Малта Ferries

Малта Фери Патнички и автомобили Фери Билети

резервации Малта ферибот билет, траект возни редови и патнички информации за фериботи и да отпатуваат до Малта Малта од Катанија, Civitavecchia, Џенова, Палермо или Салерно со Грималди Редовите и Гранди Navi Veloci Ferries.

Резервација на Малта Фери билети никогаш не било полесно, да ги споредиме сите цени Малта Фери во реално време и закажете најевтиниот достапни Малта Фери билети до Малта од Катанија, Civitavecchia, Џенова, Палермо или Салерно со Грималди Редовите и Гранди Navi Veloci Ferries онлајн со инстант потврда .

Патување во Малта Фери со ферибот е брз, лесен и стрес бесплатен начин да одам таму и назад. Книга вашиот евтини Малта Фери билети до Малта од Катанија, Civitavecchia, Џенова, Палермо или Салерно со Грималди Редовите и Гранди Navi Veloci Ferries онлајн и уживајте повеќе избор и флексибилност.

Со оглед на најновите Малта Фери премин информации и временски рамки за сите пловидбите поминуваат кон Малта од Катанија, Civitavecchia, Џенова, Палермо или Салерно со Грималди Редовите и Гранди Navi Veloci Ferries вклучувајќи информации за ферибот пристаништа и корисни туристички информации за дестинации нашите детални рута и градот мапи ќе ви помогнат да заговор вашиот Малта Фери ферибот патување.

Ако се патува во Малта од Катанија, Civitavecchia, Џенова, Палермо или Салерно со Грималди Редовите и Гранди Navi Veloci Ferries потоа книгата ферибот премин на Малта Фери и пристигне во вашата дестинација освежен, опуштени и среќни.

Малта Фери нуди фантастични цени до Малта од Катанија, Civitavecchia, Џенова, Палермо или Салерно со Грималди Редовите и Гранди Navi Veloci Ferries ферибот пристаништа.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Малта Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Фери Билети
на Малта од Катанија, Civitavecchia, Џенова, Палермо или Салерно со Грималди Редовите и Гранди Navi Veloci Ferries онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Малта Фери пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие билет цена Малта Фери и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна.

Повеќе За Малта

Малта е архипелаг во централниот дел на Средоземното Море околу 93 километри јужно од км источно од Тунис Сицилија, 288, со Гибралтарската Теснина 1,826 километри на запад и Александрија 1,510 км на исток.

Само трите најголеми острови - Малта, Гозо и Comino се населени. Другите острови се нарекува Filfla, Cominotto, Свети Павле и Габа карпа.

Малта е најголемиот остров само 27KM во својата најдолга точка од северозапад до југоисток, и 14.5km на неговата најширока точка, од запад кон исток. Гозо е една третина од големината на Малта, но позелена и повеќе рурални.

Постојат многу одмор острови на Медитеранот, но има само еден Малта. Таа има огромна историја и наследство, неверојатно топло, корисни и добредојде луѓе, добар јавен превоз и фантастични временски услови - гарантирано! Има еден Малтешки јазик, но сите зборуваат совршен англиски јазик исто така нема јазичната бариера. Исто така, постојат големи плажи, одлична спортови на вода, одлична храна, забава атракции и фасцинантен историски атракции за да ја видите. Малта може да биде мал, но тоа пакети еден пекол на удар!

Малта Марина

Според Меѓународниот монетарен фонд (ММФ), Малта е класифицирана како напредна економија. Пред 1800, поголемиот дел од Малтешки лица се занимаваат со земјоделство и риболов, всушност, се до тогаш, Малта имаше многу малку индустрии освен памук, тутун и индустријата dockyards.

Работи што треба да направите и да видиме во Малта

Сината Grotto
Турнеја било која земја на Медитеранот, а ти не ќе треба да патуваат далеку пред да дојде во знак патот што упатува на "Сина Grotto. Можете дури и може да биде во искушение да се мисли дека некогаш сте виделе еден, сте ги виделе. Не, навистина!

Кинески градина на Serenity
Ако сте добивање совладан од страна на сите историски локалитети сте во посета во текот на денот и од топлината на плажа, да не зборуваме за жив авантури во Малтешки ноќен живот, тогаш тоа може да биде време за малку мир и релаксација. Па зошто да не го задржат некое време за себе и за својата душа со посета на кинески градина на Serenity

Dingli карпи
Вие веќе може да го направиле вашата домашна задача, па фактот дека Малта е мала, ридско островот кос southeastwards не може да дојде како изненадување. Фала му на Бога за овој аранжман, иако, како што тоа значи поголемиот дел од западниот брег има високи карпи и панорамски погледи кои одат со нив.

Форт Rinella
Rinella тврдина била изградена од страна на Британците во Викторијанското доба за заштита на Големото пристаниште на Валета. Седи како уморни диносаурус на врвот на тврдината е 100 тони Армстронг пиштол - исто така изграден од Британците за заштита на поморски бродови во областа од најновата генерација на италијански воени бродови.

Гозо
А врвот врвот научив многу рано во текот на моето патување авантури беше да се види на локалното население - каде што тие јадат, пијат, се обратите за еден ден надвор итн Само помислете за тоа за една минута. Кој знае каде живеете подобро од вас?

малтешки Цркви
Иако никој не чини да се преземат на време да се смета на нив, вели поговорката дека Малта има една црква за секој ден во календарот. Дали постојат 365 или не е дискутабилно, но секако дека постојат многу да оди во толку краток увид во секое малтешки хоризонт ќе го потврди. Тоа е доминирана од страна на црковните камбани и куполи.

Марса Коњ Racing песна
Кој беше тој што излезе со идејата за "ставање на твојата кошула на коњ"? Дали тие не се гледа големината на тие работи? Ќе треба да биде огромна ако твојата кошула беше да собере на една од нив. И зошто би сакал? Тие никогаш нема да добие своите копита одредување на ракавите, па дури и ако се случи тоа, тоа ќе изгледа смешно!

Пазарот Marsaxlokk риба
За оние од вас кои се само-признал "foodies" ќе биде само премногу свесни дека тајната на голема готвење не е комплицирана една. Како еден готвач еднаш рече: "Тоа е само примена на топлина до фантастични состојки." Со други зборови тоа е за користење на најдобрите и freshest производи достапни.

Mdina на ден
Време на патување, како што се многу добро свесни, останува работи на научна фантастика. Еден ден, можеби, но не за сега. За жал тоа значи дека ние никогаш нема да биде во можност да се движите прекинувач и се појави во средината на една средновековна турнир вооружени со шест пакет и дигитален фотоапарат.

Mdina ноќе
Mdina текот на денот е еден магичен, прекрасно место! Но, ние се качил во тоа во повеќе детали на друго место. Она што се бара во овде е како "Silent Сити промени и станува поинаква, но подеднакво привлечен предлог за туристичка еднаш завесата на ноќта се спушти.

последните паб Olly е
Ако некогаш се случува да биде во право време, место и активност за озлогласениот пеколот на свеста актер живот Оливер Рид е да се дојде до крајот, тогаш тоа мора да биде во сериозна пиење сесија во Бузер.

карпести плажи
За оние од вас кои сакаат еден ден од страна на морето, но не се премногу enthused од идејата за вадење песок од сите телесни пукнатина потоа, Малта, дефинитивно, е место да биде. Тоа е затоа што овој прекрасен остров одморалиште има богата понуда на плажите на песок-помалку, карпести сорта.

Сан Антон градини
Преку поголемиот дел од годината, климатските Малта прави за пејзаж што е посува отколку што било ноктот пустина камилата време на продолжена суша. Како последица на ова овошје терен тоа е земја која не е точно познат за обезбедување на области на тркалање зеленило или спектакуларни градини.

песочни плажи
Постои училиште на мислата проследено со некои луѓе (јас сум еден од нив) дека ќе мора да биде нејасно мазохистички (MAD), ако сте подготвени да се забавуваат мислата да одат на песочна плажа да уживаш.

кафулиња Слиема е
Слиема е стар колонијален град на работ на морето карши малтешки главниот град Валета. Од крајот на Втората светска војна, поминала низ драматични промени и сега е признаен како шик и модерни трговски центар. Тоа е место каде да одат да се види и да се види!

Ta 'Qali Занаети село
Од праисторијата, Медитеранот беше главен извор на уметност и занаети кои ќе одат за да се развива низ целиот европски континент и пошироко. За жал, кога пакет аранжмани станаа лесно достапни за Мед ", туристи инсистираше на неа за ликовни уметности и занаети и ќе се врати неверојатно драго за сувенири.

Три градови
"Види Неапол и умри!" Е како познатата поговорка. Малку екстремен дека не е тоа? И Неапол aint толку посебен, навистина, ако ние сме искрени. Мислам дека е во ред! Таа има убав залив и замокот, но тоа е, секако, нема поубаво тогаш Фиренца или Рим, Венеција - и сите тие се во иста земја!

Валета
Има историја како долго и квадрат како на Малта што би очекувале нешто малку посебно од нејзиниот главен град. Вие нема да бидете разочарани! Диво Валета е толку импресивен како премиер на градот на секоја држава треба да биде, но тоа има додадена предност што е неверојатно компактен исто така!

Валета Waterfront
Веѓите беа собрани, и повеќе скептични меѓу нас се тресеше со страв, кога беше објавено дека по ред на длабоко историско магацини на Валета Пристаништето беше да се развијат повторно. Ова може да биде катастрофално што мислевме. Па, ние не можеше да биде повеќе во ред! Значи раце и кредит каде што кредитните се должи ... овој нов објект е фантастично!

село festas
Како да се опише феста? Fiesta, карневал, фестивал? Па, тие се сите овие и ниту еден од овие затоа што festas се уникатно малтешки и така тие ќе бидат поинакви од сè што некогаш сте искусни во други земји.

Посетете бенд клуб
Градовите и селата на Малта и Гозо се полна со сите видови на клубови. Имате неизбежна две ривалски политички клубови - црвена vs сино - во речиси секој истакната јавна плоштад.

Малта

Државата Малта Island се наоѓа во Средоземното Море, јужно од Сицилија (Италија), се состои од три острови Малта, Гозо и Comino, од кои Малта е најголемиот остров.

Велика Британија формално стекнати поседување на Малта во раните 19th век. Островот поддржан Велика Британија преку двете светски војни и остана во Комонвелтот, кога стана независна во 1964. Во декември 13 1974 Малта стана република.

Во текот на последните 15 години, на островот стана голем товар претовар точка, финансиски центар, и туристичка дестинација. Малта стана членка на ЕУ во мај 2004.

Закажани ферибот услуги управувана од страна на Грималди Редовите и Гранди Navi Veloci Ferries водат неколку италијански и сицилијанската пристаништа за Валета, главниот град на Малта.

Исто така постои и редовен сервис остров ферибот меѓу Ċirkewwa на Малта и Mġarr на Gozothat едра секој 45 минути во текот на летото и речиси исто толку често во текот на зимата. Вие купи повратен билет на крајот Гозо за околу 4.70 € (не е потребно во Малта билет). Исто така, постојат неправилни шатл ферибот услуги во Comino.

Кликни тука да се резервира ферибот билети до Малта

Мапа на Малта Фери пристаниште

 


Најдобрите достапни Малта Фери билет цена гарантираме

Најдобра гаранција Малта ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна цена на Малта Фери билет цена и нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Малта Фери до или од Малта од Катанија, Civitavecchia, Џенова, Палермо или Салерно со Грималди Редовите и Гранди Navi Veloci Ferries пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Малта ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Малта ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликнете тука за да клиент контакт тимот за нега на Малта Фери во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо цени Малта Фери на билетите, проверите достапноста и книга Малта Фери автомобил и патнички ферибот билети до Малта од Катанија, Civitavecchia, Џенова, Палермо или Салерно со Грималди Редовите и Гранди Navi Veloci Ferries во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот дистрибутивната мрежа онлајн ферибот билети во светот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со Малта Фери до над 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал