Јапонија Фери

Јапонија Фери Патнички и автомобили Фери Билети

резервации Јапонија ферибот билет, траект возни редови и патнички информации за Јапонија Фери едрење до и од Аомори, Hakodate, Donghae, Sakaiminato, OMA или Владивосток со Tsugaru Kaikyo Фери и ДБС Круз Фери линии.

Резервација на Јапонија Фери билети никогаш не било полесно, да ги споредиме сите цени Јапонија Фери во реално време и закажете најевтиниот достапни Јапонија Фери билети до и од Аомори, Hakodate, Donghae, Sakaiminato, OMA или Владивосток со Tsugaru Kaikyo Фери и ДБС Круз Фери линии онлајн со инстант потврда.

Патување во Јапонија Фери со ферибот е брз, лесен и стрес бесплатен начин да одам таму и назад. Книга вашиот евтини Јапонија Фери билети до и од Аомори, Hakodate, Donghae, Sakaiminato, OMA или Владивосток со Tsugaru Kaikyo Фери и ДБС Круз Фери линии онлајн и уживајте повеќе избор и флексибилност.

Со оглед на најновите Јапонија Фери премин информации и временски рамки за сите пловидбите поминуваат кон и од Аомори, Hakodate, Donghae, Sakaiminato, OMA или Владивосток со Tsugaru Kaikyo Фери и ДБС Круз Фери линии, вклучувајќи информации за ферибот пристаништа и корисни туристички информации за дестинации нашите детални рута и градот мапи ќе ви помогнат да заговор вашиот Јапонија Фери ферибот патување.

Ако се патува во Аомори, Hakodate, Donghae, Sakaiminato, OMA или Владивосток со Tsugaru Kaikyo Фери и ДБС Круз Фери линии потоа книгата ферибот премин во Јапонија Фери и пристигне во вашата дестинација освежен, опуштени и среќни.

Јапонија Фери нуди фантастични цени до и од Аомори, Hakodate, Donghae, Sakaiminato, OMA или Владивосток со Tsugaru Kaikyo Фери и ДБС Круз Фери линии ферибот пристаништа.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Јапонија Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Јапонија Фери билети
до и од Аомори, Hakodate, Donghae, Sakaiminato, OMA или Владивосток со Tsugaru Kaikyo Фери (Океан Raod) и ДБС Круз Фери линии онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Јапонија Фери пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие цената на билетот Јапонија Фери и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна.

Големи ферибот пристаништа во Јапонија

Otaru, Hokkaido
Otaru Фери терминал е 10 минути возењето со автобус од-Chikko Otaru станица или 30 минути возењето со автобус или 10 минути такси од станица Otaru. Otaru се наоѓа 30 километри источно од Sapporo (620 јени, 30 50-JR минути со воз).

Tomakomai, Hokkaido
Tomakomai се наоѓа 70 километри јужно од Sapporo (45 минути, 2800 ¥ до JR ограничени експресен воз, 60 минути, 1400 ¥ до JR локалните возови или 90 минути, 1300 ¥ до Хокаидо Chuo автопат автобус). Tomakomai има две пристаништа, Tomakomai Исток пристаниште (кој се користи од страна на Шин Nihonkai траекти) и Tomakomai Порт (кој се користи од страна на повеќето други траекти). Tomakomai Исток пристаниште се наоѓа 30 километри надвор од градот (автобуски конекција од Tomakomai станица), додека Tomakomai Порт е само краток возењето со автобус од железничката станица.

Muroran, Hokkaido
Muroran се наоѓа 140 километри јужно од Sapporo (135 минути, 2000 ¥ до Хокаидо Chuo автопат автобус или 100 минути, 4500 ¥ до JR ограничени експресен воз). Muroran пристаниште е во рамките на одење од станица Muroran.

Hakodate, Hokkaido
Higashinihon фериботи и Seikan Ferries ферибот имаат посебни терминали во Hakodate, и се наоѓа на околу 20 минути такси возење северно од центарот на градот. Фери терминал Higashinihon исто така, може да се постигне во 15 минути пешачење од Nanaehama станица JR, и терминал Seikan Фери во 25 минути пешачење од Goryokaku станица JR. Повеќе детали. Donan Фери е со користење на истите ферибот терминал како Higashinihon Фери.

Аомори
Аомори Фери терминал е околу 2 километри, 10 минути такси или 30 минути пешачење северозападно од станица Аомори.

Oarai, префектурата Ибараки
Oarai се наоѓа 130 километри североисточно од Токио: 100 минути, 4300 јенот со ограничени експресен воз (JR Joban линија од Уено, пренос на Kashimarinkai железница во станица Мито), 160 минути, 2500 јенот од страна на локалните возови (истиот пат) или два часа, 2200 ¥ до Ибараки Kotsu автопат автобус (од станица Токио). Пристаништето е 4 минути такси од станица Oarai.

Ниигата
Ниигата се наоѓа 330 километри северно од Токио на Јапонското Море брег (130 минути, 10000 ¥ до JR Shinkansen од Токио станица или пет часа, 5300 ¥ до автопатот автобус од Ikebukuro станица). Ниигата Порт е 25 минути возењето со автобус од станица Ниигата.

Tsuruga, префектура Фукуи
Tsuruga се наоѓа 90 километри северно од Кјото на Јапонското Море брег (50 минути, 3300 ¥ до JR ограничени експресен воз од Кјото). Пристаништето е 10 минути со автобус или такси од станица Tsuruga.

Maizuru, Префектура Кјото
Maizuru се наоѓа 100 километри северно од Кјото на Јапонското Море брег (100 минути, 3800 ¥ до JR ограничени експресен воз или 140 минути, 2300 јенот со автобус од Shijo-Kawaramachi во централниот дел на Кјото). Пристаништето е 10 минути такси од-Maizuru Хигаши станица.

Токио
Фери терминал во Токио се наоѓа на човекот остров во Токио залив, недалеку од Odaiba. Најблиску железнички станици се-Tenjijo-Seimon Kokusai станица на Yurikamome покачена воз (20 минути од Shimbashi станица) и-Tenjijo Kokusai станица на Rinkai / Saikyo линија (30 минути од станица Shinjuku). Повеќе детали.

Осака
Повеќето домашни фериботите замине од Осака Nanko (Осака Јужна порта). Најблиску станица е терминалот станица ферибот на Nanko Porttown крстосување, што може да се постигне во 10 минути од станица Cosmosquare, на терминалот станица на Chuo метро линија. На Hankyu Ferries за Kitakyushu отсуство од Ицумиоцу пристаниште, се стигне со автобус од станица Ицумиоцу на Nankai линија (20 минути од Namba станица Nankai).

Коби
Коби има неколку ферибот терминали, вклучувајќи пристанишниот терминал Коби (кој се користи од страна на Џамбо Ferries до Такаматсу и фериботи Фери сончогледот што се одалечи од Коби) и Ајленд Фери терминал Роко (кој се користи од страна на ферибот Сончоглед да Оита, на Hankyu Ferries до Kitakyushu и на ферибот сончоглед фериботи кои го прават гости над во Кобе). Пристанишниот терминал Коби може да се постигне во краток возењето со автобус или 15 минути пешачење од станица Sannomiya или една кратка прошетка од терминалот станица пристаниште на Порт лагер. Роко Ајленд Фери терминал може да се постигне во краток возењето со автобус или 20 минути пешачење од Kitaguchi станица Остров на Роко лагер.

Matsuyama, Префектура Ehime
Matsuyama е ферибот терминал (Matsuyama Разгледување пристаниште) се наоѓа на 3 минути возење со автобус или 10 15-минути пешачење од Takahama Iyotetsu станица, на последната станица на трамвајска линија Takahama (20 минути, 400 јени од станица Matsuyamashi). Исто така, постојат автобуси од Matsuyama станица JR до пристаништето (20 минути, 450 јени).

Yawatahama, Префектура Ehime
Yawatahama Порт е 5 минути со автобус или такси од Yawatahama станица JR. Yawatahama станица може да се постигне од страна на Matsuyama ограничени експресен воз (минути 45, 2700 јени) или од страна на локалните возови (минути 100 120-, 1240 јени).

Kitakyushu, Префектура Фукуока
Kitakyushu е втор по големина град во Кјушу, кој се наоѓа од другата страна на директно од Хоншу. Kokura Kitakyushu станица е станица на Sanyo Shinkansen. Kitakyushu има две пристаништа, Shinmoji порта, која се користи од страна на повеќето фериботи и Асано порта, која се користи од страна на фериботи од Matsuyama. За да се постигне Shinmoji Порт од станица Kokura, да се JR локалната железничка станица Moji. Од таму, тоа е 20 минути такси до пристаништето. Асано Порт е 10 минути пешачење од станица Kokura.

Beppu, Префектура Оита
Beppu Порт е 10 минути возењето со автобус од станица Beppu.

Shibushi, префектурата Кагошима
Shibushi се наоѓа 90 километри источно од Кагошима и јужно од Мијазаки (150 минути со автобус од Кагошима или 140 минути, 2100 ¥ до JR локалниот воз од Мијазаки). На пристаништето е краток такси од станица Shibushi.

Млазен Јапонија Фери рута на сајтот Млазен ферибот правци во Јапонија

 

Аомори и Хокаидо Фери рута на сајтот

 

 

Seto внатрешните морето (Seto Naikai) Фери рута на сајтот

Јапонија Seto внатрешните морето (Seto Naikai) Фери рута на сајтот

 

Окинава и Кагошима Фери рута на сајтот

Окинава и Кагошима Фери рута на сајтот

Кагошима
Порт Кагошима се состои од главна порта и ново пристаниште. Главната порта (кој се користи од страна на повеќето фериботи) може да се постигне во 10 15-минути пешачење од Izurodori трамвај стоп или 15 20-минутно возење со автобус од Chuo станица Кагошима. Новата порта (кој се користи од страна на Oshima транспорт и Marix линија Ferries за Naha) може да се постигне во 10 минути такси од Chuo станица Кагошима.

Naha, Окинава Префектура
Naha има три порти: Naha пристаниште, Naha Tomari пристаниште и Naha Њу Порт. Повеќето фериботи долго растојание се користи или Naha пристаниште или Naha Њу Порт.

 

Јапонската агенција за меѓународна Ferries

Јокохама Фери терминал
                                                     Нов Јокохама Фери терминал
Јужна Кореја во Јапонија Ferries

ферибот пат на Пусан-Shimonoseki е најевтиниот пат меѓу Јужна Кореја и Јапонија, и без сомнение, еден од најпопуларните, како и. садови Kampur ферибот служба Kampu или Pukwan напушти Пусан во 6 часот и пристигнуваат во Shimonoseki во 8: 30 сум следното утро.

ЖК линија хидрофоил е ултра-брз хидрофоил услуга. На патувањето кое трае само три часа чини околу US $ 120 еден и САД $ 220 враќање.

Камелија линија секојдневно ферибот сервис трае околу 15 часа од Пусан да Фукуока по цена од $ 85 еден и САД $ 120 враќање.

Јапонија до Кина Ferries

Постои неделна ферибот услуга која ги поврзува Шангај за да Осака / Кобе. дестинација заменици на ферибот е секоја недела помеѓу Осака и Кобе. Патувањето трае два дена. А втората класа билет за овој Јапонија-Кина Меѓународен ферибот услуга чини околу US $ 180.

Постои уште една неделна ферибот услуга наречена Шангај Фери, кој ги поврзува Осака и Шангај. Билетите се цени на сличен начин.

Исто така, постојат бродови од Нагасаки во Шангај секој четврток. Посетителите кои сакаат да одат Tanggu (во близина на Тијанџин) од Коби може да се качат на бродот, која остава Коби секој четврток напладне. На бродот достигнува Tanggu наредниот ден. Економијата и од прва класа билети чинат САД $ 200 300 и САД $, соодветно.

Тајван во Јапонија Фери

Ако се патува во Ishigaki, Miyako, Keelung или Каосиунг може да се земе на неделникот ферибот услуга, која работи меѓу Тајван и Окинава.

Понекогаш, на пат оди преку Ishigaki и Miyako во префектурата Окинава. Тајван порта заменици помеѓу Keelung и Каосиунг. Поаѓање од Окинава е во четврток или петок; заминување од Тајван е обично во понеделникот. Патувањето трае до 16 19 часа.

Јапонија Ferries

Јапонија, Кој се состои од неколку илјади острови, е природно дом на широка мрежа на домашни ферибот правци.

Додека Јапонија четири големи острови, Хоншу, Хокаидо, Кјушу и Шикоку, се поврзани едни со други со мостови и тунели, повеќето помали острови може да се стигне само со брод, бродот. Но, дури и меѓу големите четири острови, траекти може да биде интересно, иако не премногу брзо алтернатива на возови, автобуси и авиони.

домашни фериботи транспорт на луѓе, возила и товар. Додека на пократки дестинации се служат со мали бродови, способни да ги извршуваат неколку автомобили и неколку десетици патници, голем ферибот облоги се вработени на повеќе правци.

Исто така, постојат неколку патници, автомобили и товарни крстарење ферибот правци меѓу Јапонија и Русија, Кореја, Кина и Тајван.

поголемите фериботи може да го носи стотици возила и патници и обично се опремени со голем број на атракции како што се јавните бањи и ресторани. Некои доаѓаат блиску до се луксуз облоги.

На поголемиот дел од долги фериботи, патниците имаат избор помеѓу 1st класа, 2nd класа и поскапи посебна класа на одборот сместување.

резервации ферибот секогаш се потребни за време на викендите и за празниците.

Кликни тука да се Книга Јапонија Фери Мапа на Јапонија

 


Јапонија најдобрите достапни ферибот билет цена гарантираме

Најдобра гаранција Јапонија Фери билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна цена на Јапонија Фери билет цена и нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Јапонија Фери до или од Аомори, Hakodate, Donghae, Sakaiminato, OMA или Владивосток со Tsugaru Kaikyo Фери / Океан патот фериботи и ДБС Круз Фери линии пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Јапонија ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Јапонија ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликнете тука за да клиент контакт тимот за нега на Јапонија Фери во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо цени Јапонија Фери на билетите, проверите достапноста и книга Јапонија Фери автомобил и патнички ферибот билети до и од Аомори, Hakodate, Donghae, Sakaiminato, OMA или Владивосток со Tsugaru Kaikyo Фери и ДБС Круз Фери линии во нашите најниската достапна билет цена.

Ferryto.com е дел од најголемиот дистрибутивната мрежа онлајн ферибот билети во светот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со Јапонија Фери до над 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал