Isle of Wight Ferries

Isle of Wight Ferries Патнички и автомобили Фери Билети

Остров на резервации Wight Ferries билет, траект возни редови и патнички информации за Isle of Wight фериботи и да отпатуваат до и од Fishbourne, Yarmouth, Fishbourne, Ryde или Southsea со Hovertravel, Црвениот Инка Ferries или Wightlink Ferries.

Резервации Isle of Wight Ferries билети никогаш не било полесно, да ги споредиме сите Isle of Wight Ferries цените во реално време и закажете најевтиниот достапни Isle of Wight Ferries билети до и од Fishbourne, Yarmouth, Fishbourne, Ryde или Southsea со Hovertravel, Црвениот Инка Ferries или Wightlink Ferries онлајн со инстант потврда.

Патувањето со Isle of Wight Ferries е брз, лесен и стрес бесплатен начин да одам таму и назад. Книга вашиот евтини Isle of Wight Ferries билети до и од Fishbourne, Yarmouth, Fishbourne, Ryde или Southsea со Hovertravel, Црвениот Инка Ferries или Wightlink Ferries онлајн и уживајте повеќе избор и флексибилност.

Со оглед на најновите Isle of Wight Ferries премин информации и временски рамки за сите пловидбите поминуваат кон и од Fishbourne, Yarmouth, Fishbourne, Ryde или Southsea со Hovertravel, Црвениот Инка Ferries или Wightlink Ferries вклучувајќи информации за ферибот пристаништа и корисни туристички информации за дестинации нашите детални рута и градот мапи ќе ви помогнат да заговор вашиот Isle of Wight Ferries ферибот патување.

Ако се патува во Fishbourne, Yarmouth, Fishbourne, Ryde или Southsea со Hovertravel, Црвениот Инка Ferries или Wightlink Ferries потоа книгата ферибот премин со Isle of Wight фериботи и пристигне во вашата дестинација освежен, опуштени и среќни.

Isle of Wight Ferries нуди фантастични цени до и од Fishbourne, Yarmouth, Fishbourne, Ryde или Southsea со Hovertravel, Црвениот Инка Ferries или Wightlink Ferries ферибот пристаништа.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Isle of Wight Фери
билет Резервирање


Книга Isle of Wight Ferries билети
до и од Fishbourne, Yarmouth, Fishbourne, Ryde или Southsea со Hovertravel, Црвениот Инка Ferries или Wightlink Ferries онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена до и од Isle of Wight.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Isle of Wight Ferries пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие билет цена Isle of Wight фериботи и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна.

Повеќе на Isle of Wight

Само неколку минути далеку од копното и така лесно да се постигне - уште на Isle of Wight е свет за разлика од копното Англија.

Овој дијамант во облик на островот има магија сите свои - и е еден од најсончевите и најтоплите места во Велика Британија. Мерење 23 милји од 13 милји, на островот се наоѓа само надвор од јужниот брег на Англија.

Без пасош се потребни за краток премин преку море - и откако ќе слета на се што Островот е на дофат.

Фали наградуваниот плажи, разгалена и спектакуларен сценографијата и богато историско наследство, постојат атракции, активности и авантури за да одговараат на посетителите од сите возрасти и националности.

На Isle of Wight ќе го најдете живописните села, спектакуларен гребени, downland, песочни плажи, богат фарми, потоци, мочуриште, речни долини и богата разновидност на флора и фауна, флора и фауна.

Повеќе од половина од островот е на површина од извонредна природна убавина, со 500 милји на наградуваниот јавен патеки и bridleways, а речиси 30 милји од своите морскиот брег е наследство брег.

Isle of Wight ферибот пристаниште

На Isle of Wight има петнаесет главните градови, сите нудат голем број на атракции и објекти. Главната Остров на центри Wight, и каде што се наоѓа терминали на ферибот, се:

Cowes

Најдобро познат како премиерот пловење центар во светот, Cowes е главното пристаниште на островот со природно пристаниште во устата на реката Медина. Yachtsmen од целиот свет учествуваат во сезоната престижниот едрење настани, од кои најпознатата е Cowes недела, се одржува секоја година во почетокот на август.

Cowes и Источна Cowes се зголеми од толпа од колиби рибарите околу две крајбрежни тврдини изградени од страна на Хенри VIII на спротивната бреговите на реката Медина и е именувана по две оф-шор песочни наноси или крави. Градовите се поврзани со старомоден ферибот синџир и имаат традиција на парична казна изградба на брод, кој датира од времето на владеењето на Елизабета I. Потоа дојде градежната индустрија на јахта, што едрење стана популарен спорт, одобрена од страна на кралското семејство. Во 1854, Кралската јахта ескадрила се пресели во замокот Cowes, поранешниот Тудор Фор, и името на Cowes е синоним за пловење и оттогаш.

Ryde

Познат како портал на островот, бидејќи тоа е толку лесно да се постигне, Ryde е само краток премин преку море од Портсмут или Southsea. Со изградбата на пристаништето, во 1814, и воспоставување на редовен сервис ферибот во 1825, градот станал елегантен Викторија одморалиште.

Главната атракција Ryde е нејзиниот милји од славното златен песок и плитки крајбрежни води кои се протегаат на целиот пат околу брегот на Springvale и Seaview. Бранот излегува на долг пат, оставајќи фирма песок идеален за плажа игри. На плоштадот има марина, убави градини и активности за целото семејство, како што се боречка зелена, детски забавен парк, мраз лизгалиштето, tenpin куглање, ноќен клуб, пловењето езерото, базен со покрив и обука на dotto. Шета по морето ѕид да Puckpool парк, со кафе, тенис и детски игралишта парк.

Yarmouth

Денес, живописен пристаништето во Yarmouth главно служи фериботи врзани за Lymington на копното. Yarmouth беше првата населба островот да биде доделена на кралски град повелба, во 1135. Градот беше отпуштен од страна на француски во 1377 и 1524, и претрпе голем број рации до Хенри VIII се подобри безбедносната ситуација со изградба на камен замокот, во градот, кој беше завршен во 1547. Замокот е сега се управувани од страна на англиски јазик наследство.

Импресивна карактеристика на градот е единствен 700ft долго дрво пристаништето датира од 1876, која е Одделение II наведени зграда. Петстотини и 52 палубата штици снимите имињата на оние кои помогнаа да се финансира реставрација на пристаништето во 1990s.

 

Популарни туристички атракции на Isle of Wight
  • Бувот и мајмун Haven близина Њупорт е нова семејни авто-изградена проект кој е создаден за да се обезбеди безбеден, среќен средина за примати и птиците грабливки кои се наоѓаат без дом.

  • Carisbrooke замокот, во близина на Carisbrooke. Големото семејство атракција со многу нешта да се направи внатре и надвор. Кралот Чарлс 1 поминал последните години затвор тука пред да биде погубен. Две средновековни длабоки бунари, Замокот Чувајте, познат магариња и battlements да се истражуваат.

  • Ventnor Ботанически градини. Ова е интересно место за пријатен Преамбулата меѓу суптропските и егзотични растенија и дрвја од целиот свет. Бесплатен атракција! На многу мал и чуден Steephill Cove е во близина, како и.

  • Амазон Светската Зоолошката градина парк во близина на Newchurch е одличен наградуван атракција за семејството. Дознај повеќе за на дождовни шуми и конзервација, како и птици, влекачи, инсекти, од тропските дождовни шуми.

  • Shanklin Beach. Само еден од многуте големи плажи да уживаат кога времето е само во право. Постојат големи или мали плажи, комерцијализиран или затскриено - изборот е ваш. Постојат 15 лично препорачува плажи во нашата плажа водич.

  • На Taverners, Godshill е само еден од многуте големи пабови да го цениме за пијалок или храна. Постојат многу уникатни пабови тука, а некои од нив се thatched. За повеќе информации посетете ја нашата мини водич паб, составена од нашиот личен опит и препорака.

Киснат во историјата со 60 милји на прекрасни разгалена сценографијата и богатство на атракции, на островот Вајт, има по нешто за секого. Од историски места на природни задоволства, музички фестивали и големите национални настани, тоа е единствена дестинација за одмор.

Isle of Wight

На Isle of Wight се наоѓа само надвор јужниот брег на Англија, а помалку од два часа од Лондон.

Киснат во историјата со 60 милји на прекрасни разгалена сценографијата и богатство на атракции, Isle of Wight има по нешто за секого. Од историски места на природни задоволства, музички фестивали и големите национални настани, тоа е совршена дестинација за одмор во секое време од годината.

Три ферибот компании работат редовно закажана ферибот услуги меѓу на Isle of Wight и на копното. Овие се:-

Hovertravel работи брзо и често Hovercraft сообраќај меѓу Southsea и Австралија.

Wightlink Isle of Wight Ferries работи три правци низ Solent и плови до 230 пати на ден.

Црвениот Инка Ferries работат правци помеѓу Саутемптон и Истокот и Западот Cowes.

Кликни тука да се резервира ферибот Isle of Wight

Isle of Wight Фери рута на сајтот

 


Најдобрите достапни Isle of Wight Ferries билет цена гарантираме

Најдобрите Isle of Wight гаранција Ferries билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна цена на Isle of Wight Ferries билет цена и нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Isle of Wight Ferries до или од Fishbourne, Yarmouth, Fishbourne, Ryde или Southsea со Hovertravel, Црвениот Инка Ferries или Wightlink Ferries пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Isle of Wight ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Isle of Wight Ferries билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на Isle of Wight Ferries тим за грижа за корисници на ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Остров на цените Wight Ferries билетите, проверите достапноста и книга Isle of Wight Ferries автомобил и патнички ферибот билети до и од Fishbourne, Yarmouth, Fishbourne, Ryde или Southsea со Hovertravel, Црвениот Инка Ferries или Wightlink Ferries во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот дистрибутивната мрежа онлајн ферибот билети во светот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со Isle of Wight Ferries до над 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа , Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал