Нормандија Ferries

Нормандија Патнички и автомобили Фери Билети

Нормандија ферибот билет резервации, траект возни редови и патнички информации за Нормандија ferriessailing до и од Каен, Cherbourg, Dieppe, Ле Авр од Newhaven, Пул, Портсмут или Rosslare едрење со Britanny Ferries, Кондор Ferries и ирски Ferries.

Ако се патува во Каен, Cherbourg, Dieppe, Ле Авр од Newhaven, Пул, Портсмут или Rosslare едрење со Britanny Ferries, Кондор Ferries и ирски Ferries потоа книгата ферибот премин на Нормандија и пристигне во вашата дестинација освежен, опуштени и среќни.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Нормандија ферибот
Цените на билетите и Резервации


Книга Нормандија ферибот билети
до и од Каен, Cherbourg, Dieppe, Ле Авр од Newhaven, Пул, Портсмут или Rosslare едрење со Britanny Ferries, Кондор Ferries и ирски Ferries онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Нормандија Ferries пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие Нормандија ферибот билет цена и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна.

Повеќе Нормандија


А патувањето со брод, се уште е во време на евтини авиокомпании веројатно најдобар начин да се добие на Нормандија во Франција од Велика Британија, како и вашиот сопствен автомобил е најдобар начин да се добие околу.

Ферибот правци од Велика Британија за да Нормандија

Brittany Ferries работат три правци од Велика Британија за да Нормандија во Франција. Тие нудат класични линии ферибот со денот или во текот на ноќта патување, како и фериботи голема брзина во Франција. Нивните патишта се:

  • Портсмут на Каен со еден ден и преку ноќ крстарење ферибот услуга, плус ферибот услуга со голема брзина за време на викендот.
  • Портсмут на Шербур со ферибот услуга брз работи од април до ноември.
  • Пул да Cherbourg

Кондор Ferries работат ферибот пат на Портсмут на Шербур од Велика Британија за да Нормандија.

И покрај тоа е историја ри важноста на оваа историја Нормандија има носивост да понуди во прилог на споменици D.Day.

Нормандија крајбрежје
Популарни атракции во Нормандија

слетување Плажи
Најголемата воена слетување во историјата се одржа во Нормандија во јуни 6, 1944. Споменици, музеи, бункери и гробишта се дневна комеморацијата за војна во Нормандија. А добра база од каде ќе замине во посета на плажите, мал град на Bayeux е изграден околу величествената катедрала Нотр-Дам и е дом на долг 200-метарски Bayeux гоблен, светски познатиот ремек-дело чија цртан филм како сцени прикажуваат епска приказна за експедиција Вилијам Освојувачот за Англија во 11th век.

Каен војна Спомен
Каен Спомен продолжува нејзиното историско патување низ 20th век, од Втората светска војна во светот во времето на Студената војна. Таа, исто така, предлага дебата за иднината на планетата. Пример со богатство од колекцијата изложени и иновации на неговата презентација, посебно место. Тоа е типичен почетна место за разбирање на настаните што се случиле доведува до денот Д.

Giverny
Аџилак за љубителите на уметноста, овој живописен село на бреговите на Сена беше дом на францускиот сликар импресионист Клод Моне. Посетителите можат да талкаат низ весел пространа куќа Моне и бујна градини кои биле инспирација на неговиот познат Waterlily серија.

Руан
Просперитетна индустриски и трговски центар и трет по големина пристаниште во Франција, Руан е киснат во историјата. И двете Вилијам Освојувачот и Јованка Орлеанка почина во градот Виктор Иго наречен "град на сто кубиња". Руан е дом на многу музеи, како и готската катедрала Нотр-Дам, овековечен од страна на францускиот импресионист Клод Моне.

Dieppe / Fecamp / Etretat
Како најстара одморалиште во Франција, Dieppe има по нешто за секого. Нејзината историја е кажано во Музејот на замокот. Бенедиктински палата & музеј, дом на познатиот бенедиктински ликер, е главното побарување Fecamp до славата. Исто така, не пропуштаат своите живописни пристаништето. А кратко возење одредување на брегот лежи селото Etretat, сместена помеѓу впечатлива бела карпи.

Довил / Trouville
Возење по должината на "процветаа брег", три совршена слика градови издвоите, гламурозна туристичкиот град Довил, дом на богатите и славните, е просперитетна место за одмор на луксузни хотели, казина, тркачки патеки, терени за голф и поло основа. Нејзиниот близнак град, Trouville, одделени од Довил од страна на реката Touques, е повеќе спокоен рибарското село. Двата града се пофали широк песочни плажи. Уште еден град наречен Honfleur е родното место на импресионистички сликарство. Honfleur е шармантна пристаништето villagewith тесни дрвени куќи. Моне и Бодлер се само два од многуте уметници кои го поминуваат своето време во овој град 11TH век.

Мон Сен Мишел
Опатија на Mont-St-Michel е качен несигурна на 264-метарски висок карпесто островче поврзан со копното со насип. Опкружен со повеќе од половина милја од масивни ѕидови и стигна со стрмни качат ветровитите улици, таа и понатаму останува еден од најголемите туристички атракции во Европа и втора најпосетена дестинација во Франција по Ајфеловата кула. Мон-St.Michel е исто така познат по своите плима, што е највисока на континентот, на која раса кон островот на брзината на "галоп коњи".

Alencon / Haras ду Пин / Bagnole de L'Орна
Откривањето на Нормандија ќе биде некомплетна без споменување на страста на овој регион за коњи, Туристите се добредојдени да присуствуваат на некој од бројните коњ емисии и натпревари и посета на многу одгледување коњи објекти, од кои Haras ду Пин, или "Версај на коњи ", е најстариот исклучителни. Ликовни уметности и Музејот АВТОМАРКЕТ Alencon ги претставува голема колекција на француски и европски чипка од 17TH на 20TH век. Bagnoles de l'Orne, премиерот спа центар, е исто така вреди да се посети.

Американскиот музеј на уметноста на Giverny
Американскиот музеј на уметноста на Giverny ќе ви даде глобална разбирање на работата на американски уметници, кои дојдоа во Франција на крајот на 19th век да учат и работат на сликарството.

Нормандија

Нормандија регион на Франција комбинира 360 милји драматични крајбрежје, вклучувајќи го и драматично потсетува слетување плажи на Втората светска војна, со бујна зелени внатрешноста на обработливо земјиште, суета пазарот градови, и историски знаменитости како што се градовите Каен, Bayeux и Руан. Гастрономските задоволства кружат, од фини сирена за јаболковина и Калвадос.

Со бујна тркалање пасишта и крави пасат меѓу овоштарници, Нормандија поканува посетител на "забави" и покрај годишен туристички инвазија секоја година, регионот и понатаму е во голема мера недопрено рај.

Горна Нормандија е лесно да се постигне од своите пристаништа Le Havre и Dieppe и благодарение на подобрената патна мрежа, можете да стигнете Руан во 90 минути од каналот Ла Манш, на плажите на Д ден се околу 2 час возење од Париз.

фериботи од Велика Британија за да плови Каен и Шербур-Ouistreham што го прави лесно да се упатат на југ, до скапоцен камен на Mont Сен Мишел.

Кликни тука да се резервира ферибот во НормандијаНормандија ферибот правци


Најдобрите достапни Нормандија фериботи цена на билетите гарантираме

Најдобра гаранција Нормандија ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Нормандија ферибот билет цена и нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Нормандија Фери до или од Каен, Cherbourg, Dieppe, Ле Авр од Newhaven, Пул, Портсмут или Rosslare едрење со Britanny Ferries, Кондор Ferries и ирски Ferries пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Нормандија ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Нормандија Ferries билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Нормандија Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо цени Нормандија Ferries билетите, проверите достапноста и книга Нормандија Ferries автомобил и патнички ферибот билети до и од Каен, Cherbourg, Dieppe, Ле Авр од Newhaven, Пул, Портсмут или Rosslare едрење со Britanny Ferries, Кондор Ferries и ирски Ferries во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот дистрибутивната мрежа онлајн ферибот билети во светот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со Нормандија Ferries до над 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал