Исланд Ferries

Исланд Ferries - Исланд Патнички и автомобили Фери Билети

Исланд ферибот билет резервации, траект возни редови и патнички информации за фериботи и да отпатуваат до и од Seysdisfjordur, Hirtshals и Torshaven со Smyril линија.

Резервации Исланд ферибот билети никогаш не било полесно, да ги споредиме сите Исланд ферибот цените во реално време и закажете најевтиниот достапни Исланд Ferries билети до и од Seysdisfjordur, Hirtshals и Torshaven со Smyril линија онлајн со инстант потврда.

Патување во Исланд од страна на ферибот е брз, лесен и стрес бесплатен начин да одам таму и назад. Книга вашиот евтини Исланд ферибот билети до и од Seysdisfjordur, Hirtshals и Torshaven со Smyril линија онлајн и уживајте повеќе избор и флексибилност.

Со оглед на најновите Исланд Ferries премин информации и временски рамки за сите пловидбите поминуваат кон и од Seysdisfjordur, Hirtshals и Torshaven со Smyril линија, вклучувајќи информации за ферибот пристаништа и корисни туристички информации за дестинации нашите детални рута и градот мапи ќе ви помогнат да заговор вашиот Исланд ферибот патување .

Ако се патува во Seysdisfjordur, Hirtshals и Torshaven со Smyril линија потоа книгата ферибот премин во Исланд тука и пристигне во вашата дестинација освежен, опуштени и среќни.

Исланд Ferries нуди фантастични цени до и од Seysdisfjordur, Hirtshals и Torshaven со Smyril линија ферибот пристаништа.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

 

Исланд Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Исланд Фери билети
до и од Seysdisfjordur, Hirtshals и Torshaven со Smyril линија онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Исланд Ferries пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие билет цена Исланд Фери и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна.

Повеќе за Исланд

Исланд е земја на екстремен контрасти.

Исланд е место каде оган и мраз коегзистираат. Каде темно зими се надомести со полноќното сонце во лето. Една земја каде изолирани постоење го поттикна богата и динамична култура. Каде што огромното, недопрен природата се наоѓа на прагот на високо модерна урбана заедница. А местото каде што на мирен и прогресивни населението живее во хармонија со често насилни силите на природата.

Исланд е неверојатно убава место ако уживате чудно и пусти предели.

Поради тоа што е толку блиску до Арктичкиот круг, износот на дневна светлина се разликува драстично од сезоната. Сонцето заоѓа накратко секоја ноќ во јуни, но тоа не се целосно затемнување пред да се врати повторно.

Во рамноденица март и септември, денови и ноќи се на околу еднаква должина, како и насекаде во светот. Ако одите во декември, тоа е речиси 20 часа на темнината.

Летото е дефинитивно најдобро време да се оди, па дури и тогаш туристички сообраќај се уште е умерена. сонцето на полноќ е убава глетка и еден дефинитивно не треба да се пропушти. Тоа е лесно да се изгуби патеката на време кога сонцето се уште е високо на небото во 11PM.

Рано или доцна зима, сепак, исто така, може да биде изненадувачки добри пати да го посети. На крајот од јануари, дневна светлина е од околу 10AM да 5PM, цените се пониски отколку во екот на сезоната, а снег blanketed пејзаж е морничаво убава.

исландски кујна се промени многу во последните неколку децении од вклучувањето главно јагнешко месо или риба во една или друга форма, како што популарноста на други видови на храна е зголемен. Вегетаријанство е повеќе незгодно да се задржи, но постојат неколку вегетаријанска ресторани во Рејкјавик и вегетаријански јадења широко достапни во други ресторани.

Исланд гејзери
Изразито Исландски храна вклучува:
 • Harðfiskur, сушени парчиња риба јаде како закуска со путер (исто така добро со зелева салата)
 • Skyr, достапен во вкус и unflavoured сорти во целата земја со јогурт како млечни производи
 • Hangikjöt, пушеле јагнешко и пушеле колбас јагнешко
 • Svið, потпишаа овча глава
 • Slátur, се состои од lifrarpylsa, колбаси направени од остатоци на овците, а blóðmör која е слична на lyfrapylsa само со овча крв измешана во него.

Исланд е исто така познат по својата месо од кит, и е еден од ретките места во светот каде што тоа е можно да се јаде Minke кит. Огромен веќе долго време е традиција во Исланд, иако таа стана контроверзно прашање во последно време. Сепак, повеќето ресторани кои се грижиме за туристите ќе се продава месо од кит, и ако се чувствувате малку повеќе авантуристички некои места ќе послужи рендан Puffin со неа, ако прашате.

Исланд градови и градови

Примарната градови во Icleand се: -

 • Рејкјавик (REYG-ти-veeg) - Главниот град на Исланд и е најголемиот град
 • Akureyri (AHK-oo-Реј-ree) - главен град на северот и најголемиот град во близина на југозападниот регион
 • Egilsstadir (Ај-викам-stath-er) - Главниот град на исток, има некои од најдобрите времето на Исланд има да понуди
 • Hafnarfjordur (HAP-НАР-FYERTH-er) - атмосфера град во предградието на главниот град
 • Höfn (HERP'n) - Главниот град на југоисточниот брег
 • Húsavík (HOOS-ах-veek) - Еден од најпознатите сигурен сајтови Кит гледајќи во светот
 • Кефлавик (KEP-ла-veek) - Локацијата на меѓународниот аеродром, но исто така интересен град во свој ред
 • Ísafjörður (СЕЕ-ах-FYERTH-er) - најголемиот град на Западниот фјордови на Исланд
 • Селфос (SEL-FOS) - најголемиот град Јужна Исланд, центар на главните земјоделски регион
 • Stykkishólmur (стап-е-дупка Мур) - Главниот град на полуостровот Snæfellsnes, портал на островите Breiðafjörður

Останатите се населиле делови на Исланд се главно населби на три или четири земјоделски поседи со значителна дистанца меѓу нив и во следните најблиску Хамлет.

Исланд

Исланд не е дестинација. Тоа е една авантура. Патување на Исланд да се доживее неверојатен исландски природата, убавината на суровиот пејзаж и креативноста на Исланд луѓе. Дојдете во Исланд да уживате во Вашиот годишен одмор, или да си најдете совршен за поставување на вашиот конференција или вашиот поттик патување

Исланд нуди широк избор на искуства за патникот, без оглед на тоа кога ќе ја посетите земјата. Секоја сезона има свој уникатен шарм и секогаш постојат можности да се доживее нови работи, да ги открие убавината и да се маѓепсаа од страна на свежина и бои на природата.

Исланд уникатната природа, тесно поврзано населението и претприемнички дух имаат сите придонесе за динамичен, оригинален културна сцена. Од античките саги на наградуваниот филмови, Исланѓаните се генерално пишување, глума, компонирањето, проектирање, сликарството и sculpting меѓу многу интереси.

И покрај неговото име, Исланд има изненадувачки благи зими за земја во тоа ширина што се должи на ефектот на затоплување на Голфската струја Атлантикот, особено кога се ставаат во споредба со Руската еден.

Smyril линија работат на редовен распоред патнички и автомобил ферибот меѓу Исланд и Европа, како и неколку бродови за крстарење, исто така, направи редовни посети на Исланд.

Smyril линија Ferries Исланд, исто така, обезбеди идеална мини крстарење решение за патниците во можност да уживаат во кратка пауза.

Кликни тука да се резервира ферибот во Исланд Мапа на Исланд

 


Најдобрите достапни Исланд фериботи цена на билетите гарантираме

Најдобра гаранција Исланд ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна цена на Исланд Фери билет цена и нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Исланд Ferries до или од Seysdisfjordur, Hirtshals и Torshaven со Smyril линија, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Исланд ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Исланд да се резервира ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега на Исланд Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо цени Исланд Ferries билетите, проверите достапноста и книга Исланд Ferries автомобил и патнички ферибот билети до и од Seysdisfjordur, Hirtshals и Torshaven со Smyril линија во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот дистрибутивната мрежа онлајн ферибот билети во светот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со Исланд Ferries до над 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал