Франција Фери

Франција Ferries Патнички и автомобили Фери Билети

резервации Франција ferrys билет, траект возни редови и патнички информации за Франција фериботи и да отпатуваат до и од Каен, Кале, Cherbourg, Dieppe, Данкерк, Џенова, Св Nazaire, Гернзи, Ле Авр, Марсеј, Nador, Ница, Roscoff, Sete, Сент Мало и Тулон.

Резервации Франција Фери билети никогаш не било полесно, да ги споредиме сите цени Франција Ferries во реално време и закажете најевтиниот достапни Франција Ferries билети до и од Каен, Кале, Cherbourg, Dieppe, Данкерк, Џенова, Св Nazaire, Гернзи, Ле Авр, Марсеј, Nador, Ница, Roscoff, Sete, Сент Мало и Тулон онлајн со инстант потврда.

Патувањето со Франција Ferries е брз, лесен и стрес бесплатен начин да одам таму и назад. Книга вашиот евтини Франција Ferries билети до и од Каен, Кале, Cherbourg, Dieppe, Данкерк, Џенова, Св Nazaire, Гернзи, Ле Авр, Марсеј, Nador, Ница, Roscoff, Sete, Сент Мало и Тулон онлајн и уживајте повеќе избор и флексибилност .

Со оглед на најновите Франција Ferries премин информации и временски рамки за сите пловидбите поминуваат кон и од Каен, Кале, Cherbourg, Dieppe, Данкерк, Џенова, Св Nazaire, Гернзи, Ле Авр, Марсеј, Nador, Ница, Roscoff, Sete, Сент Мало и Тулон вклучувајќи информации за ферибот пристаништа и корисни туристички информации за дестинации нашите детални рута и градот мапи ќе ви помогнат да заговор вашиот Франција Ferries ферибот патување.

Ако се патува во Каен, Кале, Cherbourg, Dieppe, Данкерк, Џенова, Св Nazaire, Гернзи, Ле Авр, Марсеј, Nador, Ница, Roscoff, Sete, Сент Мало и Тулон потоа книгата ферибот премин со Франција фериботи и пристигне во вашата дестинација освежен, опуштени и среќни.

Франција Ferries нуди фантастични цени до и од Каен, Кале, Cherbourg, Dieppe, Данкерк, Џенова, Св Nazaire, Гернзи, Ле Авр, Марсеј, Nador, Ница, Roscoff, Sete, Сент Мало и Тулон ферибот пристаништа.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Франција Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Франција Фери билети
до и од францускиот ферибот пристаништа на Каен, Кале, Cherbourg, Dieppe, Данкерк, Џенова, Св Nazaire, Гернзи, Ле Авр, Марсеј, Nador, Ница, Roscoff, Sete, Сент Мало и Тулон онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Франција Ferries пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие цената на билетот Франција Фери и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна.

Фериботи и да отпатуваат до Компании Франција

Следните ферибот компании плови редовни закажани услуги од Англија до Франција: -

 • П & О Ferries - Вклучете го товарни и патнички услуги од Довер до Кале.
 • DFDS Seaways - Вклучете го товарни и патнички услуги од Довер до Данкерк.
 • LD линии - Вклучете го товарни и патнички услуги од Портсмут во екипата на Ле Авр.
 • Brittany Ferries - Вклучете го товарни и патнички услуги од Портсмут на Каен, Портсмут на Шербур, Портсмут на Свети Мало, Пул да Cherbourg и Плимут да Roscoff.
 • Кондор Ferries - Вклучете го товарни и патнички услуги од Портсмут да Cherbourg, Пул на Свети Мало и Weymouth на Свети Мало.

и од Ирска до Франција: -

 • Brittany Ferries - Вклучете го ферибот услуги од Корк да Roscoff
 • Селтик линк Ferries - Вклучете го ферибот услуги од Rosslare да Шербур
 • Ирската Ferries - Вклучете го ферибот услуги од Rosslare да Шербур и од Rosslare да Roscoff

 

Фериботи во Франција и Каналските Острови

Патнички само catamarans управувана од страна на Хуго Експрес (Франција 02 33 61 08 88) поврзување на Каналските Острови со две мали пристаништа на западниот брег на Нормандија Гранвиј и Carteret. Двете обично работат во периодот меѓу април и септември, но услуги се разликуваат во зависност од плимата и осеката, па може да има дневни фериботи за пет дена, а потоа краток прекин во сервисот. пешачки билет во еден правец е околу Велика Британија £ 40.

Услуги на / од Сен Мало се во процес на промени во времето на печатот; контактирајте Туристичка канцеларија Свети Мало за надградби.

Франција Фери

Фериботи во Франција и Ирска

Ирската Ferries има во текот на ноќта услуги од Rosslare или да Cherbourg (18½ часа) или Roscoff (16 часа) секој втор ден (три пати неделно од средината на септември до октомври, со можен прекин во сервисот од ноември до февруари). А нога патнички / автомобил и возач трошоци од € 56 / 99; велосипеди може да се земе на одборот за слободни. Таксата за резервација € 15 е поништен ако книга онлајн.

Од април до октомври, Brittany Ferries раководи со автомобил ферибот секоја сабота од Корк (Ringaskiddy) да Roscoff (13 часа), а секој петок во друга насока. нога патници плати помеѓу € и € 146 180 за креветот во внатрешноста, две лице кабина со туш и тоалет.

Фериботи во Франција и Италија

Од крајот на април до средината на октомври, на Сосиете Националната морска Corse-Méditerranée има пет или шест автомобил фериботи неделно од Олимпик Марсеј и Тулон во Порто Торес на италијанскиот остров Сардинија (Sardaigne на француски јазик). Преминувањето трае околу 11 часа. еден начин за возрасни пешачки цената е околу € 118, плус € 22 за креветот во една заедничка кабина со туш и тоалет.

Неколку ферибот компании практикувам водите помеѓу Корзика и Италија.

Фериботи во Франција и Северна Африка

SNCM и трупата Tunisienne де Навигација водат Марсеј со главниот град на Тунис, Тунис (околу 24 часа, три или четири една недела). Стандардот за возрасни билет е € 276 еден начин за место, плус дополнителни € до € 12 43 за кабината. Постојат попусти за стари лица и оние кои се под 25. Во Франција, Ким е управувани од страна SNCM, кој исто така води Марсеј со Алжир (Алжирска на француски јазик; Алжир).

Две Мароко компании, Comanav и Comarit водат Sete, 26km (20 минути со воз) југозападно од Монпелје, со мароканскиот пристаниште Тангер (Тангер, 36 часа, еднаш или два пати неделно). Цени почне од € 250 еден начин. Попусти се достапни ако сте на возраст под 26 или во група од четири или повеќе. Во Франција Ким е управувани од страна SNCM.

Фериботи во Франција и Шпанија

Ако патувате меѓу Англија и југозападна Франција, неколку ферибот услуги од / во близина северна Шпанија вреди да се размислува.

П & О Ferries поврзува Портсмут со Билбао (Santurtzi порта, 35 часа, вклучувајќи две ноќи на Билбао, 29 часа, вклучувајќи една ноќ од Билбао), околу 150km западно од Бијариц, два пати неделно (еднаш неделно од крајот на октомври до крајот на март, нема услуги од почетокот на јануари до почетокот на февруари). пешачки билет во еден правец, вклучувајќи задолжително трошоците за спиење чамец околу € 185.

Од средината на март до средината на ноември, Brittany Ferries работи двапати неделно автомобил ферибот услуги од Плимут на Сантандер (24 часа), што е околу 240km западно од Бијариц. нога патници плаќаат околу € 90 еден начин, вклучувајќи и задолжително полулегнал седиште.

Фериботи во Франција и Enlgand

Цените варираат во голема мера во согласност со сезонската побарувачка (јули и август се особено зафатен и време од денот (петок навечер ферибот може да чини многу повеќе од една недела наутро патување; најскапите билети може да чини речиси три пати колку што е најевтиниот оние. три или пет еднодневна екскурзија (враќање) на цените обично чини околу иста како и редовните еден начин билети; специјални промотивни цени се врати, често се бара претходна резервација, понекогаш се поевтини од стандардните еднонасочен билет.

Eurail поминува не важат за ферибот патување помеѓу Велика Британија и Франција. Транспорт на велосипеди е често (но не секогаш) бесплатно.

Фериботи во Бретања

Од средината на март до средината на ноември, Плимут е поврзано со Roscoff (шест часа на ден премини, еден до три дневно) со Brittany Ferries. еднонасочен билет за нога патници се движи од Велика Британија £ 23 на Велика Британија £ 73.

Brittany Ferries, исто така, ги поврзува Портсмут со Свети Мало (8¾ часа дневно премин, по еден ден). Пешаците плаќаат од Велика Британија £ 48 еден начин; полулегнал седиште (Велика Британија £ 5) или кабината е задолжително за пловидбите поминуваат во текот на ноќта.

Од април до септември, Кондор Ferries има најмалку еден дневен ферибот поврзува Weymouth со Свети Мало (Велика Британија £ 41, седум до 10 часа).

Фериботи до Далеку северна Франција

премин на Dover-Кале е управувани од страна SeaFrance (70min-1½hr; 15 на ден). Нога патнички билети започне во Велика Британија £ 6 на Велика Британија £ 12 враќање. Цени за автомобил и до девет патници чини од Велика Британија £ 24 на Велика Британија £ 45 еден начин. П & О Ferries, исто така, работи на услуги Довер Кале почнувајќи од Велика Британија £ 25 вклучувајќи еден мал автомобил.

Фериботи воден од Норфолк линија водат Лун Plage, за 25km западно од Dunkirk (Данкерк), со Довер од Велика Британија £ 19 еден начин за возило и до девет патници, додека Брзина Ferries нуди ултрамодерна, ultrafast катамаран служба помеѓу Boulogne и Довер од Велика Британија £ 19 еден начин за возило и до пет патници (50 минути, пет на ден).

Фериботи во Нормандија

Transmanche Ferries работи на пат Newhaven-Dieppe. Преминувањето (до три дневно) трае четири часа. А еден начин нога патнички билет започнува во Велика Британија £ 12; еден начин билет за автомобил и две возрасни лица започнува од Велика Британија £ 33.

Има еден 4¼-часовен премин (две или три на ден) од Пул да Cherbourg со Brittany Ferries. нога патници плаќаат од Велика Британија £ 48 еден начин.

На патот на Портсмут-Шербур, Бретања фериботи и Кондор Ferries имаат две или три автомобил фериботи на ден (пет часа на ден, осум часа во текот на ноќта), а од април до септември, два побрзо catamarans на ден. нога патници плаќаат од Велика Британија £ 38 еден начин.

Brittany Ferries исто така, има автомобил ферибот услуги од Портсмут на Каен (Ouistreham, шест часа, три на ден). Билети чинат исто како и за Пул-Шербур.

LD линии нуди попладне услуга од Ле Авр на Портсмут (7½ часа, од Велика Британија £ 9.90), и во текот на ноќта премин во спротивна насока.

Кликни тука да се резервира ферибот во Франција

Повеќе за Франција

Франција е светот повеќето популарна туристичка дестинација за повеќе од дваесет години (93.9 милиони посетители во 2011) и тоа е географски една од најразновидните земји во Европа.

Нејзините градови содржи некои од најголемите богатства во Европа, неговата природа е просперитетна и добро тенденција и може да се пофали голем број на големи туристички атракции, како Париз, француската ривиера, Атлантикот плажи, зимски спортски центри на француските Алпи, замоци на Лоара, Бретања и Нормандија.

Франција е познат по своите гастрономија (особено вина и сирења), историја, култура и модата. Тоа е 22 региони кои секој од нив има нешто уникатно да понуди се: -

Париз. Градот на Светлината. И на Ајфеловата кула, Лувр, Sacre-Coeur, Монмартр, Сен Жермен, операта и стотици атракции за секој вкус познато на цивилизираните луѓе. Во посета на Париз треба да содржи еден ден патување во Версај каде француските член на кралското семејство донесе класичните француски стил на својот врв.

Алзас. Европскиот регион. Силен француски и германски влијанија. Прекрасна вино правци и ох така поставен села. Стразбур, Колмар, Mulhouse е она што сакате да ја видите.

Ајфеловата кула во Париз, Франција

Aquitaine. Бордо лозја и на плажите на Атлантикот. Баскија. Замоци и средновековни села во Perigord. Бијариц, Пау и Сен-Жан-Волшебниот-де-Port тука. Голема со љубителите на вино љубителите на историјата, река vacationeers и сурфер пичове.

Оверњ. Ретко населен земјата на вулкански висорамнини и големи долини со беспрекорна стандард за животната средина. Клермон-Феран. Aurillac. Најпосакувана од активните vacationeers кои се жедни на отворено и неговите величенствени средина.

Бургундија. Земјата на вина. Дижон и на Азурниот Ор. Beaune, CHABLIS, Оксер и Macon се тука. Познавање на доброто вино е не е услов за да уживате во овој регион целосно.

Britany. Каде што земјата ги исполнува морето. Бретања е прекрасно единствена земја која занесен човек од почетокот на времето. Суровиот крајбрежје има некои од најдобрите плажи во Европа.

Корзика. Медитеранот скапоцен камен. Ajaccio, Bastia, Bonifaccio и Порто Векио се наредени со прекрасен крајбрежјето и сонцето на азил од целиот свет.

центар. Ролинг 2 часа јужно од Париз, во "Долината на кралевите" е крал на долини. Кралската замоците кружат меѓу Турс и Blois. Во посета на Chambord, Блоа, Amboise, Chenonceau е мора.

Франш-Комте. Убава, но солиден, овој регион има ретко се појави на радарот на патници во Франција. Тоа е фантастичен Homebase за лежерен одмор на уживање во руралната култура на Франција.

Лангедок-Русијон. Да биде искушуван од различни места на оваа земја на контрасти. Камарг се протега на сончеви брегови на Медитеранот. Катарскиот замоци стои гордо во подножјето на Пиринеите планини и утврден град на Каркасон и 49 метри висок Понт ду Гард веднаш ќе се одржи урочи.

Школки-Пиринејски. До морето, планините во регионот е полн со убави градови и села, богата со историја. Тулуз, розова градот, е мора да се види. Сплав плови тивко по должината на бреговите на Канал du Midi.

Норд-Па-де-Кале. Наследник на индустриски минатото, регионот се сврте кон туризмот. Тоа е место за влез на британски туристи кои доаѓаат на Chunnel или на hovercrafts од Довер. Не ја пропуштајте Лил, еден од повеќето забавно големите градови на Франција.

Нормандија. Зелени пасишта, fishermans села познатиот сирење. Денот Д плажи и Втората светска војна тури се меша со средновековната уметност. Каен, Руан, Bayeux, Honfleur, Довил и Моне Giverny се таму каде што туристите се оди.

Пикарди. Љубителите на историјата ќе најдете многу места за посета во овој стан земјиште: Амиен го има еден од најубавите катедрали француски, додека градовите Шантили, Compiègne уште потсетуваат на кралското атмосфера на нивното минато. Senlis и Gerberoy ни враќаат назад сè до средниот век.

Pays de la Loire. Водата е насекаде тука помеѓу морето и Лоара себе. Неправедно игнорирани од страна на туристите од странство, регионот е добивање на позитивни критики од сите кои го посетуваат.

Прованс-Алпи-Азурниот брег. Сончевата шарм на Франција joie de vivre искри во Прованса. Ривиера е дом на богатите и славните од слава inventend. Ница, Марсеј, Кан и Свети Тропе се меѓу најпосетените места.

Рона-Алпи. Отворен ентузијасти ќе љубов на планините и од светска класа ски центри (Шамони меѓу нив), како и на многу спортови на вода во клисури de l'Ardèche. Лион е познат низ целата земја, како место за фино гастрономските задоволства.

Франција

Франција не само што е многу разновиден, исто така, нуди поголемиот дел од она што веројатно може да се бара за вашиот одмор. Без разлика дали тоа е одмор авантура, спа, само лежи на плажа, замокот подрипнувајќи, шопинг или луѓе-гледање можете да го прават тоа сите во Франција.

Секој од регионите 22 на Франција има свој шарм, култура, peculiarites, гастрономија, вина, историја и луѓето.

Традиционално најпосетените региони во Франција се:

 • Ile-de-Франција (Париз)
 • Ривиера и на Азурниот брег (со Ница, Кан, Марсеј, Тулон, и малку светски прават познати села, како што Сен Тропе, Cassis, GORDES, Авињон ...)
 • Замоци на Лоара

Секогаш има нешто да се откријат во Франција и од најдобрите и најпознатите удобно начин да патуваат во Франција и се врати дома повторно е со ферибот на една од бројните ферибот услуги од Англија до Франција или од Ирска.

ферибот цените значително се разликуваат во зависност на кој пат ќе изберат. Општо земено, најевтиниот пат е краток морскиот пат низ Англискиот канал кој е Довер до Кале, па вреди да се користи за ферибот билет цена споредба на услуги подолу пред да одлучите кој е најсоодветен начин за вас во Франција.

Фери Патниците патуваат од Довер со ферибот во Франција одат преку француски проверки пасош / лична карта во Велика Британија пред да се качите, отколку по пристигнувањето во Франција. Патниците кои патуваат од сите други пристаништа Велика Британија во Франција одат преку француски проверки пасош / лична карта при пристигнувањето во Франција.


Кликни тука да се резервира ферибот во Франција

Мапа на Франција

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Франција Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо цени Франција Фери на билетите, проверите достапноста и книга Франција автомобил и патнички ферибот билети до и од Каен, Кале, Cherbourg, Dieppe, Данкерк, Џенова, Св Nazaire, Гернзи, Ле Авр, Марсеј, Nador, Ница, Roscoff, Sete, Сент Мало и Тулон во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот дистрибутивната мрежа онлајн ферибот билети во светот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со Франција Ferries до над 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал