Германија Фери

Германија Ferries Патнички и автомобили Фери Билети

резервации Германија ферибот билет, траект возни редови и патнички информации за Германија фериботи и да отпатуваат до и од Росток, Кил, Путгарден, Sassnitz, Ystad и Travemünde со редовни закажани патнички и товарни услуги што се управувани од Finnlines, Scandlines, зид линија, Tallink Silja, ТТ линија, DFDS Seaways и единство бродска линија.

Резервации Германија Фери билети никогаш не било полесно, да ги споредиме сите цени Германија Ferries во реално време и закажете најевтиниот достапни Германија ферибот билети до и од Росток, Кил, Путгарден, Sassnitz, Ystad и Travemünde со редовни закажани патнички и товарни услуги што се управувани од страна на Finnlines, Scandlines, зид линија, Tallink Silja, ТТ линија, DFDS Seaways и единство бродска линија онлајн со инстант потврда.

Патувањето со Германија Ferries е брз, лесен и стрес бесплатен начин да одам таму и назад. Книга вашиот евтини Германија ферибот билети до и од Росток, Кил, Путгарден, Sassnitz, Ystad и Travemünde со редовни закажани патнички и товарни услуги што се управувани од Finnlines, Scandlines, зид линија, Tallink Silja, ТТ линија, DFDS Seaways и единство бродска линија онлајн и уживајте повеќе избор и флексибилност.

Со оглед на најновите Германија Ferries премин информации и временски рамки за сите пловидбите поминуваат кон и од Росток, Кил, Путгарден, Sassnitz, Ystad и Travemünde со редовни закажани патнички и товарни услуги што се управувани од Finnlines, Scandlines, зид линија, Tallink Silja, ТТ линија, DFDS Seaways и единство бродска линија, вклучувајќи информации за ферибот пристаништа и корисни туристички информации за дестинации нашите детални рута и градот мапи ќе ви помогнат да заговор вашиот Германија Ferries ферибот патување.

Ако се патува во Росток, Кил, Путгарден, Sassnitz, Ystad и Travemünde со редовни закажани патнички и товарни услуги што се управувани од Finnlines, Scandlines, зид линија, Tallink Silja, ТТ линија, DFDS Seaways и единство бродска линија потоа книгата ферибот премин со Германија Фери и пристигне во вашата дестинација освежен, опуштени и среќни.

Германија Ferries нуди фантастични цени до и од Росток, Кил, Путгарден, Sassnitz, Ystad и Travemünde со редовни закажани патнички и товарни услуги што се управувани од Finnlines, Scandlines, зид линија, Tallink Silja, ТТ линија, DFDS Seaways и единство бродска линија ферибот пристаништа.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Германија Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Германија Фери билети
до и од Росток, Кил, Путгарден, Sassnitz, Ystad и Travemünde со редовни закажани патнички и товарни услуги што се управувани од Finnlines, Scandlines, зид линија, Tallink Silja, ТТ линија, DFDS Seaways и единство бродска линија онлајн однапред да уживаат во најевтиниот цена на билетите достапни ферибот.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Германија Ferries пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие билет цена Германија Фери и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна.

Повеќе Германија Ferries

Германија директен морето врски се претежно со скандинавските земји (Данска, Финска, Норвешка, Шведска). Постои само директна ферибот пат од Harwich во Велика Британија за да Esbjerg, во Данска.

Esbjerg поврзува со автобус или воз со Хамбург што е 169 милји далеку. Преземање на автомобил ферибот од Велика Британија и во Скандинавија, а потоа во северна Германија е лежерно опција за патување.

Данска, Германија Фери

Scandlines работи автомобил фериботи од Gedser (100 километри јужно од Копенхаген) во Данска во Росток во Германија. Постојат најмалку 8 пловидбите поминуваат дневно за час патување 2.

Исто така, постојат патишта од Rodby (Данска) да Puttgarten (Германија). Постои честа услуга на секој половина час или четириесет минути за 45 минути премин.

 

Германски Пејзаж

Шведска-Германија Фери

Scandlines работи автомобил фериботи од Трелеборг (27 километри јужно од Малме) во Шведска во Росток во Германија. Постојат најмалку 1 2 или пловидбите поминуваат дневно за околу 6 час / час 6 30 мин. патување.

Scandlines, исто така, работи на Трелеборг да Sassnitz пат со повеќе ферибот пловидбите поминуваат дневно на час премин околу четири.

ТТ-Line работи автомобил фериботи од Трелеборг, Шведска во Росток, Германија. Постојат најмалку 1 2 или пловидбите поминуваат и до четири пловидбите поминуваат дневно за околу час 5 30 мин. патување на ден (додадете 90 минути за една ноќ премин).

ТТ-линија, исто така, работи на Трелеборг, Шведска за да Travemünde (во близина на Либек), Германија пат со повеќе ферибот пловидбите поминуваат дневно на околу седум часа премин.

Стена линија работи во текот на ноќта автомобил фериботи од Гетеборг (Шведска) на Кил (Германија). Патувањето трае околу 14 часа.

 

Популарни туристички дестинации и атракции во Германија

Берлин е политички и културни срцето на Германија. Класичниот музички институции заедно со парична казна музеи и уметнички галерии веќе долго време се дел од историјата на градот.

 • Gendarmenmarkt
 • Dahlem Музеи
 • Пергамскиот музеј
 • Бранденбуршката порта
 • зоолошки градини

Франкфурт е комерцијален, финансиски и транспортен центар во Германија. Модерна високо се крева одразуваат пост развој војната, додека возобновената Стариот град се уште привлекува туристи.

 • зоолошката градина
 • Окружниот музеј
 • Ostzeile
 • катедралата
 • Römerberg

Минхен. Вековниот град Минхен е мешавина на стари и нови, каде што различните архитектонски стилови коегзистираат. Различни културна сцена е често во споредба со онаа на Берлин.

 • Asam црква
 • германскиот музеј
 • плоштадот Мариен
 • Новиот град сала
 • Hellabrunn зоолошката градина

Хамбург. Турнеја на Хамбург Speicherstadt со старите тули изграден магацини таа линија на брегот. Потоа талкаат низ музеите и галериите на овој прекрасен пристанишниот град.

 • Порт
 • Reeperbahn
 • внатрешна Алстер
 • Wallringpark
 • Altonaer музеј

Келн пораснав околу обележје катедрала, кои се уште излегува и денес е важен универзитетски град. Архитектонски богатства изобилува со стари цркви, музеи, и сали.

 • Келнската катедрала
 • Римско-германски музеј
 • Wallraf-Richartz музеј и музејот Лудвиг
 • Келн - Phantasialand
 • DEUTZ

Дизелдорф со широки улици, бутици, паркови и градини карактеризираат Дизелдорф. Градот денес е тесно поврзан со модата, уметноста, архитектурата, културата и трговијата.

 • Ehrenhof
 • Nordpark
 • стариот град
 • Hofgarten
 • Königsallee

Штутгарт за шопинг, јадење, музеи и паркови чекаат посетители во Штутгарт. Историски градби линија на долината и стрмните улици водат кон куќи изградени на околните ридови.

 • Државниот Галерија
 • старата палата
 • Schlossplatz
 • Главната железничка станица
 • Schillerplatz

 

Германија е туристичка земја на неисцрпна сорта, со постојано менување на моделот на сценографијата се протега од морето кон планините, од низинските региони долж крајбрежјето на Балтичкото и Северното Море од страна на начин на тркалање шумата покриени со планинска дел на баварската Alps.Germany е природни граници, балтичките на север и Северното море на север-запад, да обезбеди идеална пристап правци за патнички и товарни бродови.

Германија

Германија е демократска парламентарна федерална република од 1949. По повторното обединување во 1990 тоа сега се состои од 16 сојузни држави.

Германија е туристичка земја на неисцрпна сорта, со постојано менување на моделот на сценографијата се протега од морето кон планините, од низинските региони долж крајбрежјето на Балтичкото и Северното Море од страна на начин на тркалање шумата покриени со планинска дел на Баварските Алпи.

Германија два природни граници, Балтичките на север и Северното Море на север-запад, да обезбеди идеална пристап правци за патнички и товарни бродови.

Примарната ферибот пристаништа во Германија се Росток, Кил, Путгарден, Sassnitz, Ystad и Travemünde со редовни закажани патнички и товарни услуги што се управувани од Finnlines, Scandlines, зид линија, Tallink Silja, ТТ линија, DFDS Seaways и единство бродска линија.

DFDS Seaways неможе да работи на Harwich (Велика Британија) да Cuxhaven (Германија) патнички ферибот услуга. Алтернативни правци, кои вклучуваат некои возење да стигне до Германија од соседните земји се Њукасл (Велика Британија) во Амстердам (Холандија), Harwich (Велика Британија) на Есбјерг (Данска) и Копенхаген (Данска) во Осло (Норвешка).

Кликни тука да се резервира ферибот до или од Германија

Германија ферибот пристаниште на сајтот

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Германија Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо цени Германија Фери на билетите, проверите достапноста и книга Германија автомобил и патнички ферибот билети до и од Росток, Кил, Путгарден, Sassnitz, Ystad и Travemünde со редовни закажани патнички и товарни услуги што се управувани од Finnlines, Scandlines, зид линија, Tallink Silja, ТТ линија, DFDS Seaways и единство бродска линија во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот дистрибутивната мрежа онлајн ферибот билети во светот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со Германија Ferries до над 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал