Шкотска Ferries

Шкотска Патнички и автомобили Фери Билети

резервации Шкотска ферибот билет, траект возни редови и патнички информации за Шкотска Фери едрење до и од резервации cotland ферибот билет, траект возни редови и патнички информации за Шкотска Фери едрење до и од Абердин, Белфаст, Cairnryan, жабри Беј, Kirkwall, Larne, Lerwick, Scrabster , Свети Margarets Надеж, Stromness и Troon со зид линија Ferries пат, Northlink Ferries, на P & O Ferries и Пентланд Fery линија.

Шкотска Ferries нуди фантастични цени до и од cotland резервации ферибот билет, траект возни редови и патнички информации за Шкотска Фери едрење до и од Абердин, Белфаст, Cairnryan, жабри Беј, Kirkwall, Larne, Lerwick, Scrabster, Свети Margarets Надеж, Stromness и Troon со зид линија Ferries пат, Northlink Ferries, на P & O Ferries и Пентланд Fery линија ферибот пристаништа.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Шкотска Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Шкотска Фери билети
до и од резервации cotland ферибот билет, траект возни редови и патнички информации за Шкотска Фери едрење до и од Абердин, Белфаст, Cairnryan, жабри Беј, Kirkwall, Larne, Lerwick, Scrabster, Свети Margarets Надеж, Stromness и Troon со зид линија Ferries пат, Northlink Ferries пат, на P & O Ferries и Пентланд Fery линија онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Шкотска Фери пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие билет цена Шкотска Фери и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна.

Повеќе Шкотска

Драмата и чиста разни природни карактеристики Шкотска никогаш не успева да ги импресионираат посетителите. Иако мал, земјата нуди неверојатен спектар на пејзажи, од благите ридови на Dumfries и Галовеј на здивот врвови на Cairngorms и од солиден крајбрежје на Северна Исток на под-тропски градини на Wester Рос.

Сместен на надворешниот раб на Европа, Шкотска формира северниот дел на Велика Британија и е околу две-третини од големината на Англија и Велс, кои заземаат останатиот дел. Тој е опкружен со море од три страни: на запад и на север од страна на Атлантскиот Океан и на исток од Северното Море. Нејзината само копнена граница, дека со Англија, работи за околу 60 милји (96 км) по должината на линијата на Cheviot Хилс

Националното знаме на Шкотска, познат како Saltire или Свети Андреј крст, датира од 9th век, и со тоа е најстариот национален знаме се уште е во употреба. Од 1606 на Saltire, исто така, формира дел од дизајнот на знаме. Постојат бројни други симболи и симболично артефакти, и официјални и неофицијални, вклучувајќи го и трн, цветен амблем на нацијата.

Шкотска Loche

На целата територија на Шкотска беше покриен со мраз во текот на ледени доба на плеистоценот и пејзажот е многу погодени од глацијацијата.

Од геолошки аспект земјата има три главни под-поделба: -.

Висорамнини и Острови лежи на северниот и западниот дел на Хајленд граничен слој, кој трае од Arran да Stonehaven. Овој дел на Шкотска во голема мера се состои од антички карпи од Камбријската и Precambrian, кои се воздигнал во текот на подоцнежните Каледонски orogeny. Таа се прошарани со вулкански упади од понов возраст, остатоците од кои се формирале планински масиви, како што се Cairngorms и Skye Cuillins.

Значаен исклучок од погоре се фосилни-лого кревети на старите црвени песочник најде главно по должината на брегот на Moray Фирт. Висорамнини генерално се планински и се наоѓаат на највисока надморска височина во британските острови тука. Шкотска има повеќе од 790 острови, кои се поделени во четири главни групи: Шетландските, Orkney и Внатрешна Хебриди и надворешниот Хебриди. Постојат бројни тела на слатководни вклучувајќи Лох Ломонд и Лох Нес. Некои делови од крајбрежјето се состои од machair, низок лежи Дина пасишта.

Tтој Централна низини е долината Рифт, главно, се состои од палеозојски формации. Многу од овие седименти имаат економско значење за тоа е тука дека карпите на јаглен и железна лого што ги разгоре индустриската револуција во Шкотска можат да се најдат. Оваа област, исто така, искусни интензивни вулканите, Артурс во Единбург се остатоци на некогаш многу поголем вулкан. Оваа област е релативно ниско поставени, иако и тука ридовите како што Ochils и Campsie Fells ретко се далеку од погледите.

На јужната планинска голем број на ридови речиси 200 километри (124 mi) долго време, прошарани со широк долини. Тие лежат јужно од втора грешка линија (грешка на јужната планинска) која се протега од Girvan да Dunbar. Геолошкиот темели главно се состојат Силур депозити утврдена пред неколку милиони 4 500-години. Највисоката точка на јужната планинска Merrick е со надморска височина од 843 m (2,766 стапки). На јужната планинска е дом на најголем село на Велика Британија, Wanlockhead (430 m / 1,411 ФТ надморска височина).

Што да се прави во Шкотска

Шкотска е прекрасна земја со многу различни, што дава просечниот посетител многу активности за да изберете од.

За едно нешто што е познато како рај за bicycler со многу патишта тивка држава и велосипедизам патеки, кои се совршени за оваа активност. Оние кои патуваат светлина може да избере да циклус од град во град и град во град како што откриваат многу убави делови на Шкотска, кои инаку не би да се забележи.

Пешачењето е уште една активност која е, секако, многу популарен - особено во повеќе солиден делови на земјата каде велосипедизам е малку потешко. Пешачење овозможува на едно лице да се доближи до природна опкружува без близина изненадувачки суштества и бара само малку на фитнес и добар пар на чевли. Се разбира, ако се планира да Крстоносните за повеќе од еден ден, исто така ќе треба да се инвестира во добра ранец, но некои патеки дури и да ја искористиме на гостопримливи земјоделците кои со задоволство се обезбеди ноќевање и просветвам вашиот товар значително.

Стрелаштво е дел од Велика Британија од најраните времиња и денес е многу сакаше спортот. Дури и ако никогаш не сте го даде да се проба пред, сигурно може да се обиде некои стрелаштво во Шкотска кога сте на вашиот следен одмор. Локалните инструктори ќе ви овозможи со опрема и настава е потребно за да го започна и ќе може и да откријат дека снимањето со лак и стрела е многу е забавно.

За оние кои се малку повеќе авантуристички, постојат опции за картинг трки, теренско возење, МакБаскет и скијање. Картинг трки ќе ве натера да се чувствувам како дете одново како да навивам вашиот пат низ картинг патеката и да го направите вашиот најдобар да стигне најдобри пријатели. МакБаскет ќе ви даде сосема нов адреналин брзање, како што ја рачката низ грмушките и се обиде да изигравам и надигруваме на противничкиот тим, додека теренско возење обезбедува ментална и физичка предизвик, кои едноставно не може да се дополни.

Тивка спорт на риболов потреби не вовед и постојат многу, многу голема места во Шкотска, каде што риболовот е секојдневна дејност. Јавањето е многу популарен начин за излегување во природа и да уживате во чуда на природата, додека sphereing додава нова димензија на вашиот одмор активности. Така бидете сигурни дека ќе го добиете најмногу од вашиот одмор и да уживате како многу од овие активности во Шкотска што е можно.

Шкотска

Шкотска сигурно има многу богатства се сместени во компактна територија и да има нешто за сите вкусови.

За историја биволска кожа, неколку градови се споредат со Единбург и Глазгов. Постои диви планински предели на перење висорамнини и северни острови и студ, пенливи морињата против надворешниот Хебриди. Флора и фауна, набљудувачите ќе најдете видри, орли, китови и делфини, додека ридот пешаци имаат речиси 300 Munros на торба.

И покрај тоа што е составен дел на Велика Британија од 1707, Шкотска ја задржа одделен и посебен идентитет во текот на последните 300 години. Враќањето на пренесените шкотскиот парламент во Единбург во 1999 означи растечката доверба и чувство на гордост во постигнувањата на земјата.

Закажани автомобили, патнички и товарни Ferries меѓу Северна Ирска и Шкотска се кандидира од страна на зид линија и P & O Ирското Море траекти.

зид линија патува по пат Белфаст-Странрар и P & O Ирското Море правци Larne-Troon и Larne-Cairnryan. Постои избор на стандардни и со голема брзина фериботи на правци Странрар и Cairnryan, со голема брзина само на патот Troon.

Од мај до почетокот на септември, Smyril линија работи неделен автомобил ферибот меѓу Шетландските (Lerwick), Фарски Острови (Tórshavn), Исланд (Seydisfjordur), Норвешка (Берген) и Данска (Hantsholm). Тоа остава од Lerwick во понеделникот за Берген, а во средата за Tórshavn и Seydisfjordur.

супербрзи Ferries раководи со автомобил ферибот меѓу Rosyth, 12 милји северозападно од Единбург, и Zeebrugge во Белгија.


Кликни тука да се резервира ферибот билети во ШкотскаМапа на Шкотска


Најдобрите достапни Шкотска Фери билет цена гарантираме

Најдобра гаранција Шкотска ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна цена на Шкотска Фери билет цена и нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Шкотска Фери до или од резервации cotland ферибот билет, траект возни редови и патнички информации за Шкотска Фери едрење до и од Абердин, Белфаст, Cairnryan, жабри Беј, Kirkwall, Larne, Lerwick, Scrabster, Свети Margarets Надеж, Stromness и Troon со зид линија Ferries пат, Northlink Ferries, на P & O Ferries и Пентланд Fery линија, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Шкотска ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Шкотска ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликнете тука за да клиент контакт тимот за нега на Шкотска Фери во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо цени Шкотска Фери на билетите, проверите достапноста и книга Шкотска Фери автомобил и патнички ферибот билети до и од cotland резервации ферибот билет, траект возни редови и патнички информации за Шкотска Фери едрење до и од Абердин, Белфаст, Cairnryan, жабри Беј , Kirkwall, Larne, Lerwick, Scrabster, Свети Margarets Надеж, Stromness и Troon со зид линија Ferries пат, Northlink Ferries, на P & O Ferries и Пентланд Fery линија во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот дистрибутивната мрежа онлајн ферибот билети во светот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со Шкотска Фери до над 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал