Cyclade Острови Фери

Cyclade Острови Фери Патнички и автомобили Фери Билети

резервации Cyclade Острови ферибот билет, траект возни редови и патнички информации за Cyclade Острови Фери едрење до и од грчките острови Аморгос, Anáfi, Андрос, Antiparos, Delos, IOS, Кеа, Kimolos, Folegandros, Милош, Миконос, Наксос, Парос, Санторини , Serifos, Sikinos, Sifnos, Сирос и Тинос.

Резервации Cyclade Острови Фери билети никогаш не било полесно, да ги споредиме сите цени Cyclade Острови Фери во реално време и закажете најевтиниот достапни Cyclade Острови ферибот билети до и од Аморгос, Anáfi, Андрос, Antiparos, Delos, IOS, Кеа, Kimolos, Folegandros, Милош , Миконос, Наксос, Парос, Санторини, Serifos, Sikinos, Sifnos, Сирос и Тинос онлајн со инстант потврда.

Патувањето со Cyclade Острови Фери е брз, лесен и стрес бесплатен начин да одам таму и назад. Книга вашиот евтини Cyclade Острови ферибот билети до и од Аморгос, Anáfi, Андрос, Antiparos, Delos, IOS, Кеа, Kimolos, Folegandros, Милош, Миконос, Наксос, Парос, Санторини, Serifos, Sikinos, Sifnos, Сирос и Тинос онлајн и уживајте повеќе избор и флексибилност.

Со оглед на најновите Cyclade Острови Фери премин информации и временски рамки за сите пловидбите поминуваат кон и од Аморгос, Anáfi, Андрос, Antiparos, Delos, IOS, Кеа, Kimolos, Folegandros, Милош, Миконос, Наксос, Парос, Санторини, Serifos, Sikinos, Sifnos, Сирос и Тинос, вклучувајќи информации за ферибот пристаништа и корисни туристички информации за дестинации нашите детални рута и градот мапи ќе ви помогнат да заговор вашиот Cyclade Острови Фери ферибот патување.

Ако се патува во Аморгос, Anáfi, Андрос, Antiparos, Delos, IOS, Кеа, Kimolos, Folegandros, Милош, Миконос, Наксос, Парос, Санторини, Serifos, Sikinos, Sifnos, Сирос и Тинос потоа книгата ферибот премин со Cyclade Острови Фери и пристигне во вашата дестинација освежен, опуштени и среќни.

Cyclade Острови Фери нуди фантастични цени до и од Аморгос, Anáfi, Андрос, Antiparos, Delos, IOS, Кеа, Kimolos, Folegandros, Милош, Миконос, Наксос, Парос, Санторини, Serifos, Sikinos, Sifnos, Сирос и Тинос ферибот пристаништа.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Cyclade Острови Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Cyclade Острови ферибот билети
до и од Аморгос, Anáfi, Андрос, Antiparos, Delos, IOS, Кеа, Kimolos, Folegandros, Милош, Миконос, Наксос, Парос, Санторини, Serifos, Sikinos, Sifnos, Сирос и Тинос онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Cyclade Острови Фери пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие билет цена Cyclade Острови Фери и книга вашиот ферибот билети управувана од страна на ANEK линија, Сина ѕвезда Ferries, Егејска брзина линии, Agoudimos бродска линија, Киклади Брз Ferries или море авиони фериботи безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна.

Повеќе за Cyclade Острови

Киклади се група на грчки острови, кој се наоѓа во јужниот дел на Егејското Море (јужно од Атина и северно од Крит). Архипелагот содржи некои 2,200 острови, островчиња и карпи; само 33 острови се населени. Киклади се најдобро познати по острови Санторини и Миконос.

Од грчкото копно фериботи и брз катамаран услуги работи секој ден од Пиреја, Рафина и Lavrio. Ferrys работат на сите острови Киклади, некои од поголемите острови, исто така, имаат брз катамаран служба.

Ферибот патувања четири до пет часа во најблиската острови (Kythnos, Сирос, Тинос, Миконос и Sifnos) и од осум до десет часа на крајниот (Санторини) во зависност од бројот на постојки. На highspeeds земе половина од времето, но чини двојно повеќе.

Секој ден има фериботи од Пиреја до сите овие острови, со исклучок на Кеа и Kythnos што ќе добиете за да од Lavrio и Андрос што ќе добиете за да од Рафина.

Киклади Ајленд Фери Порт

Многу патници веројатно сметаат Рафина не е можно порта заминување ако тие се во насока на еден од Киклади, но ако сте пристигнале на аеродромот во Атина, што често се подобро со земање на ферибот од Рафина од патување во Атина и да се добие ферибот од Пиреа.

Многу брод услуги да престане да работи до крајот на октомври и продолжи до април. Проверете кај операторот или употреба на живи ферибот цените и проверка пат објект погоре пред да се прават планови заминување. Сите услуги се исто така предмет на одложувања и откажувања во неповолни временски услови.

Постојат два фериботи брза кола (Nissos Миконос и Nissos Родос) во прилог на catamarans со голема брзина Максимална брзина 1, Максимална брзина 4, Максимална брзина 5, Максимална брзина 6, Flyingcat 3 и Flyingcat 4 со remiander на ферибот правци се управувани од страна на конвенционалните крстарење фериботи .

Главниот грчки острови туристички дестинации во Киклади и нивните основни атракции се: -

 • Аморгос - има познатиот манастир и на само неколку плажи
 • Anáfi - мал недопрен остров кој се наоѓа источно од Санторини
 • Antiparos - мал остров западно од Парос, опуштено и со убави плажи
 • Андрос - втор по големина и најсеверниот остров, традиционални и тивка, зелена и планинска, со многу плажи
 • Делос - мал ненаселен остров во близина на Миконос, познат по своите археолошки локалитети.
 • Folegandros - убава, тивка остров во западниот дел на Санторини
 • IOS - познат како партија на островот со младите
 • Кеа - тивка остров популарни, главно, со одмор Грците, во близина на Атина, но тоа се чувствува далечински
 • Kimolos - мали сателитски островот Милос
 • Малку Киклади - група на мали острови југоисточно од Наксос, вклучувајќи Ано Koufonisi, Като Koufonisi, Iráklia, Schinousa и Donousa
 • Милош - најмалку туристичкиот од поголемите Киклади, вулкански со спектакуларен рок формации
 • Миконос - популарна туристичка дестинација, со одлични плажи и на живописни ноќен живот
 • Наксос - најголемите и доаѓањето остров во групата, со одлични плажи
 • Парос - популарен туристички остров со атрактивни пејзаж и добри плажи
 • Санторини - спектакуларен вулкански остров, една од најубавите и романтични места во светот, со неверојатни пејзажи, необични плажи и енергична ноќен живот
 • Serifos - мала, тивка остров со големи плажи, традиционален град
 • Sifnos - живописен, тивок традиционалните остров, со добар плажи и прошетки
 • Sikinos - мал карпест остров со неколку плажи и добри прошетки
 • Сирос - традиционален остров со италијанската архитектура, големите главниот град, добар плажи
 • Thirassia - мал сателит остров Санторини, со која е формирана на тој остров до огромна вулканска ерупција на 2nd милениум п.н.е.
 • Тинос - традиционален остров, катедралата е голема аџилак, добар плажи

Традиционалната архитектура на селата на групата острови Киклади се светски познати и се компонирањето на клишето за Грција: мали бели кубни куќи со сини врати и прозорци и bougainvillea пешаците улички.

Грција е исто така светски познат по своите активен ноќен живот и Киклади грчките острови имаат најмногу жив ноќен живот во Грција. Постои голем избор на барови и ноќни клубови, а некои области се претвори exlusively во партијата острови. Ако сте во потрага за сосема семејни одмори се препорачува да се направи некои домашни работи пред да изберете вашата дестинација.

Cyclade Острови

Грчките острови Киклади се така наречен од лабава круг ( "kyklos" на грчки јазик), приближно во центарот на свето островот Делос.

За многу луѓе, грчкиот остров е едноставно Cycladic остров со кубни варосани куќи, лавиринт на мали улици, мали цркви и параклиси во секој агол, кристално чисто море. Посетителите на Киклади кои очекуваат тоа никогаш не се разочарана.

Островите Киклади, Грција се составени од 39 24 острови од кои се населени. Киклади се најпознатите на сите грчки острови со Аморгос, Anáfi, Андрос, Antiparos, Delos, IOS, Кеа, Kimolos, Folegandros, Милош, Миконос, Наксос, Парос, Санторини, Serifos, Sikinos, Sifnos, Сирос и Тинос.

Секој островот има да понуди нешто различно и секој од нив има свој карактер, стил, начин на живот, традиции и обичаи. Патуваат тука, каде што можат да се најдат живи космополитски ноќен живот и во исто време спокојство и мир.

Ферибот конекции се одлични во Киклади, особено во екот на летото. Пиреја, Рафина и Lavrio Киклади Острови пристаништа поврзете со копното на Грција.

Редовно закажани Cyclade Ајленд ферибот пловидбите се управувани од страна ANEK линија, Сина ѕвезда Ferries, Егејска брзина линии, Agoudimos бродска линија, Киклади Брз Ferries и море авиони фериботи.

Кликни тука да се резервира ферибот Киклади

Киклади Фери рута на сајтот


Најдобрите достапни Cyclade Острови ферибот билет цена гарантираме

Најдобра гаранција Cyclade Острови ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна цена на Cyclade Острови Фери билет цена и нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Cyclade Острови Фери до или од Аморгос, Anáfi, Андрос, Antiparos, Delos, IOS, Кеа, Kimolos, Folegandros, Милош, Миконос, Наксос, Парос, Санторини, Serifos, Sikinos, Sifnos, Сирос и Тинос , одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Cyclade Острови ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Cyclade Острови ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликнете тука за да клиент контакт тимот за нега на Cyclade Острови Фери во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо цени Cyclade Острови Фери на билетите, проверите достапноста и книга Cyclade Острови Фери автомобил и патнички ферибот билети до и од Аморгос, Anáfi, Андрос, Antiparos, Delos, IOS, Кеа, Kimolos, Folegandros, Милош, Миконос, Наксос , Парос, Санторини, Serifos, Sikinos, Sifnos, Сирос и Тинос во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со Cyclade Острови Фери до над 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал