MyFerryLink - Патнички и автомобили Фери Билети

MyFerryLink Ferries нуди билет резервации евтини автомобили и патнички ферибот со ферибот билет цена споредба реално време. Можете секогаш да го добиете најевтиниот достапни MyFerryLink Ferries ферибот билет цена кога резервации преку интернет на FerryTO - и тоа е гаранција.
4.9 ѕвезди - врз основа 471 коментари

 

MyFerryLink Ferries Фери Билети - Евтини Фери Билети и исклучителна услуга - од април 25
5/ 5ѕвезди По фантастичен заштеди и услуги на клиентите добив кога резервации MyFerryLink Ferries ферибот билети од FerryTO морав да ти знам што задоволство го прави бизнис со вас. FerryTO е првата и единствена онлајн услуга ферибот билет резервација Го употребив кој се стави своите пари каде што устата е со двете услуга и цена. Чував речиси 100 евра со резервации мојот MyFerryLink Ferries ферибот билети со FerryTO, беше многу среќен со мазни трансакција и вашите врвен услуги на клиентите - Ви благодарам многу, навистина!

MyFerryLink

MyFerryLink автомобил и патнички ферибот билети

MyFerryLink билет резервации, траект возни редови и патнички информации за MyFerryLink и да отпатуваат до и од ферибот пристаниште Довер до Кале.

Резервации MyFerryLink билети никогаш не било полесно, да ги споредиме сите MyFerryLink цените во реално време и закажете најевтиниот достапни MyFerryLink билети до и од ферибот пристаниште Довер до Кале онлајн со инстант потврда.

Патувањето со MyFerryLink е брз, лесен и стрес бесплатен начин да одам таму и назад. ќе книга MyFerryLink автомобил или патнички фериботи билети со нас и да уживате во повеќе избор и флексибилност.

Со оглед на најновите информации премин MyFerryLink и временски рамки за сите фериботи и да отпатуваат до и од ферибот пристаниште Довер до Кале, вклучувајќи информации за ферибот пристаништа и корисни туристички информации за дестинации нашите детални рута и градот мапи ќе ви помогнат да заговор вашиот MyFerryLink ферибот патување.

Ако се патува со автомобил, со вашето семејство или како соло нога патнички книга ферибот премин со MyFerryLink и пристигне во вашата дестинација освежен, опуштени и среќни.

MyFerryLink нуди фантастични цени до и од ферибот пристаниште Довер до Кале ферибот пристаништа.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

 

Мој Фери линк
MyFerryLink
Ферибот билет цени и Резервации


Книга MyFerryLink Ferries билети
до и од ферибот пристаниште Довер до Кале онлајн однапред Ferryto.com и секогаш ќе уживате во нашите најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани MyFerryLink пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие цената на MyFerryLink билет цена и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете реално време фериботи резервации форма лево.

за MyFerryLink

MyFerryLink е најновата оператор на пат Довер до Кале. Нивната флота на современи фериботи ви нуди пространа и релаксирачки начин да се започне своето патување кон континентот.

MyFerryLink работи со флота од бродови и товарен брод и секој ден тие работат 10 патнички фериботи еден ден bettheyen Франција и Англија и за патнички и товарни возила.

MyFerryLink плови под француското знаме и смета безбедност и удобност на патниците на-табла како врвен приоритет. Rapide MyFerryLink е приоритет за утовар и истовар услуга им овозможува на патниците да биде прв на бродот и прв повторно на другата страна. Со нашите приоритетен услуга може да го победи на сообраќајот и да стигнете до вашата дестинација дека малку побрзо.

Мој Фери линк

MyFerryLink бродска флота и услуги

MyFerryLink има најмодерна флота на ферибот пат на Крстот Канал Довер Кале нудат до 15 пловидбите поминуваат дневно во секоја насока. MyFerryLink бродови нудат стилски удобност, устата поење кујна и внимателен услуга, и сите во непушачи животната средина.

На одборот на Бутик нуди голем шопинг со многу заштеди за да се имаше за вино, алкохолни пијалоци, пиво, парфеми и подароци. Од моментот кога ќе влезете на одборот на нивната држава на уметноста супер фериботи, на MyFerryLink Роден или MyFerryLink Берлиоз, со толку многу луксуз во авионот да уживаат, ќе сакате можете да останете на одборот подолго!

MyFerryLink започна со работа меѓу Довер и Кале во 2012 по купувањето на добро познати MyFerryLink бродска линија бизнис, кој заврши на почетокот на таа година.

MyFerryLink Берлиоз

Сестра брод на Роден на Берлиоз ја потврди посветеноста на MyFeryLink за модерни превозот со вкусно дизајнирани ентериери гарантирано да се создаде навистина релаксирачки амбиент.

MyFeryLink Берлиоз Спецификации:

Должина: 186 m
Ширина: 27,7 m
Суша: 6,50 m
Висина: 43,96 m
Број на палуби: 11
брзина на услуги: 23 јазли

Од палуби автомобил во Ла Brasserie, минува низ Ле паб и Ла Бутик, на Берлиоз нуди уникатна ниво на удобност и спокојство дека само бродот дизајнирани и изградени за патниците може да обезбеди.

MyFerryLink Route Map

MyFerryLink Роден

Првиот од superferries на MyFerryLink, на Роден е донесен во употреба во 2002. области на патникот функција око-фаќање на современ декор, а на места е толку удобно што едноставно не може да седи назад, одмор и уживање во прекрасните погледи од големи прозорци.

MyFeryLink Роден Спецификации:

Должина: 186 m
Ширина: 27,7 m
Суша: 6,50 m
Висина: 43,96 m
Број на палуби: 11
брзина на услуги: 23 јазли

Една година по лансирањето, Роден доби специјална награда за иновација во поморскиот сообраќај.

MyFerryLink Route Map

MyFerryLink Норд Па-де-Кале

Норд Па-де-Кале е бродот конкретно се задржани за MyFerryLink долги клиенти возач на камион. Тоа може да се сместат 85 камиони.

MyFeryLink Норд Па-де-Кале Спецификации:

Должина: 160 m
Ширина: 23 m
Суша: 6 m
Висина: 40 m
Број на палуби: 10
брзина тест: 24 јазли

Замислена за удобноста на возачи, има ресторан за самопослужување и тушеви подобро да ги задоволи своите клиенти. Норд Па-де-Кале нуди до шест патувања на ден во текот на неделата.

MyFerryLink Route Map

MyFerryLink има најмодерна флота на ферибот пат на Крстот Канал Довер Кале нудат до 15 пловидбите поминуваат дневно во секоја насока. MyFerryLink бродови нудат стилски удобност, устата поење кујна и внимателен услуга, и сите во непушачи животната средина.

На одборот на Бутик нуди голем шопинг со многу заштеди за да се имаше за вино, алкохолни пијалоци, пиво, парфеми и подароци. Од моментот кога ќе влезете на одборот на нивната држава на уметноста супер фериботи, на MyFerryLink Роден или MyFerryLink Берлиоз, со толку многу луксуз во авионот да уживаат, ќе сакате можете да останете на одборот подолго!

MyFerryLink започна со работа меѓу Довер и Кале во 2012 по купувањето на добро познати MyFerryLink бродска линија бизнис, кој заврши на почетокот на таа година ..

MyFerryLink Route Map

MyFerryLink, Името на новиот-канално оператор кој е лизинг трите поранешни SeaFrance бродови од Евротунел, денес започна својот прв сервис на патот на Кале-Довер.

SeaFrance суспендиран на ИТ услуги во ноември минатата година и од тогаш DFDS Seaways, во заедничко вложување со LD линии лансираше услуга Кале-Довер со две садови, додека на P & 0 го зголеми својот капацитет за тесно премногу.

На Берлиоз лево Calaisat околу 5.30am додека директорот MyFerryLink, Жан-Мишел Giguet, ги минимизираше значењето на садот е речиси празна. "Она што е важно денес е тоа што ги презеле за да на море и дека проектот на хартија стана реалност", рече тој. "Сега задачата е да се развие нашиот удел на пазарот за патнички и товарен сообраќај, а ние може да смета на многу професионални и мотивирана работна сила, со цел да го стори тоа."

MyFerryLink ќе работат два садови intially, секој слојноармирана четири дневни круг патувања. Товарен брод, Норд Pas de Кале, кој во моментов е во процес на тешки за одржување, се очекува да се приклучат на Берлиоз и Роден во ноември, објасни Giguet.

Претходно овој месец Giguet изјави Лојд Вчитување List.com дека MyFerryLink, кој е воден по llnes на работниците ко-оперативец, имаше досега ангажиран помеѓу 180 190 и персонал се состои од двајцата членови на екипажот и комерцијални мислења - поголемиот дел се поранешни SeaFrance работници. Бројот исто така, вклучува 20 Велика Британија-базирани мислења. Со три бродови во употреба, на платен список може да се зголеми на помеѓу и 500 550 2013 време, околу 70 на оние со седиште во Велика Британија, додаде Giguet.

Лансирањето на услуга MyFerryLink веќе почна пред регулаторите во Велика Британија и Francehave одлучи дали стекнување на бродовите со Евротунел прекрши на правилата за конкуренција. Оригиналниот сервис на почетокот започна со поранешниот Sealink садови Fiesta и Азурниот брег кој стана MyFerryLink Сезан и MyFerryLink Реноар односно после детално реновирање да се создаде специфичен француски атмосферата на бродот. Поранешниот Sealink воз ферибот Норд Па-де-Кале стана MyFerryLink Норд Па-де-Кале и функционираат како товарни само ферибот иако MyFerryLink направи на пазарот на бродот за патници, како тивка бродот.

Оригиналниот сервис на почетокот започна со поранешниот Sealink садови Fiesta и Азурниот брег кој стана MyFerryLink Сезан и MyFerryLink Реноар односно после детално реновирање да се создаде специфичен француски атмосферата на бродот. Поранешниот Sealink воз ферибот Норд Па-де-Кале стана MyFerryLink Норд Па-де-Кале и функционираат како товарни само ферибот иако MyFerryLink направи на пазарот на бродот за патници, како тивка бродот.

Трите садови подоцна им се приклучиле на поранешниот Стена Лондон кој стана MyFerryLink Моне. MyFerryLink брзо стана вториот најпрометните оператор на Довер - Кале, по пат на P & O Европската фериботи и понапред од своите поранешни партнери сега познат како Стена линија.

Во 1997 на MyFerryLink Мане влезе услуга по пет години повелба со зид линија за услугата Newhaven-Dieppe, бродот суштина го замени Моне кој подоцна беше продаден откако беше оштетен во Кале.

 


Најдобрите достапни Мој Фери линк билет цена гарантираме

Најдобра гаранција MyFerryLink билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна цена на MyFerryLink билет цена и нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќаат за вашиот ферибот билет со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани MyFerryLink автомобил или патнички ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат за твојот ферибот билет, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive MyFerryLink билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга MyFerryLink билети ве молиме Кликни тука.

 

Попуст група ферибот патување на Мој Фери линк.

Група, Училиште & Social Club MyFerryLink билет резервации

Намалена Група Патување со MyFerryLink - Ferryto.com понуди посветен личен и достапен MyFerryLink група и тренер партија ферибот патнички резервација услуга ви нуди најниската достапна ферибот стапки.

Нашиот тим патување специјалист MyFerryLink група ќе обезбеди најдобар договор за вас и вашите патници. Единствениот услов да се квалификува за намалена групни патувања ферибот стапки е дека вашата партија треба да биде најмалку десет луѓе и патување во исто време. За повеќе информации за групни патувања на MyFerryLink молам Кликни тука.

 

Мој Фери линк за комерцијални возила, товар и товар фериботи

MyFerryLink Комерцијални Возила и товар

Фери логистика нудат лични и прифатлива MyFerryLink товар и товар фериботи резервација услуга до и од ферибот пристаниште Довер до Кале.

Во прилог на понудата преференцијалните стапки на комерцијалните оператори и влечни Фери логистика е сега, исто така, можат да нудат намалена ферибот товарни стапки за приватни клиенти како што се оние кои сакаат да се земе Transit комбиња на која било од MyFerryLink правци сервисираат. За повеќе информации и инстант онлајн понуда за вашата комерцијални возила ферибот премин ве молиме Кликни тука.

 

Кликнете тука за да клиент контакт тимот за нега на My Фери линк ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо MyFerryLink цените на билетите, проверите достапноста, погледнете фериботи временски рокови и книга MyFerryLink автомобил и патнички ферибот билети во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот дистрибутивната мрежа онлајн ферибот билети во светот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со MyFerryLink на повеќе од 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал

Одбери MyFerryLink фериботи за најевтиниот ферибот цените на билетите до и од ферибот пристаниште Довер до Кале.