Додеканези Острови Ferries

Додеканези Острови Ferries Патнички и автомобили Фери Билети

резервации Додеканези Острови Ferries билет, траект возни редови и патнички информации за Додеканези Острови фериботи и да отпатуваат до и од грчките острови Astypalea, Хиос, Калимнос, Кастелоризо, Кос, Лерос, Lesvos / Sigri, Nisyros, Парос, Патмос, Пиреја, Родос, Самос / Karlovassi, Солун и Tilos.

Резервации Додеканези Острови Ferries билети никогаш не било полесно, да ги споредиме сите цени Додеканези Острови Ferries во реално време и закажете најевтиниот достапни Додеканези Острови Ferries билети до и од грчките острови Astypalea, Хиос, Калимнос, Кастелоризо, Кос, Лерос, Lesvos / Sigri , Nisyros, Парос, Патмос, Пиреја, Родос, Самос / Karlovassi, Солун и Tilos онлајн со инстант потврда.

Патувањето со Додеканези Острови Ferries е брз, лесен и стрес бесплатен начин да одам таму и назад. Книга вашиот евтини Додеканези Острови Ferries билети до и од грчките острови Astypalea, Хиос, Калимнос, Кастелоризо, Кос, Лерос, Lesvos / Sigri, Nisyros, Парос, Патмос, Пиреја, Родос, Самос / Karlovassi, Солун и Tilos онлајн и уживајте повеќе избор и флексибилност.

Со оглед на најновите Додеканези Острови Ferries премин информации и временски рамки за сите пловидбите поминуваат кон и од грчките острови Astypalea, Хиос, Калимнос, Кастелоризо, Кос, Лерос, Lesvos / Sigri, Nisyros, Парос, Патмос, Пиреја, Родос, Самос / Karlovassi, Солун и Tilos вклучувајќи информации за ферибот пристаништа и корисни туристички информации за дестинации нашите детални рута и градот мапи ќе ви помогнат да заговор вашиот Додеканези Острови Ferries ферибот патување.

Ако се патува во грчките острови Astypalea, Хиос, Калимнос, Кастелоризо, Кос, Лерос, Lesvos / Sigri, Nisyros, Парос, Патмос, Пиреја, Родос, Самос / Karlovassi, Солун и Tilos потоа книгата ферибот премин со Додеканези Острови Ferries и пристигне во вашата дестинација освежен, опуштени и среќни.

Додеканези Острови Ferries нуди фантастични цени до и од грчките острови Astypalea, Хиос, Калимнос, Кастелоризо, Кос, Лерос, Lesvos / Sigri, Nisyros, Парос, Патмос, Пиреја, Родос, Самос / Karlovassi, Солун и Tilos ферибот пристаништа.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Додеканези Острови Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Додеканези Острови Ferries билети
до и од грчките острови Astypalea, Хиос, Калимнос, Кастелоризо, Кос, Лерос, Lesvos / Sigri, Nisyros, Парос, Патмос, Пиреја, Родос, Самос / Karlovassi, Солун и Tilos онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Додеканези Острови Ferries пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие билет цена Додеканези Острови Ferries и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна.

 

Повеќе за Додеканези Острови

ДодеканезИли Dodecanisos, е името на островот комплекс во северно источниот Егеј. Тие се наоѓаат меѓу островите Крит, Киклади, lkarias, Самос и Мала Азија брег.

Родос е најголемиот остров и главен град на комплекс Додеканези Острови и е познат како остров на сонце, море и песок, идеално место за одмор. Тоа е трет по големина грчки остров, и официјално, од најсончевите место во Европа.

Родос е меѓу најдобрите, а не само во Грција, туку и во целиот на Медитеранот. Таа се наоѓа на најсеверниот точка на островот и опкружена со море на исток и запад. Родос (Родос на грчки) комбинира космополитски карактер на современ град со живописен на средновековниот град, која дава впечаток дека биле недопрени од текот на времето.

Резервација на траект во, во, или од Додеканез не можеше да биде полесно. Можете или да го употребувате формуларот за резервација во горниот лев агол на страницата. Или, пак, ако видите цена ви се допаѓа на левата страна, само одберете го бројот на патници и кликнете на Оди.

Додеканези Острови Фери пристаниште

Agathonisi
Agathonisi е северниот повеќето островче на Додеканез остров комплекс со мошне импресивна крајбрежните конфигурација и многу убави ветер заливи.

Astipalea (Astypalia)
Astypalea, наречен Ichthyoessa (Остров на риба) од страна на древните по својата богата рибарството, наликува на два острови поврзани со природен мост.

Халки (Chalki)
Халки изгледа како дел од Родос минус голема струја на туризмот. Планински остров, тоа е идеален за оние кои сакаат за мирен одмор.

Kalimnos (Калимнос)
Овој остров на пуста карпа, златни плажи и мали зелени долини должи својата слава за да нејзините славни сунѓер рибари.

Карпатос
Овој триаголник островот, трет по големина во Додеканез, поседува неспоредлив природни убавини и традиции љубоморно чувано од страна на нејзините жители.

Kassos
Ова е на јужниот крај на Додеканезите, како да станува збор за да се исполнат од страна на Крит и да отпатуваат во Карпатите Море.

Кастелоризо (Megísti)
Оваа мала, но херојски островот на крајниот источен дел на Егејското Море, надворешна врска на чудесна Додеканезите синџир, што порано се нарекуваше од антиката, Megísti (= максимум).

Кос

Овој остров на светот му подарила Хипократ, таткото на медицината; тоа изгледа како голем пловечки градина. Градот е изграден по должината на широк залив и паѓа во очи од првиот момент.

Лерос
А генерално планински остров со длабоко заливи често се полни со зеленило живописни долини и нарушен брегови.

Lipsi
Ова е мала шармантна островот со прекрасни плажи и живописен таверни служат свежа риба и домашно вино.

Nisyros
Како што се доближуваме Nisyros со брод, не можат да успеат да биде длабоко импресиониран од сликата што се појавува пред нашите очи: совршено бели куќи, густи зеленило, а боите на вулканска почва.

Патмос
Нарекува Ерусалим на Егејското Море, на островот Патмос е на аскетски штедење. Таа е направена од камен и заливи и е опкружен со морски галеб острови.

Сими (Сими)
Ова е главно карпестиот остров, освен за нејзиниот јужен дел која е покриена со борови, дудинки и овошје-лого дрвја.

Tilos
Ова е остров со прекрасен песочни плажи, полна со извори и потоци и Genoan кули. Туристите се уште неколку.

Додеканези Острови

Додеканез се група на грчките острови во југоисточниот дел на Егејско Море.

Името Додеканезите средства 12 острови, но во Всушност, постојат повеќе од 163 острови, повеќето од нив се навистина мали, од кои само 26 се населени.

Се наоѓа во повеќето источниот дел на Грција, во границите на Европа. Ќе најдете тука прекрасна комбинација на архитектонски стилови на источната и западната култура. Речиси секој остров има класичен остатоци, неговата крстоносците ?? Замокот, и традиционалните села.

Некои од овие грчки острови се наоѓа на границата со Турција. Тие имаат сè да им понуди на посетителите варосани куќи, прекрасните плажи со кристално води, поставен села, возбудлив ноќен живот.

Вкупниот број на жители на префектурата Додеканезите достигне 190,071 жители и има површина од 2579.275 квадратни километри. Постојат ферибот пристаништа во голем број на Додеканези Острови како во Родос, Кос, Калимнос, Лерос, Карпатос и Kasos.

Од мај 2012 Dodecanissos Seaways ќе закаже, стекнатите мал брод, Пресвета Skiadeni, на патот од Родос кон Мармарис, Турција. Првично, на брод кој може да се транспортира 115 автомобили и до 700 патници, ќе го покрие овој пат еднаш неделно, но таму се планира да се прошири на услугата.

Додеканези Острови ферибот правци


Најдобрите достапни Додеканези Острови Ferries билет цена гарантираме

Најдобра гаранција Додеканези Острови Ferries билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Додеканези Острови Ferries билет цена и нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Додеканези Острови Ferries до или од грчките острови Astypalea, Хиос, Калимнос, Кастелоризо, Кос, Лерос, Lesvos / Sigri, Nisyros, Парос, Патмос, Пиреја, Родос, Самос / Karlovassi, Солун и Tilos , одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Додеканези Острови Ferries билет поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Додеканези Острови Ferries билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Додеканези Острови Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Додеканези Острови Ferries цените на билетите, проверите достапноста и книга Додеканези Острови Ferries автомобил и патнички ферибот билети до и од грчките острови Astypalea, Хиос, Калимнос, Кастелоризо, Кос, Лерос, Lesvos / Sigri, Nisyros, Парос , Патмос, Пиреја, Родос, Самос / Karlovassi, Солун и Tilos во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со Додеканези Острови Ferries до над 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал