридови и Кап Corse зад градот. Постојат три дела од посебен интерес за посетителите на Бастија: стариот дел на градот, тврдината, и старото пристаниште.

Тоа е во стариот дел на градот, кои ќе се извлечат со избледени шарм, тесни улици и улички обрабени со висок, трошните згради, кои датираат главно од 18th век, кулминирајќи во пристаништето каде што запоставени згради контраст драстично со јахти закотвени во пристаништето. Истражување на овој дел од градот може да даде една мисла на Виктор Иго, кој живеел тука како дете.

Постојат две пристаништа во Бастија. Оригиналниот традиционален, а поновите пристаништето каде Корзика Feries пристигне со патници од Италија и Франција.

Старото пристаниште е местото "во" да се трошат вечери вашиот во Bastia, во многу барови и ресторани, или едноставно прошетка на должината на предниот - бидете сигурни да одиме по должината Quai des маченици на de la Liberation за најдобар поглед на пристаништето . Другиот главен дел од Бастија да ги истражувам е на другата страна на старото пристаниште околу значителен тврдината. Овој дел од градот е многу trendier ако малку помалку импресивен од старото градско сосед. На прошетка до тврдината поминува низ градините и помина еднаш-многу-благороднички куќи од населбата Тера Нова.

Bonifacio

Средновековниот стариот град Bonifacio е најстариот град во Корзика, врз основа погоре природно пристаниште на местото на тврдината на 9th век со голем број на високи здрав куќите долж улиците со калдрма во спектакуларен амбиент заедно на врвот на карпите.

Градот се наоѓа во јужниот дел на островот Корзика (само 12km од Сардинија) кој помага да се Бонифацио и пристаништето прилично ексклузивни, софистициран италијанскиот чувство - многу елегантно, со палми и скапи ресторани поставата на кејот.

Неколку познати сајтови може да се види во градот, вклучувајќи го и 'скалила на кралот на Арагон "сече на камен за да стигнат до стариот дел на градот, споменикот на загинатите и попрскување на атрактивни цркви меѓу средновековни згради. Градот е центар за морски врз рекреативни активности sich како пловење и нуркање. Успехот на пловење е делумно се должи на фактот дека Бонифацио е еден од windiest места во Франција.

Calvi

Пристанишниот град на Calvi може да се пофали на интрига на традиционалните корзиканската култура, додека лесно одржување на удобностите на модерниот одморалиште област. Живописен поглед на сценско убавина на природата се навидум насекаде, каде што пак, и постојат многу пријатни места да го поминат времето.

Патување во Калви со брод ќе ви овозможи да се добие целосен ефект од прекрасни порта, блоковите на Цитаделата, на планините, и шумата на борови. Порт де Plaisance е пријателски марина, и пријатно место за да ја видите многу луксузни бродови и светли рибарски бродови како ќе пристигнат и да замине.

локалната плажа Калви е долг, тесен појас на бел песок и спокоен, плитка вода која се протега речиси 6 км (4 mi) по должината на заливот. Тој нуди спасувачите и многу добри услови, како што се пикник области и снек баровите. Популарни активности на овој сајт вклучуваат сурфање на ветер, waterskiing, џет ски и параглајдерство. За оние кои претпочитаат потивко место да се впие во сонцето, помалку населените и пошироко лента на плажа може да се најде во Plage de l'алга, во близина на Revellata точка.

L'Ile Русе

Ile-Rousse (превод: црвена остров) се наоѓа на noth-западниот брег на островот Корзика, за 20 километри северо-источно од Калви на, на северниот крај на регионот Balagne.

Со парична казна плажа на југ во Plage де Rindara и мали карпести острови на север, Ile-Русе е во прекрасен амбиент, кој што не е чудно сега привлекува многу посетители што резултира во туризмот надминување на пристаниште како клучна активност за градот. Архитектурата на градот, кој вклучува некои многу атрактивни објекти, во голема мера датира од крајот на 18th и раните векови 19th.

Можеби помалку "корзикански" од многу градови во Корзика, L'Ile-Rousse има планирани распоред на директно улици, наредени со скапи бутици и ресторани, а зрачи со софистицираност.

Порто

Порто е идеално поставена за истражување на многу од најголемите атракции на овој регион на Корзика - Scandola, Spelunca, на Calanches де Пијана и Foret d'Aitone. Овој регион на Корзика е од таква голема убавина и интерес што е прогласена за светско културно наследство.

На крајбрежјето околу Порто е исто така незаборавни, и има неколку атрактивни плажи, и исто така има и разни брод патувања кои може да се земе во морето и да се восхитуваат на спектакуларен брег во регионот.

На главната страница на историски интерес во Порто е караулата на 16th век - пред сè за прекрасен поглед на тоа што нуди, од драмскиот нејзината локација на врвот на црвени карпи.

Порто-Векио

На југо-источниот брег на островот Корзика, Порто-Векио е многу популарно место со туристи. Тоа е град изграден на сол мочуриштата и сол продолжува да игра важна улога во градот.

Тоа беше мочуриштата кои го спречија порано развој на градот, бидејќи беа нападнати со комарците и маларијата, додека и во 20th век. Во поново време мочуриштата се исцеди и подобрени комуникациски врски им овозможија на градот да се развие својата улога како одморалиште - улога на која се најсоодветни, со оглед на нејзината локација со поглед на прекрасна пристаништето.

Порто-Векио во голема мера е познат плажите и крајбрежјето јужно од градот кои се голема атракција, но, исто така, се вредностите истрага градот. По еден период на просперитет поради производство плута, градот во последниве децении дадено начин на туризмот.

Sartene

Sartene се наоѓа во југозападниот дел на Корзика неколку километри во планините југоисточно од Propriano. Градот има долга историја на пиратеријата, разбојништво и гангстери, сега среќно во голема мера се дава на помирен занимања.

Богатството на градот е основана на високо оценет Sartene вино. На високи згради, во истиот рок како стрмен рид на кое се поставени, изгледа речиси неприродно цврсти и постојани.

Центарот на Sartene е околу Place de la Liberation, претходно и најчесто се уште е познат како место Порта и со убави погледи низ долината. Палатата Старата гувернерот е исто така во гилотина плоштад, кој еднаш се најде услуга во место има дадено начин на туристи!

Корзика

Корзика, Уживаат во Медитеранот сонце надвор од јужниот дел на Франција, е речиси совршена дестинација за одмор.

Совршен Корзика плажи, прекрасни планински предели, парична казна градови и села, кои едноставно спаѓаат во околниот пејзаж, и се разбира на климата. Стотиците плажи и 1,000 километри од крајбрежјето ја формираат основата на многу празници на островот, со пливање, нуркањето, ветер сурфање, нуркање и сончање се најпопуларните активности.

Корзиканската градови се многу привлечни (и многу популарен кај посетителите), како што се оди во планините, како и други активности на отворено, врз основа околу и на планините и на брегот. Прошетки се достапни за сите нивоа на способност, од пријатна прошетка на некои од најтешките планински прошетки во Европа.

Корзика ужива типична медитеранска клима, со летата се топли и суви, а останатите благи дури и во зима, барем во крајбрежните ниво. Планините се разбира малку поладна во текот на годината.

Регионална парк Природни на Corse (Корзика) е поставување за заштита на дел од ретки и необични живеалишта се наоѓаат на островот. Паркот вклучува и некои од највисоките врвови на островот, и многу убавина. резерва Scandola природата, исто така зачудувачки, но достапен само со брод.

Две популарни начини да ја посетите се ако имате неколку недели за да се истражуваат на вашиот одмор со автомобил ќе може да го следат Корзика брег патот што препловува островот, или да ја видите нашиот водич за Пешачењето во Корзика, ако сакате да се истражуваат на потешкиот начин - пеш! Како и да е од најдобрите и најпознатите релаксиран начин да одам таму и назад е со ферибот.

Корзика е поделен во шест основни региони. Овие се;

• Ајачо - вклучува јужниот внатрешните региони
• Balagne - на запад и северозапад региони на Корзика
• Бастија и Кап Corse - северниот полуостров
• Бонифацио - Јужна Корзика
• Корте - планинските центарот на Корзика
• Источна Корзика - источниот брег и села

Корзика се сервисираат од страна на неколку добро воспоставена патнички и автомобил ферибот оператори, и да отпатуваат до и од Ajaccio, Bastia, Бонифацио, Калви, Џенова, Иле Русе, Ливорно, Марсеј, Ница, Porto Torres, Порто Векио, Propriano, Санта Тереза, Савона и Тулон.

Кликни тука да се резервира ферибот Корзика Мапа на Корзика


Најдобрите достапни Корзика Ferries билет цена гарантираме

Најдобра гаранција Корзика Ferries билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна цена на Корзика Ferries билет цена и нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Корзика Ferries до или од Ajaccio, Bastia, Бонифацио, Калви, Џенова, Иле Русе, Ливорно, Марсеј, Ница, Porto Torres, Порто Векио, Propriano, Санта Тереза, Савона и Тулон, одборот сместување и возилото тип е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Корзика Ferries билет поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Корзика Ferries билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Корзика Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо цени Корзика Ferries билетите, проверите достапноста и книга Корзика Ferries автомобил и патнички ферибот билети до и од Ajaccio, Bastia, Бонифацио, Калви, Џенова, Иле Русе, Ливорно, Марсеј, Ница, Porto Torres, Порто Векио, Propriano, Санта Тереза, Савона и Тулон во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот дистрибутивната мрежа онлајн ферибот билети во светот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со Корзика Ferries до над 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал