Мој Фери линк - Патнички и автомобили Фери Билети

Мој Фери линк Ferries билет резервации нуди евтини автомобили и патнички ферибот со ферибот билет цена споредба реално време. Можете секогаш да го добиете најевтиниот достапни Мој Фери линк Ferries ферибот билет цена кога резервации преку интернет на FerryTO - и тоа е гаранција.
4.9 ѕвезди - врз основа 471 коментари

 

Мој Фери линк Ferries Фери Билети - Евтини Фери Билети и исклучителна услуга - од април 25
5/ 5ѕвезди По фантастичен заштеди и услуги на клиентите добив кога резервации мојот ферибот линк Ferries ферибот билети од FerryTO морав да ти знам што задоволство го прави бизнис со вас. FerryTO е првата и единствена онлајн услуга ферибот билет резервација Го употребив кој се стави своите пари каде што устата е со двете услуга и цена. Чував речиси 100 евра со резервации мојот Мој Фери линк Ferries ферибот билети со FerryTO, беше многу среќен со мазни трансакција и вашите врвен услуги на клиентите - Ви благодарам многу, навистина!

Мој Фери линк

Мој Фери линк автомобил и патнички ферибот билети

Мој Фери линк билет резервации, траект возни редови и патнички информации за My Фери линк и да отпатуваат до и од ферибот пристаниште Довер до Кале.

Резервации Мој Фери линк билети никогаш не било полесно, да ги споредиме сите цени Мој Фери линк во реално време и закажете најевтиниот достапни Мој Фери линк билети до и од ферибот пристаниште Довер до Кале онлајн со инстант потврда.

Патувањето со Мој Фери линк е брз, лесен и стрес бесплатен начин да одам таму и назад. ќе книга Мој Фери линк автомобил или патнички фериботи билети со нас и да уживате во повеќе избор и флексибилност.

Со оглед на најновите Мој Фери линк премин информации и временски рамки за сите фериботи и да отпатуваат до и од ферибот пристаниште Довер до Кале, вклучувајќи информации за ферибот пристаништа и корисни туристички информации за дестинации нашите детални рута и градот мапи ќе ви помогнат да заговор вашиот Мој Фери Линк ферибот патување.

Ако се патува со автомобил, со вашето семејство или како соло нога патнички книга ферибот премин со Мој Фери линк и пристигне во вашата дестинација освежен, опуштени и среќни.

Мој Фери линк нуди фантастични цени до и од ферибот пристаниште Довер до Кале ферибот пристаништа.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

 

Мој Фери линк

Мој Фери линк
Ферибот билет цени и Резервации


Книга Мој Фери линк Ferries билети
до и од ферибот пристаниште Довер до Кале онлајн однапред Ferryto.com и секогаш ќе уживате во нашите најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Мој Фери линк, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие билет цена Мој Фери линк и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете реално време фериботи резервации форма лево.

За Мојот Фери линк

Мој Фери линк е најновата оператор на пат Довер до Кале. Нивната флота на современи фериботи ви нуди пространа и релаксирачки начин да се започне своето патување кон континентот.

Мој Фери линк работи со флота од бродови и товарен брод и секој ден тие работат 10 патнички фериботи еден ден bettheyen Франција и Англија и за патнички и товарни возила.

Мој Фери линк плови под француското знаме и смета безбедност и удобност на патниците на-табла како врвен приоритет. Rapide приоритет за утовар и истовар Мојот Фери линк им овозможува на патниците да биде прв на бродот и прв повторно на другата страна. Со нашите приоритетен услуга може да го победи на сообраќајот и да стигнете до вашата дестинација дека малку побрзо.

Мој Фери линк

Мој Фери линк бродска флота и услуги

Мој Фери линк има најмодерна флота на ферибот пат на Крстот Канал Довер Кале нудат до 15 пловидбите поминуваат дневно во секоја насока. Мој Фери линк бродови нудат стилски удобност, устата поење кујна и внимателен услуга, и сите во непушачи животната средина.

На одборот на Бутик нуди голем шопинг со многу заштеди за да се имаше за вино, алкохолни пијалоци, пиво, парфеми и подароци. Од моментот кога ќе влезете на одборот на нивната држава на уметноста супер фериботи, на My Фери линк Роден или мојот Фери линк Берлиоз, со толку многу луксуз во авионот да уживаат, ќе сакате можете да останете на одборот подолго!

Мој Фери линк започна со работа меѓу Довер и Кале во 2012 по купувањето на добро познати Мој Фери линк бродска линија бизнис, кој заврши на почетокот на таа година.

Мој Фери линк Берлиоз

Сестра брод на Роден на Берлиоз ја потврди посветеноста на MyFeryLink за модерни превозот со вкусно дизајнирани ентериери гарантирано да се создаде навистина релаксирачки амбиент.

MyFeryLink Берлиоз Спецификации:

Должина: 186 m
Ширина: 27,7 m
Суша: 6,50 m
Висина: 43,96 m
Број на палуби: 11
брзина на услуги: 23 јазли

Од палуби автомобил во Ла Brasserie, минува низ Ле паб и Ла Бутик, на Берлиоз нуди уникатна ниво на удобност и спокојство дека само бродот дизајнирани и изградени за патниците може да обезбеди.

MyFerryLink Route Map

Мој Фери линк Роден

Првиот од superferries Мој Фери линк, Роден е донесен во употреба во 2002. области на патникот функција око-фаќање на современ декор, а на места е толку удобно што едноставно не може да седи назад, одмор и уживање во прекрасните погледи од големи прозорци.

MyFeryLink Роден Спецификации:

Должина: 186 m
Ширина: 27,7 m
Суша: 6,50 m
Висина: 43,96 m
Број на палуби: 11
брзина на услуги: 23 јазли

Една година по лансирањето, Роден доби специјална награда за иновација во поморскиот сообраќај.

MyFerryLink Route Map

Мој Фери линк Норд Па-де-Кале

Норд Па-де-Кале е бродот конкретно се задржани за мојот долги клиенти возач на камион Фери линк. Тоа може да се сместат 85 камиони.

MyFeryLink Норд Па-де-Кале Спецификации:

Должина: 160 m
Ширина: 23 m
Суша: 6 m
Висина: 40 m
Број на палуби: 10
брзина тест: 24 јазли

Замислена за удобноста на возачи, има ресторан за самопослужување и тушеви подобро да ги задоволи своите клиенти. Норд Па-де-Кале нуди до шест патувања на ден во текот на неделата.

MyFerryLink Route Map

Мој Фери линк има најмодерна флота на ферибот пат на Крстот Канал Довер Кале нудат до 15 пловидбите поминуваат дневно во секоја насока. Мој Фери линк бродови нудат стилски удобност, устата поење кујна и внимателен услуга, и сите во непушачи животната средина.

На одборот на Бутик нуди голем шопинг со многу заштеди за да се имаше за вино, алкохолни пијалоци, пиво, парфеми и подароци. Од моментот кога ќе влезете на одборот на нивната држава на уметноста супер фериботи, на My Фери линк Роден или мојот Фери линк Берлиоз, со толку многу луксуз во авионот да уживаат, ќе сакате можете да останете на одборот подолго!

Мој Фери линк започна со работа меѓу Довер и Кале во 2012 по купувањето на добро познати Мој Фери линк бродска линија бизнис, кој заврши на почетокот на таа година ..

MyFerryLink Route Map

Мој Фери линк, Името на новиот-канално оператор кој е лизинг трите поранешни SeaFrance бродови од Евротунел, денес започна својот прв сервис на патот на Кале-Довер.

SeaFrance суспендиран на ИТ услуги во ноември минатата година и од тогаш DFDS Seaways, во заедничко вложување со LD линии лансираше услуга Кале-Довер со две садови, додека на P & 0 го зголеми својот капацитет за тесно премногу.

На Берлиоз лево Calaisat околу 5.30am додека директорот Мој Фери линк, Жан-Мишел Giguet, ги минимизираше значењето на садот е речиси празна. "Она што е важно денес е тоа што ги презеле за да на море и дека проектот на хартија стана реалност", рече тој. "Сега задачата е да се развие нашиот удел на пазарот за патнички и товарен сообраќај, а ние може да смета на многу професионални и мотивирана работна сила, со цел да го стори тоа."

Мој Фери линк ќе работат два садови intially, секој слојноармирана четири дневни круг патувања. Товарен брод, Норд Pas de Кале, кој во моментов е во процес на тешки за одржување, се очекува да се приклучат на Берлиоз и Роден во ноември, објасни Giguet.

Претходно овој месец Giguet изјави Лојд Вчитување List.com дека мојот Фери линк, кој се кандидира по llnes на работниците ко-оперативец, досега беше ангажиран помеѓу 180 190 и кадар се состои од двајцата членови на екипажот и комерцијални мислења - поголемиот дел се поранешни SeaFrance работници. Бројот исто така, вклучува 20 Велика Британија-базирани мислења. Со три бродови во употреба, на платен список може да се зголеми на помеѓу и 500 550 2013 време, околу 70 на оние со седиште во Велика Британија, додаде Giguet.

Лансирањето на услуга Мој Фери линк веќе почна пред регулаторите во Велика Британија и Francehave одлучи дали стекнување на бродовите со Евротунел прекрши на правилата за конкуренција. Оригиналниот сервис на почетокот започна со поранешниот Sealink садови Fiesta и Азурниот брег кој стана Мој Фери линк Сезан и My Фери линк Реноар односно после детално реновирање да се создаде специфичен француски атмосферата на бродот. Поранешниот Sealink воз ферибот Норд Па-де-Кале стана Мој Фери линк Норд Па-де-Кале и функционираат како товарни само ферибот иако Мој Фери линк направи на пазарот на бродот за патници, како тивка бродот.

Оригиналниот сервис на почетокот започна со поранешниот Sealink садови Fiesta и Азурниот брег кој стана Мој Фери линк Сезан и My Фери линк Реноар односно после детално реновирање да се создаде специфичен француски атмосферата на бродот. Поранешниот Sealink воз ферибот Норд Па-де-Кале стана Мој Фери линк Норд Па-де-Кале и функционираат како товарни само ферибот иако Мој Фери линк направи на пазарот на бродот за патници, како тивка бродот.

Трите садови подоцна им се приклучиле на поранешниот Стена Лондон кој стана Мој Фери линк Моне. Мој Фери линк брзо стана вториот најпрометните оператор на Довер - Кале, по пат на P & O Европската фериботи и понапред од своите поранешни партнери сега познат како Стена линија.

Во 1997 Мој Фери линк Мане влезе услуга по пет години повелба со зид линија за услугата Newhaven-Dieppe, бродот суштина го замени Моне кој подоцна беше продаден откако беше оштетен во Кале.

 


Најдобрите достапни Мој Фери линк билет цена гарантираме

Најдобра гаранција Мој Фери линк билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Мој Фери линк билет цена и нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќаат за вашиот ферибот билет со Visa Electron картичка . Цената ние го цитирам за вашиот избрани Мој Фери линк автомобил или патнички ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат за твојот ферибот билет, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Мој Фери линк билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Мој Фери линк билети ве молиме Кликни тука.

 

Попуст група ферибот патување на Мој Фери линк.

Група, Училиште & Social Club Мој Фери линк билет резервации

Намалена Група Патување со Мој Фери линк - Ferryto.com понуди посветен личен и достапен група Мој Фери линк и тренер партија ферибот патнички резервација услуга ви нуди најниската достапна ферибот стапки.

Нашите специјализирани Мој Фери линк групни патувања тим ќе обезбеди најдобар договор за вас и вашите патници. Единствениот услов да се квалификува за намалена групни патувања ферибот стапки е дека вашата партија треба да биде најмалку десет луѓе и патување во исто време. За повеќе информации за групни патувања на Мој Фери линк молам Кликни тука.

 

Мој Фери линк за комерцијални возила, товар и товар фериботи

Мој Фери линк Комерцијални Возила и товар

Фери логистика нудат лични и прифатлива Мој Фери линк товар и товар фериботи резервација услуга до и од ферибот пристаниште Довер до Кале.

Во прилог на понудата преференцијалните стапки на комерцијалните оператори и влечни Фери логистика е сега, исто така, можат да нудат намалена ферибот товарни стапки за приватни клиенти како што се оние кои сакаат да се земе Transit комбиња на која било од правци Мој Фери линк сервисираат. За повеќе информации и инстант онлајн понуда за вашата комерцијални возила ферибот премин ве молиме Кликни тука.

 

Кликнете тука за да клиент контакт тимот за нега на My Фери линк ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо цените на билетите Мој Фери линк, проверите достапноста, погледнете фериботи временски рокови и книга Мој Фери линк автомобил и патнички ферибот билети во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 оператори големи европски ферибот меѓу кои и со Мој Фери линк до над 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал

Одбери Мој Фери линк фериботи за најевтиниот ферибот цените на билетите до и од ферибот пристаниште Довер до Кале.