Елба островот Ferries

Елба островот Ferries Патнички и автомобили Фери Билети

резервации Елба островот Ferries билет, траект возни редови и патнички информации за Елба островот фериботи и да отпатуваат до и од ферибот пристаништа на Елба островот на Piombino, Порто Ferraio и Рио Марина.

Резервации Елба островот Ferries билети никогаш не било полесно, да ги споредиме сите Елба островот Ferries цените во реално време и закажете најевтиниот достапни Елба островот Ferries билети до и од ферибот пристаништа на Елба островот на Piombino, Порто Ferraio и Рио Марина онлајн со инстант потврда.

Патувањето со Елба островот Ferries е брз, лесен и стрес бесплатен начин да одам таму и назад. Книга вашиот евтини Елба островот Ferries билети до и од ферибот пристаништа на Елба островот на Piombino, Порто Ferraio и Рио Марина онлајн и уживајте повеќе избор и флексибилност.

Со оглед на најновите Ferries Елба островот премин информации и временски рамки за сите пловидбите поминуваат кон и од ферибот пристаништа на Елба островот на Piombino, Порто Ferraio и Рио Марина вклучувајќи информации за ферибот пристаништа и корисни туристички информации за дестинации нашите детални рута и градот мапи ќе ви помогнат да заговор вашиот Елба островот Ferries ферибот патување.

Ако се патува на ферибот пристаништа на Елба островот на Piombino, Порто Ferraio и Рио Марина потоа книгата ферибот премин со Елба островот фериботи и пристигне во вашата дестинација освежен, опуштени и среќни.

Елба островот Ferries нуди фантастични цени до и од ферибот пристаништа на Елба островот на Piombino, Порто Ferraio и Рио Марина ферибот пристаништа.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Елба Ајленд Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Елба островот Ferries билети
до и од ферибот пристаништа на Елба островот на Piombino, Порто Ferraio и Рио Марина онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена да се плови со Корзика Ferries, Моби линија или Toremar Ferries.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Елба островот Ferries пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие билет цена Елба островот Ferries и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна.

Повеќе Елба островот

Островот на Елба е само 10 километри од копното на Италија и е најголемиот од островите во тоскански архипелаг, и трет по големина на италијанските острови. Нејзините особено блага клима, разновидноста на своите 147 км од крајбрежјето и величествената убавина на планината Монте Capanne (1,019 m н.в.) го меѓународно реномирани туристички центар направени.

Елба има benefitted од удобноста и алатки што се предвидени од страна на технологијата и цивилизацијата без да се загрозат нејзините природни наследство, пејзажот, морето и крајбрежја, планини и шуми. Тоа не е дозволено многу антички населби да се расипуваат или обичаите на своите илјадници години на цивилизацијата да бидат уништени.

Во услови на кристален море и песочни плажи, зелени заливи и тајни или чиста карпа, на островот е богат со пријатни изненадувања. Постојат сивата шуми, рамен село и сонцето-преплавена области каде агава и бодликава круша царува. Исто така, постојат мали села од страна на морето, кои често, сепак успеа да се зачува нивната древна употреба како засолништа за рибарите, а оние издигнати на планините, кои се потсетува на пиратски напади од далечното минато.

Елба островот одморалиште

Од различни просперитетна живиот свет во Медитеранот шума до скриените тајни ако повисока шума, вегетацијата на Елба е дарежлив во однос на боја, парфем и нијанси на светло. Печурки, кората, цвеќиња и костени се лесно да се најде, и идеално живеалиште обезбедена за животните на островот може лесно да бидат истражени. Или може едноставно да уживате во чист воздух и величествената убавина кои природата има толку великодушно дава на островот, можеби и по вкусот на локалната кујна, која мешавини поморски традиции и обично тоскански обичаи.

Слободно качување на Елба им овозможува на посетителите да ги тестираат своите способности како планинари на карпата се соочува во Fetovaia и Капо Sant'Andrea.

На островот Елба има многу изненадувања за љубителите на слободно качување. На голема западна подутина, каде на највисоките планини на Елба можат да се најдат, качување е можно на правци обележани со FASI (италијанската слободно здружување качување) инструктори. Зад Андреа, Црна Capanne кули над сите други планини на Елба, на висина од 1,019 метри. Кон Pomonte, се уште на врвот на групата Capanne, Црна ди Cote (900 м) може да се види. Кон Marciana, Црна Giove (855 m), со камења и нивните бизарни форми, обезбедува еден од најспектакуларните пејсажи на островот.

Дури и карпа на Андреа може да се освои. Сепак, треба да се добие пред да се планира искачување, колку што има некои периоди од годината кога овој тип на активност е забранета за да се избегне нарушување на птиците вгнездени таму.

Планински велосипедизам околу островот Елба е одлична, и отсекогаш бил еден од најпосакувана дестинација за планински велосипедисти. На комплексна мрежа на патишта опфаќа антички комуникациски патишта на островите и за многу години е еден вид на храм за планински велосипедисти, до тој степен што професионални планински велосипедисти се натпреварувале за Светското првенство тука.

Никој не треба да биде голем професионалец планински велосипедист да се прошетаат во Националниот парк тоскански архипелаг, опкружен со природата. Многу од патеки погодна за велосипеди, исто така, се наменети за неискусни велосипедисти. Ако сакате да го подобрите вашето планински велосипедизам за време на вашиот одмор, постојат голем број на квалификувани центри на островот обезбедување курсеви и водени екскурзии.

Ако се уште претпочитаат драги стари "тркачки" патот велосипед, може да се емулира вашите херои со учество на Тур Елба. По заминуваoето од Андреа, на пат оди оди кон Patresi, Chiessi и Fetovaia, достигнувајќи Марина ди Кампо, а потоа продолжува кон исток, се поминува сите најпознатите места на брегот (Porto Azzurro, Рио nell'Elba, Volterraio, Portoferraio ). Искачувањето до Marciana е последна пред потекло води назад до Андреа.

море Kayaking на Елба е комбинација на радост на откривање и истражување со релаксирачка и здрава физичка активност. Лизгање по површината на водата во кајак: може да се замисли подобар начин на откривање на многу скриени изненадувања надвор од северо-западниот брег на Елба?

Kayaking релаксира умот и го зајакнува мускулите. Постојат оние кои ги преземат овој спорт да медитираат во осаменост и оние кои се погледне во тоа како правилно спорт. Без оглед на вашата мотивација, ништо во светот може да обезбеди близок и личен контакт со природата дека овие антички садови може. Екскурзии се достапни на Елба со помош на квалификувани наставници, кои ќе ви помогнат да се пречека навигација и веслање техники рака под рака со природата, во еден од најубавите делови од крајбрежјето во тоскански архипелаг. Ако не се донесе свој кајак, не постои проблем: може да се вработи еден на плажа на Андреа за неколку евра.

Ферибот патување до Елба со автомобил, да се одлучите да Piombino морска, кога две претпријатија за навигација (Toremar и Моби линии) обезбеди ферибот услуги до пристаништата на Portoferraio, Сина пристаниште и реката морска. А брзо поврзување преку хидрофоил постои, исто така, за еден минливи транспорт, отколку во еден 20 минути го фаќа чекор кабел, морска дел од реката, продолжува тогаш, за Portoferraio, каде што тој пристигнува по другите 15 минути на навигација.

Брод патувања низ Елба

Разгалена мали заливи, плажи, кои се напуштени, дури и во летните месеци, вегетацијата расте меѓу импозантни карпи речиси до работ на водата. Истражување на брегот на Елба во близина на чамци Капо Sant'Andrea, или дури и подалеку, достигнувајќи островот Capraia, нежно губи од отече на вода, ќе се збогати вашиот одмор незаборавен предлози и ставови. Исто така, ќе се обезбеди можност за оние кои сакаат да одат нуркањето и нуркање.

Целосната топка на островот, направено во брзите чамци, трае цел ден и вклучува застанеме за појадок во типичен остров ресторан. Маршрутата вклучува голем број на ексклузивни локации, вклучувајќи Enfola, убава плажа во Forno и Calanova, со своите прекрасни влакно на бели камчиња. Повеќе жив и световниот места исто така се посети се разбира, вклучувајќи Порто Azzurro, Portoferraio и Марина ди Кампо, каде што може да одите на шопинг или посета на места од културен интерес.

Елба островот

Островот на Елба е најголемиот останатите протега на земјиште од античкиот тракт што некогаш поврзан на италијанскиот полуостров на Корзика. Северното крајбрежје се соочува со лигурскиот Море; на источниот брег на Piombino канал; на јужниот брег на Тиренското Море; додека на каналот Корзика дели на западниот крај на островот од соседните Корзика.

Островот на Елба е остров на Тиренското Море, 20 км од ребрен град Piombino. Тоа е најголемиот остров на тоскански архипелаг. Елба и други острови (Gorgona, Capraia, Pianosa, Montecristo, Giglio и Giannutri) на тоскански архипелаг се заштитени во Националниот парк на тоскански архипелаг.

Елба островот е поделена во осум општини, сите аферентните во провинцијата Ливорно: главната е Portoferraio, другите Кампо во Елба, Capoliveri, Marciana, Marciana, Порто Сино, Рио Марина и Рио во Елба, во вкупен износ од околу 30 милји битисувања , која се зголеми значително во текот на летото.

Климата на островот претставува главно Медитеранот карактеристики, направи исклучок за планинарските домови каде зимите се водат надвор да биде умерено студено. Врнежите се концентрирани во есенскиот период и резултат да биде доволно воздржани.

Кликни тука да книга Елба островот Ferries Елба Ајленд Фери Route Map

 


Најдобрите достапни Елба островот Ferries билет цена гарантираме

Најдобра гаранција Елба островот Ferries билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна цена на Елба островот Ferries билет цена и нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Елба островот Ferries до или од ферибот пристаништа на Елба островот на Piombino, Порто Ferraio и Рио Марина, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Елба островот Ferries билет поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Елба островот Ferries билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Елба островот Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Елба островот Ferries цените на билетите, проверите достапноста и книга Елба островот Ferries автомобил и патнички ферибот билети до и од ферибот пристаништа на Елба островот на Piombino, Порто Ferraio и Рио Марина во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со Елба островот Ferries до над 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал