Фарските Острови Фери

Фарските Острови Фери Патнички и автомобили Фери Билети

резервации Фарските Острови ферибот билет, траект возни редови и патнички информации за Фарските Острови Фери едрење до и од Torshaven, Hirtshals или Seysdisfjordur со Smyril линија Ferries.

Резервации Фарските Острови Фери билети никогаш не било полесно, да ги споредиме сите Фарските Острови Фери цените во реално време и закажете најевтиниот достапни Фарските Острови ферибот билети до и од Torshaven, Hirtshals или Seysdisfjordur со Smyril линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Патувањето со Фарски Острови Фери е брз, лесен и стрес бесплатен начин да одам таму и назад. Книга вашиот евтини Фарските Острови ферибот билети до и од Torshaven, Hirtshals или Seysdisfjordur со Smyril линија фериботи онлајн и уживајте повеќе избор и флексибилност.

Со оглед на најновите Фарските Острови Фери премин информации и временски рамки за сите пловидбите поминуваат кон и од Torshaven, Hirtshals или Seysdisfjordur со Smyril линија Ferries вклучувајќи информации за ферибот пристаништа и корисни туристички информации за дестинации нашите детални рута и градот мапи ќе ви помогнат да заговор вашиот Фарските острови Фери ферибот патување.

Ако се патува во Torshaven, Hirtshals или Seysdisfjordur со Smyril линија Ferries потоа книгата ферибот премин со Фарски Острови Фери и пристигне во вашата дестинација освежен, опуштени и среќни.

Фарските Острови Фери нуди фантастични цени до и од Torshaven, Hirtshals или Seysdisfjordur со Smyril линија Ferries ферибот пристаништа.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Фарските Острови Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Фарските Острови ферибот билети
до и од Torshaven, Hirtshals или Seysdisfjordur со Smyril линија Ferries онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Фарските Острови Фери пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие билет цена Фарските Острови Фери и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна.

Повеќе Фарските Острови

Фарските Острови се изградени од слоеви од вулкански базалт и, како по правило, се навали со источните брегови наведнат во морето и на западниот брег се крева во високите карпи. Овој слој ефект е најизразено по помирен и заштитени фјордови и звуци.

По должината на бреговите на овие фјордови и звуци се наоѓаат градовите и селата на Faroes, која искра во разнобојни сјај против deepgreen откос на одгледува пасишта околу нив. Над нив се зголеми планините со својот зелен наведнат FELLS граничи со темно камените карпи. Оваа интеракција помеѓу зелените FELLS и карпести изданија даде планините слоевит изглед.

Западните и северните брегови се соочи со немилосрдна напад на морето. Особено во текот на зимата бури се откачи и океанот отекува да се сруши врз карпестите рамото на Faroes. Морето во брза, страшно и татнеж и удари со камшик својата целосна власт против карпи.

Фарските Остров Пејзаж

Како резултат на карпест терен и релативно малиот обем на Фарските Острови, нејзиниот транспорт систем не е толку широк, како и во други места на светот. Оваа ситуација сега е изменета, а инфраструктурата е развиена опширно. Некои 80% од населението на островите е поврзан со тунели низ планините и меѓу островите, мостови и causeways кои ги поврзуваат трите најголеми острови и три други големи острови на североисток заедно, додека другите два големи острови на југ од главната област се поврзани со главната област со нови брзи бродови. Постојат добри патишта во секое село во острови, освен седум од помалите острови, од кои шест се има само едно село.

Предупредувачка Совети за посетители (особено оние со smal деца)

Стотици долги ребрести китови (Globicephala мелена) годишно умираат, главно во текот на летото во малку повеќе хорор и крвава оргија на масакрот што повеќето посетители ќе најдете болни и кои можат да предизвикаат physchological штета на децата.

Ловот, наречена "grindadráp" во фарски, не се комерцијални и се организирани на ниво на заедницата и секој може да учествува. Ловците првиот опкружуваат китови со широк полукруг на чамци. Потоа тие се вози на китови полека во еден залив или на shallows на Ирците. Кога еден кит е во плитка вода кука е ставен во носна дупка, така што тоа може да се влече на брегот. Откако на копно или имобилизирани во коленото длабоко вода, намалување е направен во рамките на неговите врвот во близина на вентилатор за делумно да прекине својата глава. а потоа на мртви животни се влече понатаму до брегот по останатите китови биле, исто така, убиен.

Некои фарски разгледа лов важен дел од нивната култура и историја. групи на животни права ја критикуваат како суров и непотребно, а ловците тврдат за возврат дека повеќето новинари не покажуваат доволно познавање на методи за улов или неговите економско значење.

Фарските островот Ferries

Постои директна ферибот линк до Hirtshas во северниот дел на Јитланд во Данска два пати неделно во текот на летото и еднаш неделно да Esbjerg во Јитланд во текот на Winther со фериботот "Norröna". Покрај тоа Norröna едра од Исланд во Фарските Острови еднаш неделно во текот на летото за поврзување на Фарските Острови, Исланд и континентална Европа преку линк Северен Атлантик.

Фарските Острови влез / Visa Барања

Како експлицитно тврди од страна на двете Рим договори, Фарските Острови не се дел од Европската унија. Покрај тоа, протокол кон договорот за пристапување на Данска во Европските заедници предвидува дека данскиот државјани кои живеат во Фарските Острови не треба да се смета, додека данскиот државјани во рамките на значењето на договорите. Оттука, Дански луѓето кои живеат во Faroes не се државјани на Европската унија (иако другите европски државјани кои живеат таму остануваат граѓани на ЕУ). На Faroes не се опфатени со договорот за шенген слободно движење, но не постојат гранични проверки при патување меѓу Faroes и било Шенген држава.

Фарски Острови

Фарските Острови се наоѓа во срцето на Голфската струја во Северна Atlanticthe Фарските Острови се наоѓаат северозападно од Шкотска и на половина пат меѓу Исланд и Норвешка.

Архипелагот е составен од 18 острови покривање 1399 km2 и е долга 113 километри и широк 75 км, приближно во облик на стрела. Постојат 1100 км од крајбрежјето и во ниеден момент не е уште еден од 5 километри од океанот.

Фарските Острови формира земја самоуправни под суверенитет на Кралството Данска.

рибарска индустрија е најважниот извор на приходи за Faroes. Производи од риба сметка за над 97% од обемот на извозот. Туризмот е втор по големина индустрија, проследено со волнени и други преработени производи.

Фериботи во Tórshavn во северниот дел на Јитланд во Данска, управувана од Smyril линија плови два пати неделно во текот на летото и еднаш неделно да Esbjerg во Јитланд во текот на зимата со ферибот Norröna.

Smyril линија Ferries исто така, плови од Исланд во Фарските Острови еднаш неделно во текот на летото, за поврзување на Фарските Острови, Исланд и континентална Европа преку линк Северен Атлантик.

Мапа на Faroes Острови ферибот правци

 


Најдобрите достапни Фарските Острови ферибот билет цена гарантираме

Најдобра гаранција Фарските Острови ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна цена на Фарските Острови Фери билет цена и нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Фарските Острови Фери до или од Torshaven, Hirtshals или Seysdisfjordur со Smyril линија Ferries пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Фарските Острови ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Фарските Острови ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликнете тука за да клиент контакт тимот за нега на Фарските Острови Фери во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо цени Фарските Острови Фери на билетите, проверите достапноста и книга Фарските Острови Фери автомобил и патнички ферибот билети до и од Torshaven, Hirtshals или Seysdisfjordur со Smyril линија Ferries во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со Фарски Острови Фери до над 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал