Сардинија Ferries

Сардинија Патнички и автомобили Фери Билети

Сардинија Ferries билет резервации, траект возни редови и патнички информации за Сардинија фериботи и да отпатуваат до и од ферибот пристаништа на островот Сардинија Olbia, Golfo Aranci, Палау, Santa Teresa di Gallura, Порто Торес, Arbatax и Каљари.

Ако се патува на ферибот пристаништа на островот Сардинија Olbia, Golfo Aranci, Палау, Santa Teresa di Gallura, Порто Торес, Arbatax и Каљари потоа книгата ферибот премин на Сардинија и пристигне во вашата дестинација освежен, опуштени и среќни.

Сардинија Ferries нудат фантастични цени до и од ферибот пристаништа на островот Сардинија Olbia, Golfo Aranci, Палау, Santa Teresa di Gallura, Порто Торес, Arbatax и Каљари ферибот пристаништа.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

 

Сардинија Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Сардинија ферибот билети
до и од ферибот пристаништа на островот Сардинија Olbia, Golfo Aranci, Палау, Santa Teresa di Gallura, Порто Торес, Arbatax и Каљари онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Сардинија Ferries пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Сардинија и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна.

Повеќе Сардинија

Се наоѓа поблиску до Африка, од Италија, Сардинија е симбол за тоа е тиркизно море и бели песочни плажи кои им конкурира на тропските предели.

Sant'Antioco и Сан Пјетро, ​​во близина на брегот на југозападна Сардинија, се толку симпатични острови се уште недопрен од премногу туристички развој. Одморалиште на Santa Teresa di Gallura нуди сите атракции на брегот без понекогаш-бездушни glitz на Коста Smeralda.

Понатаму кон исток, Палау и Arcipelago ди Ла Мадалена се прилично laidback, исто така: самата Архипелагот се состои од националниот парк со многу можности за островот подрипнувајќи.

Оддалеченост од брегот, сценографијата може да биде слично зачудувачки со пастирска ватенка на пошумените планински врвови, долини на цитрус шуми и пасишта на среќно пасе говеда и овци.

Спротивно на тоа, урбана сцена може да биде разочарувачки. Некои градови се, искрено, досадна и депресивно со бриз блок згради и графити.

Fortfied мост во Сардинија

Други, како средновековни Bosa на запад, се неверојатно живописни со розово-и-златна згради flanking реката. Alghero, во Северна Сардинија, има фасцинантна историја Каталонски (јазикот се уште се зборува тука) и прекрасен стариот центар; жив град на Иглесијас, исто така го задржува привлечен Шпански наследство. Calgliari е историски и космополитски во исто време, додека подеднакво историски Ористано е тивко домот. Традиционалната култура почива повеќето енергично во срцето каде што постарите жени се уште облечени во црно; тука туристи се ретки - загледа во - но на крајот добредојдени.

Низ пејзажот се расфрлани 7000 nuraghi, чудни конусна камен тврдини навидум изградена од страна на Сардинија Фред Flintstone. Необичниот храмови, гробници, таинствен menhirs и остатоци на цели села бронзеното време заврши праисториски цртан филм.

Сардинија се разликува во кујната со срдечна тестенини и љубов за луто локални сирења, како Пекорино и пушеле ricotta. Sardinians исто така, произведуваат значајни вина и главата разделување firewater А, filu е ferru.

Избегне посета за време broiling, преполн јули и август, како и во зима кога на островот оди во хибернација и многу ресторани и хотели се затворени. Најдобар период од годината да ја посетите во пролет, кога на цвеќиња се во цут, а во почетокот на есента, кога температурите се уште пријатно топло и повеќето од туристите го напуштиле.

Активности и сајтови во Сардинија

Anfibia
Селата околу Bosa е прилично crisscross на лозовите насади и реки. Да го истражуваат, контактирајте со Марчело во Anfibia, кој може да организира некои прекрасни ecotours вклучувајќи кајакарство, велосипедизам и посета на локални лозја. Организацијата има за цел да се стави патници во контакт со локалното население, во обид да се создаде повеќе среќни и одржлива форма на туризам. Турс бара група од шест. Anfibia исто така вработува велосипеди и кајаци, па можете да направите своја сопствена работа.

Argonauta
Отворено определба се големи, тука и таму е одлична нуркање, нуркањето, планински велосипедизам и пешачење. Argonauta нуди широк спектар на активности на база на вода, вклучувајќи нуркањето патувања (€ 25), нурка (од € 35) и canyoning патувања (€ 40). За качување информации контактирајте Прима Sardegna, кој исто така изнајмува планински велосипеди (по ден € 24), кајаци (по ден € 30), скутери (по ден € 48) и автомобили (од € 75).

Consorzio деле Bocche
На дното на Via del Порто ќе најдете оператори водење екскурзии до архипелагот Мадалена. Најголемата облека е Consorzio деле Bocche, кој исто така има своја канцеларија во градот. Таа работи на две екскурзии, еден на островите Мадалена и други одредување на Коста Smeralda (само лето). Патувања вклучуваат ручек (служи на одборот).

Traghetti Navisarda
Туроператор кој е специјализиран за патувања на Grotta ди Nettuno, огромен морето пештера во подножјето на синор Капо Caccia. Таа работи на неколку бродови на ден од април до октомври што ќе им овозможи поглед на рибино око на брегот од Alghero да Капо Caccia пред да го депонира во пештерата.

Морган Нуркачки
Морган Нуркачки може да организира нуркање на повеќето веб-сајтови и е исто така овластен да врши нурка во морски резерват на Villasimius. Тоа е врз основа на туристички пристаништето во Марина Capitana, 14km источно од Каљари, иако може да се направи подготовка преку телефон.

Центро Sportivo Farcana
За 4km до Монте Ortobene од Nuoro, овој спортски центар се обележани исклучување на лево. Нејзината главна атракција е отворен олимписки базен, на лекување во текот на летото, ако не имаат енергија за да одат на морскиот брег.

Bosa Нуркачки
На Bosa Марина, Bosa Нуркачки работи нурка (од € 35) и нуркањето патувања (€ 35), како и изнајмување канута (двојно кану € 10 на час) и чамци (од € 25 на час).

Нуркачки центар Капо Galera
Нуркачки центар Капо Galera нуди суперлатив нуркање во пештерата Nereo, најголемата подводна пештера во Средоземното Море, и весели сместување во голема бела вила.

Центро Сан Марина ди Longone
Нуркање околу Санта Тереза ​​и островите во Bocche ди Бонифацио е многу добра. Центро Сан Марина ди Longone може да ви помогне да организира патувања и нуркаат PADI курсеви.

црвениот тим
Ако гумата на папокот гледајќи на плажа потоа и одредување на туристички пристаниште, каде што ќе најдете риболов излез на длабоко морето црвениот тим.

Cartur Деа
На кејот, Cartur Деа е една од неколку тимови нудат брод патувања. Банката на околу € 25 по лице.

Долмен
Долмен работи 4WD тури во Supramonte, и има велосипеди, скутери и чамци за изнајмување.

Прима Sardegna
Отворено определба се големи, тука и таму е одлична нуркање, нуркањето, планински велосипедизам и пешачење.

Сурфање на ветер клуб Каљари
Сурфање на ветер клуб Каљари нуди голем број на курсеви, почнувајќи од околу € 150.

Сардинија Ferries

Сардинија е достапен со ферибот од Џенова, Савона, Ла Специја, Ливорно, Piombino, Civitavecchia, Fiumicino и Неапол и од Палермо и Трапани во Сицилија.

Фериботи исто така, работи од Бонифацио и Порто Векио во Корзика. Францускиот фериботи работат од Марсеј и Тулон понекогаш се јавам во Ајачо и Propriano (во Корзика) на пат кон Сардинија.

поени доаѓањето во Сардинија се Olbia, Golfo Aranci, Палау, Santa Teresa di Gallura и Порто Торес во северниот дел; Arbatax на источниот брег; и Каљари во јужниот дел.

Главната ферибот компанија во Италија Tirrenia работи фериботи во Porto Torres, Golfo Aranci, Olbia, Arbatax и Каљари од сите погоре италијанските пристаништа, освен Савона, Ла Специја, Ливорно и Piombino.

Гранди Navi Veloci има целогодишна луксузни ферибот услуги од Џенова во Porto Torres и Olbia.

Ла Meridionale има двапати неделно бродови од Олимпик Марсеј во Порто Торес.

Моби линии работи преку целата година помеѓу Џенова и Olbia, Порто Векио, Ливорно и Piombino и Civitavecchia да Olbia. Исто така има и фериботи меѓу Сардинија и Корзика.

Сардинија Ferries работи од Civitavecchia и Ливорно во Golfo Aranci и Civitavecchia за Каљари.

SNCM работи фериботи од Олимпик Марсеј во Порто Торес (преку Корзика). Таму се два до четири пловидбите поминуваат неделно, но во јули и август некои заминуваат од Тулон, наместо.

Кликни тука да се резервира ферибот билети до Сардинија

Мапа на Сардинија ферибот правци

 


Најдобрите достапни Сардинија Ferries билет цена гарантираме

Најдобра гаранција Сардинија ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна цена на Сардинија Ferries билет цена и нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Сардинија Ferries до или од ферибот пристаништа на Сардинија Островот на Olbia, Golfo Aranci, Палау, Santa Teresa di Gallura, Порто Торес, Arbatax и Каљари, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Сардинија Ferries билет поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Сардинија Ferries билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Сардинија Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо цени Сардинија Ferries билетите, проверите достапноста и книга Сардинија Ferries автомобил и патнички ферибот билети до и од ферибот пристаништа на Сардинија Островот на Olbia, Golfo Aranci, Палау, Santa Teresa di Gallura, Порто Торес, Arbatax и Каљари во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот дистрибутивната мрежа онлајн ферибот билети во светот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со Сардинија Ferries до над 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал