Црна Гора Ferries

Црна Гора Патнички и автомобили Фери Билети

Патување во Црна Гора со ферибот е брз, лесен и стрес бесплатен начин да одам таму и назад. Книга вашиот евтини Црна Гора ферибот билети до и од ферибот пристаништа на Бар и Црна Гора Котор онлајн и уживајте повеќе избор и флексибилност.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Црна Гора Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Црна Гора Фери билети
на ферибот пристаништа на Црна Гора во Бар и во Котор од Анкона и Бари со Црна Гора Фери линии онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Црна Гора Фери пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие билет цена и Црна Гора Фери и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна.

Повеќе за Црна Гора

Црна Гора излегува од Југославија, сенка и почнува да се восхитуваат на убавината е тоа.

Веќе не треба посетителите дека тие ќе падне на работ на светот ако патување исток надвор од Дубровник. сафир Хрватска сина Јадранското Море го продолжува!

Сепак, тука е поддржан од страна на каменеста, сива планински венец оставајќи доволно простор за лента на крајбрежните градови на мета на песочни плажи и мали заливи трчаат до албанската граница.

Историски ѕидови градови како Стари Бар, Будва, Котор и Херцег Нови се совршени за истражување, и насекаде по должината на брегот може да се најдат приватни соби во приморскиот град Лазе-далеку.

Внатрешноста е поставување на драматични планините тафтуваната со борови шуми, полн со езера и постигна лекомислен длабоки кањони.

Црна Гора Фери пристаниште Бар

Највисоката регионот, Националниот парк Дурмитор, е фаворит за зима скијањето и летен туризам во беспрекорен mountainscape а подолу во длабока клисура на Тара, смел дрвени скелиња преиспита својата вртење лево-десно брзаци. Толку за една мала земја - Најновата држава во светот.

историја на Црна Гора е еден од истраен се бореше за независност против поголеми сили, кои се урна во неуспехот против нејзините карпести тврдина за внатрешни работи. За 500 години Црна Гора беше единствената земја која го порази турските сили кои го зазедоа југоисточна Европа, и да остане независен. Иако големината на нејзината територија восок исчезнал и таа секогаш беше во центарот на централниот планински отпорноста на Цетиње.

Само два пати има земја не е господар на сопствената работи: прво од 1166 за околу 200 години, кога беше донесена од страна на српското кралство на Рашка, а на второ место во 1916 за време на Првата светска војна, кога инвазија на Австријците. На задниот дел од тој настан сојузник на Црна Гора Србија ја искористи можноста да го окупираат и Црна Гора, а потоа да го припои во 1922. Црна Гора сега е целосно независен, за прв пат од 1916, и стана членка на ОН во јуни 192 28 2006nd.

Топ 6 Туристички атракции во Црна Гора

Stari Bar
Позицијата на остатоци од Stari Bar седат на врвот на Lundža ридот. Стрмните карпи опкружуваат стариот дел на градот и ќе ја направи недостапен од сите, но една страна. Наоди од керамика и метал се датира владение уште во 800 пред нашата ера. Во текот на 3rd век, окупаторските Римјаните уништиле стара населба и се откажа за локација поблиску до морето.

Три века подоцна, византискиот император Јустинијан изградил тврдини кула на истиот рид, и Стари Бар почна да се развие во активен центар на брегот на Јадранското Море. Во 10th век, Stari Bar беше наведена како "Antinbaris, како на пример, од спротивната страна на италијанскиот град Бари. Па оттука и неговото сегашното име.

Во 11th век, тоа беше дел од Дукља или Зета, првиот словенски крајбрежје на државата, а наскоро потоа стана еден од најважните политички, економски и културни места на брегот. Речиси сите згради 240 лежи во пропаст, како резултат на бомбардирањето од страна на Црногорците, кога тие го зазеле градот врати од Турците во 1878.

Националниот парк Дурмитор
Постојат четири национални паркови во Црна Гора, но еден од нив, бидејќи на неверојатни природни убавини, привлекува повеќе посетители од сите други заедно. Ова е Националниот парк Дурмитор. На северниот дел на Црна Гора, Дурмитор претставува недопрената природа, со многу атракции и можностите за активен туризам.

Пешачење, велосипедизам, планинарење, пешачење, пливање, скијање, скачам скокање, рафтинг, ... се само дел од активностите во кои можете да уживате во Дурмитор. Домашна храна и специјалитети се исто така дел од понудата во кој ќе уживате во свеж вечерните часови.

Порто Монтенегро се наоѓа во една од светот "МОСТ идилична наутички лулашки: Которскиот залив. УНЕСКО за светско наследство, Которскиот залив е најјужниот фјорд во Европа и големина природно пристаниште во источниот Медитеран.

"Јахти се добива се поголем и поголем и луѓето се жалат дека не можат да најдат соодветна сидришта за нив. Тоа не е проблем во Тиват. Тоа се користи за да се грижиме за воени бродови." вели Питер Манк, главен инвеститор, Порто Монтенегро.

Пераст, во Бока Bay е еден од најубавите малку места во Бока Bay, неколку километри од Котор. Пераст е прекрасен стариот дел на градот, со прекрасни старата архитектура. Ќе уживате во многу стари churchs, но еден од најголемата атракција е сигурно: Пресвета Богородица на карпата (Gospa od Skrpjela), мал остров во Бока Bay, со неверојатна црква и музеј. На секои неколку минути, постои мала такси бродови што ќе ве однесе на овој незаборавен место.

Многу мали restarurants на брегот Пераст ќе ви понудат голема риба специјалитети. Неверојатни планините што го опкружуваат залив, стара архитектура, мирисот на морето, ... Пераст е мора да се посети место за секој турист кој го посети Црна Гора.

Скадарското / Scadar / Scutari Езеро се наоѓа во т.н. Зета-Скадар долината што делумно и припаѓа на Општина на град Бар, а делумно на општината на град Подгорица.

Неопислива и на многу начини уникатен, со големина на 391km2, тоа е езерото larges на Балканскиот Полуостров. Возење низ новоизградениот Sozina тунел, езерото е само една кратка 20 минути возење далеку од Јадранското Море. Реката Бојана создава врска меѓу Скадар / Scadar / Scutari Езеро и Јадранското Море иако голем планински масив кој ги дели двете.

Две третини од езерото припаѓа на Црна Гора, додека една третина припаѓа на Република Албанија. Црногорската дел од езерото, на големината на 40000 хектари, е прогласена за национален парк во 1983.

Свети Стефан (Свети Стефан), еден од најпознатите и престижни места во Црна Гора се наоѓа на само 15 минути возење од Будва. Свети Стефан е сигурно една од туристичките икони на Црна Гора. Не е ни чудо, кога ќе ја посетите оваа прекрасна место веднаш ќе се чувствувате зошто Софија Лорен, Силвестер Сталоне, кралицата Елизабета Втора и многу други познати личности, само избра Свети Стефан за вашиот омилен место за одмор.

Свети Стефан е еден од гламурозна А-листа на Топ дестинации 10 во светот!

Црна Гора

Црна Гора, Што значи дека "Црна Гора", се граничи со Хрватска, Босна, Србија, отцепената покраина Косово и Албанија, Србија. Околу половина од тоа е покриено со густа шума. Малата република опфаќа Јадранското крајбрежје, низини и високи планински масиви. кањонот на реката Тара е најдлабоката и најдолгата во Европа.

Црна Гора беше една од шесте републики од поранешна Југославија. Во 1992, по распадот на поранешна Југославија, Црна Гора влезе во нова федерација со Србија, Сојузна Република Југославија.

Црна Гора официјално аплицираше за влез во ЕУ во декември 15 2008. Друг важен чекор на патот на Црна Гора за членство во ЕУ е постигнат кон крајот на 2009, кога црногорските граѓани се здобива со право на безвизен режим за патување во Шенген зоната.

Веќе познати за совршен пловење вода Црна Гора полека се откриени од страна на западните европски туристи. Пристап е од страна на летање или море со ферибот.

Фери линии Црна Гора работат редовно закажана фериботи меѓу ферибот пристаниште на Црна Гора во Бар и Анкона и Бари.

Кликни тука да се резервира ферибот во Црна Гора

Мапа на Црна Гора

 


Најдобрите достапни Црна Гора Фери билет цена гарантираме

Најдобра гаранција Црна Гора Фери билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна цена на Црна Гора Фери билет цена и нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Црна Гора Фери до или од ферибот пристаниште на Црна Гора во Бар, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Црна Гора ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга ферибот билети ве молиме Црна Гора Кликни тука.

 

Кликнете тука за да клиент контакт тимот за нега на Црна Гора Фери во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо цени Црна Гора Фери на билетите, проверите достапноста и книга Црна Гора Фери автомобил и патнички ферибот билети до и од ферибот пристаниште на Црна Гора во Бар во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот дистрибутивната мрежа онлајн ферибот билети во светот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со Црна Гора Фери до над 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал