Естонија Ferries

Естонија Ferries Патнички и автомобили Фери Билети

Талин, Естонија Ferries билет резервации, траект возни редови и патнички информации за фериботи и да отпатуваат до Естонија Талин од Хелсинки, Санкт Петерсбург, Стокхолм и Mariehamn.

Резервации Талин, Естонија Ferries билети никогаш не било полесно, да ги споредиме сите Естонија Ferries цените во реално време и закажете најевтиниот достапни Талин, Естонија Ferries билети до Талин од Хелсинки, Санкт Петерсбург, Стокхолм и Mariehamn онлајн со инстант потврда.

Патувањето со Естонија Ferries е брз, лесен и стрес бесплатен начин да одам таму и назад. Книга вашиот евтини Талин, Естонија Ferries билети до Талин од Хелсинки, Санкт Петерсбург, Стокхолм и Mariehamn онлајн и уживајте повеќе избор и флексибилност.

Со оглед на најновите Естонија Ferries премин информации и временски рамки за сите пловидбите поминуваат кон Талин од Хелсинки, Санкт Петерсбург, Стокхолм и Mariehamn, вклучувајќи информации за ферибот пристаништа и корисни туристички информации за дестинации нашите детални рута и градот мапи ќе ви помогнат да заговор вашиот Естонија Ferries ферибот патување.

Ако се патува во Талин од Хелсинки, Санкт Петерсбург, Стокхолм и Mariehamn потоа книгата ферибот премин со Естонија фериботи и пристигне во вашата дестинација освежен, опуштени и среќни.

Естонија Ferries нуди фантастични цени до Талин од Хелсинки, Санкт Петерсбург, Стокхолм и Mariehamn ферибот пристаништа.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Талин Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Талин, Естонија Ferries билети до и од Хелсинки, Санкт Петерсбург, Стокхолм и Mariehamn онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Естонија Ferries пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие билет цена Талин, Естонија Ferries и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна.

Повеќе Талин, Естонија

Естонија е поделена на окрузи на 15 (maakond) од Harjumaa, Hiiumaa, Ida-Virumaa, Lääne-Virumaa, Järvamaa, Läänemaa, Lääne-Virumaa, Põlvamaa, Pärnumaa, Raplamaa, Saaremaa, Tartumaa, Valgamaa, Viljandimaa, Võrumaa.

Иако најмалиот на земјите од Балтикот, Естонија (Eesti) го прави своето присуство се чувствува во регионот со својата прекрасна приморските градови, необичниот села и зелени шуми и мочуришта, од кои сите се постави на сцената за откривање на многу културни и природни камења.

Сепак, Естонија е исто така познат за прекрасен замоци, недопрени острови и космополитски град во услови на средновековниот раскош. Не е ни чудо Естонија не е најдобро чуваната тајна на Европа.

Главниот град на Естонија Талин е крајбрежен град со многу опции на располагање за вас.

Talinn Старата Чаршија

Талин може да се пофали со калдрма улици и подмладена живеалишта 14th век. Голем број на кафулиња и ресторани се направи за атмосферска повлече по истражување на историски цркви и сценски урнатините, галерии и бутици. Ноќе, стилски салони и младешки ноќни клубови нудат увид на посекси посетителите на градот side.Some имаат тешко време да избега непобитен привлечност Талин, но надвор од главниот град, на идиличната сцена крие бројни атракции.

Националниот парк Lahemaa во североисточниот Естонија има бујна шума и убава крајбрежен патеки.

Јужно од космополитски духовен центар на Естонија, Tartu, е на врвот градот на Otepää со своите laidback атмосфера и прекрасна ски патеки. Убав плажа градови, летувалишта и средновековни урнатини лежат расфрлани на западниот брег на земјата.

Запад лежи најголемиот остров на Естонија, Saaremaa и на него градовите Angla, Karja, Triigi и Tuhkana, каде иконите ветерници, светилници 19th век, разгалена плажи и уште повеќе средновековни урнатини превоз на посетителите на едно друго време.

Патување во Естонија од страна на морето е многу популарен кај туристите - не е чудно, како Талин е најблискиот град до Хелсинки и Стокхолм и патување со брод овозможува да ги комбинира забавата на крстарење со ефикасен транспорт.

главните оператори ферибот се Tallink, Викинг линија и Eckerö линија:

пристаништето во Хелсинки во Финска е 80km од Талин и тоа трае помалку од 2 часа на траект. За време на летната сезона (од мај до септември) бродови пловат на секои неколку hours.Stockholm пристаништата во Шведска се 380km од Талин и брод патува еднаш на ден во двете насоки (да ја поминат ноќта во морето) Македонски Македонски време варира на различни фериботи - во општо земено, поголем брод, на подолго време. Имаш неколку опции за јадење на секој, на бродови, исто така, вклучуваат детски игралишта, убавина услуги, ноќни клубови и се ослободени од данок продавници за да се обезбеди да имаат забавно патување, без разлика дали патуваат со деца или ужива викенд оклопни.

Повеќето од Балтичко Море е во рамките на мобилни покриеност области - и покрај тоа што може да се бара да се оди на палубата, ако се обидува да се јавите на ферибот во Стокхолм, а тоа е укотвен во текот на ноќта. Естонскиот мрежи се фокус, Елиса и Tele2 и тие можат да се преклопуваат со финскиот мрежи - Телиа Sonera и Elisa.Sweets, специјални третира, ракотворби и алкохол се поевтини во Талин отколку ослободени од данок продавници на бродовите. Парфеми и козметика, генерално, во иста цена опсег или поевтини на бродовите.

За да се фати траект ќе треба пасош или лична карта, карти (за европските граѓани).

Превоз до / од пристаништето на Талин

Пристаништето во Талин користи четири различни терминали - најдолго растојание е помеѓу терминал А и терминал Д, околу 1km.

На пристаништето е само 10 минути пешачење од Старата Чаршија и центарот на градот.

Јавен превоз

Трамвај: Најблиску станица во Талин порта е "Linnahall" и трамваи и 1 2 ќе ви одам таму. Станува збор за 600m пешачење од станица трамвај терминали А, Б и В (и околу 1km на терминал D). Трамвај без 1 патува од Kadriorg, трамвај не 2 започнува од Lasnamäe и вози минатото на меѓународната автобуска станица. Најди ги соодветен пати од распоредот на трамвај.

Автобуска #2 (Mõigu-Reisisadam) ќе ве однесе од пристаништето до центарот на градот. Се запира во терминал, терминал Д, да застане на А. Laikmaa (до трговски центар Виру Keskus), а потоа продолжува кон аеродромот.
Прикажи ги распоредот на автобус #2 тука.

Автобуска #3 (ознака: Veerenni-Randla) ќе ве однесе најблиску до пристаништето, запре "Linnahall" - што патува низ центарот на градот и ќе престане од страна на центарот Виру, во Hobujaama станица. Станува збор за 600m пешачење од автобуската станица до терминали А, Б и Ц и малку повеќе да терминал Д. Распоред за автобус не 3.

Повеќето меѓународни автобуски линии Eurolines имаат "на барање" запре во Талин Порт - пред терминали А и Д, исто така, некои автобуски линии од градот Pärnu (ве молиме побарајте "Талин пристаниште" Кога резервација на билет).

Земање на такси

Такси редови се наоѓа во предниот дел на терминали Б и Д.

Одбери јасно означени taxi.According на Естонија такси закон се обврзани да ги објават својот целосен ценовник на страна од прозорецот на патникот и на сите корисници им е дозволено да изберете кое такси тие сакаат, без оглед на нивната положба во линија.

Отворено определба во Естонија

Покривање огромни делови од Естонија, шуми, шумски ливади и потценети блато формираат основата за бројни активности. Пешачење над Низ патеки, јавање по должината на крајбрежјето и кајак-кану над преплавен шуми ќе ве поврзе со античкиот пустината. Исто така има голема птица-гледање, крос-кантри скијање во зима и пливање во кристално чисти езера и реки, во текот на летото. Сето ова го прави убав вовед во сауна, на една од националните занимации.

Естонија

Естонија е држава балтичките во североисточниот дел на Европа. Таа има земјиште граничи со Летонија и Русија. Со крајбрежјето на Балтичко Море и Заливот на Финска, Естонија, исто така, има на морските граници со Финска и Шведска.

Естонија е балтичките дијамант нудејќи им на посетителите можност да се види на поранешните советски окупирана земја, која сега е дел од Европската унија. Траги од советската ера се уште се таму да се види - на пример Paldiski, една напуштена советската воена база во која некогаш беше надвор од границите на Естонците себе, лесно може да се посети за еден ден патување од главниот град Талин.

Талин е примарна ферибот пристаниште. Тоа е средновековна стариот дел на градот била изградена од страна на Германците во средниот век и се наоѓа во прекрасен состојба, со средновековен град ѕидови и кули речиси потполно нераспаднати и стапки како еден од најдобрите средновековни старите градови на Европа.

Фериботи во Естонија се управувани од страна Tallink, Викинг линија и Eckerö линија. пристаништето во Хелсинки во Финска е 80km од Талин и тоа трае помалку од 2 часа на траект. Стокхолм пристаништата во Шведска се 380km од Талин и брод патува еднаш на ден во двете насоки (да ја поминат ноќта во морето).


Кликни тука
да се резервира ферибот во Естонија


Мапа на Естонија Талин и ферибот правци

 


Најдобрите достапни Талин, Естонија Ferries билет цена гарантираме

Најдобра гаранција Естонија Ferries билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна цена на Талин, Естонија Ferries билет цена и нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Естонија Ferries до или од Талин од Хелсинки, Санкт Петерсбург, Стокхолм и Mariehamn, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Талин, Естонија Ferries билет поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Талин, Естонија Ferries билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Естонија Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Талин, Естонија Ferries цените на билетите, проверите достапноста и книга Естонија Ferries автомобил и патнички ферибот билети до Талин од Хелсинки, Санкт Петерсбург, Стокхолм и Mariehamn во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот дистрибутивната мрежа онлајн ферибот билети во светот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со Естонија Ferries до над 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал