Египет Ferries

Египет Ferries Патнички и автомобили Фери Билети

Египет Ferries билет резервации, траект возни редови и патнички информации за Египет фериботи и да отпатуваат до и од пристаништата на Блискиот Исток во Александрија, Суец пристаниште, Порт Саид, Хургада, Шарм Ел Sheilh, Асван, Вади Halfa и Nuweiba.

Резервации Египет Ferries билети никогаш не било полесно, да ги споредиме сите цени Египет Ferries во реално време и закажете најевтиниот достапни Египет Ferries билети до и од пристаништата на Блискиот Исток во Александрија, Порт Суец, во Порт Саид, Хургада, Шарм Ел Sheilh, Асван, Вади Halfa и Nuweiba онлајн со инстант потврда.

Патувањето со Египет Ferries е брз, лесен и стрес бесплатен начин да одам таму и назад. Книга вашиот евтини Египет Ferries билети до и од пристаништата на Блискиот Исток во Александрија, Суец пристаниште, Порт Саид, Хургада, Шарм Ел Sheilh, Асван, Вади Halfa и Nuweiba онлајн и уживајте повеќе избор и флексибилност.

Со оглед на најновите Египет Ferries премин информации и временски рамки за сите пловидбите поминуваат кон и од пристаништата на Блискиот Исток во Александрија, Порт Суец, во Порт Саид, Хургада, Шарм Ел Sheilh, Асван, Вади Halfa и Nuweiba вклучувајќи информации за ферибот пристаништа и корисни туристички информации за дестинации нашите детални рута и градот мапи ќе ви помогнат да заговор вашиот Египет Ferries ферибот патување.

Ако се патува во пристаништата Блискиот Исток во Александрија, Суец пристаниште, Порт Саид, Хургада, Шарм Ел Sheilh, Асван, Вади Halfa и Nuweiba потоа книгата ферибот премин со Египет фериботи и пристигне во вашата дестинација освежен, опуштени и среќни.

Египет Ferries нуди фантастични цени до и од пристаништата на Блискиот Исток во Александрија, Суец пристаниште, Порт Саид, Хургада, Шарм Ел Sheilh, Асван, Вади Halfa и Nuweiba ферибот пристаништа.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Египет Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Египет Ferries билети
до и од пристаништата на Блискиот Исток во Александрија, Суец пристаниште, Порт Саид, Хургада, Шарм Ел Sheilh, Асван, Вади Halfa и Nuweiba онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Египет Ferries пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие билет цена Египет фериботи и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна.

Те молам забележи: Како резултат на политички немири на Блискиот Исток ние го прекинаа нашите ферибот резервација услуга во Египет.

Повеќе Египет ферибот патување

Египет - Повеќето луѓе кои мислат на Египет мислам на антиквитети, но Египет нуди многу повеќе.

Секако ова е идеална локација за да ја видите нашата голема наследство од античкиот свет, вклучувајќи ги и пирамидите и прекрасни храмови, но тоа е исто така дел од Светата Земја, и тури до христијанските и другите верски споменици се популарни. Сепак, Египет, исто така нуди природата и пустината патеките, голем нуркање, па дури голф, риболов и birding експедиции.

Еден може да избере да се релаксираат на чудесна бреговите на Египет Црвеното Море или Синај, се во високата култура на Каиро, или дури и лежерно плови надолу египетската Нил на луксузни реката брод.

Постојат голем број на ферибот правци во и околу Египет кои се отворени за патници.

Хургада - Шарм Ел Sheilh: На catarmaran што истечува меѓу Хургада и Шарм ел Шеик прави корисна кратенка меѓу копното и Египет Синај.

Патувањето трае само еден час и половина (иако одложувања се заеднички), и го прави подобро алтернатива на час автобус патување 12. За повеќе детали, вклучувајќи распоред

Превезувал во Египет

Имаше некои разговор на ферибот од Таба да Акаба туку како на уште оваа опција не се оствари. Некои тур-оператори чартер мали крвни садови кои го прават патувањето, но ќе треба да се резервира како дел од пакетот на враќање преку агентот. Ова е пат на избор за операторите кои работат ден патувања од Синај за да Петра.

Фериботи до / од Египет


во Судан - Реката Нил долина транспорт корпорација работи неделна ферибот меѓу Асуан (Египет) и Вади Halfa (Судан). Прочитајте повеќе за ферибот Египет во Судан

Nuweiba (Египет) - Јордан (Акаба): Фериботи во Египет, исто така, патуваат помеѓу Египет и Jordanacross заливот Акаба од Nuweiba. Патувањето трае помеѓу 1 часа или 3 часа во зависност од која ферибот се земе (бавно или брзо). За повеќе детали, вклучувајќи распоред кликнете тука.

од Европа - Сега е сосема нов ферибот sfrom Венеција во Александрија. Иако распоредот се уште не се објавени, на jouney треба да трае околу три дена и ќе биде само Европа во Египет ферибот во работењето.

Разочарувачки само други чамци правење на патување помеѓу Александрија и Европа се на товар чамци само не се отворени за passanegers. Ако сакате да ја копно од Европа во Египет, можете или да ги ферибот од Италија во Тунис, а потоа патува преку Либија. Или пак, патуваат на стрелките на часовникот низ Турција, Сирија, Јордан и thenacross Црвеното Море на Синај. И двете се потенцијално животот се менува патувања, но не и за оние со временски ограничувања.

Меѓународен фериботи работат на и надвор од главните пристаништа на Египет, како што Александрија, Суец и Порт Саид.

брод ферибот која остава Александрија оди на следното дистензија:

 • За да Лимасол
 • За да Herakliion и Атина
 • До Ираклион и Џенова

Pease Забележете дека овие фериботи во моментот Кери товар и без патници.

брод ферибот која остава Порт Саид оди на следните дестинации: -

Родос и Атина и носи само товар и без патници.

брод ферибот кои оставаат Суецкиот оди во Џеда.

Египет

Египет може да се пофали 10 меѓународни пристаништа и аеродроми дека добредојде милиони туристи и посетители секоја година. Повеќето од овие пристаништа поздравуваме редовни пристигнувања од неколку меѓународни дестинации заминуваат главно од Европа и на Блискиот Исток.

Александрија и во Порт Саид на Средоземното Море, и Суец и Nuweiba на Црвеното Море се пристаништа за влез за посетителите, но како резултат на политички немири на Блискиот Исток ние го прекинаа нашите ферибот резервација услуга во Египет. Ве молиме проверете со вашиот агентот или директно со следните оператори за достапни ферибот патување од Европа во Египет:

 • Јадранската линии, Кастро и компанија, 12 Talaat Harb. Тел:-25743 213, 25743 144-(патници и превозот).

 • Египетскиот Навигација Фирмата, 26 Шериф. Тел:-2393 8278; 1 Huria, Александрија. Тел:-2472 0824.

 • Favia линии за испорака, 18 Адли. Тел:-2393 8983.

 • Сојузна Арапски Поморски, 27 Gazirah Ел Wosta, Замалек. Тел:-2341 5823,-2340 6351.

 • Меѓународната агенција за туризам, Навигација и трговски услуги, 13 Midan Тахрир. Тел:-62 892,-25779 452.

 • Транспорт и поморска служба Co., 6A Асма Fahmi, Kulliet Ел Банат, Хелиополис. Тел:-22661 783.

 • Misr Edco превозот компанија, Menatours, 14 Talaat Harb. Тел:-25776 951.

 • Северна Африка такса за Испорака, 171 Мухамед Фарид. Тел:-2391 3081,-2391 4682, или Ел Takkadom, Мадинат Наср. Тел:-22608 417 (само од Порт Саид во Кипар и Haifia).

Кликнете Нејзиниотe да се резервира ферибот во ЕгипетМапа на Египет ферибот правци

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Египет Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо цени Египет Ferries билетите, проверите достапноста и книга Египет Ferries автомобил и патнички ферибот билети до и од пристаништата на Блискиот Исток во Александрија, Порт Суец, во Порт Саид, Хургада, Шарм Ел Sheilh, Асван, Вади Halfa и Nuweiba во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот дистрибутивната мрежа онлајн ферибот билети во светот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со Египет Ferries до над 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал