Orkney Острови Фери

Orkney Острови Фери Патнички и автомобили Фери Билети

резервации Orkney Острови ферибот билет, траект возни редови и патнички информации за Orkney Острови Фери едрење до и од ферибот пристаништа на Orkney Остров на Kirkwall, Свети Margarets надежта и Stromness со Northlink и Пентланд Ferries.

Резервација на Orkney Острови ферибот билети никогаш не било полесно, да ги споредиме сите цени Orkney Острови ферибот во реално време и закажете најевтиниот достапни Orkney Острови ферибот билети до и од ферибот пристаништа на Orkney Остров на Kirkwall, Свети Margarets надежта и Stromness со Northlink и Пентланд Ferries онлајн со инстант потврда.

Патување во Orkney Острови Фери со ферибот е брз, лесен и стрес бесплатен начин да одам таму и назад. Книга вашиот евтини Orkney Острови ферибот билети до и од ферибот пристаништа на Orkney Остров на Kirkwall, Свети Margarets надежта и Stromness со Northlink и Пентланд Ferries онлајн и уживајте повеќе избор и флексибилност.

Со оглед на најновите Orkney Острови ферибот премин информации и временски рамки за сите пловидбите поминуваат кон и од ферибот пристаништа на Orkney Остров на Kirkwall, Свети Margarets надежта и Stromness со Northlink и Пентланд Ferries вклучувајќи информации за ферибот пристаништа и корисни туристички информации за дестинации нашите детални рута и градот мапи ќе ви помогнат да заговор вашиот Orkney Острови Фери ферибот патување.

Ако се патува на ферибот пристаништа на Orkney Остров на Kirkwall, Свети Margarets надежта и Stromness со Northlink и Пентланд Ferries потоа книгата ферибот премин на Orkney Острови Фери и пристигне во вашата дестинација освежен, опуштени и среќни.

Orkney Острови Фери нуди фантастични цени до и од ферибот пристаништа на Orkney Остров на Kirkwall, Свети Margarets надежта и Stromness со Northlink и Пентланд Ferries ферибот пристаништа.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Orkney Острови Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Orkney Острови ферибот билети
до и од ферибот пристаништа на Orkney Остров на Kirkwall, Свети Margarets надежта и Stromness со Northlink и Пентланд Ferries онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Orkney Острови Фери пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие билет цена Orkney Острови Фери и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна.

Повеќе за Orkney Острови

Orkney го удрил начин над неговата тежина во инспиративни луѓе кои имаат влијание на поширокиот свет.

Авантуристи, истражувачи, пирати, писатели и уметници се меѓу Orcadians кои ги направија нивните имиња од целиот свет.

Со својата блага клима, плодни нови зелени површини и прекрасни крајбрежје, Orkney е рај за љубителите на природата на целата година.

Секоја сезона има свој шарм и убавина од бескрајни денови на летото со морски птици џагорливите на карпи на кратки денови на зимата, кога земјата е бесплатно на посетителите и можете да уживате во мир и атмосфера од страна на громогласен оган за традиционалните Orcadian приказни сесии.

Единствен животни живеат тука, вклучувајќи глодачи Orkney, иако се ретки растенија напредува во незагадена воздух. Природата е сите околу вас во Orkney.

Жабри Беј, Orkney
Главните центри во Orkney

И покрај тоа што се состои од повеќе од седумдесет острови жители и buisinesses Orkney се главно сите врз основа на една од главните острови.

Orkney Kirkwall
Главниот град на Orkney има различни независни продавници и жив ноќен живот во своите бројни хотели и барови. Тоа е, исто така, транспортен центар за автобуски линии низ копното Orkney и пристаниште за фериботи Абердин, Шетландските и Северна острови. Аеродромот Kirkwall со линкови до Шкотска, Шетландските и во текот на летото, Норвешка, е помалку од три милји од центарот на градот.

Главната шопинг-улица е Мека за оние кои се за продавници синџир-бесплатно и тоа резерви се од бутикот модата, дизајнер брендови и на локално ниво наменети облека треба да се ЦД-а и ДВД-а за накит, отворено облека, леб и колачи, лен, музички инструменти, предмети за домаќинството и чевли. Во приватна сопственост продавници со лични услуги од вид кој во голема мера исчезна на друго место во Велика Британија, Акции на локални производи и меѓународни омилени. Занаетчиски пекари, касапи, аптеки, банки и неколку кафулиња додадете на микс. живописен долго главната улица наредени со flagstones змиите надолу од пристаништето, го промени своето име од мост Улица на Алберт Стрит да Broad Street што оди.

Во неговото срце, на Кирк зелено стои величествената катедрала Св Магнус, а во близина се палати Ерл и Бишоп и музеј Orkney во Tankerness куќа со прекрасен градини. Спроведување на одредување тесен Викторија Стрит има повеќе продавници и кафулиња.

На работ на античките Бурх постојат три супермаркети и Центарот Pickaquoy со своите фитнес и здравје апартмани, надворешни спортски терени, кафуле, Нова Феникс Здравје и сали за состаноци. Orkney Острови на Советот е со седиште во Kirkwall во училиште Место. Исто така постои и една аукција Март и индустриски имот во Hatston. Постојат неколку места во градот за перформанси вклучувајќи театар, заедница и црквата сали, хотел функција соби и Pickaquoy центар.

Kirkwall датира Нордиска пати, во 11th век, кога тоа се викаше Kirkjuvagr (црква на заливот). Во тоа време на Морето се свиваше чекорите на катедралата, но сега е многу земјиште се употреби. Во 1486 Kirkwall беше доделена Кралската Бург статус од страна на кралот Џејмс III од Шкотска.

Orkney Stromness
Необичниот затвора и тесни старите улици сместија меѓу камени градби од историски интерес е задоволство дека е Stromness. вториот по големина град Orkney е архитектонски дијамант што ги инспирира уметници и писатели и е омилен кај посетителите. Оние кои пристигнуваат во Orkney на траектот од Scrabster близина Thurso се третираат најдобар поглед на камениот град со столбовите, nousts, продавници и тераси на куќи, одвиваа во текот на ридот Brae Brinkie е. Како Kirkwall, Stromness има една "улица", која меандри низ градот, го промени своето име по должината на рутата. Од север ќе трае до Фери пат, Викторија Стрит, Греам место, Dundas Стрит, Алфред Улица, Саутенд и Нес на патот. Внимавај за Кибер Пас, Hellihole и Затвори РАЕ, именувана по Арктикот истражувач д-р Џон Реј, оди нагоре по ридот.

Тоа може да биде рај за АРТИ толпата и посетителите на фестивалот, но Stromness е исто така работат град со корисни и интересни продавници и сите потребни за живот, работа и игра објекти. Тоа е зафатен дестинација со неколку фирми кои нудат нурне повелби картон. И повеќе Stromness е во првите редови на пионерски индустрија обновливите извори на енергија Orkney со компании и студенти, со седиште во градот. Други индустрии вклучуваат обработка школки и пекарница и одбегнувајте фабрика.

Според Џорџ Мекеј Браун, крајот на Stromness со седиште поет и автор на првата куќа во градот беше hostelry на брегот Cairston која беше доделена повелбата во 1580. Безбедно пристаниште на Hamnavoe порасна како пристаниште и трговски град во текот на европски војни во 17th да 19th век кои го направија на Ла Манш опасно. Бродови, вклучувајќи Откривање и решавање на капетан Кук повикани 1780 и сер Џон Френклин повикани пред неговата фатална патување во Арктикот. Беј компанија бродови Хадсон се на мажите, одредби и вода во Па Пријавете се во градот низ вековите 18th и 19th и Арктикот китоловците од источниот брег пристаништа, исто така се на мажите за кит рибарството во Гренланд и Исланд. Познати жители на Stromness вклучени сликарот сер Стенли Cursiter, Изабел Ган кои се приклучија на HBC преправен како човек и Елиза Фрејзер, кој беше бродолом во Австралија. Сер Волтер Скот врз основа на неколку од неговите шарени измислени ликови на Stromnessians.

Orkney West Mainland
На запад копното на Orkney е дом на Срцето на неолитскиот Orkney Светско наследство на УНЕСКО, кој е еден од најважните области во Велика Британија за археолошки остатоци. Еве познатиот стои камења на Прстенот на Brodgar и Stenness и Maeshowe гробница. На западниот брег од карпите на Црното Крег близина Stromness до прилив на историскиот остров на Brough на Birsay е бура погоди и прекрасни со морето Купишта, пештери, високи карпи, неолитско село Skara Brae и згодна песочна плажа во Skaill Залив. А десет милји крајбрежните прошетка зема во сите сајтови. Зајдисонца видени од тука се легендарни. Во внатрешноста има кафеава пастрмка риболов lochs, птица резерви на moorland и барски од меѓународно значење, само работа воденица Orkney е во баронство Милс, Birsay и неколку селските заедници со продавници и tearooms. Многу занаетчии имаат свои студија во областа.

Orkney tearooms се популарни и високо квалитетни, многу служат ручеци, дома Пекари и висока чаеви. Во близина на селото Orphir со своите Викинг црква и farmstead е ферибот пристаништето во Houton за автомобил фериботи во Lyness во Hoy. Други села со продавници и центри за заедницата се Harray, Dounby, Finstown и повеќе расфрлани заедници на Evie, Rendall и Twatt. Парохијата Sandwick, исто така, се шират со фарми и куќи земја. Двете фарма музеи на Kirbuster и Corrigall се во западниот премногу. Birsay има продавница, tearoom, хотел во близина и на урнатините на палатата на Ерл, еднаш купот земјата на Роберт Стјуарт, Ерл од Orkney, полубрат на Марија, Кралица на Шкотите. Неговиот син Патрик, локално позната како Црното Пат, додадени на зградата. Тој беше егзекутиран во 1615 за предавство.

На Brough на Birsay може да се пристапи пеш преку насип за два часа двете страни на мала плима - плима пати се испратени на местото и во посетител информативни центри. Таа има траги од пиктскиот објекти, остатоци од манастирот Викинг и светилник.

Orkney Исток континентална
Оваа област на исток и југ исток на Kirkwall е земја добиток со своите ниско поставени плодно обработливо земјиште. Тоа не може да има за светско наследство, но постојат многу историски локалитети и атрактивни села да се истражуваат.

Парохијата Сент Ендрјуз има добро користени заедница сала и енергична училиште. Во близина на сала, мини Howe е во приватна сопственост антички потонатиот комора подолу тумба. Вие може да се лизне во мистериозниот подземен простор за утврдување на стрмните камени скали. Археолозите се шпекулира во врска со целта на комората која е опкружена со ров.

Од областа на Tankerness има добри плажи за гледање печати и птици, како што Арктикот рибарка, и Лох на Tankerness каде oystercatchers, lapwings и curlews раса. Откривањето на изгорените лешник школка во 2007 во тумба бронзеното доба во Tankerness беше возбудливо доказ за Мезолит активност во Orkney и е датирана-6820 6660 пред нашата ера.

На патот кон полуостровот Deerness е Dingieshowe, песочна истмус каде тумба е на местото на парламентот Викинг, познат како Тинг. Deerness има продавница и расфрлани живеалишта. Вози за да паркингот на Gloup и можете да ја видите оваа носна дупка и да одат за да на Brough на Deerness ако може да пркосат на карпа тесен пат кон местото на почетокот на манастирот и капела урнатините. Носат на спектакуларен карпа на патот и да го достигне Mull Раководител, сценско синор преполн со морски птици во текот на летото со својата светска војна артилериска пукање опсег. Понатаму повторно е Спомен кула Covenanters "подигнат во спомен на 200 верски затвореници кои биле транспортирани на американските колонии и ги загубија своите животи, кога тие беа насукани во 1679. Повеќе песни може да се следи за кружен пат назад кон паркингот.

На патот назад кон Kirkwall е пристаништето селото Сент Мери во Холм која беше просперитетна риболов центар на индустријата на харинга. Сега е отсечен од Северното Море со пречки Черчил.

Orkney Јужна Ronaldsay
Најголемата населба надвор Kirkwall на исток е атрактивна пристаништето село на надежта Свети Маргарет во Јужна Ronaldsay, трет по големина населба Orkney е. Еве катамаран ферибот трае до Заливот Гил во близина на Џон О 'гриз. Постои една уметничка галерија и занаетчиски дуќан, хотели, наградуван ресторан, терен за голф и Smiddy Музејот на Вилијам Hourston. Филмови и живи драма редовно се стави во Cromarty сала. Во август ќе се одржи на Момци 'орање натпревар и фестивал на коњ. Постојат нежни песочни заливи близина на Песоци o "Рајт и во Herston. На Hoxa, можете да се погледне низ Scapa Тек на островот Flotta и може да се види морски прасиња поминува.

Јужна на "Надеж", колку што може да се оди е Burwick Пјер каде што може да се земе една нога ферибот на Џон О 'гриз во текот на летото. Тука исто така е гробот на орли, неолитска комори гроб на кој беше пронајден на фарма. семејна сопственост посетител центар нуди добредојде за разговор кога ќе може да се справи со артефакти пред да направите вашиот начин на зашеметување крајбрежен пат до гробот, каде се констатирани орел канџи меѓу погреб. Исто така постои и бронзеното доба изгорена Могила.

South Ronaldsay е еден од поврзани Јужна острови, кои се поврзани едни со други со вештачки causeways, бариерите Черчил, изградена од страна на италијанските затвореници-на-војната за време на Втората светска војна. Поврзани острови се Glimps Холм, Burray и Јагнето Холм - дом на познатиот италијански капела, уметничко дело што се создава во два Nissen колиби.

Orkney Burray
Burray е мал остров во врска со источниот копното на Orkney и Јужна Ronaldsay со пречки Черчил. Откако достапна само со брод и земјоделството и риболовот заедница, сега е поврзана со causeways. Таа има население од околу 350, основно училиште, продавница, хотел и водени пристаништето каде што се нудат. Burray има прекрасни песочни плажи, прекрасен изглед низ Scapa Flow и видрите и печати понекогаш може да се види од околу четвртиот бариера.

Фосилни Burray и Центарот за наследство сместен во стара фарма згради е еден фасцинантен место за посета. Фосили од Orkney и целиот свет се прикаже, некои 360 милиони години. Продавницата резерви голем број на книги на оваа тема, скапоцени камења, накит и играчки. Колекцијата беше започната од страна на Ернест Фирт кои се наоѓаат фосили во неговата каменолом. Горе е центарот на наследство кое е важен архива за локалните документи, Burray пописни записи од 1821 1901 да и фотографии. Постојат прикажува на предмети што ги користат Orcadians и мебел, вклучувајќи кухо кревет. Постои реконструкција на Edwardian соба, покажувајќи како типичен Orkney куќа може да се погледна во раните 1900s, со семејството се населиле околу оган тресет.

кафе заедницата нуди прекрасни homebakes. Центарот е отворен во текот на летните месеци.

Културата е начин на живот во Orkney и носи илјадници посетители годишно да уживаат фестивали, музеи и уметнички галерии.

Постои спакувани програма на настани за неколку месеци од годината со меѓународно признати музика, уметност, предавања и перформанси. Настани како што се игра Ба "на Божиќ и Нова Година и на Фестивалот на коњ во август се прилично уникатен спектакли.

Наградуваниот галерии и музеи, исто така, магнети за нашите брегови за културните мршојадци.

Orkney Острови

на Orkney архипелаг околу 70 острови се расфрлани низ чистото море со 20 населени острови, секој со свој посебен карактер.

Истражување со брод или авион е патување на авантура низ историјата, природни убавини и култура, додека островот фолк се познати по своите топло добредојде на посетителите и нови доселеници.

Северна острови имаат тесно поврзано заедници и единствен начин на живот од земјоделството познатиот Северна Ronaldsay овците да работи кон енергетска независност во Westray.

Додека во јужниот острови, Flotta е позната по својата нафта и Hoy за своите воени историја, hillwalking и старецот рок оџак.

Закажани ферибот услуги управувана од страна на Пентланд и Northlink Ferries плови помеѓу копното и Orkney Острови.

Northlink Ferries плови помеѓу Lerwick во Шетландските, Hatston Пјер, Kirkwall и Абердин. А пократок опција е Northlink Scrabster да Stromness (90 минути) пат. А побрзо опција повторно е Пентланд Ferries катамаран од Заливот Гил, во близина на Џон О 'гриз да се надеваме Свети Маргарет во Јужна Ronaldsay (1 час).

Третиот оператор ферибот, Џон О 'гриз, нуди меѓу островот и разгледување ферибот услуга.

Кликни тука да книга Orkney Ајленд ферибот билети Мапа на Orkney Острови

 


Најдобрите достапни Orkney Острови ферибот билет цена гарантираме

Најдобра гаранција Orkney Острови ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна цена на Orkney Острови Фери билет цена и нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Orkney Острови Фери до или од ферибот пристаништа на Orkney Остров на Kirkwall, Свети Margarets надежта и Stromness со Northlink и Пентланд Ferries пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Orkney Острови ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Orkney Острови ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликнете тука за да клиент контакт тимот за нега на Orkney Острови ферибот во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо цени Orkney Острови ферибот билет, проверите достапноста и книга Orkney Острови Фери автомобил и патнички ферибот билети до и од ферибот пристаништа на Orkney Остров на Kirkwall, Свети Margarets надежта и Stromness со Northlink и Пентланд Ferries во нашите најниската достапна билет цена.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со Orkney Острови Фери до над 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал