Крит Ferries

Крит Ferries Патнички и автомобили Фери Билети

Крит Ferries билет резервации, траект возни редови и патнички информации за Крит фериботи и да отпатуваат до и од пристаништата на Крит Antikythira, Хања, Gytheion, Ираклион, Кисамос, Пиреја, Rethimno, Каламата, Китира, или Пиреја.

Резервации Крит Ferries билети никогаш не било полесно, да ги споредиме сите цени Крит Ferries во реално време и закажете најевтиниот достапни Крит Ferries билети до и од Крит пристаништа на Antikythira, Хања, Gytheion, Ираклион, Кисамос, Пиреја, Rethimno, Каламата, Китира, или Пиреа онлајн со инстант потврда.

Патувањето со Крит Ferries е брз, лесен и стрес бесплатен начин да одам таму и назад. Книга вашиот евтини Крит Ferries билети до и од пристаништата на Крит Antikythira, Хања, Gytheion, Ираклион, Кисамос, Пиреја, Rethimno, Каламата, Китира, или Пиреја онлајн и уживајте повеќе избор и флексибилност.

Со оглед на најновите Крит Ferries премин информации и временски рамки за сите пловидбите поминуваат кон и од Крит пристаништа на Antikythira, Хања, Gytheion, Ираклион, Кисамос, Пиреја, Rethimno, Каламата, Китира, или Пиреја вклучувајќи информации за ферибот пристаништа и корисни туристички информации за дестинации нашите детални рута и градот мапи ќе ви помогнат да заговор вашиот Крит Ferries ферибот патување.

Ако се патува во Крит пристаништа на Antikythira, Хања, Gytheion, Ираклион, Кисамос, Пиреја, Rethimno, Каламата, Китира, или Пиреја потоа книгата ферибот премин со Крит фериботи и пристигне во вашата дестинација освежен, опуштени и среќни.

Крит Ferries нуди фантастични цени до и од пристаништата на Крит Antikythira, Хања, Gytheion, Ираклион, Кисамос, Пиреја, Rethimno, Каламата, Китира, или Пиреја ферибот пристаништа.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Крит Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Крит Ferries билети
до и од Крит пристаништа на Antikythira, Хања, Gytheion, Ираклион, Кисамос, Пиреја, Rethimno, Каламата, Китира, или Пиреја онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена да се плови со ANEK линии, Сина ѕвезда Ferries, LANE Море линии и минојската линии фериботи.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Крит Ferries пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие билет цена Крит Ferries и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна.

 

Повеќе Крит

Крит!, Илјадници живописните села, го одзема здивот сценографијата, бескрајни песочни плажи, 300 дена на сонце годишно, различни пејзажи, вкусни и реномирани локалната кујна, уникатна флора, прекрасен клисури, средновековни градови, наметнување на планините, пријателски и гостопримливи луѓе, единствена култура и славното минато. Крит е место не сакате да го пропушти ...

Хераклион е најголемиот град на Крит (и петта во Грција), со население од над 120000. Тој се концентрира голем дел од економската активност на островот, и е главна порта за влез на Крит за поголемиот дел од посетителите и стоки.

Ираклион (Исто така транслитерација како Хераклион или Herakleion) е најголемиот урбан центар во Крит и во главниот град на регионот и економски центар на островот. Во моментов на населението во општината Хераклион е околу 150.000 луѓе. Тоа е многу динамични и космополитски град, особено во летниот период кога илјадници посетители може да се види во шопинг на пазарот или во посета на музеи и други места на интерес.

Крит ферибот пристаништа

Ретимно е главен град на префектурата исто име и таа е изградена помеѓу две други големи градови на Крит. На исток е Ираклион и на запад е Ханија. Ретимно наоѓа по должината на северниот брег, има на исток еден од најголемите песочни плажи во Крит и на запад карпесто крајбрежје, која завршува до уште една голема песочна плажа. Ретимно е административен, комуникации и комерцијален центар на префектурата со околу 25,000 inhabitants.Today главен приход на градот е од туризмот, многу нови објекти биле изградени во изминатите 20 години. Земјоделството е исто така забележливо, особено за маслиново масло и другите медитерански производи.

Хања (Ханија) е главен град на префектурата исто име и вториот по големина град во Крит, со население од 60,000 жители. Тоа лежи (координати 35 31 ° 'N ° 24 1 "E) по должината на северниот брег на островот, за 55 километри западно од Ретимно и 140 километри западно од Ираклион (Ираклион). стариот дел на градот Ханија е (иако тоа е тешко бомбардиран од страна на Германците во Втората светска војна) се смета за најубавата урбана област Крит, особено на Венецијанската пристаништето со своите 16th век светилникот и џамија на јаничарите ( "Giali Tzamissi", изградена 17th век) . Многу од старите згради се претворени во хотели, ресторани, продавници и барови, со што на стариот дел на градот жив и шарени место, особено за време на туристичката период.

Агиос Николаос, Со 9.500 жители, е главен град на провинцијата Lassithi Крит. Тој е изграден околу еден живописен езерото во северо-западниот дел на Mirabello залив, најголемиот залив во Крит. Големи административен, културен и комуникациски центар, Агиос Николаос е еден од најразвиените туристички места, не само во Крит, но во Грција воопшто. Благодарение на прекрасните брегови, големиот знаменитости и космополитски живот, овој жив град е домаќин на секоја година илјадници посетители, без губење на еден малку на својот мир и традиционалното гостопримство.

Ierapetra, Најјужниот град на Крит, е комбинација брилијантен минатото со сегашноста на економскиот раст и проширување. Температурата ретко паѓа под 12 ° С, а средната годишна температура е 20 ° C, исто така, е најсончевиот и најтоплиот регион на Грција. Тоа има долга песочна плажа и чиста синото море, живописен пристаништето со замокот "Калеш", археолошки музеј, и многу други атракции. Посетителите ќе најдете широк спектар на објекти за сместување и многу интересни работи да се направи и да видиме во градот и пошироко, како и.

Paleochora, Бисерот на Либиското Море! Paleochora (со население од ~ 1500) е опкружен со планини и се наоѓа на врвот на полуостров. По должината на западната страна е долга песочна плажа реси со дрвја и таверни. На врвот на полуостров се остатоци од стариот венецијански (Selino Кастели) тврдина и пристаништето. На источната страна се наоѓа во стариот дел на градот, приклучете ферибот и долга песочна плажа обрабени со таверни.
Paleochora станува многу зафатен во екот на сезоната, но се уште има места за оние кои сакаат да се извлечеш од толпата. Бротчиња се поврзува со Paleohora Агиа Roumeli, Hora Sfakion и малиот остров Гавдос.

Југоисточна Ираклион е историски место со извонредна природна убавина, недопрен села и големи плажи. Градот Ано Viannos е изграден амфитеатрално на јужните падини на планината во Dikti 560 м. над морето во близина на 65km од Ираклион и 40km од Ierapetra. Таа задржува традиционалниот карактер со тесните сокаци, камен изградени куќи - особено " 'квартал Плака - стариот kefeneios со маси под чинари и стари цркви, како што Агиос Георгиос и Агиа Пелагија со фрески кои датираат од 14th век.

....повеќе на Крит градови и села

Крит

Крит е една од најпопуларните туристички дестинации во Грција. Тоа е најголемиот остров во Грција и вториот најголем во источниот Медитеран Море (по Кипар).

Ако сè уште не сте го посетиле Крит, сега може да биде време да дојде и да се најде на овој фасцинантен грчки остров. Ако го плени срцето, не грижете се, да се врати повторно следната година и Крит ќе ви посакам добредојде уште еднаш со своите насмеани Критски сонцето.

Кликни тука да се резервира ферибот на Крит Мапа на Крит

Крит е многу добро се сервисираат од страна sevaral распоредот ферибот услуги. Можете да одат од Пиреја до Хераклион со минојската линии, за да Chania со ANEK линии или Грција Seaways, на Агиос Николаос и Ситиа со LANE линии. LANE исто така, работи правци од Агиос Николаос / Ситиа на Родос и други грчки острови.

Главните пристаништа на Крит дека фериботи доаѓаат во се во Ираклион, Хања, Ретимно, Ситиа, и Kastelli-Kassamos.

Бидејќи не постојат патишта по должината на брегот на југозападна постои бродска линија, со врски помеѓу Paleochora, Sougia, Света Roumeli, Loutro и Hora Sfakion. Исто така постои и врска со островче на Гавдос, најјужната точка на Европа во Кејп Tripiti.

Во текот на летото, секојдневно се catmarans (hydrofoils) од Хераклион на Санторини. Патувањето трае околу 2.5 часа. Грција Seaways и SeaJets нудат овие пловидбите. Вие исто така може да оди на Крит со ферибот од островот Пелопонез / Gytheio и Китира. Ова ферибот земјиште во западниот дел на Крит, во Кисамос порта.


Најдобрите достапни Крит Ferries билет цена гарантираме

Најдобра гаранција Крит Ferries билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна цена на Крит Ferries билет цена и нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Крит Ferries до или од Крит пристаништа на Antikythira, Хања, Gytheion, Ираклион, Кисамос, Пиреја, Rethimno, Каламата, Китира, или Пиреја, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветувам!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Крит Ferries билет поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Крит Ferries билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Крит Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо цени Крит Ferries билетите, проверите достапноста и книга Крит Ferries автомобил и патнички ферибот билети до и од Крит пристаништа на Antikythira, Хања, Gytheion, Ираклион, Кисамос, Пиреја, Rethimno, Каламата, Китира, или Пиреја во нашата најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот дистрибутивната мрежа онлајн ферибот билети во светот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со Крит Ferries до над 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал