Шетландските Острови Ferries

Шетландските Острови Патнички и автомобили Фери Билети

резервации Шетландските Острови ферибот билет, траект возни редови и патнички информации за Шетландските Острови фериботи и да отпатуваат до и од главниот град Шетландски на Lerwick од Абердин со Northlink Ferries.

Ако се патува во Шетландските град на Lerwick од Абердин со Northlink Ferries потоа книгата ферибот премин на Шетландските Острови и пристигне во вашата дестинација освежен, опуштени и среќни.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Шетландските Острови Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Шетландските Острови Ferries билети
до и од главниот град Шетландски на Lerwick од Абердин со Northlink Ferries онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Шетландските Острови Ferries пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие билет цена Шетландските Острови Ferries и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна.

Повеќе за Шетландските Острови

Посетете Шетландски во секое време од годината и ќе бидете воодушевени од Суровиот убавината на пејзажот. Нејзините драматично се менува бои и текстури ќе се зема здивот. Без разлика дали доаѓаат за прв пат или се враќаат можете да бидете сигурни на големо добредојде.

Секоја година повеќе посетители откријат овие изненадувачки сто острови на врвот на Велика Британија. И секоја година се повеќе и повеќе од нив нема да откриеме ништо една посета е како доволно. Шетландските - Шкотска, каде што ги исполнува Скандинавија и Северното Море исполнува Атлантскиот Океан. Каде коњчиња Шетландските доаѓаат од, и џемпери, и Викинзите.

Ова суета Архипелагот од 22,500 луѓе може да се пофали богата флора и фауна, спектакуларен крајбрежје, десетици големи археолошки локалитети и повеќе геолошката разновидност од која било слична големина област во Европа.

На 567 квадратни. Милја (1468km²) округот на Шетландските е омаен мешавина на Шкотска и Норвешка.

Lerwick Ferry Port- Шетландските
Патуваат во Шетландските со ферибот од Абердин

Шетландските е сега подобро сервира од страна фериботи од кога било досега, со заминувања седум ноќи неделно во двата правци на патот на Абердин-Lerwick во текот на годината, со три повици една недела во Kirkwall, Orkney, на пат. За сите детали и резервации на сајтот на Northlink Ferries.

Предности на Патување со ферибот:

  • Бидејќи-часовен премин 12 13 е во текот на ноќта, ќе се здобијат со два дена на одмор Шетландските - деновите кога сакате на друг начин да се патува на аеродромите, виси околу да се провери само преводи во - и обично поминува повеќе време на теренот отколку во воздухот.
  • Тоа е обично помалку скапи од траект - особено за семејни групи.
  • Тоа е порелаксиран начин да патуваат, со добра храна и забава на располагање на одборот, прекрасен поглед и шанса да запознаеш нови пријатели.
  • Може да се земе автомобилот со вас (и вашето куче!)
  • Има добри шанси за гледање делфини и морски прасиња од бродот, како и огромно мнозинство на морски птици.

Двете крстарење фериботи "на пат - на Hjaltland и Hrossey - се многу удобно бродови со исклучително навремена услуга: ќе биде во Lerwick во 7.30am на точка (иако вие не мора да го напушти бродот, додека не се сум ги ужива лежерно појадок).

Што да се прави во Шетландските острови

Шетландските е одлично место за активен одмор со семејството. Има по нешто за секого - од планински велосипедизам за лов на пастрмка, нуркање на круг-часовна голф. Со 19 време на летната бел ден, Шетландските може да ви се задржи активни во текот на целиот ден.

природата
Шетландските е познат како локација од светска класа за птицата гледа, како и печат и видра Анѓелковиќ. неколку диви животни резерви наоѓа во Шетландските се сведоштво за чистото животната средина на островот. Шетландските е уште дом на уникатни видови кои се адаптирале на островите, како што се прекрасни минијатурни Шетландски коњчиња. Нејзините повеќе од 100 сајтови на геолошките интерес се заработени Шетландските членство на Глобалниот Geoparks мрежа и со над 1,500km од крајбрежјето и 138 песочни плажи, спектакуларни предели е околу секој агол.

историски
Shetlanders отсекогаш патувале далеку и широко. Денес Шетландските привлекува многу посетители кои бараат да се следи нивната генеалогија назад низ островите. Muness замокот квалитетот и важноста на археолошки локалитети Шетландските беше призната од страна на Rough Guide на 2006 во Шкотска: Муса Брох беше прогласен за врвна посетител атракција во Шкотска и Jarlshof третина!

културни
Шетландските има богато културно наследство, отелотворени во спектакуларен пожар фестивал Up-Helly-AA Викинг. Шетландските задржува многу скандинавските карактеристики, зајакнат со воените врски со отпор во Норвешка. Скапоцен камен на културата Шетландските е островјаните познати светски талент за музика, особено со виолина.

Занаети & Референци
Референци во Стопанска улица Шетландските бизниси во креирањето на многу фини стоки, како што се рачно изработени fiddles, накит, leatherwork и традиционалниот природен сапун. Зошто да не се види она што е на понуда преку преземање релаксирачки прошетка покрај Стопанска улица, прилично стариот дел на градот шопинг-улица во центарот на Lerwick.

фестивали
Постојат голем број на годишни фестивали и настани во Шетландските секоја година, со нешто да ги задоволи речиси секој вкус. Меѓу првите од годишните настани е Lerwick Up Helly Aa, најголем од оган фестивали на островите, што се одвива на минатиот вторник на јануари, а потоа на светски познати Шетландските фолклорен фестивал, нудејќи еклектичен меѓународна програма, работи за четири дена околу почетокот на мај. Еден месец или така подоцна - околу средината на летото - имаме Берген-Шетландските трки.

Шетландските Острови

Шетландските беше норски до 8 1468 септември, кога на островите биле под хипотека во Шкотска за 8,000 форинти, како дел од договорот за брак меѓу иднината Џејмс III и принцезата Маргарет Данска. Во 1472 Шкотите приложен двете Orkney и Шетландските.

Шетландските мерки за 70 милји од Sumburgh Раководител на југ до Muckle Flugga близина на брегот на Unst во северниот дел. Со површина од 567 квадратни милји ограден со крајбрежјето на 900 милји, никаде не е повеќе од три милји од морето, и многу малку места се надвор од очите на неа.

Тоа не е изненадување дека морето доминира во животот на Шетландските денес, како што има во текот на историјата. Рибарството е од витално значење за економијата, и покрај тоа што најголем придонес за економија денес е од друг жетвата од морето. Масло е откриена под Северното Море во 1970s и многу од тоа е пренесувана на брегот на нафта терминал Sullom Voe за пренос на танкери. Ова донесе значителен напредок на Шетландските.

Шетландските е капитал и само градот е Lerwick. Ова лежи на приближно во центарот на главниот остров Шетландските е, континентална. Стариот риболов пристаништето е значително проширени, но го задржува голем дел од нејзиниот шарм.

Закажани ферибот услуги by Northlink Ferries Lerwick поврзат со Абердин и Kirkwall. Исто така, постојат ферибот линкови до голем број на скандинавските дестинации, вклучувајќи на Фарските и за Исланд.

Кликни тука за Шетландски Остров траекти.Shetalnd Ајленд ферибот правци


Најдобрите достапни Шетландските Острови Ferries билет цена гарантираме

Најдобра гаранција Шетландските Острови ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Шетландските Острови Ferries билет цена и нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Шетландските Острови Ferries до или од Шетландските град на Lerwick од Абердин со Northlink Ferries пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Шетландските Острови ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Шетландските Острови Ferries билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Шетландските Острови Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Шетландските Острови Ferries цените на билетите, проверите достапноста и книга Шетландските Острови Ferries автомобил и патнички ферибот билети до и од главниот град Шетландски на Lerwick од Абердин со Northlink Ferries во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со Шетландските Острови Ferries до над 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал